Skocz do zawartości
santiagoiso

Co to jest film w "BluRay DVD9" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie wyjaśnić mi na jakiej zasadzie tworzy się plik video/film w formacie "BluRay DVD9" ?

To jest tak jak DVDRip,czyli pozbawiony całego menu zwykły plik video i dodatkowo potraktowany jakimś kodekiem zmniejszającym jego rozmiar i zarazem jakość (na tą gorszą niestety) ?

...a może to poprostu sam plik video "wyrwany" z płyty BluRay ,bez konwertowania do innego formatu ?

Edytowane przez santiagoiso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie - to jest jednak "ścisk" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam ścisk - to jakaś LIPA ; ) No bo co innego może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli totalna profanacja dobrego materiału żródłowegp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego chciałbym się dowiedzieć czy to profanacja czy raczej nie do odróżnienia efekt.

witam

raczej nie profanacja wywalone sa wszystkie dodatki i sciezki jezykowe zostaje orginalna i polska lub polskie napisy

mam takich plytek z 20 i obraz praktycznie nie do odroznienia np.incepcja na bd9 okolo 8,2 gb polecam ten format jak kttos nie ma wielkich wymagan z dzwiekiem bo na bd9 nie uslyszysz hd MA czy true hd

chyba ze sie myle polecam stronke dvdseeed jest bardzo duzo bd9 z komentarzami

nic tylko sciagac ,wypalac na dvd dl i ogladac

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widac roznicy? nowe filmy maja ok.45GB, z tego ok 5-6GB idzie na dzwiek, 4-5GB na dodatki. Zostaje ok.35GB, jesli z 35GB robi sie kompresje do 8GB, a tak naprawde do 7GB bo reszta na dzwiek. To nie wiem jakim cudem nie widzisz roznicy. Plik wyjsciowy jest pomniejszony 5x... profanacja to malo powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widac roznicy? nowe filmy maja ok.45GB, z tego ok 5-6GB idzie na dzwiek, 4-5GB na dodatki. Zostaje ok.35GB, jesli z 35GB robi sie kompresje do 8GB, a tak naprawde do 7GB bo reszta na dzwiek. To nie wiem jakim cudem nie widzisz roznicy. Plik wyjsciowy jest pomniejszony 5x... profanacja to malo powiedziane

mysle ze jest to jakies 85-90% orginalu wiem co mowie bo mam okolo 70 plytek blue-ray i pare dyskow ze sciagnietymi plikami po 40 gb do nawet 120 gb wladca pierscieni 3 czesci mam tez mkv i inne w sumie za 2-moze 3 lata zadne plytki nie beda juz potrzebne wszystko pojdzie na zywo szybciej i taniej

jak chcesz kupuj orginaly ja nie wybrzydzam ,ale nie mowie ze nie kupie orginala...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grupach binarnych czy rapidshare można nawet znaleźć takie wynalazki jak BDrip 480p zajmujący np. 1,4gb tak by wszedł na 2 płyty cd-r :mellow:

To się nazywa kompresja bezstratna :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grupach binarnych czy rapidshare można nawet znaleźć takie wynalazki jak BDrip 480p zajmujący np. 1,4gb tak by wszedł na 2 płyty cd-r :mellow:

To się nazywa kompresja bezstratna :rolleyes:

te BDrip 480p i 1,4gb to juz przesada,ale dobre ripy na BD9 z duzym bitrate sa naprawde dobrej jakosci,ja sam mam kolekcie BD9 ale w rozdzielczosci 1280x720p videobitrate to okolo 10mbps.

Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietac, ze czesc tych "ripów" posiada rozdzielczosc 720p - a brzy bitrate 7-9mbps nawet dla 2h filmu daje to całkiem przyzwoity efekt ... z pewnoscią wyglądający lepiej niz niejeden film na N-ce czy PC HD.

Edytowane przez seba3002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt z reguły lepszy niż z nasz platform HD i często dźwięk co najmniej DTS. minus przy bitrate ponad 10 mbit dysk strasznie głośno i szybko wiruje w odtwarzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt z reguły lepszy niż z nasz platform HD i często dźwięk co najmniej DTS. minus przy bitrate ponad 10 mbit dysk strasznie głośno i szybko wiruje w odtwarzaczu.

Co ma wspólnego dysk z 10 mbps,Przecież pliki mkv 1080p też są powyżej 10mbps.

Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma spulnego dysk z 10 mbps,przeciesz pliki mkv 1080p tez sa powyrzej 10mbps.

Dobra - to nie jest Forum ortograficzne, ale błagam, zlitujcie się - to już jest totalna masakra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra : / do szkoły a nie na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji zbliżających się Świąt ,życzę wszystkim pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt z reguły lepszy niż z nasz platform HD i często dźwięk co najmniej DTS. minus przy bitrate ponad 10 mbit dysk strasznie głośno i szybko wiruje w odtwarzaczu.

vandel1,źle Cię zrozumiałem myślałem że chodzi o odtwarzacz multimedialy z twardym dyskiem,Zwracam honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ogląda filmy na 15 calach to nie będzie widział różnicy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ogląda filmy na 15 calach to nie będzie widział różnicy:)

No na 15 calach to nie oglądam tylko na 42 calach i różnicy nie widzę,filmy na BD9 z dobrym bitrate wyglądają nieźle,Ściągnij sobie z internetu jakis orginał rozpakuj go wyrzuć wszystkie,menu,audio itd i zobaczysz ze z pliku 40gb zrobi sie 24gb,taki orginal ma może jakies 25mbps,ja oglądam fimy na BD9, 720p ,videobitrate 10mbps plik waży jakieś 8gb i ja naprawde nie widzę różnicy pomiedzy oryginałem a ripem dobrej jakosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jest ale nieduża,a tak wogóle to wszyscy mają full hd telewizory i dalej oglądają swoje kolekcje na DVD i to jest ok,a ripy 720p albo 1080p sa do [beeep] waszym zdaniem.

niektórym to sie nieźle poj...ło!

najlepsze ripy sa w 720p 8gb videobitrate 10mbps takie jest moje zdanie

poczytaj sobie to:Mój link

w kolejmosci:DivX,DVD.720p.1080p

irobot-xvid-dvd-720p-1080p-crop.jpg

Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednym widzę na innych nie, na jednych mnie wkurza że nakręcili w [beeep]j jakośći a inne nie.

Lubię mieć wszystko, a taki blu-ray (płytka)ma, lubię też dobry dźwięk.

Jak jest dobrze zrobiony 720p przez fachowców nie amatorów, to jak najbardziej, ale nie ma co się oszukiwać dla kogo to jest.

A poza tym, mnie interesuje rozdzieloczość 4K a nie x720

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...