Skocz do zawartości
ernestwp

Odczyt plyt BD-RE przez smart B1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odczytem filmów nagranych na plytach Blu-ray wielokrotnego zapisu.

Uzywam plyt Panasonic BD-RE 25 GB oraz 50 GB

Moje (wielokrotne) próby to :

1. Tworze obraz iso na dysku twardym PC, programem ImgBurn v 2.5.5 . Obraz (w systemie UDF 2.5)

jest pelna strukturą plyty BL z menu i standardowymi katalogami BDMV oraz CERTIFICATE (ok 23 GB)

2. Zapisany plik iso na dysku twardym PC, jest prawidlowo odczytywany przez DUNE

3. Zapisany plik iso na dysku twardym PC jest prawidlowo rozpoznany przez WINXP i obslugiwany

przez wirtualne napędy DVDFAB.

4. Zapisany plik iso na dysku twardym PC jest prawidlowo rozpoznany przez DVDFAB i umozliwia wszelkie operacje

typowe dla obrabiania i przetwarzania tresci...

5. Zapisuję ww. obraz programem ImgBurn na plytę BD-R 25 GB (jednokrotnego zapisu)

6. Tak zapisana płyta jest prawidłowo odtwarzana przez DUNE oraz odtwarzacz BL w PS-3

7. Zapis ww. obrazu na plytach BD-RE 25 GB oraz 50 GB z opcją bez multiseryjnosci,

z predkościa 1, konczy sie komunikatem : zapis zakonczony sukcesem, zarówno przez

ImgBurn jak i NERO.

8. Tak zapisane ww. plyty sa prawidłowo odczytywane przez PS-3, natomiast na DUNE

w obu przypadkach komunikat [brak plyty]

9. Nagranie pojedynczych plików mkv oraz poprzez ich kompilacje do iso na plyty BD-RE

przez NERO , efekt ten sam tzn. DUNE nie widzi plyt.

Prosze więc tych którzy przeprowadzali podobne proby o informacje czy udał sie Wam odczyt plyt

BD-RE na Smart DUNE B1.

Ps. Zastanawiajacym jest że dokumentacji Dune napisano ze obsługiwane typy nosników :

Type of optical media used currently: BD-ROM, BD-R, etc.

Nie jest wymienione BD-RE (RW)......

Smart B1 ma najnowszy firmware.

Edytowane przez ernestwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune nie radzi sobie w ogóle z nagrywanymi płytami BD, czasami coś odtworzy ale zawsze z błędami. Tylko oryginały chodzą prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo montują szjsowne napędy, a każą sobie płacić jak za zboże.

Ale jest rozwiązanie - złącze SATA poprzez które można podpiąć dowolny zew. player ( także nagrywarkę, którą można wykorzystywać w PC ) za 300 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj.

Dzięki za wskazówkę szczególnie tę : "Spróbuj jeszcze odznaczyć w ImgBurn opcję Prefer format Without Spare Areas

i później koniecznie pełny formacik."

Oczywiscie wczesniej , w czasie prób wielokrotnie wykonywałem pełny i szybki format plyt zarówno NERO jak i ImgBurn

ale błąd nadal jest.

Nadal czekam na info od kogoś kto używa z powodzeniem plyty BD-RE w napędzie Dune B1.

Chce wiedzieć czy problem dotyczy :

a ) plyty, formatu, niepewnego zapisu, mojej nagrywarki

b ) egz. mojego odtwarzacza w DUNE

c ) problemu w DUNE w ogóle.

Edytowane przez ernestwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekam na info od kogoś kto używa z powodzeniem plyty BD-RE w napędzie Dune B1

To się możesz nie doczekać. Skoro b1 ma problem z czytaniem bd-r to o odczyt bd-rw nie ma co go raczej posądzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Skoro b1 ma problem z czytaniem bd-r to o odczyt bd-rw nie ma co go raczej posądzać.

Ja nie mogę potwierdzić, że B1 ma problem z czytaniem BD-R. Kilka BD-R które nagrałem z rózną treścią odczytują się bez problemu.

Jedyny problem to odczyt BD-RE bo analogicznie nagrana plyta ( z iso) na BD-R działa bez problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjasniona, dystrybutor potwierdza : DUNE w tej wersji firmware NIE ODTWARZA plyt BD-RE.

No to czekamy na nowy firmware ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...