Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

Linki nie działają.

Pozdro

No jak nie działają, oba powyższe linki są ok, przed chwilą sprawdzałem. Oba utwory Queen i Pink Floyd można zassać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co to za płyty cd zapisane w formcie SHM-CD/SACD .

Czy wysoka cena usprawiedliwia jakość nagrań tych cd?

Nie, nic nie usprawiedliwia tej ceny. Płyta ( i zapis) niczym nie różni się od klasycznego zapisu, tutaj specjaliści od marketingu zadbali aby kolejny raz sprzedać

ten sam towar w innym opakowaniu - SHM to inny rodzaj materiału, który ma zapewić LEPSZĄ przejrzystość dla lasera odczytującego, co ma zapewnić lepsze

doznania podczas odtwarzania utworu. Jednym słowem taki strzał w stopę, bo niby co, te stare CD i SACD to są aż tak złe, że musiano wymyślić nowy materiał ?

Inną sprawą jest to, że skośnoocy na nowo remasterują zgromadzony materiał i wydają na takich nośnikach, co kusi audiofili i melomanów.

No, ale to nie miejsce na takie tematy - tutaj piszemy i czytamy o starciu OPPO 93/95 z całym światem playerów i to jest najważniejsze ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No way ... jak mawiają Indianie. Aż się zdyszałem biegnąc na piętro do komputera aby się pochwalić co odkryłem ...

OPPO (w najnowszej wersji FW) nie widzi plików z rozszerzeniem MP3 !!!!!!!!!!!! :angry::blink:.

Ani z HDD, ani po DLNA. Z płyty nie sprawdzałem. Normalny szok bo WAVy i FLACki najróżniejszej maści łyka jak szalony.

Co rzesz?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś " BUG " zapewne, ale to nie przystoi testerowi HD - to tak jakby odpalać DIVIX-y na High-Endowym playerku .... ;) - walić to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś " BUG " zapewne, ale to nie przystoi testerowi HD - to tak jakby odpalać DIVIX-y na High-Endowym playerku .... ;) - walić to.

Nooooo ... wziąłem się dzisiaj za testowanie możliwości sieciowych i jakoś tak wyszło <_< .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarza odtwarza ,tylko trzeba zmienić rozszerzenie pliku (na jakieś tam... nie drążyłem tematu) to jest tymczasowe rozwiązanie zastosowane przez Oppo w związku z brakiem licencji na odtwarzanie mp3 dla tego klocka (tymczasowym brakiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczamy ..... a teraz przejdźmy do meritum ..... co TO TO jest warte ... warto, czy nie , bo tego oczekują czytelnicy - w Tobie jedyna wyrocznia, więc nie przedłużaj

tej gry wstępnej, tylko wal konkretami ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po jaką cho...rę ma odtwarzać pliki mp3. Do tego jest iPod lub inne wynalazki. To tak jakby Divxa odtwarzać na klocku za 3000zł :-(

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczamy ..... a teraz przejdźmy do meritum ..... co TO TO jest warte ... warto, czy nie , bo tego oczekują czytelnicy - w Tobie jedyna wyrocznia, więc nie przedłużaj

tej gry wstępnej, tylko wal konkretami ! :)

Dokładnie, ja również czekam na zielone światło ,przy czym spodziewam się ,że wyłoży moją 83-kę SE na łopatki ,a jeśli nie to kara chłosty za robienie smaku .:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa - chłosta i sztywny pal azjii ... :) albo wisienkę z tortu - na dwoje babka wróżyła ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

83-ki nie znam ... tym bardziej w wersji SE ale ... co do tego wykładania czegokolwiek lub kogokolwiek zaczynam mieć poważne wątpliwości. Ja poprzeczkę temu OPPOwi (OPPu) postawiłem bardzo wysoko. A tu takie zonki ... i nie tylko.

Sorry ... ale jak ja mam w 3-ech tysiącach plików zmieniać rozszerzenie, nawet metodą wsadową, bo w klocku za 1k papieru komuś się nie chciało zapłacić dwóch bucksów licencji to ja ... ???

Ponownie uchylę rombka tajemnicy ... idealne urządzenie ? - BRAK. Rozwiązanie na dzisiaj (szczególnie po wstępnym info o możliwości zrobienia BR region A,B,C) ? - OPPO 95 + Dune H1. Niestety możliwości sieciowe 93/95-ki (stan FW na dzień dzisiejszy) w porównaniu do H1, C200 czy nawet starych Popcornów A100/A110/B110 to dno jeśli chodzi o FW ... bo procek daje radę.

Dalej najlepszym urządzeniem do przeglądania zdjęć pozostaje PS3.

Niestety zamiast pluć entuzjazmem, achać i ochać wokoło stwierdzam, że recenzja na AVForums jest przesadzona i jestem lekko wstrzemięźliwy ( ... nie poznaję kolegi ... a klocek kupiłem i zapłaciłem).

