Skocz do zawartości
Skreedi

TV do 40"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym tygodniu zamierzam wybrać się do sklepu po jakiś konkretny TV. Wymagań za dużych nie mam:

- chcę żeby były minimum 2 wejścia HDMI

- wejście USB

- telewizor żeby odpalał Matroskę (.MKV)

- miał 40", producent nie jest ważny

- matryca matowa

- i najważniejsze - najlepszy możliwy obraz w moim przedziale cenowym

Na TV mam od 2500-4000zł, może to być LCD, LCD-LED, Plazma cokolwiek byle by było najlepsze w tej cenie, telewizor będzie oglądany z odległości 2-2,5 metra w pokoju w którym jest jasno tylko przez parę porannych godzin. Będzie służył do oglądania kablówki (SD jak i HD) i filmów (DVD i Blu-Ray). W TV nie jest mi potrzebny internet czy 3D jednak jeśli dało by radę to fajnie jakby się udało znaleźć TV w miarę tani i z 3D. Telewizor będę kupował w Saturnie lub MM, nie chcę się bawić w sklepy w sieci, więc najlepiej żeby telewizorek dostępny był w którymś z tych sklepów.

Modele które upatrzyłem i które wyglądały w miarę dobrze w Saturnie to:

SONY KDL40EX720 - TV trochę wykracza poza budżet, ma 3D tylko nie wiem jaki jest ogólnie bo niestety był wyłączony...

SHARP LC-40LX812E - 3D nie ma ale obraz bardzo dobry wg. mnie i myślę, że po zabawie z ustawieniami jeszcze coś można by z niego wycisnąć

Tak więc proszę o opinię odnośnie powyższych modeli i jakieś własne propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4000 PLN proponuję Sony 40HX800 lub Samsunga 40C7000. Mają świetny obraz, dobrą czerń, tylko warto wcześniej przetestować kupowany egzemplarz pod kątem cloudingu, niestety częsć Led-ów jest skażona tą przykrą przypadłością, taki urok tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być mat i mkv to będzie problem z tymi modelami. Sony mkv nie łyka (Samsung tak). Tylko czy po to chcesz kupić telewizor? Bo dzisiaj się bawiłem EX720 3D i jest naprawdę ok chociaż oczywiście nie powala ale to klasa średnia. Fajnie, że za taką kasę ma 3D.

Co ważne: EX720 jest matowy (no prawie). Samsungi błyszczą praktycznie jak plazma. A i tak matowy EX720 ma lepsze kolory i nasycenie oraz kontrast (w porównaniu do Samsunga D6xxx). Do tego lepiej sobie radzi jeżeli chodzi o płynność ruchu. Ma lepsze 200Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być mat i mkv to będzie problem z tymi modelami. Sony mkv nie łyka (Samsung tak). Tylko czy po to chcesz kupić telewizor? Bo dzisiaj się bawiłem EX720 3D i jest naprawdę ok chociaż oczywiście nie powala ale to klasa średnia. Fajnie, że za taką kasę ma 3D.

Co ważne: EX720 jest matowy (no prawie). Samsungi błyszczą praktycznie jak plazma. A i tak matowy EX720 ma lepsze kolory i nasycenie oraz kontrast (w porównaniu do Samsunga D6xxx). Do tego lepiej sobie radzi jeżeli chodzi o płynność ruchu. Ma lepsze 200Hz.

ps. Tutaj: http://hdtvpolska.com/topic/25537-jaki-tv-3d-hd-ready/ koleżka :D wynalazł jeszcze tanie plazmy 3D. Też je zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli opłaca się brać tego EX720 3D czy lepiej jakiegoś Samsunga? I jeśli ten Soniak nie odpala mkv to jak ma DLNA to filmy moge z telefonu puścić. Gmeru, mówisz, że obraz jest dobry jak na te klasę i tyle bajerów więc w sumie ok, ważne żeby lepszy był od 23" Samsunga dosyć starego ale już LCD... ;d

Edytowane przez Skreedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...