Skocz do zawartości
toja000

OLED - o co tak naprawdę chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

"I dlatego dopiero OLED pogodzi wszystko. Oby. Zobaczymy co będzie na IFIe." - pisze w jednym z tematów Gmeru. Temat Oledów przewija się gdzieś tam między wierszami w większości wątków. Większość - jeśli nie wszyscy - pieją z zachwytów, co to będzie jak tv oled wkroczy na rynek. I teraz moje pytanie: bez wchodzenia w szczegóły techniczne, czy ktoś naprawdę wie jak to będzie świeciło, czy ktoś widział ekran oled w wielkości chociaż 32 cale, skąd te zachwyty, bo jeśli tylko z tego, że niektóre komórki mają takie ekrany i świetny obraz, to jednak chyba za mało? Pewnie obraz HD będzie świetny (już teraz taki ma wiekszośc dobrych lcd-ków i kilka plazm, ale jaki bedzie obraz w sd, który to, póki co, zdecydowanie przeważa u statystycznych polskich Kowalskich. Skąd wiadomo, że Oled to będzie przełom w obrazie SD i HD, czy to jakaś plotka puszczona kilka lat temu, czy ktoś ma jakieś konkretne doświadczenia - ale nie takie, że jak pokazują techniczne wykresy przygotowane przez naukowców z centrów badawczych producentow telewizorów? autopsja, to mnie ciekawi! a może oled jest przereklamowany, może nie warto czekać, bo okaże się czymś takim jak podświetlenie led w lcd-kach dobre, ale bez przesady! Bo jeśli oled ma się wyrózniać tylko tym, że będzie cienki jak kartka papieru, ale obraz będzie zbliżony do tego, który prezentują obecne tv - to żadna gratka. W tv liczy sie przede wszystkim obraz - wszystko inne jest sprawą drugorzędną. Proszę o opinie, czy rzeczywiście warto czekać na oleda mając na uwadze obraz sd i hd - jeśli tak, jakie są na to konkretne argumenty poparte przykładami.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na TV OLED być może nigdy się nie doczekamy, ale ja już mam pre-order na 150" ekran OLED.

nie mogę się doczekać aż zobaczę ten teoretycznie nieskończony kontrast, obraz 3D bez jakiegokolwiek ghostingu, prawdziwą czerń, czas reakcji 0.01ms, zero motion blur. Na razie w wersji 720p, ale myślę że do czasu wypuszczenia wersji 1080p dostarczy dużo frajdy.

http://reviews.cnet.co.uk/tv-accessories/sony-hmz-t1-personal-3d-viewer-review-50005000

Pierwsze wrażenia po Cedii są bardzo obiecujące, dlatego zamówiłem w ciemno, po 26 paźdz. dam znać czy rzeczywiście ten OLED robi tak wielką różnicę.

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@helcik

a ty gdzie zamawiałeś te gogle? w europie jeszcze nie ma chyba informacji czy zadebiutują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I dlatego dopiero OLED pogodzi wszystko. Oby. Zobaczymy co będzie na IFIe." - pisze w jednym z tematów Gmeru. Temat Oledów przewija się gdzieś tam między wierszami w większości wątków. Większość - jeśli nie wszyscy - pieją z zachwytów, co to będzie jak tv oled wkroczy na rynek. I teraz moje pytanie: bez wchodzenia w szczegóły techniczne, czy ktoś naprawdę wie jak to będzie świeciło, czy ktoś widział ekran oled w wielkości chociaż 32 cale, skąd te zachwyty, bo jeśli tylko z tego, że niektóre komórki mają takie ekrany i świetny obraz, to jednak chyba za mało? Pewnie obraz HD będzie świetny (już teraz taki ma wiekszośc dobrych lcd-ków i kilka plazm, ale jaki bedzie obraz w sd, który to, póki co, zdecydowanie przeważa u statystycznych polskich Kowalskich. Skąd wiadomo, że Oled to będzie przełom w obrazie SD i HD, czy to jakaś plotka puszczona kilka lat temu, czy ktoś ma jakieś konkretne doświadczenia - ale nie takie, że jak pokazują techniczne wykresy przygotowane przez naukowców z centrów badawczych producentow telewizorów? autopsja, to mnie ciekawi! a może oled jest przereklamowany, może nie warto czekać, bo okaże się czymś takim jak podświetlenie led w lcd-kach dobre, ale bez przesady! Bo jeśli oled ma się wyrózniać tylko tym, że będzie cienki jak kartka papieru, ale obraz będzie zbliżony do tego, który prezentują obecne tv - to żadna gratka. W tv liczy sie przede wszystkim obraz - wszystko inne jest sprawą drugorzędną. Proszę o opinie, czy rzeczywiście warto czekać na oleda mając na uwadze obraz sd i hd - jeśli tak, jakie są na to konkretne argumenty poparte przykładami.

