Skocz do zawartości
paw

Pierwsze wyniki sprzedaży nboxów

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele ciekawych informacji możemy sie dowiedziec z tekstu zamiestrzonego na sat kurierze jest bardzo optymistyczny i powinnien zadawalac wielu mankontentów odnośnie nki !!
Pierwsze wyniki sprzedaży nboxów Plany platformy n są bardzo ambitne i wszystko jest możliwe, bo rynek jest wyjątkowo chłonny. Konkurencyjne platformy wcale nie narzekają na gorszą sprzedaż.

Co interesujące, n-ka ma dużo gorszą sprzedaż anten siatkowych z firmy Corab z konwerterami Alps. Nieoficjalnie wiadomo, że anteny te nie spełniły wymagań i zostaną wymienione na inne - prawdopodobnie już pełne i większego wymiaru. Do sprzedaży z nboxami recorderami wejdą jeszcze eliptyczne anteny siatkowe Triaxa 74cm z konwerterami Twin. Wiadomo już, że anteny siatkowe nie do końca sprawdziły się. W marketach i przy transporcie siatkowe anteny są uszkadzane i nie nadają się do instalacji, a i tak najczęściej nowo upieczeni abonenci i tak mają już jakąś antenę satelitarną.

Wiceprezes ITI Neovision powiedział:

- Jesteśmy trzecią platformą i powinniśmy robić wszystko trzy razy lepiej i szybciej. Klient wybierze najlepszy produkt na rynku. W ciągu najbliższych 2-3 lat musimy przegonić istniejące platformy. Musimy to robić lepiej niż oni.

Artur Przybysz zapowiedział także, że za 2 tygodnie w nboxach zostanie dodana lista kanałów z Astry, zwłaszcza z niekodowanymi kanałami HD. Będzie też DiSEqC bez ukrytej wersji, aby odbiornik był bardziej funkcjonalny dla abonenta n platformy. Zapewne zwiększy to zainteresowanie nboxami pod kątem dostępności większej liczby kanałów HDTV. Wydaje się, że do listy powinny być dodane wszystkie kanały HD FTA z całej orbity.

Okazuje się, że wyjaśniło się dlaczego na liście nboxa nie ma wszystkich kanałów z Hot Birda. To EPG i kontrola rodzicielska, którą ustawili programiści, blokuje wrzucanie kolejnych kanałów. n założyła sobie w planach, że do każdego kanału z listy będzie przynajmniej podstawowe EPG. Raz na tydzień mają być wstawiane nowe kanały, jeśli tylko takie będą się pojawiać.

Na pytania o nowy kanał filmowy w Premium w n platformie, Artur Przybysz powiedział:

- Jak zapowiadany to będzie - jest w podpisach. Prawnicy Hollywood są bardzo dociekliwi, jeśli chodzi o Polskę.

Zapowiadany jest nowy nbox recorder z dyskiem 250GB z menu z lepszą jakością HD z czytelniejszymi, wyrazistymi obrazami. Wejdzie też oferta multiroom, by abonent n, mógł korzystać z oglądać różne kanały w kilku pomieszczeniach.

Prawdopodobnie wkrótce ITI Neovision wydzierżawi kolejny transponder na Hot Birdzie, bo kanały HD będą tego wymagać, a bitrate ma być na odpowiednim poziomie. n platforma próbuje nawet poprawiać jakość źródła najgorszych kanałów, ale nie zawsze jest to możliwe.

- Jesteśmy prekursorami w nadawaniu kanałów SD i HD w MPEG-4 i DVB-S2. Nawet Tandberg, który zestawia sprzęt, testuje to na n. W praktyce bywa inaczej niż w teorii.

