Skocz do zawartości
AreckiW

PANASONIC plazma Full HD 50" TH-50PF9EK już jest

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='TOmeKK' post='19188' date='01.11.2006, 21:35 ']
Czy kiedykolwiek na tym forum ktoś się zastanowił nad negatywami plazmy? Nie przypominam sobie niczego oprócz wypalania i zużycia energii. A jest jeszcze kilka innych :D:):D

Każda technologia ma swoje plusy i minusy. Ale tutaj mamy do czynienia z: - w końcu plazma full Hd - no to jedziemy z koksem. :)
Następny Święty Graal? seria z 9-tką? Wątpię. Nawet za 6000 ojro.

Do pierwszego właściciela. Chciałbym się mylić.

Pozdr.
[/quote]


pewnie, że obecnie wszystkie technologie mają swoje zady i walety, dla mnie jednak najważniejsza jest jakość obrazu, a jak na razie plazma bezsprzecznie oferuje lepszą jakość w wielu aspektach, a szczególnie w ostrości obrazu w ruchu, braku smużenia, w lepszym kontraście i poziomie czerni (z paroma wyjątkami po stronie LCD - XD1, Bravia), lepszym, równomiernym podświetleniu matrycy i dla mnie najważniejsze, bardziej naturalnymi, a nie przejaskrawionymi kolorami, i ogólnie bardziej naturalnym, oddającym prawdziwą, a nie cukierkową rzeczywistość obrazem.
I nie za 6000 ojro, tylko poniżej 4000, i żaden graal tylko kolejna bardzo dobra plazma.
A tak nawiasem mówiąc, to dlaczego są tysiące (w Polsce) szczęśliwych posiadaczy modelu PV60 (na sąsiednim forum jest ponad 700 postów i kilkaset tysięcy odczytań). I nikt nie żałuje zakupu i każdy dziękuje sobie, że nie wybrał LCD. Pytanie retoryczne?
A na naszym forum użytkownicy piszą o LCD tak: z Discovery HD i Ligą mistrzów HD miodzo, a PAL (SD) może być lub jak pisze nasz admin, cytuję "syf" w SD. Sygnału w SD prawie nie da się oglądać na LCD, to jest technologia stworzona wyłącznie do wysokiej rozdzielczości, a na razie i w najbliższym czasie kilku lat, HD dla mas to jeszcze jest w skrajnej mniejszości, niestety.
Plazma (HD Ready, a szczególnie Full HD) jest lepszym wyborem na czas przejścia z SD na HD, łączy najwyższą jakość w obu standardach. A za parę lat (SED za 1,5 roku, daj Boże) będą nowe, lepsze technologie i nikt pewnie nie będzie wtedy się oglądał na LCD i plazmy, bo do wyboru będą laserowe, SED, OLED, a może cuś jeszcze.
Więc wcale nie jesteśmy skazani na LCD, wcale.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ilość postów na forum nie świadczy o niczym. Popatrz na sony x i sharpa xd1 :):D:)

Rozumiem, że robisz to dla społeczeństwa, ale dawno ustaliliśmy, ze każdy lubi co innego, nikt tutaj nie próbuje czegoś narzucić - uogólnianie - takie jak "cukierkowe kolory" mija się z prawdą, bo nie dotyczy wszystkich lcd. natomiast wypalanie, i eko-nie-teges dotyczy wszystkich plazm niestety. :D

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej strony zobaczcie : za każdym razem jak rozpoczyna się temat o jakieś (w założeniach) super plazmie/lcd to i tak temat zejdzie na : "... a ja tam wolę ... (i tu wpisujemy odpowiedni znaczek), bo ..."

Jestem ciekawy czy nawet bezpośrednie porównanie różnych technologii jest w stanie dać jednoznaczną odpowiedź? Sugerowałem jakiś czas temu takie porównanie, ale jakoś nie wyszło (brak zainteresowania, czasu czy może "strach" przed utratą złudzeń..? A może wszystkie te elementy jednocześnie? (Swoja drogą ponawiam propozycję :) )

Mam tylko nadzieję, że ten czas (porównania) się zbliża - bo praktycznie niedługo juz wszystkie 3 technologie będą na wyciągnięcie ręki. A Graal..? Jak z oryginałem : wszyscy wiedzą nikt nie widział. :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='19335' date='02.11.2006, 14:48 ']
Jestem ciekawy czy nawet bezpośrednie porównanie różnych technologii jest w stanie dać jednoznaczną odpowiedź? Sugerowałem jakiś czas temu takie porównanie, ale jakoś nie wyszło (brak zainteresowania, czasu czy może "strach" przed utratą złudzeń..? pzdr
[/quote]

Jak będę miał tego Soniacza w domciu zapraszam do siebie na porównanie: LCD i PDP fullHD ... i wybierzemy golasa :D
Dam znać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są już w sklepach te plazmy ???
Tylko 50'' czy mniejsze też ?
Jak się ustabilizowały ceny ?

