Skocz do zawartości
kamaron

XORO HTL 4242w Full HD czy AMOI Elite LC42T1E

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy post. Nosze sie (wlasciwie jestem zdecydowany) na zakup AMOI Elite LC42T1E z tym ze digitalo chyba znowu podnioslo cene do 8999. Niestety pieniazki sie rozeszly na sprzet audio wiec z koniecnzosci zakup przesuwam minimum do polowy listopada. I tutaj pojawia sie pytanie: a moze poczekac na nowa trojce Xoro? Maja sie wtedy pojawic w Europie a gigitalo zapowiada ich dostepnosc w ktorejstam RP na 4 grudnia. Troche podlubalem w inecie i oto do czego doszedlem:

z opisu matrycy (6.5 ms) wynika iz XORO bedzie mialo nowsza matryce niz AMOI, z drugiej storny niedlugo mialy wyjsc upgrade'y AMOI Elite LC42T3E wlasnie z nowa matryca, ale to nic pewnego.

O AMOI napisano duzo bo jest. Wiadomoze gra ladnie, ze chodzi z n-ka, ze wszystko jest ok. A wlasnie, co z XORO? Czy ktos ma jakis ich wczesniejszy model? Jak sie mial do konkurencji?

Z opisu wyglada na zdecydowanie bogatszy niz AMOI (3 tunery, 2xUSB, 3 wejscia HDMI......).
Co prawda i tak zamierzam na razie odpalac wszystko z PC-ta lub w przyslzosci z KISS-a DP 600 lub XBOX'a 360 (jesli mi do konca odbije) , ale.....od nadmiaru wejsc glowa nie boli.

Poza tym XORO bedzie tez dostepny w wersji 47 calowej za wciaz akceptowalne peinadze (tj. do 10k).

NIE WIEM CO ROBIC. CZEKAC? CZY NIE? Wiadomo, ze czekac mozna w nieskonczosc i zawsze wyjdzie potem cos lepszego i tanszego. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podstawowe różnice pomiędzy Amoi 42" a Xoro 42" to wyposażenie !
Amoi poprzez USB czyta też pliki video w różnych formatach bezpośrednio z dysku, Xoro nie
Xoro jest bogaty w HDMI, dwa tunery, trzeci DVBT w PL kompeltnie nei przydatny i nigdy nie będzie
Czas reakcji 6,5 ms w Xoro czyli jedej z najlepszych obecnie , tylko Sharp mu dorównuje, ale jest to czas g2g, natomiast Amoi podaje 8ms ale b2b, to zasadnicza różnica, Amoi podaje czas od czarnego do czarnego, anie jak większość od szarosci do szarosci, a to zasadnicza różnica, np gdyby Sharp z serii XD1 podał parametr b2b ti wynosił on około 12ms, w samsungach wynosi 16ms,
dodam że w nowej serii która pojawi się na koniec roku u nas, w na świecie jest w sprzedaży od sierpnia, czas b2b wynosi 4ms, przy matrycy 5000:1 (nie dynamicznie) oraz 900cd/m2
Xoro jest tu bardzo dobrą konkurencją, z pewnością cenową, ale z oceną jakosci musimy jeszcze poczekać, nie ma jeszcze nawet modeli przedsprzedażowych, testowych !!
Mimo to uważam, że Amoi jest technicznie bardziej zaawansowany, poza tym, jesli chcesz poszczac materiał z PC, to nie masz alternatywy, tylko Amoi przyjmuje i wyświetla pełne 1080p po VGA, Component i HDMI, żaden inny model, nawet Xoro który obsłguje 1080p, alw ze specyfikacji wynika, że po componencie obsługuje 1080i, a po VGA przycina do 1280x768 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='18599' date='30.10.2006, 10:16 ']podstawowe różnice pomiędzy Amoi 42" a Xoro 42" to wyposażenie !
Amoi poprzez USB czyta też pliki video w różnych formatach bezpośrednio z dysku, Xoro nie
Xoro jest bogaty w HDMI, dwa tunery, trzeci DVBT w PL kompeltnie nei przydatny i nigdy nie będzie
Czas reakcji 6,5 ms w Xoro czyli jedej z najlepszych obecnie , tylko Sharp mu dorównuje, ale jest to czas g2g, natomiast Amoi podaje 8ms ale b2b, to zasadnicza różnica, Amoi podaje czas od czarnego do czarnego, anie jak większość od szarosci do szarosci, a to zasadnicza różnica, np gdyby Sharp z serii XD1 podał parametr b2b ti wynosił on około 12ms, w samsungach wynosi 16ms,
dodam że w nowej serii która pojawi się na koniec roku u nas, w na świecie jest w sprzedaży od sierpnia, czas b2b wynosi 4ms, przy matrycy 5000:1 (nie dynamicznie) oraz 900cd/m2
Xoro jest tu bardzo dobrą konkurencją, z pewnością cenową, ale z oceną jakosci musimy jeszcze poczekać, nie ma jeszcze nawet modeli przedsprzedażowych, testowych !!
Mimo to uważam, że Amoi jest technicznie bardziej zaawansowany, poza tym, jesli chcesz poszczac materiał z PC, to nie masz alternatywy, tylko Amoi przyjmuje i wyświetla pełne 1080p po VGA, Component i HDMI, żaden inny model, nawet Xoro który obsłguje 1080p, alw ze specyfikacji wynika, że po componencie obsługuje 1080i, a po VGA przycina do 1280x768 ![/quote]


