Skocz do zawartości
Gmeru

Onkyo TX-NR609 amplituner A/V ze skalowaniem do 4k i THX

Rekomendowane odpowiedzi

NewsFirma Onkyo zapowiedziała wprowadzenie na rynek amplitunera do kina domowego TX-NR609 (7.2) oraz nieco uboższy TX-NR509 (5.1). TX-NR609 oznaczono certyfikatem THX Select2 Plus i wyposażono między innymi w procesor wideo Marvell Qdeo skalujący sygnał do rozdzielczości 4k (2160x3840). TX-NR609 posiada przewodowe połączenie z internetem, ale stosując dodatkowe urządzenie UWF-1 podłączone do wejścia USB zapewnia bezprzewodowe (IEEE 802.11b/g/n) połączenie z siecią. Port USB zapewnia także podłączenie i obsługą iPoda/iPhone. W TX-NR609 odnajdziemy 6 wejść HDMI v 1.4 w tym jedno na panelu frontowym oraz wejście wideo PC. Premiera Urządzenia w Europie planowana jest na kwiecień. Cena około 599€, przystawka UWF-1 to koszt 49€.

TX-NR509 (5.1) to bardzo podobna konstrukcja. Zabraknie w niej w stosunku do 609: dwóch wejść HDMI, Audyssey DSX/Dolby ProLogic IIZ, zamiast 7.1 zostaje 5.1,

Nowe amplitunery Onkyo mają całkowicie zmieniony w stosunku do modeli poprzednich wygląd zewnętrzny. W srebrnym wersjach jest biały/lekko szary wyświetlacz, w czarnych pozostał zielony.


Audioholics


onkyotxnr609.jpg


TX-NR609


onkyotxnr609b.jpg


TX-NR609


onkyo609.jpg


TX-NR609


onkyotxnr609wys.jpg


TX-NR609




onkyo509rear.jpg


TX-NR509


onkyo509rearpewny.jpg


TX-NR509

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 509 w wzwyż będzie wyposażone w lan,od 309 w USB

onkyo5091.jpg

onkyo5092.jpg

onkyo5093.jpg

Edytowane przez AR-kadius
Za duże zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli się szarpnąć na dwa wyjścia HDMI - w tym segmencie to już powinien być standard ( Yama 767 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się zastanawiam po co te 4k. Jakieś displaye w tej rozdzielczości się szykują z tej półki cenowej czy mam ożenić super drogi projektor z low-endowym amplitunerem?! ;)

Oczywiście miło byłoby mieć 4k w 3D ale to zdecydowanie pieśń przyszłości. Puki co to zagranie pod publikę. Przynajmniej imho ładniejsze niż dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się zastanawiam po co te 4k. Jakieś displaye w tej rozdzielczości się szykują z tej półki cenowej czy mam ożenić super drogi projektor z low-endowym amplitunerem?! ;)

Oczywiście miło byłoby mieć 4k w 3D ale to zdecydowanie pieśń przyszłości. Puki co to zagranie pod publikę. Przynajmniej imho ładniejsze niż dotychczas.

Zgadza sie ladniejsze niz dotychczas. Do tej pory odrzucalem Onkyo za wyglad. Teraz moge brac ta firme pod uwage przy zmianie amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w testach będzie taki rzadki jak poprzednik czy jeszcze rzadszy chociaż nie wiem czy to możliwe :_bezradny:

THD+N 0,08% 20HZ-20kHZ half power :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura:

A po testach wyjdzie jak tu http://www.hometheat...t-labs-measures

spadam bo umrę ze śmiechu

Pozdrawiam:D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w testach będzie taki rzadki jak poprzednik czy jeszcze rzadszy chociaż nie wiem czy to możliwe :_bezradny:

Ostatnim grającym z tej półki był 606 - później wiadomo, kryzys....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys nie ma tu nic do rzeczy zobacz jak w testach na tej samej stronie wygląda 5008.

Zamiast wziąć się za konstruowanie sprzętu postawili na marketing i kreatywne dane.

Przyjdzie głupi i kupi

To żałosne ze względu nawet na samą historie firmy.

Wentylatorki nędzne podzespoły i pchanie na siłę rzeczy nieprzydatnych ale dobrze wyglądających w opisach producenta. :dobani:

A kryzys - jak komuś kryzys to są niskie modele a nie pchanie badziewa do najwyższych.

Ja im życzę powodzenia ale tego co teraz robią na pewno bym nie kupił i to z paru względów.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, jestem przeciwnikiem

Firma prowadzić taką trochę dziwną politykę,

Nie trzeba mieć za wiele oleju w głowie żeby wiedzieć że żaden producent sprzętu nie robi klientowi prezentów.

