Skocz do zawartości
Elminsterr

Jaki TV głównie do piłki nożnej do 3000 pln?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o poradę doświadczonych użytkowników. Zasugerujcie proszę jakieś modele. TV będzie potrzebny głównie do oglądania piłki nożnej w HD i filmów.

Najważniejsze, żeby na 100% nie było widocznego smużenia.

Budżet: 3000 pln (max 3500)

odległość od ekranu ? 3,75 m

jak słońce świeci w pokoju ? okno od południa, TV bokiem do okna, okno posiada rolety

Jak duży jest pokój ? 4,3 x 4,5

jakie programy najczęściej oglądasz? Cyfra+, głównie mecze, czasem filmy, a na nowym mają być mecze w HD + filmy w HD

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 50% w dzień i 50% wieczorem

wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? światło

wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry

preferowana wielkość telewizora? 46"

preferowana marka? samsung, panasonic

jakie urządzenia będą podłączone ? ps3

siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost

czy ważne jest wifi ? nie

czy będziesz korzystać z widgetów ? nie

czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie

czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak

ma mieć 3D? obojętne

ma mieć slot na karty SD ? obojętne

jaki masz sygnał ? dekoder PVR od Cyfry + do obsługi HD

ile programów HD ? 5

ma stać czy wisieć ? stać

ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 4-5

ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor do oglądania sportu, który na 100% nie smuży nazywa się plazma.

PS. Pogratuluj oknu posiadania rolet. Jeśli będziesz tak dobierał sprzęt, jak słowa, to strach się bać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Pogratuluj oknu posiadania rolet. Jeśli będziesz tak dobierał sprzęt, jak słowa, to strach się bać..

Normalnie żółć Cię zalewa widzę. Przepraszam, że naruszyłem Twój idealny świat swoim postem, a szczególnie sformułowaniem „okno posiada rolety”. Wybacz!

Wracając do tematu miałem nadzieję, że poradzicie mi jakieś konkretne, sprawdzone przez innych użytkowników modele.

Może być plazma, ale jakie konkretne modele są godne polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość jest naprawdę duża więc tutaj aż by się prosiło o 50". Ale jak już to tylko plazma bo LCD takiej wielkości w takiej klasie nie kupisz. Jako posiadacz plazmy jakoś przy szybkich ruchach to właśnie na niej męczy mi się wzrok (piłka). A na LCD odpalam poprawę płynności ruchu i jest idealnie. Więc plazma nie smuży ale tak samo jak nie gorzej męczy wzrok gdy piłka szybko leci i kamera za nią zasuwa.

Eh no trudno powiedzieć bo ciągle patrzę na tą odległość.... Zobacz plazmy Panasonica do 3tys. Ja tam innej bym nie kupił (Samsung..). Z LCD to Sonego EX720 (może jeszcze gdzieś dostaniesz dużego EX500 to wtedy by był faworyt...), Samsunga D6XXX. One dobrze radzą sobie z ruchem. LG, Philips itd nie do końca mają dopracowane "poprawiacze" ruchu.

Poszukaj tego EX500. Jak znajdziesz to bierze bez zawahania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...