No i jak do niego podłączyć tuner telewizji naziemnej ? Edytowane przez ArturKania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ArturKania' post='20169' date='05.11.2006, 13:28 ']
Są już w sklepach te plazmy ???
Tylko 50'' czy mniejsze też ?
Jak się ustabilizowały ceny ?

No i jak do niego podłączyć tuner telewizji naziemnej ?
[/quote]

W .de PH (1024x768) stoi 2k ojro. Drogo. Znaczy się patrząc na poprzednika. Fulle od 50" w górę - ceny raczej wysokie (choć taniej niż u Pioneera).
Się nie da? Znaczy można, np. zastosować zewnętrzny tuner dostępny w sklepach komputerowych za 200-300zł pracujący niezależnie od PC-ta. Przyłącza standardowe svideo/kompozyt akurat jak znalazł, bo w stand wyposażeniu nowych Panasów te złącza są w bay`u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='19483' date='02.11.2006, 19:55 ']
Jak będę miał tego Soniacza w domciu zapraszam do siebie na porównanie: LCD i PDP fullHD ... i wybierzemy golasa B) Dam znać.[/quote]

Mam nadzieję, że do tego czasu będziemy mieli już (JUŻ???) Sharpa 46(52)XD1E i stanie się możliwe porównanie wszystkich 3 (istniejących obecnie) technologii. Skończą się wtedy dywagacje - czy ktoś będzie zaskoczony i zrozpaczony czy ze zrozumieniem przyjmie swoją klęskę? A może każda z technologii pokaże swoje przewagi, na swoim małym "odcinku"??

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos standardowych wejść w tych Panasonicach - takie pytanie: 50" FullHD ma standardowo 2 z 3 wymiennych slotów już zajęte przez DVI i component a dodatkowo jest stałe (nie wymienialne) gniazdo PC (D-Sub) i chodzi mi o to czy Waszym zdaniem to jest na początek wystarczająca opcja do zwykłaych zastosowań (filmy DVD, satelitarna HDTV i w przyszłości HD-DVD lub Blu-ray,nie wspominam tutaj oczywiście o wejściach broadcastowych takich jak SDi czy HD-SDI). Jak czytałem w pdf'ie informacyjnym specyfikację sygnałów akceptowanych przez poszczególne wejścia to wyadaje mi się, że TAK ale mam kilka wątpliwości; zdziwiło mnie np., że żadna wersja 1080p (z wyjątkiem 50p akceptowanym przez wejście DVI) nie jest akceptowana przez HDMI (rozważałbym opcjonalnie zakup takiego gniazda)? Trochę tego nie kumam; czyli ani z HD-DVD (25p) ani z Blu-ray'a (25p i w przyszłości 24p) tym złączem takie sygnały nie wejdą do tej plazmy? Dziwne. Co ciekawe według tego pdf'a wszystkie te warianty sygnału 1080 p wchodzą po komponencie i poprzez D-Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, specyfikacja modułów wejściowych jest niestety wielce zasmucająca, po HDMI chodzi 720p i 1080i a na DV-I chodzi 1080p(50,60), jakaś porażka, , oprócz tego jest wielce niewystarczająca ilość wejść , można dodać HDMI i co mamy ? monitor z trzema wejściami HDTV a gdzie podłączyć resztę? trzeba dokupić jakiś switch ale czy tak powinno być z monitorem takiej klasy i za takie pieniądze,? odpowiedź jest oczywista, widać ,że monitor przeznaczony do zastosowań profesjonalnych a nie dla użytkowników domowych.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, tutaj okreslenie "professional plasma display" chyba rzeczywiście ma potwierdzenie w specyfikacji.
Większość sygnałów chodzi po komponencie (kiedyś główny sposób przesyłu sygnału w tzw. "broadcast'cie", który później zagościł w sprzęcie domowym) i SDI/HD-SDI (aktualny standard przesyłu profesjonalnych syganłów telewizyjnych). Ale mimo wszystko nie wiem dlaczego w HDMI nie dali 1080p. Z tego co wiem to producenci HD-DVD i Blu-ray tak się dogadali (chyba na pewno w syndykacie Blu-ray bo z HD-DVD to nie wiem na 100%), że 1080p będzie dostępny wyłącznie na wyjściu HDMI jako tym gwarantującym najlepsze zabezpieczenie przed piratowaniem. Na komponencie będą wypuszczane niższe sygnały czyli 720p. 1080i. Chyba nie pozostaje nic tylko poczekać na konsumencką (tv a nie monitor) wersję tej plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...