Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

No a te ceny to w "Cinematicu' z Wrocławia? Czy skąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bodex.

To po ile te pudełka w UK? Czy ktoś śledzi aktualne ceny w eurolandzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99.99 % czyta strukturę AVCHD zrobioną na HDD z dowolnego m2ts-a , wraz z wyborem napisów i ścieżek dźwiękowych -

czy mógłbyś dołożyć po testach ten brakujący promil niepewności ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, w stanach 2xtaniej.

To chyba normalne, nic nowego.

Bezstresowy przelicznik to taki, że 1USD w USA = 1EUR w Europie. I patrząc na ceny w UK to sie sprawdza.

BoDeX ... cos się tak na to AVCHD uparł?

BTW instrukcja obsługi na temat obsługi sieciowej milczy i jest wprost napisane że są to funkcje ponadstandardowe (czy jakos tak, nie pamietam dokładnego sformułowania). Odtwarzacz nie wspiera żadnego klienta SMB czy NFS. Najprawdopodobniej jest widziany i widzi wyłącznie po DLNA czy uPnP. czyli potrzebny duet OPPO + Dune Smart i tak jest optymalnie. Wtedy odtwarzanie materiału video z sieci mija sie z celem bo na pewno Dune zrobi to lepiej, do USB czy eSATA podłaczymy zasoby audio (FLAC, WAV, MP3). Oczywiście po USB czy eSATA odtworzymy video. Sprawdzałem na szybko, m.in. idą jakieś pliki mkv w 720p. Napisy (SRT, TXT nie sprawdzałem bo i po co) są odtwarzane ale w tej wersji softu z krzakami zamiast polskich znaków.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, w stanach 2xtaniej.

Mam możliwość zakupu 95 ze Stanów (przez znajomego) - tylko mam pytanie (bo pewnie już to rozpatrywaliście...) jak wygląda sprawa z cłem (jest czy go nie ma? a może jak wpisać, żeby nie było?) oraz VAT'em na takie urządzenia?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

News

Już niedługo wielkie testowanie. Oj ... będzie się działo. Na razie klocki śpią w moim bagażniku (a miałem w nocy koszmara, że mi je ukradli).

Pozdro

BoDeX ... cos się tak na to AVCHD uparł?

BTW instrukcja obsługi na temat obsługi sieciowej milczy i jest wprost napisane że są to funkcje ponadstandardowe (czy jakos tak, nie pamietam dokładnego sformułowania). Odtwarzacz nie wspiera żadnego klienta SMB czy NFS. Najprawdopodobniej jest widziany i widzi wyłącznie po DLNA czy uPnP. czyli potrzebny duet OPPO + Dune Smart i tak jest optymalnie. Wtedy odtwarzanie materiału video z sieci mija sie z celem bo na pewno Dune zrobi to mepiej, do USB czy eSATA podłaczymy zasoby audio (FLAC, WAV, MP3). Oczywiście po USB czy SATA odtworzymy video. Sprawdzałem na szybko, idą jakieś pliki mkv w 720p. Napisy (SRT, TXT nie sprawdzałem bo i po co) są odtwarzane ale w tej wersji softu z krzakami zamiast polskich znaków.

Pozdro

pmcomp bądź proszę rzetelny. Skoro informujesz ze bedzie wielki test i ogłaszasz ze sie go podejmiesz to fajnie jakby on byl. Wielki test oznacza prztestowanie i sprawdzenie tego czego oczekują użytkownicy w tym temacie. Kazdy ma inne potrzeby i chyba o to chodzi. Fajnie jakbys nie opisywal tylko rzeczy z których tylko ty korzystasz bo taki test jest malo przydatny. I fajnie jakby test pojawił się przed wakacjami (wiem mała złośliwość :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do MarcinC: na wszystko przyjdzie pora. Test bedzie jak będzie zrobiony. I ręczę Ci że nie zadowolę wszystkich i nie przetestuję wszystkiego bo ... nie ma takiej możliwości. Np. na dzis nie przetestuję DLNA. Wogóle przetestowanie sieci będzie w tym przypadku duzym wyzwaniem bo wiem z doświadczenia że uPnP jest słabym wynalazkiem i ja osobiście nie używam.

