Skocz do zawartości
aknoimak

Panasonic seria G30: Panasonic TX-P42G30E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Kupiłem właśnie 3 dni temu Panasonica TX-P42G30E. Jest on podłączony do dekodera cyfrowego polsatu(Samsung DSB-S305G) kabelem SCART). Na obraz bardzo nie narzekam jest ok ale mógłby być lepszy. I mam do was pytanie co zrobić żeby był lepszy: czy kupić nowy dekoder z cyfrowego polsatu z kabelem hdmi czy podłączyć się do UPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz to rozwiązanie gdzie będziesz miał więcej kanałów HD. To da więcej niż sama wymiana dekodera czy kabla.

Odnośnie kabla SCART to jak jest kiepskiej jakości to nawet wymiana na lepszy potrafi troche poprawić obraz. Ja na kablu DaVinci miałem lepszy, tyle ze to było jeszcze na CRT, ponadto pozostaje dyskusyjna sprawa czy warto obecnie wydawać na taki kabel ponad 100PLN. Niektórzy też twierdzą że kanały SD lepiej wyglądają na kablu component (3xRCA nie licząc audio) niż HDMI. Oba przekazują również sygnał HD, HDMI cyfrowo, component analogowo, no i nie wszystkie dekodery mają component. Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Jedno jest pewne kabel cyfrowy - HDMI może być nawet najtańszy bez wpływu na jakość.

Wyłącz też overscan i weź pod uwagę że automatyczne rozciaganie 4:3 tylko pogorszy obraz. Lepiej na sztywno wbić 16:9 w telewizorze i dekoderze.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz to rozwiązanie gdzie będziesz miał więcej kanałów HD. To da więcej niż sama wymiana dekodera czy kabla.

Odnośnie kabla SCART to jak jest kiepskiej jakości to nawet wymiana na lepszy potrafi troche poprawić obraz. Ja na kablu DaVinci miałem lepszy, tyle ze to było jeszcze na CRT, ponadto pozostaje dyskusyjna sprawa czy warto obecnie wydawać na taki kabel ponad 100PLN. Niektórzy też twierdzą że kanały SD lepiej wyglądają na kablu component (3xRCA nie licząc audio) niż HDMI. Oba przekazują również sygnał HD, HDMI cyfrowo, component analogowo, no i nie wszystkie dekodery mają component. Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Jedno jest pewne kabel cyfrowy - HDMI może być nawet najtańszy bez wpływu na jakość.

Wyłącz też overscan i weź pod uwagę że automatyczne rozciaganie 4:3 tylko pogorszy obraz. Lepiej na sztywno wbić 16:9 w telewizorze i dekoderze.

Dzięki za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Kupiłem właśnie 3 dni temu Panasonica TX-P42G30E. Jest on podłączony do dekodera cyfrowego polsatu(Samsung DSB-S305G) kabelem SCART). Na obraz bardzo nie narzekam jest ok ale mógłby być lepszy. I mam do was pytanie co zrobić żeby był lepszy: czy kupić nowy dekoder z cyfrowego polsatu z kabelem hdmi czy podłączyć się do UPC?

Połączenie kablem HDMI, niezależnie czy to będą kanały SD czy HD, da zauważalnie lepsze efekty niż połączenie za pomocą scart. Oczywiście im więcej kanałów lepszej jakości tym lepiej, ale to akurat nic w tym dziwnego.

Dostawca usług w tym przypadku ma mniejsze znaczenie, w każdym razie koniecznie zmień dekoder na taki z wyjściem HDMI.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder to podstawa. Przecież to doskonały telewizor i aż grzech męczyć go Cyfrowym Polsatem (SD!!!!!!)

Podłączyłeś go może do internetu? Podobno ma mnóstwo rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie podłączałem go do internetu. Nie bardzo wiem jak to się robi. Mam w domu router a neta mam z neostrady. Nie wiem czy wystarczy po prostu wpiąć kabelek i już będzie ok - nie mam pojęcia. Co prawda jest tam jakaś instrukcja obsługi odnośnie połączeń sieciowych ale przejrzałem ją tylko pobieżnie. Do routera mam przewodowo połączony komputer i bezprzewodowo laptop. Oba odbierają internet. Może popróbuję go podłączyć jak już opanuję jego podstawowe funkcje, chociaż instrukcja nie jest dla mnie zbyt jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz router to wystarczy podłączyć kabel i w TV dać wszystkie ustawienia sieci przewodowej na auto. Serwer DHCP routera sam przydzieli telewizorowi wszystkie niezbędne adresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam zamiar kupić tego Panasonica tylko że w wersji 50 cal. Czym się różni G30 od G20?.

