Skocz do zawartości
mad-usa

Jaka kamera Full HD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za dobrą kamerą lecz tak naprawdę nie wiem na co zwrócić uwagę i jakie czynniki powinienem wziąć pod uwagę kupując takie cudo?

Nie wiem jakie fundusze mogę przeznaczyć bo nie wiem za co się tak naprawdę płaci. Jedyne co wiem to to, że chcemy nagrywać nasze dziecko, które urodzi się na jesień a więc tego nagrywania będzie dużo.

Chciałbym chociaż się dowiedzieć czy kupowanie kamery z dyskiem SSD jest lepsze niż z kartą SD? Ile zajmuje 1 godzina filmu zapisana w rozdzielczości 1080p? Czy przesyłanie nagrań na dysk jest lepsze(szybsze) przez HDMI( o ile jakiś soft to obsługuje) czy normalnie przez USB2.0 ?

Szkoda, że nie ma takiego szablonu, w którym można wszystko wyklikać i na tej podstawie zebrać wystarczającą garść informacji by wiedzieć co się tak naprawdę szuka.

Proszę o pomoc i pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak bardziej rozbudowana odpowiedz na poziomie. szukajke uzywam w swoim zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczości 1080p? Czy przesyłanie nagrań na dysk jest lepsze(szybsze) przez HDMI( o ile jakiś soft to obsługuje) czy normalnie przez USB2.0 ?

Tym zdaniem potwierdziłeś, że niestety ale nie masz nawet zielonego pojęcia o kamerach i przesyle cyfrowym.

Poczytaj sobie temat http://hdtvpolska.com/topic/21701-kamera-hd-do-2500-pln/

Myślę że to ci wystarczy na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak bardziej rozbudowana odpowiedz na poziomie. szukajke uzywam w swoim zakresie.

Ty byś wolał a mi się już nie chce pisać po raz 543'i tego samego

Skoro tobie sie nie chce szukać, mi tym bardziej nie chce się pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym zdaniem potwierdziłeś, że niestety ale nie masz nawet zielonego pojęcia o kamerach i przesyle cyfrowym.

ale ja nic takiego nie napisalem, ze sie znam. Po to jest to forum, czwarte z rzedu na ktorym sie loguje po jakies informacje.

a wy po to tu siedzicie, by pomagac a nie sie dasac. Po ile wy macie lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

--- dubel do skasowania ---

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, porzeczytalem i wychodzi, ze w moim wypadku najlepieij kupic TX7. a jesli w sklepie jest tylko TX5,9, 10 i drozsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica w cenie miedzy 5,7,9,10,11 i 100(chyba wsyzstkie) jest bardzo niewielka. Czy modele wyzsze niz 7 roznia sie tylko liczba megapixeli? czy tez totalnie odbiegaja od parametrow 7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TX9 i mogę Ci go śmiało polecić. Mobor polecał mi TX7 ale nie mogłem nigdzie go dostać, także zdecydowałem się na nowszą wersję.

Różnicy w plikach nie widzę pomiędzy tymi dwoma modelami.

Na TX9 to już ostatnia szansa aby dostać, bo wchodzi jego następca, który niestety jest "przesadzony" i jakościowo wg Mobora będzie odbiegać od TX7 i TX9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... chce kupic TX7, mam jedno pytanie. Jaka karte pamieci kupic? 16gb czy wiecej? no i najlepiej jakiej firmy i jakiej "class" pytanie w zasadzie kieruje do Mobor`a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kartę, to polecam Goodram SDHC 16GB Class 10 wykonana w technologii SLC, jest całkiem szybka (~22 mb/s) i w dobrej cenie (~120 zł).

Mnie na początek wystarcza te 16gb - i tak przy kręceniu filmu prędzej zdechnie bateria, niż się karta skończy...

16gb to coś ok 3 tys. zdjęć albo 2h filmu w max jakości... poza tym zawsze można dokupić drugą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie pooglądałem, jak na aparat fotograficzny wygląda to dobrze, ale to jest próbka zrobiona przy oświetleniu dziennym - w tym przypadku praktycznie każda kamera czy aparat radzi sobie dobrze, daj jak możesz próbkę zrobioną przy oświetleniu sztucznym (tylko nie rzucaj tak aparatem na lewo i prawo - trochę spokoju w ruchach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po to jest to forum"

jakieś modne te słowo ostatnio jest wśród młodzieży, leni itd

Może forum jest po to, by wymieniać się wiedzą i sobie pomagać, a nie czerpać tylko korzyści.

(tzn: być leniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na YTB masz tego full

YouTube nie jest żadnym miernikiem jakości. Wszystkie filmy które tam trafiają są mocno kompresowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki to już koniec tej dyskusji o gówniarzach. Wracamy do wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz czekam na kogos kto zechce mi pokazac jakis filmze slabym oswietleniem lub sztucvznym oswietleniem i bez kompresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A w googlach nie ma?

Jeszcze sie nie zdarzyło bym tam nie znalazł tego typu sampli

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie masz takie warunki, ja pojechałem i sobie sam zrobiłem taki test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też, ale znalazłem czas i pojechałem, przestań być leniwy!

albo kup byle co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...