Dzieki za odpowiedz, chociaz musze przyznac ze troche chaotyczna i nie do konca wiadomo ktorego modelu ktora wypowiedz dotyczy.
Zacznijmy od USB - wg. specyfikacji AMOi on NIE MA USB a XORO ma, iwec ktory czyta filmy z USB?
Co do DVB-T to mozna dyskutowac, podobno maja wprowadzic, ale ogolnie to faktycznie dla mnie jest bez znaczenia bo polskiej TV i tak nie ogladam, to co w n-ce mi wystarczy.
Z wywodu o matrycy rozumiem ze ta w AMOI jest lepsza? W sensie nowszej geenracji? Lepsza czern? Mozna wiedziec skad wziac informacje o szczegolach matryc?

Pytam, bo mam tez tv MEDION 30" LCD ktory uzywam jako monitora do PC (ma tylko DVi, VGA zwykle wyjscia) i wiem ze kiedy go kupowalem przejrzalem chyba z 5-6 markowych tv i zaden inny dobrze nie wyswietlal obrazu z kompa (przycinanie) ani nie byl poprawnie rozpoznawany przez karty graficzne (sprawdzilem chyba na 4 kartach). I obraz byl zdecydowanie najlepszy wiec nei boje sie "mniej markowego sprzetu".

Ciekawy jest fragment o dostepnosci sygnalu 1080p na wszystkich zlaczach. To bylby argument nie do podwazenia, musze przyznac. Bo nawet gdybym korzystal z KISS'a czy XBOX'a to i tak na pewno beda filmy wymagajace odpalenia z PC. Jedyne co mnie martwi to to ze nigdzie nie znalazlem informacji jakie podales na temat ograniczen XORO . Wielkie dzieki. Czy skoro tego TV nie ma na rynku jeszcze to te informacje sa wiarygodne? Skad one pochodza, jesli moge zapytac?

Aha, co do porad, moze miec jakis wplyw fakt, ze kupilem Onkyo 674 jako wzmacniacz wiec w teorii pojedyncze gniazdo HDMI nie jest az tkaim problemem na razie bo mam tam swithc wlacznie z overscalingiem? mam ten bol, ze do PC-ta mam 7.5 m wiec koszt dobrych kabli odgrywa role przy wyborach ;-). Np. dlatego oplaca mi sie kupic jakis network HD player za niewiele wiecej niz dwukrotnosc ceny dobrego kabelka ;-). Mam tez w sumie kilka PC-tow wiec to ma sens.

