Skocz do zawartości
konsolove

Jaki TV kupić do małego pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Mam takie pytanie jakich wiele na tym świetnym forum. Do tej pory tylko czytałem, ale żeby zadać pytanie trzeba się ujawnić.

Mojej koleżance zepsuł się stary TV i musi dość szybko kupić coś nowego. Garść informacji o problemie:

1. TV będzie korzystał z źródła analogowego(kablówka) a w przyszłości (rok) z telewizji kablowej cyfrowej.

2. Odległość od TV do siedziska 3-4m

3. Ważny jest niski pobór prądu dla tego telewizora ponieważ będzie eksploatowany średnio 5h dziennie.

4. No i tutaj bariera cenowa - co wybrać jeśli dysponuje się kwotą do 1500PLN a dobrze by było jakby się zmieścić do 1300

5. Full HD jest zbyteczny

6. Jeśli cena miała by być nieznacznie wyższa to proszę o konkretne umotywowanie tego np. poprzez wyliczenia dot. zużycia prądu i jak szybko różnica w cenie miała by się zwrócić

Proszę o nie udzielanie komentarzy w stylu : "Za tyle to nic konkretnego się nie kupi" ponieważ takie są realia i w takiej kwocie trzeba się zmieścić( patrz pkt 6). Wiem, że jesteście fachowcami i na pewno można coś poradzić :)

Z góry dziękuję za wszelkie udzielone porady i korzystając z okazji chciałbym wszystkim użytkownikom życzyć Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocy.

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez konsolove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o nie udzielanie komentarzy w stylu : "Za tyle to nic konkretnego się nie kupi" ponieważ takie są realia i w takiej kwocie trzeba się zmieścić( patrz pkt 6). Wiem, że jesteście fachowcami i na pewno można coś poradzić :)

Z góry dziękuję za wszelkie udzielone porady i korzystając z okazji chciałbym wszystkim użytkownikom życzyć Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocy.

Pozdrawiam,

Łukasz

Eh ale czego możesz się spodziewać? Właśnie takiej odpowiedzi. W sumie za taką kasę to możesz w ciemno coś kupić bo to najniższa półka i żadnych cudów a co najważniejsze porządnego się nie kupi. A dane, które podałeś to minimum 42" cale z tak dużej odległości czyli to też nie wejdzie w grę.

Ja bym zrobił coś innego. Kupiłbym coś używanego. 42-46 cali byłoby super! A nawet roczne telewizory chodzą za bezcen bo inaczej nie da się tego sprzedać tylko trzeba poszukać.

Jakaś plazma Panasonica skoro do SD głównie? Albo coś ze starszych Sony ale bardzo dobrych jak W5500? Poszukaj. Bo tak to będzie słabo.... Takie realia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpuszczając sobie te zbędne komentarze, że w tej cenie to raczej nie kupi nic sensownego ;) mogę śmiało powiedzieć, że w tej górnej granicy cenowej tj.1500 zł koleżanka znajdzie 42" LG np. 42LD420, albo samsunga 40" 40C530. Jednak to i tak będzie ciut za mały telewizor jak na taką odległość, lepszym rozwiązaniem było by kupienie czegoś pomiędzy 46-50", ale jak wiadomo wszystko wiąże się z ceną. Modele które podałem będą miały dość niski pobór energii LG-84-190W, Samsung-55-190, według danych producenta. Samsung wypada dużo lepiej pod względem multimedialnym, to duży atut, jeśli zależy nam, aby TV czytał filmy divx, mkv. Lg nadrabia to tymi 2 calami więcej. Można ewentualnie poszukać modelu LG 42LD465, który będzie podobnie radził sobie z filmami jak samsung. Nie proponuję innych marek, gdyż mogę tylko bardziej zamącić w głowie, poza tym cenowo pozostałe firmy trochę bardziej odstają od zakładanego budżetu, no, może za wyjątkiem Panasonica, ale tutaj pozostaje nam plazma, pobór prądu od 92-150W, pewnie najlepiej też sprawdzi się przy sygnale analogowym, ale nie chcę też nikogo na siłę przekonywać do plazmy i jej wyższości nad telewizorami LCD. Jeśli natomiast koleżanka ma zamiar pogodzić się z tzw. duszkami na ekranie powstałymi w skutek wyświetlania statycznego obrazu, czy też efektem odbicia światła jak na starych telewizorach kineskopowych, to z czystym sumieniem mogę polecić telewizor plazmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybkie, szczere i szczegółowe odpowiedzi.

Pooglądam sobie podane przez Was modele i po świętach będzie musiała podjąć decyzję. Mam tylko nadzieję, że te modele są w miarę łatwo dostępne i sklep w małej miejscowości w jakiej mieszkamy będzie mógł je sprowadzić. Ceny wychodzą między 1600-2000 więc może jest to do przeskoczenia.

TV używany raczej nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybkie, szczere i szczegółowe odpowiedzi.

Pooglądam sobie podane przez Was modele i po świętach będzie musiała podjąć decyzję. Mam tylko nadzieję, że te modele są w miarę łatwo dostępne i sklep w małej miejscowości w jakiej mieszkamy będzie mógł je sprowadzić. Ceny wychodzą między 1600-2000 więc może jest to do przeskoczenia.

TV używany raczej nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję,

Łukasz

Gdzieś w sieciach RTV/AGD był do kupienia jeszcze TV 50" stara plazma Samsunga za coś ok. 2500 zł. TV oczywiście nowy z gwarancją.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybkie, szczere i szczegółowe odpowiedzi.

Pooglądam sobie podane przez Was modele i po świętach będzie musiała podjąć decyzję. Mam tylko nadzieję, że te modele są w miarę łatwo dostępne i sklep w małej miejscowości w jakiej mieszkamy będzie mógł je sprowadzić. Ceny wychodzą między 1600-2000 więc może jest to do przeskoczenia.

TV używany raczej nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję,

Łukasz

Ale dlaczego przepłacać w sklepie?tak dokładnie, przepłacać...bo jak inaczej nazwać te ceny i super NIBY promocje w duzych sieciach typu media expert gdzie przykładowo plazmę LG 50PJ350 którą w necie można kupić bez łaski z dostawa do domku za 2099zł oferowali za 2599 po czym nowa cena - 2800 przekreślone i 1999 w promocji :D

chcecie mało wydać, zamówcie tv z netu :) tak jeszcze zapytam...jaki to mały pokój?

Edytowane przez poncheck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...