Montują dużo nowych rozwiązań nawet do budżetowych produktów ale cierpi na tym strasznie jakość podzespołów a co za tym idzie jakość dźwięku,

Tylko niestety trzeba dobrze wiedzieć jak to wyłowić z podawanych przez firmę parametrów.

(i tu nie mam wątpliwości że doskonale wiesz o czym piszę)

A 90% ludzi czyta to co jest napisane i podlega tym dziwnym sugestią w świętym przekonaniu że wiedzą co czytają.

Jak wygląda prawda to już się trzeba dobrze naszukać.

A po mojemu tak być nie powinno,

Niech się firmy ścigają w jakości i rozwiązaniach technicznych a nie w sposobach robienia przeciętnego klienta w wała.

Na mój gust to takie średnio uczciwe podejście do klienta

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż Osama,ale i tek ostatnio kupiłem ONKYO 808 bo mi najlepiej pasowało pod wszystkimi względami-fakt,nie twierdzę że nie ma lepszych ampli od niego :)

ja osobiście jestem zadowolony z mojego pieca

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto istota sprawy dokonałeś wyboru z pełną świadomością co kupujesz i jesteś zadowolony z wyboru.

Na prawdę gratulacje

Mi chodzi na prawdę tylko o tą świadomość przeciętnego nabywcy.

Chociaż powiem że coś mnie zdumiewa.

Chyba czytają fora ludzie od reklamy bo w wielu sprzętach nie ma już w opisie podawanej mocy na jednym wysterowanym kanele beznadziejnie pomnożonej przez 7. :fuck_na:

Sprawdź sam jest w stereo i na otoczeniach.

Ja bym chętnie się dowiedział czy głośniki otoczenia to mierzyli po odłączeniu przodów.

Nie prościej i uczciwiej napisać.

2 głośniki / ? W na kanał

5 głośników / ?W na kanał

7głośników / ?W na kanał

Wszyscy producenci to mierzą czemu się wstydzą o tym prosto napisać. :ninja:

Nalepiłby na nowej serii sprzętu wielką naklejkę "dość ciemnoty" podał wszystkie parametry z minimalnym zaniżeniem i poczekał jak to się sprzedaje

Ale na taki ruch to moż się zdecydować tylko firma na prawdę pewna swoich produktów.

Pewnie zaufanie klienta znaczy wiele więcej niż wymysły pseudo speców od pseudo reklamy. :dobani:

Życzę im tego żeby wreszcie doszli do oczywistej oczywistości (cytując klasyka)

A wstyd jaki sobie robią podając fanaberie i potem teksty na forach wyrażające politowanie i śmiech na pewno nie jest tego warte. :blush:

Ja nie znam nikogo kto raz zrobiony w wała będzie próbował czy po raz drugi to go w wałka nie zrobią.

Raczej omija G..... szerokim i przestrzega znajomych.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie zgadzam się z Osamą w całej rozciągłości.Dlaczego taka firma jak Harman Kardon czy Marantz podaje prawdziwe albo bliskie prawdy dane a Onkyo jakieś hurraoptymistyczne liczby które maja skusić do zakupu ich marki mało świadomego klienta.Ja jestem pewien po odsłuchach,że firma Onkyo nigdy nie zagości pod moją strzechą.

Ciekawe te pomiary z linku,przy pięciu kanałach 608 daje więcej na kanał niż 5008 dopiero 7-kanałowa konfiguracja pokazuje jak mało wydajny zasilacz siedzi w 608.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz porównywanie ich samych do siebie jest może i zabawne

Natomiast bardzo mało zabawne staje się porównywanie ich do konkurencji.

masz tu Onkyo 5008 za2,7k $

http://www.hometheater.com/content/onkyo-tx-nr5008-av-receiver-ht-labs-measures

Tu 500 $ tańszego piona SC37 Elite

http://www.hometheater.com/content/pioneer-elite-sc-37-av-receiver-ht-labs-measures

A tu o przeszło połowę tańszego Nad-a cena1,3 k $

http://www.hometheater.com/content/nad-t-747-av-receiver-ht-labs-measures

Rodzą się tu oczywiście pewne pytania ale niech każdy sam sobie je zada i udzieli na nie odpowiedzi nie mam w zwyczaju kopać leżącego

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim grającym z tej półki był 606 - później wiadomo, kryzys....