Co do dystrybucji i dostępności nboxów wyjaśniono, że wybrano model sprzedaży nboxów, gdzie jest najwięcej kupujących, a więc w centrach handlowych, zdając sobie sprawę, że zastraszeni dystrybutorzy platform mogą się obawiać sprzedaży nboxów. Jednak lada dzień n platforma dotrze do rynku tv-sat, głównie dzięki sieci n-skymax. Na razie producent nie nadąża z produkcją nboxów, więc tylko z tego faktu wynika, że planowana sieć 1500 punktów ma problemy z dostawami nboxów. Nieoficjalnie podczas SAT Krak mówiono, że produkcja została uruchomiona w Malezji, bo ta w Polsce nie wyrabiała - nie udało się potwierdzić tej informacji.

----------------------------
Czyli
Nka jeszcze poprawi jakość dodatkowym transporderem
bedzie astra
chca by EPG było także na wielu zagranicznych kanałach dlatego nad tym pracują
Cały czas trwają konsultacje w sprawie kanału filmowego w HD prawdopodobnie chodzi o HDCP,piractwo i konkurencje canal+ i hbo.
Nie nadąrzają z produkcją dlatego pewne kłopty
Cały czas sie rozwija siec sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='18494' date='29.10.2006, 21:08 ']Wiceprezes ITI Neovision powiedział:
(...) że za 2 tygodnie w nboxach zostanie dodana lista kanałów z Astry, zwłaszcza z niekodowanymi kanałami HD. Będzie też DiSEqC bez ukrytej wersji, aby odbiornik był bardziej funkcjonalny dla abonenta n platformy. Zapewne zwiększy to zainteresowanie nboxami pod kątem dostępności większej liczby kanałów HDTV. Wydaje się, że do listy powinny być dodane wszystkie kanały HD FTA z całej orbity.
(...)
Zapowiadany jest nowy nbox recorder z dyskiem 250GB z menu z lepszą jakością HD z czytelniejszymi, wyrazistymi obrazami.
Prawdopodobnie wkrótce ITI Neovision wydzierżawi kolejny transponder na Hot Birdzie, bo kanały HD będą tego wymagać, a bitrate ma być na odpowiednim poziomie. n platforma próbuje nawet poprawiać jakość źródła najgorszych kanałów, ale nie zawsze jest to możliwe.[/quote]
Widze tu oficjalne (oby) potwierdzenie marzeń większości obecnych (i przyszłych) posiadaczy n-ki - i bez echa ? Żadnych komentarzy forumowiczów ? A może nie ma czego komentować ?
To w takim razie pytanko: jak ktoś zna, może pokrótce opisać zawartość FTA HD z Astry ? Tak "pasjonujące" jak Luxe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pan vice powiedział to ,co abonenci chcieli usłyszeć,a ile w tym prawdy?

poddzielam opinię rafaello71

ps
długo trwało,zanim puścili parę z ust
i też tu działa presja C+ HD :)
tak się pressują nawzajem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby nie bylo sa to jakies konkretniejsze informacje:)Najbardziej cieszy mnie oczywiscie HD z astry i ze wkoncu wykrztusili z siebie pare slow na temat kanalu filmowego.Pozostaje nam dalej zyc z wlaczona cierpliwoscia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 1 listopad i od tego dnia mamy zacząć PŁACIĆ za n-kę , więc niech najpierw wywiążą sie z obietnic i dopiero zaczynają ,,wysuwać kolejne obietnice ,, .
Druga sprawa to sprawa g-nej anteny którą mi ,,wydzierżawili,, bo jak odbieralem tuner to musialem ją wziąć bo to byl niestety zestaw więc albo komplet albo proszę czekać na kolejną dostawę tunerów bez anten.
I ta leży sobie nieruszana gdyż wcześniej mialem C+.
NO I GDZIE WYDRUKUJĄ PROGRAM - n-Sport ?
CO Z KANAŁEM ,,WOJNA I POKÓJ,, , i pozostalych opisanych ,,WKRÓTCE ,, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosieben HD,Sat 1 HD,Astra HD Promo,Anixe HD,HD 5,HD test,HD 4U,BBC HD, to znaczy bedzie ciekawie !!Może sie okazac ze by nakłonić jeszcze bardziej nowych klientów a tych co są przekonac do siebie Nka przedłuży czas promocji/testów do 1 stycznia?? Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i Panie.