Co do testu na AVS Forum (które BTW uważam za najlepsze źródło informacji o AV i HDTV): stwierdzenie cytuję: The BDP-93EU also offers improved networking capabilities i na tej podstawie danie oceny good jest dość kuriozalne. Userzy w USA i Zachodniej Europie od mozliwości sieciowych wymagają raczej podłaczenia do serwisów a nie czytania często "wątpliwych legalnie" plików i ich streamowania z sieci :lol: . Poza tym na końcu: If you are interested in buying the Oppo BDP-93EU, we hope you will use our advertisers. daje do myslenia jakie były intencje testującego :rolleyes: .

do nowy66: najprawdopodobniej cło wyniesie 14% bo country of orgin to China i VAT 23%. Czyli jesli na fakturze jest np. 1000 USD + transport 50 USD to cło wyniesie 147 USD a VAT 275,3 USD. Razem 1.472,3 USD czyli ok. 4.270 zł.

Jesli rzeczywiście cło wynosi 14% to oferta z UK wydaje się byc atrakcyjna, a oferta z Polski w miarę akceptowalna.

Chyba, że ktoś chce sprowadzać przez kogoś z USA i wysyłać to w paczce jako "używane skarpetki". Po doświadczeniach ze sprowadzaniem Popcorna stwierdzam, że mozliwości 'legalnego obejścia" są zerowe ponieważ urządzenie nie jest komputerem ale posiada czytnik co pozycjonuje je w rodzinie urządzeń AV.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nowy66: najprawdopodobniej cło wyniesie 14% bo country of orgin to China i VAT 23%. Czyli jesli na fakturze jest np. 1000 USD + transport 50 USD to cło wyniesie 147 USD a VAT 275,3 USD. Razem 1.472,3 USD czyli ok. 4.270 zł.

(...)

Po doświadczeniach ze sprowadzaniem Popcorna stwierdzam, że mozliwości 'legalnego obejścia" są zerowe ponieważ urządzenie nie jest komputerem ale posiada czytnik co pozycjonuje je w rodzinie urządzeń AV.

Dziękuje za informację - to , że "country of origin" jest China - to nie ma znaczenia : towar przychodzi do nas z USA i to jest kraj pochodzenia. Co nie zmienia oczywiście (chyba...) cła. Większość towarów (nawet tych już w Europie) są produkowane w Chinach. Tak mi sie przynajmniej wydaje....

Nie ma najmniejszego sensu kupować tak drogiego urządzenia jako "skarpetki" (i to jako prezent - używany :lol:) za duże ryzyko.

Ale jak mam taką możliwość (by tam kupić) to pewnie spróbuję poszukać jakiegoś rozwiązania.

Jakieś inne propozycje=pomysły?

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX ... cos się tak na to AVCHD uparł?

ISO nie poleci ,z katalogu również - mowa o BD z HDD.

Pozostaje więc albo pojedyńczy m2ts ( bez wiedzy o możliwości zmiany audio i napisów ), albo też ten pojedyńczy m2ts obudowany w strukturę AVCHD i wówczas

powinno latać z chapterami, zmianami audio i napisów .

No, ale mnie najbardziej interesuje test VIDEO - konfrontacja z flagowcem SONY i może czymś ze średniej i najniższej półki - o ile masz coś na podorędziu.

Audio po HDMI to chyba nie ma co oczekiwać revolty, ale już konfrontacja po analogu z paskowcem CD może dać odpowiedź dla wielu niezdecydowanych na rewolucję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale mnie najbardziej interesuje test VIDEO - konfrontacja z flagowcem SONY

To proste:

BDP-93/95 = 3D

BDP-S5000ES = brak 3D.