Jak sadzisz?



[quote name='robert5' post='18584' date='30.10.2006, 09:15 ']Cóż cierpliwosć jest cnotą ,ćwicz przyda się w życiu :)[/quote]

Mozesz mi uwierzyc, mam a raczej mialem jej baaaaardzo duzo. Z czasem jednak zrozumialem, ze zycie mija, i trzeba sie z jego urokow cieszyc od razu a nie odkladac marzenia w nieskonczonosc ;-).
Czas miec troche frajdy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest oceniać coś , czego jeszcze nie ma :)
Kolega kontaktował się z Xoro i wg. informacji D-sub powinien jednak
obsługiwać 1080p , ale ... poczekamy , zobaczymy !

Dołącz do swoich obserwacji jeszcze jedną markę - MaQmA
www.maqma.de - mają także w ofercie 1080p


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobrze cię rozumiem słusznie podchodzisz do tematu ,ja tylko chciałem zwrócić uwagę że teraz jest szczególny moment,zmiany warty z hd-redy na full hd ,także dotyczy cen.Ja osobiście jeszce trochę poczekam na rozwój wydarzeń / jeden miesiąc/ jak i na ofertę N-ki dotyczącej vod.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coz, dostalem z digitalo info o promocji i na fali ogolnych zakupow zdecydowalem sie na zakup AMOI. Dzis wieczorem bede mial w domu, wiec zobacze na wlasne oczy jak to dziala :-)

Szkoda ze na recordera od n-ki trzeba bedzie poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model wybrałeś ? Mam nadzieję że podzielisz sie wrazeniami na forum :)
pzdr
ps No tak jestem jakiś roztargniony przecież w tytule jest odpowiedź

Edytowane przez robert5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dostalem ten tv o 2.30 w nocy wczoraj. Mialem tylko troche czasu na pobawienie sie. oto moje wrazenia:

Nistety jeszcze nie mam n-ki (czekam na recorder) wiec jedynym dostarczycielem sygnalu (TV u mnie nie siega, taka czarna dziura) na razie jest po prostu PC podlaczony via 7.5 m kabel DVI-HDMI. Karta to denny Radeon 9550. Wydaje sie ze to wazna informacja. Otoz telewizor jest swietnie wykrywany, mozna ustawic tryb 1920x1080 i wyglada znakomicie! Desktop wielki, ale bez zarzutu. Ale tego sie nalezalo spodziewac. I tu zaczyanja sie problemy: wyswietlanie filmow. Kiedy wyswietlam jakikolwiek material w HD, to po jakichs kilku sekundach (czasami troche dluzej) Amoi zaczyna wyswietlac info ze brak sygnalu. Poczatkowo wiazalem to zabezpieczeniami w HDMI ale okazalo sie ze jesli tylko przelaczyc sie w jakikolwiek tryb 720p lub 1080i lub nawet 1920x1080 na 30 lub 50 kaltkach, wszystko jest idealnie. Mozna tez zauwazyc ze w 1080p jest lekki wedrujacy pasek wskazujacy na zaklocenia.

Na razie uwazam ze a) albo moja karta sie nie wyrabia (bardzo prawdopodobne, ze nie potrafi po DVI przeslac strumienia - na to wskazuje fakt ze to sie dzieje tylko przy dynamicznych zmianach - czyli film wlasnie, bo desktop nie ma tych problemow
lub ;) winien jest tani kabel ktory na takiej dlugosci nieco gubi.

Ciekawe jest jednak ze przywrocenie obrazu na zrodle HDMI jest niemozliwe tak dlugo dopoki sie nie wylaczy tego filmu - ciekawe, co?

Zdaje sobie sprawe ze pewnie niewielu z Was bedzie korzystac z podlaczenia go do kompa bezposrednio na takiej dlugosci ale ja na razie postanowilem poczekac z decyzja o zakupie Kiss'a lub XBox'a do streamingu.
Chetnie bym sprawidzl jak po VGA to wyglada ale szkoda mi kasy na zakup kab;a VGa o tej dlugosci i jakiejs jakosci ale i tak spodziewalbyms ie ze obraz bedzie denny.

