Skocz do zawartości
Plesken

plugin pod XBMC - polska TV [weeb.tv] i filmy/seriale [ekino.tv]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na kompie mi wszystko ładnie działa (tvnplayer, ipla itd.). Czy na Smart Tv LG 50PM580S połączy się z serwerem XMBC? Czy działa pilot? Proszę o doświadczenia z innymi markami telewizorów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli przez serwer XBMC? Jesli chodzi Ci o DLNA to kwestia indywidualna. Samsungi maja problem z odtwarzaniem materialow z DLNA serwowanego przez XBMC. Obsluga DLNA w LG zawsze bylo dziwna, wiec tez moze byc problem. Sprzety LG swojego czasu wspieraly Plexa, ale to jednak nie to samo.

Pilot jest do TV wiec bedzie dzialal z TV, ale jako-tako XBMC nim nie obsluzysz. Tu moglby byc przydatny tylko wtedy jesli podepniesz jakies urzadzenie (jak chocby Raspberry Pi - nie wiem jak z tymi boxami na Androidzie) z obsluga HDMI-CEC. Wowczas mozna uzywac pilota do sterowania XBMC na tym urzadzeniu. Karty graficzne w komputerach poki co nie obsluguja CEC wiec nawet jesli podlaczysz swoj komputer po HDMI do telewizora to pilot nie zadziala.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki :blink:

( matiszek30 mi od kilku dni nie działa żaden z programów jardello, discovery, tvn turbo, nawet zwykły polsat i tvn... :wacko: :wacko: :wacko:

miałem także ostatnio problemy z zalogowaniem się tutaj, ale to chyba tylko chwilowe

<nie mogłem zadnej odpowiedzi wpisać po prostu biały pasek>)

przed każdym wejściem danego dnia robię custom update by mieć najświeższą listę...i ni ma kanałów

( oczywiście XBMC ustawione na

http://polskietv-seriale.googlecode.com/svn/trunk/stations.py, ewentualnie próbowałem samemu podmienić plik stations.py)

mam reprozytorium 1.0.2 i wersje 11.0 Eden jeszcze z tydzień temu w miare chodziło :angry2: (dobrze żę choć seriale chodzą na serialnet.pl)

co mi kolega doradzi ? :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala wiekszosc bo coraz wiecej serwisow zaczyna zmieniac adresy streamow bo nie chca by udostepniac ich kanaly bo im przeciaza serwer.

Tv-on.pl jest pod znakiem zapytania bo ich wlasciciele nie zgadzaja sie by udostepniac ich kanaly.

Z Jardello bede kombinowal by bylo i namierzylem kolejna strone wiec moze cos bedzie ale musicie byc cierpliwi bo mam malo czasu ale postaram sie to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Repozytorium raz działa, raz nie. Nie wiem gdzie leży, ale są poważne problemy z dostępnością.

Jak pada to na dobę, jak działa to ściąga się wolno. Tak jak by stały na domowym serwerze z no-ip i po jego zmianie(ip hosta) łapał synchro i pojawiał się w sieci.

Kiepsko to wygląda przy instalacji, jak nie działa to czekamy dobę...

Odinstaluj repo i zainstaluj go jeszce raz z tego linku: http://sd-xbmc.googlecode.com/files/repository.sd-xbmc.org-1.0.2.zip

Caly projekt zostal przeniesiony kilka miesiecy temu na KOMERCYJNY serwer i nie jest hostowany juz przez googlecode. Zostalo to zrobione by ulatwic wszystkim dostep do serwisow, ktorych googlecode zabronilo nam hostowac. Bylo kilka problemow konfiguracyjnych z ktorymi chyba sobie na dobre poradzlismy. Dzieki za wyrozumialosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gratki za świetny projekt. Mam pytanie - co zrobić aby iplex chodził na XBMC 12 dla windows. Biblioteki znalazłem tylko do XBMC 11. Może być instrukcja łopatologiczna jak je skompilować - wszystkie opisy znajduję dla linuxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wtyczką repository.sd-xbmc.org-1.0.2. Robie wszystko tak jak w instrukcji i po zainstalowaniu gdy wchodzę w tą wtyczkę to nie mam nic do wyboru, jest puste okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

panowie jakie polecacie wtyczki do oglądania filmów przez xbmc w dobrej jakości?

ja mam aktualnie icefilms i mrknow

są jeszcze jakieś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Was pytanie,

W pokoju mam komputer stacjonarny, natomiast w salonie TV LG 42LM620s oraz PS3.

Bawie się z weeb.tv. Chciałem zrobic tak by móc odglądać w salonie weeb.tv.
Zrobiłem następujące kroki:

1. Ściągnąłem i zainstalowałem XBMC.
2. Ze
strony weeb.tv. pobrałem wtyczkę i zainstalowałem. teraz po wejsciu w wideo daje
filmy i uruchamiam wtyczke i cały zestaw kanałów z weeba.
3. Komunikuje się
zarówno z TV jak i PS UMS.
4. TV jak i również PS3 widzą UMS.
5. Do
folderu plugins w UMS wrzuciłem folder jumpy wraz zawartością oraz folder
pmsencoder.( nie wiem czy cos sie wrzuca czy tez instaluje)
6. Wchodzę przez PS3 do UMS i widze następujące foldery:
- Web
- Jumpy
- Chanels

Na kompie odtwarza sie wszystko normalnie a na ps3 czy TV juz nie. W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersal media server. Jednkaze probuje równiez z PS3 media server. Efekt ten sam. Na TV wchodze w folder jumpy. widze kanaly. wybieram jakis. Odpala mi sie na 1-2s i stoi w miejscu. dalej nie idzie nic zrobic.