Szukałem Grala, a tu tylko znakomite urządzenie ??? Okaże się wkrótce w teście :D :D :P

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mogę podesłać Ci kurierem moją ,podejrzewam ,że porównanie audio mogło by być co najmniej ciekawe jeśli nie zaskakujące ,no i można by ocenić o ile Oppo posunęło się do przodu przez ten okres od wypuszczenia 83-ki.Napisali ,że mp3 będzie w "Późniejszym terminie"

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozne glosy pisaly ze 95 jest lepsza niz 93 takze samo porownanie tych dwoch powinno wystarczyc :lol: Sam ciekawy bo gotow jestem sprzedac swoja 83-ke.takze do dziela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozne glosy pisaly ze 95 jest lepsza niz 93 takze samo porownanie tych dwoch powinno wystarczyc

Samo porównanie tych dwóch nic nie wnosi do "bazy wiedzy".

Pomimo, że nie posiadam tego playerka, to mogę Ci napisać z całą pewnością, że 95 jest lepsza od 93 li tylko analogowym torem audio.

Przecież to oczywista oczywistość wynikająca z samej budowy klocków, które sekcją video nie różnią się od siebie, a jedynym bonusem

95-tki jest solidniejsze zasilanie, oraz wielka jak cały player płytka z sekcją analogowego audio, która jest ważna dla posiadaczy ampli

bez gęstych dekoderów lub liczących na lepsze zdekodowanie niż to robi ich aktualny sprzęcik.

Jeśli sprzęcik ma aspirację do tronu, to powinien wykazać wybitne cechy w testach audio i video - umówmy się, że fotki , divxy i mp3 nie leżą w kręgu zainteresowania

czytelników portalu HD, którzy wierzą w kolejne firmware, aby te "gadżety" poprawić i dopieścić. CD , DVD , SACD, BD - skupmy się może na tym ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie martwi to, że zaczynamy się w tym wątku rozczulać nad MP3'kami i DIVX'ami. To tak jakby w teście Ferrari zarzucić, że ciężko operować pedałem gazu w gumofilcach.

Ja wczoraj wreszcie rozpakowałem swoją 95'kę. Szła tydzień z UK. Najpierw mi na karcie zablokowało 4195 PLN, ale potem ostateczne rozliczenie transakcji dało 4253 PLN.

Wrażenie początkowe jest bardzo pozytywne. Klocek fajnie zapakowany. Wykonanie super - pilot bardzo mi się podoba.

Na razie zdążyłem tylko obejrzeć kawałek blu-ray'a więc nie za dużo mogę powiedzieć. Drugie podejście po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie martwi to, że zaczynamy się w tym wątku rozczulać nad MP3'kami i DIVX'ami. To tak jakby w teście Ferrari zarzucić, że ciężko operować pedałem gazu w gumofilcach.

Hmmm ... mnie nie martwi wcale ponieważ chcelismy mieć zaiebisty 3D BD player ze znakomitymi funkcjami sieciowymi tj. BD ISO, zewnętrzne napisy, m2ts itp.

W Twoim przykładzie to tak jakby ktoś do tego Ferrari 458 włożył ... radio Safari 2. Safari 2 było na topie gdy królowały inne Ferrari więc lepiej już go nie wsadzać wogóle co by nie zagłuszać pracy silnika.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp, czy mógłbyś testując zwrócić uwagę na jakość odtwarzanych płyt DVD, nie nie smiejcie się bo ponoć Marvell Qdeo drugiej generacji wyciąga cuda z dvd. Wciąż mamy mase krażków i ciekaw jestem czy jest wyraźna różnica in plus w stosunku do zwykłych jak np. mój playerków BD. Najpierw miałem DVD Denona 1920 z HDMI, to było wow ale obraz po hdmi był jakiś dziwny, jakby ten skaler miał filtr jakiś, pózniej kupiłem Pioneer 320 i zwykłe dvd wyraźnie lepiej, stąd moja prośba. Czyli reasumując:

-jakość obrazu DVD no i BD

-jakość dzwieku stereo, CD po hdmi z 93ki bo analogowego nie ma

Pozdr, i Wesołych Swiat wszystkim

P.S edit, a ha i jeszcze SACD mam w starym DVD denona ale nigdy nie korzystałem bo nie miałem kabli:) lol, może zaproponujecie jakies kabelki do wielokanałowego? Mam Y663 wiec sobie poradzi.

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

OPPO BDP-93 EU faktycznie nie posiada dedykowanych wyjść stereo,do tego służą wyjścia analogowe Front,wystarczy prosty zabieg w menu.Zabiegu tego można dokonać podczas odtwarzania,bez przerywania słuchania muzyki czy oglądania np.DVD,BD

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych.

P.S.

Jakość obrazu DVD jest naprawdę rewelacyjna,co do dźwięku zarówno po HDMI jak i po analogu to jakość zdecydowanie przewyższa dobrej klasy odtwarzacze CD.Dźwięk ma znakomitą dynamikę i średnicę,jest bardzo detaliczny a bas jest szybki i potrafi zejść bardzo niziutko.Nie zauważyłem żadnych przymuleń i dudnień.

