Skocz do zawartości
Jędruś

Poszukuję TV 50 - 55 cali do pokoju 40 m2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich,

Poszukuję TV jak w temacie. Trochę info:

- pokój dzienny połączony z kuchnią - około 42 m2

- odległość kanapy od TV - około 4/5 m, ale TV jest oglądany z różnych miejsc (pod różnymi kątami) i z większych odległości

- źródło: VECTRA HD PVR, PS3 (zarówno gry, w tym MOVE, jak i filmy)

- wymagania personalne: dobre kąty, niezły czarny

- miejsce - będzie raczej wieszany na ścianie

- budżet - na razie nie podaję. Jest dość elastyczny i zobaczymy co zaproponujecie :)

- preferencje firmowe - raczej brak. Nie ufam marce LG (nie wiem dlaczego - nie bijcie mnie, może to snobizm) jak i nie lubię polityki SONY (moim skromnym zdaniem przeceniają swoje produkty jadąc na renomie z przed lat).

Obecnie posiadam tv TOSHIBA 42Z3030DG, który zresztą zakupiłem dzięki Wam i Waszym recenzjom - telewizor baardzo mi przypadł do gustu. Obraz jest bez wstydu, dźwięk jest rewelacyjny (jak na głośniki TV. Dla porównania słyszałem dźwięk z Samsungów - tragedia). Jednak ma dość istotną wadę - jest dobry tylko na wprost, a więc słabe kąty i jest ciut przy mały jak na pokój dzienny i po zakupie większego - zapewne wyląduje w sypialni.

Nie wiem na którą technologię się zdecydować, ponieważ kusi LED całą swą wąskością (na ścianie LED prezentuje się rewelacyjnie), ale z drugiej strony plazmy w tych wymiarach mają świetne ceny. Mam tylko uprzedzenie to plazm - stopień zużycia (lubię rzeczy na lata - bez oszczędzania) jak i stopień zużycia prądu (powiedzmy, że RWE to nie jest moja ukochana firma). Zapewne to mity, ale sami wiecie - jak już sobie człowiek coś wbije do głowy :)

Niemniej - bardzo bym prosił o konkretne modele, które pasowałyby do w/w wymagań/warunków.

pozdrawiam serdecznie,

Andrzej

Edytowane przez Jędruś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzenie do plazm możesz włożyć między bajki. Skoro miałeś Toshibę (notabene bardzo udany model) to zainteresuj się nowymi telewizorami tej marki. Z opisów wynika, że będą naprawdę dobre. Tylko chyba musisz na nie jeszcze poczekać.

Aktualnie z Plazm króluje Panasonic VT30. Na forum jest o nim sporo. Poszukaj.

Co do LCD to jak nie podasz budżetu to będzie ciężko. Doskonałe telewizory to Full LED jak: Sony HX900. Z nowych Samsungów sporo osób zachwyca się serią D8000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile w takim razie wart taki Samsung UE55D8000? :)

Czy wart jest swojej ceny? Wiem - ciężkie pytanie.

Co do budżetu - chciałbym wydać mimo wszystko trochę mniej. 10 000 to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymagań widać ze oglądasz dużo telewizji, filmów i czasem gry. Więc nie ma co się obawiać plazmy. VT30 w dużym rozmiarze jest wart swojej ceny. Ma najlepszą na rynku czerń. Najlepiej radzi sobie też z SD. Jest 3D co też jest dużym plusem.

A Sony EX500 55" widziałeś? Też ma extra stosunek cena jakość. I warto go podłączyć do internetu. Zyskasz na wyłączność wiele programów z TVN - żonie się będzie podobać! Nie jest LED więc ma dobrą czerń i kąty. I jest duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Marcin za sugestie.

Zastanawiam się nad plazmami - skoro zużycie prądu już nie jest problemem, zużycie samego TV czyli zjawisko wypalania również poprawiono - cena plazm kusi w porównaniu z podobnymi wielkościami LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słuchajcie znalazłem takie o:

- Toshiba 55WL768

- Toshiba 55WL753G

- Panasonic TX-P50VT30E

- Samsung UE55C7000

VT30 z tego najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonica można mieć poniżej 7 000 zł. Mocno kusi, skoro jest taki dobry a i 50 cali powinno mi wystarczyć, choć szkoda, że nie ma 55 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że ta plazma pokazuje pazur głównie wieczorem. Za dnia może być trochę mniej kontrastowo. To nie LCD. Ale przy filmach bajka, wieczorem przy zgaszonym świetle.

Jednak zawodnicy, których podałeś nie mają szans z VT30 pod względem czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę, że generalnie w Polsce jest maks 50, ale w ogóle jest oferowany również jako 55 i 60.

Niemniej - Gmeru dzięki za ważną uwagę - pokój, w którym będzie pracował TV jest w ciągu dnia baaardzo nasłoneczniony. Choć ściana do powieszenia jest mocno przyciemniona - podłoga jak i ściany (w tym sufit) są białe i oświetlone przez sporą ilość okien do samej ziemi. Orientacja pokoju jest na wschód, południe jak i zachód, więc sami widzicie, że przez cały dzień jest światło. Dużo światła.

Boję się trochę w takim razie plazmy. Poza tym zużycie prądu - Marcin twierdziłeś, że to bajki, że plazmy więcej zżerają. Otóż z pomiarów wynika, że taki Samsung (nie pamiętam - chyba seria 8000) LED zużywa połowę tego co VT30 po kalibracji.

Zależy mi na jasnym obrazie i dobrych kątach, TV od 50 cali...nadal szukam. Plazma może nie być jedynym słusznym rozwiązaniem, z tego co Gmeru mówi.

Wieczorem rozumiem, ale w ciągu dnia, biorąc pod uwagę naświetlenie pokoju, będzie mnie q..a strzelać, że nic nie widzę? :)

Edytowane przez Jędruś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesada. Będziesz wszystko widział ale nie będzie takiego kontrastu jak na dobrym LCD. Po prostu trochę "wyprany - blady" obraz.

Ja na twoim miejscu by zobaczył:

Sony EX500 (nie LED ale co z tego? jest bardzo ładny)

Samsunga C7000 mimo wszystko żebyś zobaczył różnice. Jednak seria D8000 pokazuje, że naprawdę mogło być duuużo lepiej.

Tą Toshibę co wymieniłeś też trzeba zobaczyć.

Jednak z tymi ledami to praktycznie zawsze problem z nierównomiernym podświetleniem. A tego problemu w EX500 zazwyczaj nie ma. Dlatego piszę akurat o tych modelach bo są w dużych rozmiarach a taki Cię interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie tekstu dot. Panasonica VT30 - "50Hz bug" - o co tu chodzi?

Co do Sony EX500 - nie bardzo leży mi jego wygląd :(

Jeśli chodzi o Samsunga - nie bardzo wiem co miałeś na myśli - że C7000 się nie nadaje? D8000 warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobał Ci się model Toshiby to może warto poczekać na nadchodzące modele. Będą naprawdę fajne, z ciekawymi rozwiązaniami. Tutaj - http://hdtvmania.pl/2011/04/06/toshiba-world-2011-telewizory-na-ten-rok masz wszystko w jednym miejscu opisane, natomiast Gmeru wrzucał także informacje dotyczące kolejnych serii, tak więc znajdziesz je na forum. Oczywiście największym wypasem będzie ZL1 z największą na świecie liczbą niezależnie wygaszanych stref LED (512). Z tańszych propozycji powinny Cię zainteresować nowe modele YL i WL. Także strefowo wygaszane LED-y ale znacznie tańsze, a naprawdę bardzo efektowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...