Czyli raczej spokojnie, bez skrobania podbródka omijam ową donisłą premierę, wycierając po raz kolejny z kurzu swoją poczciwą 605-kę.. :)

PS. Niech to szlag, znowu zmienili wzornictwo - nigdy się nie wstrzelę z komponentami w spójny dizajn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TX-NR709

i_color01.jpgi_rear.jpg

ZAAWANSOWANE

THX Select2 Plus ™ Certified

Wsparcie dla HDMI 3D, Audio Return Channel, DeepColor ™, ™ xvColour, Lipsync, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio ™, DVD-Audio, Super Audio CD, wielokanałowe PCM i CEC

W trzech etapach Inverted Circuitry Darlington

HDMI rozmiaru wideo do 4K z Qdeo ™ Technology przez Marvell

Bezpośrednie połączenie cyfrowe, iPod / iPhone za pośrednictwem panelu czołowego Port USB

Audyssey MultEQ XT do korekcji akustyki pomieszczenia

Dolby głośności dla referencyjny jakości doznań słuchowych na każdym poziomie głośności

Audyssey DSX ™ i Dolby Pro Logic IIz rozszerzonych Kanały surround

Odtwarzanie plików audio za pośrednictwem sieci lokalnej (MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, LPCM)

Internet Radio i Muzyka Streaming Service Connectivity (vTuner, * Last.fm, * Napster, Spotify *)

Kodowane kolorami, 7.1 Wejścia wielokanałowe

Kodowane kolorami, 7.2 wielokanałowe Pre Out

Możliwość Bi-ampingu

WZMACNIACZA

170 W / kanał przy 6 Ω, 1 kHz, 1%, 1 kanał wysterowany, IEC

WRAT (Wide Range Amplifier Technology)

HCPS (High Current Power Supply) Transformator Massive High-Power

Obwód Linear Optimum Gain Volume

PLL (Phase Locked Loop) Jitter-Cleaning Technology Circuit na wszystkie sygnały audio

Funkcje przetwarzania

Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio ™ dekodowania

TI Burr-Brown 192 kHz/24-Bit DAC (PCM1690) dla wszystkich kanałów

Zaawansowany 32-bitowy procesor DSP

4 Tryby DSP dla gier: Rock, Sport, Action, i RPG

Music Optimizer Zaawansowane skompresowane pliki muzyczne

Odtwarzanie Uchwyty z klasą pamięci masowej pamięci USB

Theater-Dimensional Virtual Surround Funkcja

Tryb Direct i Pure Audio Mode

Funkcja Double Bass

Non-Scaling Configuration

A-Form Listening Mode Memory

CECHY ZWIĄZANE

8 Wejścia HDMI (1 przód / 7 z tyłu) i 2 wyjścia

Universal Port Onkyo urządzeniach, takich jak UP-A1 Stacja dokująca dla iPod / iPhone lub UP-DT1 Tuner radiowy DAB +

Przełączanie Component Video (2 wejścia i 1 wyjście)

5 Wejścia kompozytowe wideo (1 z przodu / 4 z tyłu) i 2 wyjścia

4 Wejścia S-Video i 2 wyjścia

RGB Analog Wejście wideo (D-sub, 15 pin) dla PC

5 cyfrowe wejścia audio (2 optyczne i 3 koncentryczne)

6 analogowe wejścia audio i 1 wyjście

Wejście Phono

Powered Zone 2 oraz Zone 2 Line-Out for Distributed Odtwarzanie audio w innym pomieszczeniu

Kodowane kolorami, Banana Plug-głośnikowe kompatybilne

Port RS232, wejście IR, i 12 V Trigger Out (Zone 2)

Gniazdo słuchawkowe

INNE ZALETY

Przekreślone graficzne menu ekranowe (OSD) i GUI nawigacji za pomocą złącza HDMI

Audyssey Dynamic EQ dla korekcji głośności

Audyssey Dynamic Volume w celu zapewnienia optymalnego poziomu Słuchanie i Dynamic Range

Regulacja zwrotnicy dla każdego kanału osobno (40/50/60/70/80/90/100/120/150/200 Hz)

A / V Sync Control (do 800 ms 5 ms)

Regulacja tonalna (Bass / Treble) dla Front kanałów L / R

Regulacja głośności podświetlane (biały)

Zaciemnienia (Display: Normal / Dim / Dimmer, regulacja głośności LED: On / Off) *

RDS (PS / RT / PTY / TP)

40 FM / AM Random Presets

Aktualizacje oprogramowania za pośrednictwem sieci Ethernet i USB

Certyfikat Windows 7 i DLNA Wersja 1.5

RIHD (Remote Interactive over HDMI) System kontroli

Zaprogramowane i konfigurowalny pilot zdalnego sterowania RI z instalacji na ekranie, MODE diod LED i Macro Presets na cztery działania.

źródło

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...