Skocz do zawartości
koala123

wymiana anten

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem ciekaw jak bedzie się to odbywało czy będą do kazdego dzwonić czy znowu trzeba bedzię samemu biegać za tym jak za tunerem i czy będą pobierać dodatkowe opłaty za wymianę anteny informacja z Satkuriera [url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34566"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34566[/url] jak się okazało te anteny nie spełniły wymagań i w zimę mogą być wielkie kłopoty z odbiorem Edytowane przez koala123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wczoraj juz mialem spore problemy (pixeloza, przeskakiwanie obrazu) na niektorych kanalach w zwiazku ze sporymi opadami deszczu!
jestem tez bardzo ciekawy jak sie bedzie odbywac ta wymiana i za ile (w ramach rekompensaty powinno byc w tej samej cenie :)) i co najwazniejsze KIEDY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest gladka antena metalowa to snieg i woda splywa po niej.
Jak antena jest siatkowa to w deszcz, napiecie powierzchniowe wody powoduje, ze krople wody gromadza sie w perforacji anteny , stanowiac wodna miniblokade dla sygnalu.
Jesli to zlapie mroz, woda zamarznie , powierzchnia stanie sie malogladka i zacznie lapac snieg, ktory bedzie przymarzal i powiekszal warstwe tlumiaca sygnal.
Dla anten triaxa mozna dostac obejme dla 2 konwerterow na 6 stopni. Pozwala to instalowac astre i hb bez potrzeby jakiejkolwiek regolacji wzajemnego polozenia konwerterow. Nie spotkalem sie z podobna obejma dla innych anten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomm0000 piękne wyjaśnienie. Szkoda, że technicy o tym nie wiedzieli :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tą informację rozumiem tak: zostaną wymienione ale to oni wymienią dostawcę, a nie n wymieni tym co już kupili. Następni kupujący będą mieli już inne anteny. Ewentualnie będą wymieniać tym którzy się zgłoszą sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SOrry ale się z wami całkowicie nie zgodzę. Takie anteny są używane w Wielkiej Brytanii i jakoś nie ma od kilku lat żadnych problemów z jakimiś kroplami itd. to czemu mają być u Nas? Wygląda to tak, że instalatorzy na własną rękę chcą opychać swoje anteny zwykłe... żadne krople nie mają wpływu na jakość odbioru. Dzisiaj jak powiedziałem to inżynierowi, który się tym zajmuje to mnie wyśmiał...

Sorry ale jak mówię: działa to w England od dawna i wszystko gra a tam pada non stop.... te anteny pojawiły się u Nas właśnie z doświadczeń tamtych krajów a nie z przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam - analogowy tuner philipsa przywieziony jakies 10 lat temu z anglii wlasnie posiadal taka "siatkowa" prawie identyczna czasze jak n-ka.
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem jak to jest ale podczas ostatniej ulewy była taka pikselizacja i zacinanie obrazu że szok mając kiedyś Wizje i jej antene też 60 nie było takich problemów Tak że te anteny rewelacyjne nie są. Edytowane przez koala123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to przy ostatniej ulewie na starym tunerze wizji - dsx 6010 - ja mialem przerwy w odbiorze kilku sekundowe - wolalbym "pikselizacje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote] Takie anteny są używane w Wielkiej Brytanii [/quote]

Tylko że u nas są mrozy - a to także pewnie czynniki nieprzyjazny - pewnie chcą dmuchać na zimne i wymienić przed zimą, bo nie wiedzą co będzie się działo z nimi przy mrozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='18732' date='30.10.2006, 21:48 ']
SOrry ale się z wami całkowicie nie zgodzę. Takie anteny są używane w Wielkiej Brytanii i jakoś nie ma od kilku lat żadnych problemów z jakimiś kroplami itd. to czemu mają być u Nas? Wygląda to tak, że instalatorzy na własną rękę chcą opychać swoje anteny zwykłe... żadne krople nie mają wpływu na jakość odbioru. Dzisiaj jak powiedziałem to inżynierowi, który się tym zajmuje to mnie wyśmiał...