Mam też pytanko czy czyta napisy w srt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na innym forum podobno czyta, tylko trzeba ręcznie uruchomić. G30 czyta więcej formatów plików, ma następcę Vieracast - Vieraconnect i trochę lepszą jakość obrazu oraz ładniejszą obudowę. Podobno słabe jakościowo pliki video nie skaluje rewelacyjnie, aczkolwiek dziwne bo z anteny i IPLA skalowanie jest rewelacyjne. Filmów z USB nie sprawdzę bo mnie to kompletnie nie interesuje.

Mam ten TV od wczoraj. Początkowo chciałem czekać na 46" ale doszedłem do wniosku że skoro najwięcej oglądam TV przez nBox to lepszy bedzie mniejszy no i niestety musiałem oczęta przysunąć do telewizora z planowanych 2,1m do 1,9m. Telewizor nie wisi na wieszaku ani sofa nie jest przykręcona do podłogi więc nie jest to duża strata. Niedoskonałości obrazu nie rażą taka jak na LCD. Okno mam od wschodu więc przed południem tafla zgaszonego ekranu wydaje się trochę szara, natomiast obraz jest dość jasny i można spokojnie oglądać. Po południu i wieczorem telewizor gra po prostu wspaniale :D

Odnośnie kabli i kanałów SD: SCART od nBoxa vs SCART Alphard DaVinci vs HDMI to różnicę na minus widzę tylko na tym pierwszym - lekkie mydło.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy to normalne że plazma tak skwierczy. Mojej żonie to przeszkadza jak ogląda coś wieczorkiem na tv. Telewizor ma wtedy ściszony głos i dokładnie słychać skwierczenie a to trochę przeszkadza. Ja nie mam pojęcia dlatego pytam was bo moja żona już chce reklamować a ja ją uspokajam że może plazma tak działa. To skwierczenie nie jest jednostajne i zależy chyba od jasności obrazu. Raz nie skwierczy raz skwierczy bardziej. Nie mam pojęcia ? Mam nadzieję że mi poradzicie.

Edytowane przez aknoimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie skwierczy. W sumie to oglądam w THX, więc niezbyt jasno. Na konkurencyjnym forum ktoś sugerował że brak uziemienia może mieć wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam TV Panasonic TX-P46G20E. Od 2 dni posiadam NBoxa. TV połączony jest z NBox-em kablem HDMI (ProfiGold 1.3b) Podczas uruchamiania/konfiguracji ww. dekodera - przycisk RES i wyborze trybu rozdzielczości ( od 1080i do 576i) na wyświetlaczu dekodera otrzymuje komunikat "Problem HDCP " Bardzo proszę o fachową pomoc/ poradę/ informację dot. wspomnianego problemu ( trochę poczytałem sobie o HDCP). Na stronach z opiniami użytkowników wspomnianego modelu TV widziałem informacje, że osoby te korzystają z dekodera n-ki. Na stronach producenta/ sprzedawcy nie ma informacji o obsłudze HDCP. Pytanie, czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy można na wspomnianym modelu ustawić odbiór przez HDMI? Może należy zmienić gdzieś ustawienia ? Aktualnie dekoder NBox podłączony mam przez kabel SCART, który oczywiście nie zapewnia odpowiedniej jakości odbioru w wyższych rozdzielczościach. Za wszystkie istotne i rzeczowe informacje bardzo dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień tryb z HDMI na DVI,zrobisz to przytrzymując przycisk RES przez kilka sekund,ale będziesz musiał podłączyć dodatkowo kabelek audio,gdyż w trybie DVI przesyłany jest tylko obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ale nbox HDTV recorder z gniazd cyfrowych posiada tylko HDMI, pozostałe to gniazda analogowe tak jak obecnie wykorzystywane SCART - RES na dekoderze SD1 - Video (Composite). Chodzi o wykorzystanie złącza HDMI i pozbycie się problemu z HDCP. Czy jest to w ogóle możliwe na tym odbiorniku TV z ww. dekoderem nbox. Jeśli jest to możliwe prosze równiez o informacje czy na dekoderach Cyfra + i Polsat Cyfrowy z tym modelem odbiornika TV napotkam podobny problem jak w N-ce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz nboxa z tv kabelkiem hdmi,przestaw na 1080,odczekaj chwile i przytrzymując przycisk res przez kilka sekund zmienisz tryb wyświetlania z hdmi na dvi,dźwięk podłącz osobnym kabelkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację, temat "Problem HDCP " już się wyjaśnił. Problem polegał na błędnym, automatycznym wyborze źródła/ wejścia/ podłączenia HDMI do TV. Dekoder nBox podłączony jest przez kino domowe, które z kolei połączone jest z TV ( wszystkie odbiorniki przez HDMI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień tryb z HDMI na DVI,zrobisz to przytrzymując przycisk RES przez kilka sekund,ale będziesz musiał podłączyć dodatkowo kabelek audio,gdyż w trybie DVI przesyłany jest tylko obraz.