Co ciekawe, w instrukcji jest uwaga ze jelsi do HDMi jest podlacozny PC po DVi to telewizor bedzie max wyciagal 480i lub 480p. na szczescie to bzdura.

Ok, ciag dalszy nastapi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tez 42'' za 7k i 47'' za 8,5k PeeLeNow oczywiscie. :P
Czekamy na testy forumowiczow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idź , kup i napisz test !

Nie ma go , bo będzie dostępny dopiero w grudniu !!!

Jest już wątek XORO - nie śmiecić ! :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krztom' post='20337' date='05.11.2006, 22:30 ']
Na allegro XORO 3742w FULL HD za 5,5 kPLN
[/quote]
bzdura,
nie ma czegos takiego jak autoryzowany dealer Xoro w PL !! jak i gwarancji PL (chyba że w krakowie)
Nawet kolesiom nie chciało sie przetłumaczyć specyfikacji z DE,
I co najważniejsze !! Całej serii 42 Xoro nie ma jeszcze w sprzedaży !! Wchodzą do sprzedazy w DE w drugim tygodniu grudnia !!! Także póki co chyba chłopaki chomikuja kasę, jak ktoś się skusi !! Czyli kolejne sprzedawanie towaru którego nie ma !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko dodam, że zrobiłem dział o XORO żeby się nie mieszało. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='20355' date='06.11.2006, 00:21 ']
bzdura,
nie ma czegos takiego jak autoryzowany dealer Xoro w PL !! jak i gwarancji PL (chyba że w krakowie)
Nawet kolesiom nie chciało sie przetłumaczyć specyfikacji z DE,
I co najważniejsze !! Całej serii 42 Xoro nie ma jeszcze w sprzedaży !! Wchodzą do sprzedazy w DE w drugim tygodniu grudnia !!! Także póki co chyba chłopaki chomikuja kasę, jak ktoś się skusi !! Czyli kolejne sprzedawanie towaru którego nie ma !!
[/quote]


Własnie ze jest :)

I to własnie ten sprzedający (ta firma ) z Allegro nim jest

Zadzwon, zapytaj w centrali XORO :)

Namiary kogo pytać mogę podać na PW

To tez prawda że TV pokazą sie pod koniec listopada lub z początkiem grudnia, trzeba czekać

Dlatego tez taka dobra cena w przedsprzedazy - Bez wpłacania zadnych zaliczek - Tylko i wyłącznie zapisy, wpłata dopiero jak bedzie towar

Opis na dniach tez będzie całkowicie przetłumaczony

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ooo, zatem witamy na forum przedstawiciela tej firmy a allegro!
Firma z allegro autoryzowanym przedstawicielem Xoro !! To brzmi

zatem przyznasz że to sprzedawanie towaru którego nie ma !! Edytowane przez olatigid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='20361' date='06.11.2006, 00:37 ']
ooo, zatem witamy na forum przedstawiciela tej firmy a allegro!
Firma z allegro autoryzowanym przedstawicielem Xoro !! To brzmi
[/quote]


Zadna firma z Allegro - to po prostu kanał sprzedazy

Skoro prowadzisz sam działalność związaną z tym tematem to chyba wiesz dobrze ze są rozne kanały sprzedazy...

Wydaje mi się ze kolega nie lubi konkurencji i obrzuca "ją błotem"...

Moze wystarczy tych złosliwosci juz... ?

