Skocz do zawartości
mad-usa

Jaka kamera Full HD ?

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze to mam jeszcze 3 miesiace, a po drugie to nie pojade bo"zyje" tylko 3h, a tak to praca i sen. Sorry. Wolny weekend mam raz na miesiac i wyobras sobie, ze pojechanie do sklepu poogladac aparaty i kamery jakos nie nalezy do moich prioriytetow jak juz mam wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz ja uważasz, mam znajomych co ciągle czasu nie mają, ale na gapienie się w TV mają czas.

Powiem jedno, najlepiej wszystko robić samemu.

Ja bym zmienił pracę, dla mnie za kawałek papieru nie warto tyle robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to mam jeszcze 3 miesiace, a po drugie to nie pojade bo"zyje" tylko 3h, a tak to praca i sen. Sorry. Wolny weekend mam raz na miesiac i wyobras sobie, ze pojechanie do sklepu poogladac aparaty i kamery jakos nie nalezy do moich prioriytetow jak juz mam wolne.

Ja nie żyję po to by pracować tylko pracuje po to by zyc

Mam szwagra który wział dom na krechę i teraz przez 40 lat będzie tyrał na saksach zeby przez 3 miesiace w roku pomieszkać u siebie

Wszystko łądnie pieknie tylko dzis ma zdrowie a co bedzie jutro? Za chwilę bajka sie moze skonczyc a to co zostanie zabierze komornik

Ja poszedłem inną drogą. Małą łyżeczką ale wolę widziec jak dzieciak dorsta, bawic sie z nim itp a nie pluc sobie w brode na stare lata "jaki to durny bylem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spoko :)

Filmem cie nie poratuje bo to co mam obecnie to jedynie zabawy za dnia

Generalnie wielkiej roznicy w stosunku do kamer nie ma w kwesti czułosci

Ale uwaga- dotyczy zeszłorocznych modeli TX7 i ewentualnie TX9

Bron Boze modele TX100 z tego roku z 16 mln matrycą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jest kilka modeli tego TX. mozesz wskazac jakies roznice albo przestrogi co do konkretnych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rożnica tkwi w przetworniku

O ile nowe modele mogą otumanić nieuważny umysł tzw bzdetami typu GPS czy OLED (notabene także skopany ponieważ OLED + dotyk rezystancyjny to połączenie nowoczesności i rozwiązań sprzed dekady. Wszystkie nowoczesne urzadzenia mają wylącznie ekrany pojemnościowe)

W ubiegłorocznych TX'achbył przetwornik 10mln pixeli (jak w TX7 lub 12mln w TX9) - w TX100 matryca jest tej samej wielkosci (niemal) natomiast ilość pikseli zwiekszono o 60% wzgledem TX7 do 16mln. Zupełnie tak jakby wakacjusze chcieli drukować billboardy z wakacyjnych zdjęć. Efektem tego jest znaczące zmniejszenie rozmiarów komórek światłoczułych w przetworniku a to z kolei prowadzi do sporej degradacji jakosci rejestrowanego obrazu (ograniczona dynamika w dzień np czarne drzewo i białe zamiast błękitnego niebo a w gorszych warunkach oswietleniowych pojawiają sie nieznośne szumy) Pozytywnym aspektem moze byc tutaj zwiekszony zakres tzw "inteligentnego zoomu" ale to tylko umiarkowana korzyść

Dodatkowo- zeszłoroczne modele miały w standardzie bardzo wygodne stacje dokujące, nowe modele juz jej nie mają

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sony DSC-HX5V matryca 1/2.4 typu CMOS Exmor R , całkowita liczba pikseli 10,6 megapiksela.

http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/355/099/sample.mpg * (dzień)

http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/355/099/room.mpg * (noc)

Sony DSC-HX9V matryca 1/2.3 typu CMOS Exmor R , całkowita liczba pikseli 16,8 megapiksela.

http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/434/355/sample.m2ts (dzień)

http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/434/355/room.m2ts (noc)

Teoria nie zawsze pokrywa się z praktyką.

* Canopus HQ Codec, MPEG-2 50Mbps

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Materiał drugi wygląda na surówkę ale pierwszy to ewidentna rekomprecha! Ten aparat nagrywa pliki m2ts a nie mpg a do tego mpeg4 a nie mpeg2

Takie testy mają sens (i są wiarygodne) TYLKO wtedy gdy robione są side-by-side, z tymi samymi ustawieniami a pliki mają taką samą historię

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Rekomprecha” z 17Mbps mpeg4 na 50Mbps mpeg2 przy pomocy Canopus HQ Codec na pewno nie zmieniła jakości pliku, natomiast warunki były rzeczywiście różne, zwłaszcza „room” (HX9 tylko 2 świeczki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każda rekomompresja jest stratna ! Obojetnie z czego na co !

Tam gdzie cos trzeba dekompresować i ponownie skompresować - zawsze jakość dostaje w łeb.

To co piszesz mozna porównać do przerabiania BMP na JPG z wysokim bitrate...

Ja twierdzę że porównywać można TYLKO pliki surowe, nakręcone w tym samym momencie/warunkach i na tych samych programach tematycznych

Każde odstepstwo od tej reguly powoduje ze test można sobie wetknąć....

Ze świecą można szukać rzetelnie przeprowadzonych testów w sieci dlatego moja rada jest taka. Szukamy plików Youtube (najszybciej i najprościej znaleźć). Jeśli jakosć pasuje- szukamy plików surowych, jesli pasuje - idziemy do sklepu z kartą i nagrywamy test z którym wracamy do domu i tam podejmujemy decyzję

Tylko kombinacje w stylu FLAC<->APE mozna uznać za bezpieczne bo nie ma ingerencji w treść sygnału

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To co piszesz mozna porównać do przerabiania BMP na JPG

Raczej odwrotnie JPG na BMP, ale chyba odchodzimy od tematu.