Sorry ale jak mówię: działa to w England od dawna i wszystko gra a tam pada non stop.... te anteny pojawiły się u Nas właśnie z doświadczeń tamtych krajów a nie z przypadku.
[/quote]

1. Jakosc wykonania.
2. Stosunek zapasu sprawnosci anteny (wielkosc) do sily sygnalu.
3. Zeszlej zimy zanikl mi sygnal (a mam 115cm) , akurat padal mokry snieg i zdolal zasypac mi ofsetowke (co jest nie latwe bo jest zamocowana prawie pionowo). Miotla , kilka ruchow i obraz powrocil.
Poradz swojemu inzynierowi aby wypowiadal sie w dziedzinie na jakiej sie zna , czy to jest zagadnienie budowy mostow a moze organizacji produkcji. A jesli jego wyksztalcenie ma cos wspolnego z elektronika , to chyba powinien zataic posiadanie dyplomu bo sie zwyczajnie osmiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem na infolinie w tej sprawie że niby te anteny są do wymiany powiedzieli mi że nic takiego nie planują i to co jest na forum to zwykłe ploty :P ktoś wie jak jest naprawde bo mam antene od nich i konwerter? czy będą wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no, ostatni deszczyk, (nie burza ), mocniej było zachmurzone i tragedia, jakość 0 i brak obrazu.

Jak pogoda jest ok to jakość mam 50 - 60 %

Na "starej" antenie (trochę większa, myśle że jakieś 80cm0 i tunerze PACE wszystko było ok a ten sprzęt ma już z 10 lat! Pobiegłem szybko zobaczyć i wszystko na staruszku działało.

Instalacje wykonał profesjonalista (13 lat w tym fachu) więc coś z tą anteną jest nie tak !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc dzisiaj przy kolejnych opadach jakość sygnału spadała do zera co owocowało strasznym przycinaniem obrazu tak że w zimę raczej enki na tych antenach nie pooglądamy wysłałem meila w tej sprawie do ITI zobaczymy co odpiszą o ile wogóle odpiszą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze z tym wymienianiem anten to nie jest zaden bubel! To ze na infolinii nic o tym jeszcze nie wiedza nie swiadczy o tym ze nie beda wymieniac! Powolac wkoncu mozemy sie na same slowa wiceprezesa... z konferencji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również mam antenę N-ki siatkową... Owszem, podczas deszczu sotatniego na TVP 1 i 2 zaczął sie przycinać obraz na chwile co ok. 10 sekund, ale na TVN było ok. Sprawdziłem siłe i jakośc sygnału - jakość na 65-75% się wahała.
Więc może nie jest to wina samej anteny a np. jakości odbieranego sygnału, który musi przebyć droge przez gęste burzowe chmury? (ale nie znam się na temacie więc prosze innych o wyjaśnienie).

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie lokalizacja odbierającego także ma znaczenie. Korzystałem kiedyś z karty PCI DVB i odpierałem czaszą z Wizji. Gdy mieszałem w mieście odbiór miałem max, 50%, a gdy się przeniosłem na wieś odbierałem z siłą prawie 60%. Biorę pod uwagę że długość kabla koncentrycznego się zmieniła przy okazji, dlatego nie jestem pewien czy sama lokalizacja wpłynęła jakoś na odbiór (lub długość kabla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i doczekałem się odpowiedzi na E-mail od ITI nie będzie wymian anten narazie oto cytat odpowiedzi
"Witam serdecznie.

Na dzień dzisiejszy nie wymieniamy anten, niemniej problem jest nam znany. Będziemy starali się jednak zwiększyć dla Państwa komfort korzystania z naszych usług, zwłaszcza jeśli chodzi o wszystkie problemy związane z odbiorem również sprawę anten będziemy się jak najszybciej rozwiązać.

Z poważaniem.

Przemysław Tadeusz
Młodszy Konsultant ds. Korespondencji i Reklamacji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odbieram Nke na starej antenie 90cm i 11 pietrze wierzowca ( kujawsko -pomorskie ) . konwerter GLOBO 6010S

Jakosc 80%
sygnal 100%

zadnych problemow podczas deszczow

P.S. jak ktos juz ma stara anteneke lepiej na niej jechac moim zdaniem. Edytowane przez Fox27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='yeeezooo' post='18845' date='31.10.2006, 13:28 ']
dzwoniłem na infolinie w tej sprawie że niby te anteny są do wymiany powiedzieli mi że nic takiego nie planują i to co jest na forum to zwykłe ploty :rolleyes: ktoś wie jak jest naprawde bo mam antene od nich i konwerter? czy będą wymieniać?
[/quote]
Witam i potwierdzam. Rozmawiałem z zaprzyjaznionym dystrybutorem n-ki i on nic nie wie o jakiejkolwiek wymianie anten. Dodał również że podczas ostatnich ulew i wichór to żadna antena nie dawała rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...