Dla mnie fakt odpalenia platformy z niedogranym softem, niepełną ofertą programową, brakiem tynera PVR i VOD itp jest totalną pomyłką.
Jak to mówią w jednej fajnej reklamie "fuj"

Ja czekam do 1 listopada. Jak nie odpaląfilmowego HD i reszty kanałów to rezygnuję najprawdopodobniej.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na reszcie jakieś konkretniejsze informacje. Trochę mnie uspokajają ,ale poczekam jeszcze trochę i zobaczymy czy dotrzymają terminów.
Pewnie temat się rozwinie, więc od razu proszę o info posiadaczy N czy z tych obiecanek coś jest wprowadzane w życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='18527' date='29.10.2006, 22:32 ']Panowie i Panie.

Dla mnie fakt odpalenia platformy z niedogranym softem, niepełną ofertą programową, brakiem tynera PVR i VOD itp jest totalną pomyłką.
Jak to mówią w jednej fajnej reklamie "fuj"

Ja czekam do 1 listopada. Jak nie odpaląfilmowego HD i reszty kanałów to rezygnuję najprawdopodobniej.

Pozdrawiam

braavoo[/quote]


no to niestety musisz zrezygnować, bo kanał filmowy będzie ponoć na początku grudnia,

a co do n-boxów i zapowiedzi znacznych usprawnień, pożyjemy, zobaczymy, jeśli to wszystko spełnią i wprowadzą, co piszą, to bardzo chętnie się przyłączę.
Ale dla mnie podstawowym warunkiem jest uwolnienie n-boxa od blokad, czyli mają być wszystkie FTA i aktywny Diseq. Przydałaby się też możliwość własnego sortowania kanałów, tak jak ja mam na to ochotę.
Ale nie zwykłem kupować niczego nie sprawdzonego, więc ten miesiąc-dwa mnie nie zbawi, a chciałbym też ocenić, co pokaże Cyfra+ HD.
Co do n-boxa, to ja mam aktualnie (jeszcze) Polsat Cyfrowy, zrezygnowałem z Cyfry+ i się cieszę, bo mam teraz najlepszy tuner satelitarny SD, jaki oferują platformy, czyli Samsung DSB-S305G (dostał nagrodę na Sat-Krak). Tu nie mam żadnych ograniczeń, sam sobie ustalam listę kanałów, mam dostęp do wszystkich FTA, wyjście sygnału na YUV po Scarcie, Dolby Digital po opticalu.
Wszyscy, którzy opluwają Polsat się mylą, przez kilka miesięcy miałem równolegle Polsat i Cyfrę, no i jakość na Samsungu z Polsatu była widocznie lepsza, niż jakość z Cyfry na Ferdku 7018. Ale to nie zasługa Samsunga, tylko obecnie po prostu lepszej jakości nadawania przez Polsat, niż silnie skompresowana Cyfra.
Dlatego ucieszyła mnie wiadomość, że N zamierza wydzierżawić jeszcze jeden transponder, by nie nadawać w sposób, w jaki to robi Syfra. Lepiej trochę mniej kanałów, ale za to z mniejszą kompresją, niż więcej zapchajdziur w stylu Cyfry.
Oczywiscie nie ma porównania z n-boxem, bo to SD kontra HD, ale chodzi mi o funkcjonalność Samsunga i znaczne ograniczenia n-boxa. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='18527' date='30.10.2006, 01:02 ']Panowie i Panie.

Dla mnie fakt odpalenia platformy z niedogranym softem, niepełną ofertą programową, brakiem tynera PVR i VOD itp jest totalną pomyłką.
Jak to mówią w jednej fajnej reklamie "fuj"

Ja czekam do 1 listopada. Jak nie odpaląfilmowego HD i reszty kanałów to rezygnuję najprawdopodobniej.