Edytowane przez degray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dźwięku zarówno po HDMI jak i po analogu to jakość zdecydowanie przewyższa dobrej klasy odtwarzacze CD.Dźwięk ma znakomitą dynamikę i średnicę,jest bardzo detaliczny a bas jest szybki i potrafi zejść bardzo niziutko.Nie zauważyłem żadnych przymuleń i dudnień.

Lubię takie opisy.

Jakie to odtwarzacze CD dobrej klasy porównywałeś w bezpośrednim starciu i jakie to odtwarzacze OPPO przewyższa (po analogu)?

A jak niby porównałeś to po HDMI skoro 99,999999% playerów CD nie ma wyjścia HDMI?

Zdanie ostatnie to nowomowa marketingowa. Napisz mi w jakim nagraniu porównywałeś jakiś element dźwięku i do jakiego wzorca się odnosisz.

Zadaje te pytania bo po tygodniu odsłuchów wcale nie pieję z zachwytu nt. dźwięku po analogach. Na razie porównywałem do CECa i Marantza. W poniedziałek porównam do flagowca BD od SONY bo to porównywalna półka cenowa i funkcjonalna.

Niestety nie mam w domu playera CD z pólki 2000-3000 zł bo chętnie właśnie taki porównałbym do OPPO. A potem w granicach 5000 zł.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

porównania dokonałem z trzema odtwarzaczami CD:

1.Cambridge Audio AZUR 650C

2.Marantz SA7003

3.Arcam CD17

i z odtwarzaczem DVD

1.Pioneer DV-LX50 połączenia HDMI i analog

nie twierdzę,że powyższe sprzęty grają źle,grają inaczej.

P.S.

co zaś się tyczy nowomowy marketingowej,to nie zamierzam polemizować na jej temat z tak wytrawnym znawcą sprzętu jak ty.Polecam się skupić na czerpaniu przyjemności ze słuchania muzyki,a nie na biciu przysłowiowej piany.

Pozdrawiam.

Edytowane przez degray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

OPPO BDP-93 EU faktycznie nie posiada dedykowanych wyjść stereo,do tego służą wyjścia analogowe Front,wystarczy prosty zabieg w menu.Zabiegu tego można dokonać podczas odtwarzania,bez przerywania słuchania muzyki czy oglądania np.DVD,BD

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych.

P.S.

Jakość obrazu DVD jest naprawdę rewelacyjna,co do dźwięku zarówno po HDMI jak i po analogu to jakość zdecydowanie przewyższa dobrej klasy odtwarzacze CD.Dźwięk ma znakomitą dynamikę i średnicę,jest bardzo detaliczny a bas jest szybki i potrafi zejść bardzo niziutko.Nie zauważyłem żadnych przymuleń i dudnień.

Drogi kolego ,żadne ale to żadne ustawienie w setupie ,przedtem ,teraz i w przyszłości nie zastąpi "dedykowanego" wyjścia stereo i nie należy sugerować takich rozwiązań komuś kto oczekuje od odtwarzacza dobrego stereo. Konstruktorzy nie bez powodu ominęli ów bonus jakim jest to wyjście. Wiele odtwarzaczy ma możliwość o której napisałeś nawet Manta i jest to jedynie półśrodek, by zrozumieć o czym piszę powinieneś przestudiować budowę obu klocków (wszystko w Google) ,koniecznie podziel się spostrzeżeniami (będę czekał).Stwierdziłeś ,że dźwięk po HDMI jest lepszy... ? a to ciekawe, to znaczy co? zera i jedynki biegną prędzej po przewodzie ? czy jak ? ,mógłbyś rozwinąć temat ? bo bardzo mnie to zainteresowało.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

porównania dokonałem z trzema odtwarzaczami CD:

1.Cambridge Audio AZUR 650C

2.Marantz SA7003

3.Arcam CD17

i z odtwarzaczem DVD

1.Pioneer DV-LX50 połączenia HDMI i analog

nie twierdzę,że powyższe sprzęty grają źle,grają inaczej.

P.S.

co zaś się tyczy nowomowy marketingowej,to nie zamierzam polemizować na jej temat z tak wytrawnym znawcą sprzętu jak ty.Polecam się skupić na czerpaniu przyjemności ze słuchania muzyki,a nie na biciu przysłowiowej piany.

Pozdrawiam.

Witam,

he, he, he ...

udało mi się kolegę degray'a troszkę podpuścić i sprowokować ... i dobrze ... ponieważ dzisiaj dokonałem wstępnego podsumowania moich wrażeń odsłuchowych stereo z ostatniego tygodnia i postaram się zaraz przelać je na ... ekran komputera :rolleyes: . Ponieważ klocek wymaga dogłębnego testowania test podzielę na kilka części ... zaczniemy od audio dwukanałowego. Pozostałe później. A do opisu odsyłam do pierwszego posta ... tytuł wątku też ulega zmianie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...