Skocz do zawartości
hugo75

Full SBS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanko odnośnie tego formatu czym go można odtworzyć próbowałem na TV Samsung 3D z dysku zewnętrznego ale niestety nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko odnośnie tego formatu czym go można odtworzyć próbowałem na TV Samsung 3D z dysku zewnętrznego ale niestety nie ruszy.

Odtworzysz odtwarzaczem zaprojektowanym przeze mnie a opartym o bino i xbmc :-). Nie straszne mu są FullSBS, Full Over/Under czy inne wynalazki :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtworzysz odtwarzaczem zaprojektowanym przeze mnie a opartym o bino i xbmc :-). Nie straszne mu są FullSBS, Full Over/Under czy inne wynalazki :-).

A co to jest full SBS?

Ktoś mnie objaśni?

Bo mi sie wydaje że SBS z fullHD 3D to nie ma nic wspólnego.

Plesken, ty Profi jesteś ... co to jest?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest full SBS?

Ktoś mnie objaśni?

Bo mi sie wydaje że SBS z fullHD 3D to nie ma nic wspólnego.

Plesken, ty Profi jesteś ... co to jest?

Pozdro

Jasne, ja "profi". Przez fullSBS rozumiem rozdzielczość 3840x1080. Na "zagramanicznych" forach tak to nazywają, nie wiem czy nazwa jest słuszna, ale patrząc na to od strony że masz dwa obrazy w pełnej rozdzielczości 1920x1080 umieszczone koło siebie to trochę słuszności w tym jest :-).

Według mnie jeżeli w "fullSBS" wypuszczano by materiały w bluray to byłoby to więcej fullHD 3D niż obecny format Bluray 3D. Dlaczego? Ponieważ masz wypuszczane dwa obrazy i nie potrzebujesz ich rekompresować. W obecnym standardzie Bluray 3D masz pliki ssif, które są różnicą obrazu lewego do prawego i odtwarzacz ten obraz prawy musi zrekompresować. Format Bluray 3D musiał się dostosować do obecnej rozdzielczości 1920x1080. To tyle.

Odnośnie tego co napisałem to zrobiłem/robię odtwarzacz który by "łykał" wszystkie formaty i wypluwał jako, hdmi frame pack 3D, przeplot, 2D, czy anaglif.

Pmcomp: rozumiem że jak się uporam z tym to mogę do testów go podesłać hie hie :-)

Edytowane przez Plesken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ja "profi". Przez fullSBS rozumiem rozdzielczość 3840x1080. Na "zagramanicznych" forach tak to nazywają, nie wiem czy nazwa jest słuszna, ale patrząc na to od strony że masz dwa obrazy w pełnej rozdzielczości 1920x1080 umieszczone koło siebie to trochę słuszności w tym jest :-).

Według mnie jeżeli w "fullSBS" wypuszczano by materiały w bluray to byłoby to więcej fullHD 3D niż obecny format Bluray 3D. Dlaczego? Ponieważ masz wypuszczane dwa obrazy i nie potrzebujesz ich rekompresować. W obecnym standardzie Bluray 3D masz pliki ssif, które są różnicą obrazu lewego do prawego i odtwarzacz ten obraz prawy musi zrekompresować. Format Bluray 3D musiał się dostosować do obecnej rozdzielczości 1920x1080. To tyle.

Odnośnie tego co napisałem to zrobiłem/robię odtwarzacz który by "łykał" wszystkie formaty i wypluwał jako, hdmi frame pack 3D, przeplot, 2D, czy anaglif.

Pmcomp: rozumiem że jak się uporam z tym to mogę do testów go podesłać hie hie :-)

Dawaj, pełen szacun. BTW ciagle gdzieś mam w szufladzie zrobionego przez Ciebie LOTRa w DTS (na DVD oczywiście) :D. To już historia.

A materiał taki fullSBS to juz jest?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że jest i nawet ładny parametry np.

Avatar 3D 2009 1080p BluRay Full SBS DTS x264

SOURCE.........: 3D BluRay AVC 1080p DTS-HD MA

GENRE..........: Action | Adventure | Fantasy

RATING.........: 8.1/10 356,072 votes

IMDB link......: http://www.imdb.com/title/tt0499549/

File size......: 31.6 GiB

Duration.......: 2h 41mn

Cotainer.......: MKV

Codec ID.......: x264

Bit rate.......: 26.5 Mbps

Width..........: 3 840 pixels

Height.........: 1 078 pixels

Aspect ratio...: 3.562

Frame rate.....: 23.976 fps

Audio codec....: DTS 1510 Kbps 5.1

Language.......: English

Subtitles......: Hardcoded English for Na'vi speaking parts(papyrus font)

Chapters.......: Yes

Encoding.......: 2 pass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeżeli w "fullSBS" wypuszczano by materiały w bluray to byłoby to więcej fullHD 3D niż obecny format Bluray 3D. Dlaczego? Ponieważ masz wypuszczane dwa obrazy i nie potrzebujesz ich rekompresować. W obecnym standardzie Bluray 3D masz pliki ssif, które są różnicą obrazu lewego do prawego i odtwarzacz ten obraz prawy musi zrekompresować. Format Bluray 3D musiał się dostosować do obecnej rozdzielczości 1920x1080. To tyle.

Mógłbyś wytłumaczyć mi to SSIF? ISO (płytka) ma powiedzmy 50GB. Po rozpakowaniu jest np. 80GB. Różnica to ten katalog ssif. To właściwie są m2ts'y. Jak to się dzieje, że jest taka objętość? Po skasowaniu ssif można oglądać film w 2d bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj, pełen szacun. BTW ciagle gdzieś mam w szufladzie zrobionego przez Ciebie LOTRa w DTS (na DVD oczywiście) :D. To już historia.

A materiał taki fullSBS to juz jest?

Pozdro

Spoko, jak tylko się uporam do końca z problemami na jakie natrafiłem :-). No pamiętam LOTR'a, hehe. Już się tak nie bawię w scenariscie w autoring (ani dvd, ani bluray).

Odnośnie FullSBS to jak kolega wyżej wspomniał są filmy w tym "formacie". Ja sam posiadam "Koralinę", "My Bloody Valentines" (przerobiłem z anaglifa do FullSBS), "Tron - dziedzictwo", "Monter House" i takie tam...

Szkoda że teraz wypuszczają materiały w HalfSBS, bo to tylko jakość leci, ale cóż playery w TV wymusiły to. Osobiście to wolę mieć film w 3D jako osobne pliki, albo FullSBS :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakiś player który potrafiłby wyprowadzić full sbs 3d?

No nie taki typu popcorn. Dopisałem potrzebną wtyczkę aby xbmc miało obsługę 3D (wykorzystałem bino). Niestety systemiki minimalne które stworzyłem i uruchamiam jako playery powodują zawieszanie się bino (bardzo losowo) i nie mam bladego pojęcia czemu (podejrzewam że jest problem z qt). Przy pełnym zainstalowanym systemie działa pięknie. Próbowałem dopisać bezpośrednio do xbmc możliwość odtwarzania materiału 3D, lecz niestety zostałem pokonany przez c++ i opengl. Niestety prawda jest taka że nie znam c++ na tyle aby dokonywać tak poważnych modyfikacji, także projekt tymczasowo zawieszony, chyba że się znajdzie dobra dusza która wymiata w c++, opengl i innych aby wspomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...