Pozdrawiam

braavoo[/quote]

Tak czytam i ci się bardzo dziwię ... i się zapytam to po co brałeś n-kę?
Co do niepełnej oferty porogramowej masz trochę racji. Nie wiem co masz napisane na umowie. Jakie programy masz mieć.
W pozostałych tematach już nie.
Co to jest niedopracowany soft? Mnie się wydaję, że odbiera to co ma odbierać w sposób pewny i stabilny. Jak ci się teraz nie podoba to Twoja wina. Widziały gały co brały. A jak nie widziały to po co brały?
O braku tunera z PVR i VoD wiadomo było od początku. Podobno ma być w listopadzie. Listopad się jeszcze nie skończył, ba nawet się nie zaczął a ty płaczesz. Dlaczego?

Oj, fuj, zgadzam się.

Pozdrawiam.

PS. może najlepiej mieć wszystkie trzy platformy? I jeszcze Premiere, Sky, TPS-a.
Tylko kiedy to oglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kiedy to oglądać :blink: gdy człowiek nawet nie ma czasu obejrzeć raz w tygodniu LM w HD : / ale to tylko taka mała dygresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umowy to ja jeszcze nie mam :-). Mają przysłać pocztą.
Widziały gały co brały. Otóż nie. Dopiero po aktywacji w domu zobaczyły co wzięly. :-)
A zrobię pewnie tak, że wezmę tylko te pakiety które oferują HD. Tylko, że jak narazie to nsport nadaje w kratkę HD, Discovery HD to same powtórki, a filmowego HD jak nie było tak nie ma :-( i pewnie szybko nie będzie sądząc po dotychczasowych wyczynach 'n'.
Ktoś tam w tej firmie chyba powinien ponieść konsekwencje.

A jeśli chodzi o Canal+ HD to tak się składa, żę miałem okazję podziwiać na SAT KRAK ich nowy kanał w HD.

Jak powiedział ten, który reprezentował Cyfrę+ na wystawie to zwykły upscaling zwykłego SD do HD.
Nie wiem czy tak będzie ale oby nie.
Ta ich czarna skrzynka to też wielki znak zapytania. Prototyp bez żadnych napisów. Pilot przypomina do złudzenia tego z Kiss 600.

Pozdrawiam

braavoo

PS.
A wziąłem to coś żeby przetestować i opisać co i jak dla wszystkich forumowiczów. Tak się skłąda, że jestem SAT HD Maniakiem a nie otrzymałem do testów tego co miało być przetestowane. Z tego co pamiętam miały być testowe sztuki ???
I co ? Kolejna wtopa :-(

A tak na marginesie to muszę sobie ponarzekać bo mnie jużdenerwuje brak bezpośredniego wejścia do listy kanałów. Za każdym razem muszę wchodzić w paczkę. Szlak mnie trafia.
'n' ma dobrego nauczyciela i to całkiem niedaleko. Za naszą zachodnią granicą niejaka Premiere. Dlaczego nie zwrócili się do nich o pomoc. Przecież to żadna konkurencja a posiadająca worek doświadczeń jeśli chodzi o HD. Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='18562' date='30.10.2006, 01:13 ']Ta ich czarna skrzynka to też wielki znak zapytania. Prototyp bez żadnych napisów. Pilot przypomina do złudzenia tego z Kiss 600.[/quote]
Wygląda tak:
[img]http://www.satellifax.com/reportage/0609112/CIMG2788.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ja byłem to już tej kartki nie było a pilota to mi Pan na specjalne życzenie wyciągnął gdzieś z zaplecza.
Był podpięty dop lewego Pioneera. Do prawego był podpięty Humax 2000


Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='18562' date='30.10.2006, 03:43 ']Tak się skłąda, że jestem SAT HD Maniakiem a nie otrzymałem do testów tego co miało być przetestowane. Z tego co pamiętam miały być testowe sztuki ???[/quote]


Jakie testowe sztuki? Co ty bredzisz? Nie było żadnej informacji na ten temat. Ktoś na forum rozpoczął taki wątek a ludziska się podniecili, że aż ślina kapała w ilościach paletowych.