:lol:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, sprawdziłbyś podczas testowania jak wygląda odtwarzanie plików FLAC zarówno 2.0 jak i 5.1 oraz "gęstych" plików FLAC np. 24/192. W razie czego służę plikami. I czy da się zarządzać tymi plikami bez używania telewizora.

Z góry dzięki.

Pozdr.

Edytowane przez Basstech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jasne - rozumiem powód wymiany sprzętu (3D) , ale do ew. porównania absolutnie wystarczy 2D - czy ślepy test playerów z 3 półek jest w stanie dać miarodajny wynik ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki:

Jak bym miał teraz 10k na "rozkurz" to bym w ciemni łykał.

Ale się buduję. Wór bez dna. Trywializm.

Więc myślami dziś jestem za ile i jaki żwir kupić. Na podjazd.

Chodzi o pra-wnysie i wnusie. Takie myślenie dziś mam.

Chba znowu polece z browcem na IIp. SACD z FAT PS3.

Oj ulży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, sprawdziłbyś podczas testowania jak wygląda odtwarzanie plików FLAC zarówno 2.0 jak i 5.1 oraz "gęstych" plików FLAC np. 24/192. W razie czego służę plikami. I czy da się zarządzać tymi plikami bez używania telewizora.

Z góry dzięki.

Pozdr.

Plików FLAC 5.1 i 24/192 niestety nie posiadam :(.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jasne - rozumiem powód wymiany sprzętu (3D) , ale do ew. porównania absolutnie wystarczy 2D - czy ślepy test playerów z 3 półek jest w stanie dać miarodajny wynik ? :)

No "ślepy" to może raczej nie ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, sprawdziłbyś podczas testowania jak wygląda odtwarzanie plików FLAC zarówno 2.0 jak i 5.1 oraz "gęstych" plików FLAC np. 24/192. W razie czego służę plikami. I czy da się zarządzać tymi plikami bez używania telewizora.

Z góry dzięki.

Pozdr.

Słuchałem samplerów FLAC 96/24 stereo na 95,dzwiekowo rewelacja,płyty cd mają sie do nich nijak.Głębia,przejrzystość,selektywność,rozdzielczość,przestrzeń,takie określenia mi przychodzą do głowy po wysłuchaniu tych samplerów.Jeśli masz chęć,to podeślij mi trochę plików,o których wspominasz.Jeżeli chodzi o zarządzanie plikami,to bez tv raczej się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem samplerów FLAC 96/24 stereo na 95,dzwiekowo rewelacja,płyty cd mają sie do nich nijak.Głębia,przejrzystość,selektywność,rozdzielczość,przestrzeń,takie określenia mi przychodzą do głowy po wysłuchaniu tych samplerów.Jeśli masz chęć,to podeślij mi trochę plików,o których wspominasz.Jeżeli chodzi o zarządzanie plikami,to bez tv raczej się nie obędzie.

No to jestem po pierwszych testach audio 95-ki.

jest ciekawie, he, he, he.

:rolleyes::blink:B).

Co do odsłuchów gęstych formatów to Ameryki nie odkryłeś. Dlatego ciągle mam w domu odtwarzacz SACD/DVD-Audio i trochę płyt do tego.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co to za płyty cd zapisane w formcie SHM-CD/SACD .Czy wysoka cena usprawiedliwia jakość nagrań tych cd? Podam taki przykład :http://ccd.pl/main.php?screen=katalog&action=opis&id=193273&typm=M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co to za płyty cd zapisane w formcie SHM-CD/SACD .Czy wysoka cena usprawiedliwia jakość nagrań tych cd? Podam taki przykład :http://ccd.pl/main.php?screen=katalog&action=opis&id=193273&typm=M

To jest płyta SACD. Nie odtworzysz jej w zwykłym czytniku czy odtwarzaczu CD.

Czy warto wydać za nią 249,- zł? Nie wiem ... wydaje mi sie, ze płyty kupuje sie najpierw dla muzyki a ew. potem dla doznań audiofilskich.

Mam zwykłe płyty CD za które płaciłem podobne pieniądze ale raczej za to, że są białymi krukami.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...