Jezeli chodzi o ps3 media server to w zakladce gdzie sa pluginy widac ze jest jumpy zainstalowany i ten drugi PMSEncoder ale jak klikam na jumpy to widze okienko z jakas aktualizacja i zakladaki - wyglada ze chodzi. natomiast jak na te druga wtyczke to otwiera mi sie male okienko ale puste. nie wiem czy tak ma byc czy nie. jumpy instalowalem poprzez plik exe w folderze plugins ps3 media server natomiast PSMEncoder poprostu sciagnalem z jakies strony chyba google poczta i wrzucilem cala zawartosc jako folder do folderu plugins.

Dodam ze weeb.tv mam oplacone.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze zainstalowalem dwie wtyczki. Pierwsza to ze strony weeb.tv. Wchodza czy to na konsoli czy w TV wszystko ladnie widac ale niestety tak jak pisalem wczesniej wszystko sie zacina po 2-3s.

Druga wtyczka natomiast to pakiet Telewizja Polska. I tam ma tez weeb.tv. Na kompie wszystko dziala natomiast na tv czy konsoli pokazuja sie puste foldery z programami.

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem sdxbmc wersja 0.40. Kiedy chce wlaczyc tvn dostaje komunikat error plugin... , czy ktos z was mial ten sam problem? jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie co sie dzieje, odkąd jest ten finalny 12 frodo to jakos sporo gorzej weeb tv mi dziala . Gdy na stronie weeb tv dziala dobrze to na xbmc czesto zwalnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos w stanie mi wytlumaczyc dlaczego wszystkie inne programy (np. filmbox, playery itp.) chodza mi na TV czy konsoli a tylko weeb.tv zacina sie po 2-3 sekundach????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem sdxbmc wersja 0.40. Kiedy chce wlaczyc tvn
dostaje komunikat error plugin... , czy ktos z was mial ten sam problem?
jak to naprawic?

http://xbmc.org.pl/download/viewdownload/4-xbmc-wtyczki-pluginy/37-script-module-cryptopy-1-2-6-zip

zainstaluj script-module-cryptopy-1-2-6-zip

(NIE NAPISAŁEŚ CZY JESTEŚ PO ZA POLSKĄ)

jak poprawnie skonfigurowac epg pod wtyczke sdxbmc?


http://code.google.com/p/sd-xbmc/w/list

http://code.google.com/p/sd-xbmc/issues/detail?id=73

miłego czytanka :ph34r: :ph34r: :ph34r:^_^ ^_^ ^_^ Witamy w Świecie XBMC :D nie musisz dziękować ja też zaczynałem ^_^ ^_^ :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zwolnienia sa na mini mini które oglada moja córka. Na stronie weeb tv działa to normalniej i nie wiem czego to wina, inne programy działają z tego co widze normalnie.

Trochw to wkurza bo musze wtedy wyłaczac xbmc i właczac przeglądarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie,

Czy ktos wie dlaczego na kompie weeb.tv chodzi mi dobrze a w momencie puszczenia sygnalu przez PS3 media server czy UMS na TV weeb.tv po 2-3s zacina sie i staje w miejscu. Inne programy z innych wtyczek chodza dobrze, tylko wtyczka weeb.tv cos nawala? Prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zwolnienia sa na mini mini które oglada moja córka. Na stronie weeb tv działa to normalniej i nie wiem czego to wina, inne programy działają z tego co widze normalnie.

Trochw to wkurza bo musze wtedy wyłaczac xbmc i właczac przeglądarkę.

To problem po stronie nadajacego, ktory swoja droga byl poruszany to juz kilka razy. Jedyna solucja jest restart streamu po stronie nadajacego. Niestety, bardzo ciezko jest to zglosic do weeb.tv jako, ze na maile zwykle nie odpowiadaja, bezposrednio z nadajacym kontaktu rowniez brak bo funkcja "wyslij wiadomosc" na ich stronie nie dziala wiec mozna jedynie wyslac maila do dzialu technicznego i czekac.

Problem wynika z dziwnej interpretacji zagubionych klatek przez domyslny player w XBMC. Odtwarzacz na stronie czy chocby VLC po prostu je pomija i jak sie dobrze przyjrzec widac czasem przeskok obrazu, XBMC natomiast zaczyna przycinac, buforowac i robi sie problem. W przypadku XBMC odpalanego na urzadzeniach z Androidem mozna podmienic, badz sciagnac gotowca, ktory uzywa innego odtwarzacza aczkolwiek nie wiem czy weeb.tv bedzie poprawnie z tym dzialac. W przypadku Windowsa badz Linuksa mozna sprobowac podlozyc VLC (mplayer niestety rowniez sie z weeb.tv nie lubi) z pomoca tego. W przypadku HTPC dzialajacych pod OpenElec czy najprosciej "doinstalowac" Opere jako wtyczke i korzystac z przegladarki co choc mniej wygodne to jednak dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie,

Czy ktos wie dlaczego na kompie weeb.tv chodzi mi dobrze a w momencie puszczenia sygnalu przez PS3 media server czy UMS na TV weeb.tv po 2-3s zacina sie i staje w miejscu. Inne programy z innych wtyczek chodza dobrze, tylko wtyczka weeb.tv cos nawala? Prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem co jest grane, ale jakiekolwiek wtyczki w XBMC mi nie działają. Podjerzewam, że jest jakichś problem między xbmc-internet bo nawet Pogoda nie działa. Z drugiej strony wtyczki pobierają się normalnie. Reinstalacja nie pomogła. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...