Telewizory mają dotrzeć niebawem, wieć zdecydowalismy sie na przedsprzedaz ( a raczej rezerwację ) i niewidze w tym nic złego Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='20361' date='05.11.2006, 23:38 ']
ooo, zatem witamy na forum przedstawiciela tej firmy a allegro!
Firma z allegro autoryzowanym przedstawicielem Xoro !! To brzmi

zatem przyznasz że to sprzedawanie towaru którego nie ma !! Poprosze nr na PW, chętnie

o i tytuł postu się nagle zmienił ! było od razu wkleić link, ułatwiłoby to szukanie i oszczedziło czas, nam wszystkim, oby było jak napisane :)
[/quote]


kunkurencji? O czym ty piszesz? Jakim błotem?
Uważam po prostu jak zapewne większość, że nie bardzo jest sprzedaż towaru którego nie ma, miesiąc przed tym jak ma być !! Ofert np na Sharpy 37" XD1 było na allegro masa juz dwa miesiące temu. I co ? nadal ich nie ma ! To ma być rezerwacja? Czego? Klientów? Lepiej rezerwujcie towar, bo biorąc pod uwagę atrakcyjnosć produktu jak i cenę to tu trzeba sie wykazać aby zapewnić dostawy !! Nie od tyłu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje mozemy sobie prowadzic na PM

Ty wyskoczyles ze złoscią po zobaczeniu tego tematu wiec to nie ulego wątpliwosciom

Wielu ludzi wprowadza do ofert cos czego jeszcze nie ma - nawet Ty :)

Niemusze chyba Cie uczyc zasad reklamy, promocji...

Podkreslam ,nie bedą przyjmowane zadne zaliczki, jedynie zapisy

Prosze admina o zrobienie porzadku z tym tematem, - najlepiej pokasować niepotrzebne wypowiedzi bo to nie jest dyskujsa na forum tylko na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='20375' date='06.11.2006, 01:15 ']
???????????
To po prostu nie miejsce na reklamę !
reszta bez komentarza
[/quote]


Coz, to Ty wymusiłes abym się musiał wytłumaczyć

Zadna reklama nie była planowana - Jeszcze raz prosze admina aby pokasował zbędne wypowiedzi w tym temacie, w tym i oczywiscie moje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olatigid - przedsprzedaz jest znana forma reklamy od dawna :)

@onken - nie musiales sie tlumaczyc, mogles przemilczec...

Przedsprzedaz - BLE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - mogłem

Dlatego proszę aby admin pokasował niepotrzebne wypowiedzi :) - Czyli prawie wszystkie :)

Przedsprzedaz ( a nawet nie do konca to trafne okreslenie - jak pisałem zadne pieniądze nie bedą przyjmowane )
nie jest taka zła, ma jedną zaletę

Pierwsi klienci kupią LCD taniej niz jak będą w regularnej sprzedaży

Edytowane przez onken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='20382' date='06.11.2006, 01:35 ']Pierwsi klienci kupią LCD taniej niz jak będą w regularnej sprzedaży
[/quote]

37XD1E w 'przedsprzedazy' na allegro byl po 9k... teraz juz w sklepach maja cene <8.5k... ciezko to nazwac 'taniej' :)

W kazdym razie - bedzie super jak jakosc tych TV bedzie odwrotnie proporcjonalna do ich ceny (bo ceny rewelka)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazlem kilka fotek xoro prezentuje się calkiem nieźle ,pytanie tylko jak to świeci
[url="http://www.mas.de/staticfiles/{C0618CA6-C702-43C9-A567-D511AEA45686}/4260001034237%20large1.jpg"]Foto 1[/url]
[url="http://www.mas.de/staticfiles/{C0618CA6-C702-43C9-A567-D511AEA45686}/large%2010.jpg"]Foto 2[/url]
[url="http://www.mas.de/staticfiles/{C0618CA6-C702-43C9-A567-D511AEA45686}/large%204.jpg"]Foto 3[/url]
[url="http://www.mas.de/staticfiles/{C0618CA6-C702-43C9-A567-D511AEA45686}/large%206.jpg"]Foto 4[/url]
[url="http://www.mas.de/staticfiles/{C0618CA6-C702-43C9-A567-D511AEA45686}/large%209.jpg"]Foto 5[/url]
[url="http://www.mas.de/staticfiles/{C0618CA6-C702-43C9-A567-D511AEA45686}/large%2010.jpg"]Foto 6[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...