Warto zwrócić wtedy uwagę na dodatkową opcję DVI w telewizorze, którą należy aktywować a która odpowiada z informację o czerni w sygnale.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie G30. Z tego co wyczytałem to z divx nie ma najmniejszych problemów ale z mkv a szczególnie z tymi dużymi po 7 giga już są problemy. W przyszłym miesiącu go pewnie kupie , ale chciałem się dowiedzieć jak jest z tymi plikami. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica między Telewizor plazmowy PANASONIC TX-P50G30E kierowany na rynek niemiecki a Telewizor plazmowy PANASONIC TX-P50G30E z linii na polski rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy to normalne że plazma tak skwierczy. Mojej żonie to przeszkadza jak ogląda coś wieczorkiem na tv. Telewizor ma wtedy ściszony głos i dokładnie słychać skwierczenie a to trochę przeszkadza. Ja nie mam pojęcia dlatego pytam was bo moja żona już chce reklamować a ja ją uspokajam że może plazma tak działa. To skwierczenie nie jest jednostajne i zależy chyba od jasności obrazu. Raz nie skwierczy raz skwierczy bardziej. Nie mam pojęcia ? Mam nadzieję że mi poradzicie.

Takie skwierczenie, ja to nazywam świerszczami, słyszane jest przy bardzo cichym odbiorze, szczególnie przy jasnych scenach. Zauważyłem też, że podłączony dysk, kiedy się uruchomi potęguje ten efekt, choć dla mnie nie stanowi to zupełnie problemu, przy normalnym odbiorze efekt ten w ogóle nie zwraca mojej uwagi. Musze sprawdzić jeszcze z dyskiem z własnym zasilaniem, wówczas powinno to mieć mniejszy wpływ lub nie mieć go w ogóle.

Jeżeli ktoś ma oświetlenie halogenowe ("brzęczące" transformatory) lub świetlówki, to dźwięk może się nakładać i wówczas efekt świerszczy jest bardziej słyszalny. Pomijam dzwonienie w uszach :lol: .

Plazmy mają to do siebie niestety, ale jak wspomniałem, nie powinno to stanowić w normalnym odbiorze żadnego problemu. Jeżeli jest inaczej, warto zawezwać serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ale nbox HDTV recorder z gniazd cyfrowych posiada tylko HDMI, pozostałe to gniazda analogowe tak jak obecnie wykorzystywane SCART - RES na dekoderze SD1 - Video (Composite). Chodzi o wykorzystanie złącza HDMI i pozbycie się problemu z HDCP. Czy jest to w ogóle możliwe na tym odbiorniku TV z ww. dekoderem nbox. Jeśli jest to możliwe prosze równiez o informacje czy na dekoderach Cyfra + i Polsat Cyfrowy z tym modelem odbiornika TV napotkam podobny problem jak w N-ce?

Przy cyfrze i polsacie nie ma tych problemów. To wina oprogramowania nboxa, ale z tego co wiem, problem ten został rozwiązany wraz z pojawiającymi się nowymi softami, czy nie? Ja już tego problemu nie mam a miałem w przypadku LG.

Przecież nBox recorder ma wyjście optyczne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ściągnięcia nowe firmware do GT30 i G30, przez internet Viera Cast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...