Ojojoj, widzę, że w Polsce nie zmieniło się jedno: każdy słyszy to co chce usłyszeć, każdy widzi to co chce widzieć. Zdrowa zasada tylko ... trzeba być na to bogatym, zdrowym, pieknym i mieć dużo czasu.

Czego wszystkim HD-maniakom życzę :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już prawie miałem kupić N, ale na szczęście jest internet. Poczytałem sobie różne wypowiedzi, skargi klientów i dziękuję opatrzności, że w to nie wszedłem. Począwszy od złego działania recordera z telewizorami, niemożności zaprogramowania czasu nagrania, braku wyboru w VOD, długi czas sciągania filmów, zajęty dysk, nawet jeśli nie korzystamy z VODa, niejasności w umowie itd. itp. Trochę tego za dużo, jak na moje wymagania. Może coś poprawią, będę obserwował, a jak nie, to pies z .... Edytowane przez annras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='annras' post='29704' date='17.12.2006, 17:35 ']
Już prawie miałem kupić N, ale na szczęście jest internet. Poczytałem sobie różne wypowiedzi, skargi klientów i dziękuję opatrzności, że w to nie wszedłem. Począwszy od złego działania recordera z telewizorami, niemożności zaprogramowania czasu nagrania, braku wyboru w VOD, długi czas sciągania filmów, zajęty dysk, nawet jeśli nie korzystamy z VODa, niejasności w umowie itd. itp. Trochę tego za dużo, jak na moje wymagania. Może coś poprawią, będę obserwował, a jak nie, to pies z ....
[/quote]
NIE PATRZ NA WADY PATRZ NA ZALETY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='annras' post='29704' date='17.12.2006, 17:35 ']
Już prawie miałem kupić N, ale na szczęście jest internet. Poczytałem sobie różne wypowiedzi, skargi klientów i dziękuję opatrzności, że w to nie wszedłem. Począwszy od złego działania recordera z telewizorami, niemożności zaprogramowania czasu nagrania, braku wyboru w VOD, długi czas sciągania filmów, zajęty dysk, nawet jeśli nie korzystamy z VODa, niejasności w umowie itd. itp. Trochę tego za dużo, jak na moje wymagania. Może coś poprawią, będę obserwował, a jak nie, to pies z ....
[/quote]
Tak, no mozesz wybrac inna platforme z HDTV, nagrywarka, VOD, mozliwoscia ogladania jednego a nagrywania drugiego (jak to sie wlasciwie nazywa ? :P ) i w miare tania oferte. U nich wszystko az smiga, nie maja niejasnosci w umowach, filmy sie nie sciagaja dlugo, dysk nie jest zapchany...
Daj znac jak sie nazywaja, chetnie kupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 pazdziernik: Artur Przybysz zapowiedział także, że za 2 tygodnie w nboxach zostanie dodana lista kanałów z Astry, zwłaszcza z niekodowanymi kanałami HD

ŻENUJĄCE

PS. Ale najlepsze jest: "powinniśmy robić wszystko trzy razy lepiej i szybciej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajny sposób myślenia, myślałem, że już tego nie doświadczę. Kiedyś (w czasach PRLu) w sklepie mięsnym usłyszałem podobne zdania, jak mi sprzedawczyni chciała wcisnąć nieświeżą kiełbasę. Też mi radziła (ironicznie) iść do innego sklepu, gdzie na pewno dostanę to co chcę. A ja po prostu nie jadłem przez jakiś czas kiełbasy. Monopol jest rzeczą szkodliwą. Ciekawe, czy N odważyłaby się wypuścić taką bublowatą ofertę, gdyby już na rynku były inne HDTV? Edytowane przez annras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...