Dziękuję.

http://hdtvpolska.com/topic/8486-test-sony-oled-tv-xel-1-11/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego mielibyśmy się nigdy nie doczekać na tv OLED?

bo obecne LCD większości ludziom odpowiada?

z tego samego powodu plazma stała się produktem niszowym.

w nowe technologie trzeba sporo inwestować i na początku jest wiele wyzwań technicznych + ryzyko że się nie przyjmą.

@helcika ty gdzie zamawiałeś te gogle? w europie jeszcze nie ma chyba informacji czy zadebiutują.

USA

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duże pieniądze poszły na rozwój, aby teraz się wycofali.

Np tylko te dwie firmy Samsung i LG do końca 2015 roku mają zamiar wydać na ten cel 17 mld. dolarów, a gdzie reszta, która też nie śpi np taki Du Pont ze swoją drukarką Dainippon potrafiącą wydrukować 50" oleda w 2 minuty.

Przyszłość ekranów oled jest już raczej przesądzona i jestem o to spokojny :-)

ps

Prawdopodobnie na CES2012 w Las Vegas mają się pojawić prototypy 55" oled tv od Sama i LG :)

Edytowane przez pedro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali to nadal dla mnie za mało do sensownego 3D. Do 3D albo projektor albo wspomniane przeze mnie urządzenie. 100 cali to jest moje minimum, a urządzonko daje wrażenie ekranu 150 calowego oglądanego z kilku metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duże pieniądze poszły na rozwój, aby teraz się wycofali.

Np tylko te dwie firmy Samsung i LG do końca 2015 roku mają zamiar wydać na ten cel 17 mld. dolarów, a gdzie reszta, która też nie śpi np taki Du Pont ze swoją drukarką Dainippon potrafiącą wydrukować 50" oleda w 2 minuty.

Przyszłość ekranów oled jest już raczej przesądzona i jestem o to spokojny :-)

ps

Prawdopodobnie na CES2012 w Las Vegas mają się pojawić prototypy 55" oled tv od Sama i LG :)

Nie prawdopodobnie tylko ma 100% te firmy zapowiedziały pokazy Oled....

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/72559-tv-oled-55-premiera-oficjalna-wkrotce-czy-zmieni-sie-rynek-telewizorow.html

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo obecne LCD większości ludziom odpowiada?

z tego samego powodu plazma stała się produktem niszowym.

w nowe technologie trzeba sporo inwestować i na początku jest wiele wyzwań technicznych + ryzyko że się nie przyjmą.

USA

No tak ! plazma produkt niszowy :lol: ludzie kupuja LCD za 1300 zł to to dla nich ma być exkluziw ? :D oni je kupują bo tak naprawde sąsiad kupił , patrza sie i nie wiedza w co ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo obecne LCD większości ludziom odpowiada?

Kineskopy też większości ludzi odpowiadały, więc po co te ciągłe zmiany ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kineskopy też większości ludzi odpowiadały, więc po co te ciągłe zmiany ? ;)

nie będę się kłócił, chciałem tylko podkreślić że w obecnej sytuacji na telewizory OLED możemy jeszcze trochę poczekać, dlatego urządzenie Sony jest ciekawą alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...