Ze świecą można szukać rzetelnie przeprowadzonych testów w sieci dlatego moja rada jest taka. Szukamy plików Youtube (najszybciej i najprościej znaleźć). Jeśli jakosć pasuje- szukamy plików surowych, jesli pasuje - idziemy do sklepu z kartą i nagrywamy test z którym wracamy do domu i tam podejmujemy decyzję

Amen

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze pelna nazwa tego aparatu to DSC-TX7S(w tym wypadku srebrny), czy tak?

Chce kupic duza karte za rozsadne pieniadze, czyli najkorzystniej wychodzi 32gb SDXC. Czy istnieje lepszy wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie

do tego aparatu 32 GB jak najbardziej zalecane

3 godziny video w najlepszej jakosci i kilka tys fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i od razu dokup ze dwa dodatkowe akumulatory bo inaczej tą 32 gigową kartę bedziesz zapełniał tydzień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zpasaowe akumulatory kupuję ZAWSZE do każdego sprzetu

nie ma w tym nic zboczonego

A co, spodziewasz sie ze urzadzenie wielkosci karty kredytowej będzie miec akumulator wystarczający na 2 tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem , kolega nie koniecznie .A swoją drogą to ogniwo w tym tx to jakaś kpina , powinny być dwa w komlecie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, awięc dokupie drugi akumulator. No ale w sumie to ile nakręce video na jednej pełnej baterii? W dodatku większośc filmów będzie kecona w domu, więc kontaktów będzie pod dostatkiem. Ide zobaczyc cene tych akumulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy warto kupic oryginalną baterię Sony czy spokojnie można jakieś inne firmy?

Jak dokłądnie nazywa się oruginalny model tej baterii? NP-BN1 ?

Edytowane przez mad-usa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż , jak nakręcisz pół godziny na w pełni naładowanym akumulatorku to bedzie SUKCES !!! , jeśli chodzi o orginalne NP-BN1 to cena raczej nie zachęca (w granicach 200 zł.). Co do zamienników nie wypowiadam się bo nie mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

30-40 minut w wiekszosici wypadków wystarczy. Krecimy zwykle krótkimi sekwencjami do 2 minut

Ja mam kilka bateryjek.

Koszt - niecałe 200zł - fakt.... ale ja za te pieniadze mialem w komplecie takze futerał i mały statyw stołowy :)

Samą baterię wyciągłem na bezwaciu w Media za ca 130zł

Wszystko kupuję oryginalne SONY

Mozna kombinowac z zamiennikami - Sony juz nie stosuje upierdliwego (dla zamienników) Info-Lithium

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AKURAT U MNIE BATERIA JEST DOSC TANIA 7$ ZA ZAMIENNIK I 20$ ZA ORYGINAŁ.

ALE NIEZLY SZOK< ZE TYLKO 30MIN TRZYMA>>> DOSC POWAZNA WADA>>>

Edytowane przez mad-usa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie jest wada. Aparat jest mały, miejsca w nim brak

Akumulator nie dość że jest mały to jeszcze cieniutki. Nie ma siły - albo-albo

Albo chcesz miec małe i lekkie urzadzenie ale i ograniczony czas pracy albo niewygodną kobyłę

Ciekawostka

Żona ma Sony DSC-T30 (protoplasta TX7) sprzed 4-5 lat. Akumulator w tym aparaciku ma 1300 mAh

Tymczasem bateria w TX7 ma raptem 630mAh

Z taką pojemnością jest w stanie przez ok 30-40 minut kodować video w jakości FullHD

To raczej sukces niż porażka - wziawszy pod uwagę pojemnosć akumulatora

BTW

Tu jest bardzo tani oryginał - 98zł

http://www.matrixmedia.pl/go/_info/?id=2517&partner_id=25252525&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKURAT U MNIE BATERIA JEST DOSC TANIA 7$ ZA ZAMIENNIK I 20$ ZA ORYGINAŁ.

ALE NIEZLY SZOK< ZE TYLKO 30MIN TRZYMA>>> DOSC POWAZNA WADA>>>

Taki zamiennik będzie trzymał około 15 minut.

Ogólnie jest taka zasada, że porządny zamiennik akumulatora np. Hama będzie trzymał 90% pojemności oryginału. Zamienniki z dziwnymi nazwami 20-50% pojemności oryginału. Wyjątek stanowią zamienniki, które mają większe wymiary, ale w Twoim przypadku takich nie ma.

P.S. Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju akumulatory Litowe bardzo nie lubią przechowywania, gdy są naładowane. Dodatkowy akumulator (nawet oryginał) po roku „czekania” aż będzie potrzebny, może być już do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

30-40 minut w wiekszosici wypadków wystarczy. Krecimy zwykle krótkimi sekwencjami do 2 minut

Ja mam kilka bateryjek.

Koszt - niecałe 200zł - fakt.... ale ja za te pieniadze mialem w komplecie takze futerał i mały statyw stołowy :)

Samą baterię wyciągłem na bezwaciu w Media za ca 130zł

Wszystko kupuję oryginalne SONY

Mozna kombinowac z zamiennikami - Sony juz nie stosuje upierdliwego (dla zamienników) Info-Lithium

Oj stosują różne upierdliwe rzeczy :)

Znam to z doświadczenia. Tak więc z zamiennikami są problemy.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...