Skocz do zawartości
zielony_pomidorek

Jaki kupić odtwarzacz BluRay z obsługą MKV

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zakupić odtwarzacz BluRay -

w większości do plyt BD ale mam tez dużo filmow na plytach DVD oraz pliki MKV

mam do dyspozycji ok 1000zl - bedzie to podlaczone do ampli YamahaRX-V467

jaki odtwarzacz kupić ? zupelnie sie w tym gubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BD 390 najlepszy wybór w tej cenie , mozna wybrac połączenie blureja otwarzaczem sieciowym ale cena będzie od 1500 do 2000.

Zadaj sobie jeszcze jedno pytanie co na LG BD390 bedziesz oglądał , co do Divix i Mkv , wiadomo ze na 100% pojdzie , ale oto pytanie na ile cię stac by kupowac filmy blurej lub je wypożyczac.

10 filmów to wartosc otwarzacza który chcesz kupic .

Policz na co cię stac na otwarzacz czy na na filmy jak najedno i drugie to kupuj , ale jak tylko na otwarzacz , to zastanów się na otwarzaczem sieciowym który otwarza ripy Blureja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem Samsunga BD-P1600. Czyta MKV z HDD/Pendriva z napisami SRT. Co prawda są problemy z niektórymi filmami (nie chwyta ich) ale ogólnie OK. Zaletą jest niska cena (Allegro - mówię oczywiscie o egzemplarzach demo,powystawowych, z Anglii - w sumie wydać 1000 zł na odtwarzacz, to trochę przesada - za rok czy dwa będą jeszcze lepsze i sprawniejsze sprzęty). Można tez kupić BD-P1620 z pamięcią na BD-Live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za odpowiedzi :)

patrzac na oferte samsunga natrafilem na model BD-C8500

fakt ze drogi (ok 1400zl) ale ma w sobie cos na czym mi zalezy- tuner DVB-T/C

moze cos o tym modelu? zresztą poszukam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, bo tematow z cyklu "co kupic" jest tu badz wiele:) posrednio tez szukam odtwarzacza ze wsparciem dla mkv, ale szczegolowo wyglada to tak:

moje oczekiwania to:

- nienaganna, porownywalna z ps3, jakosc obrazu

- mkv (codec x264 !!! ) i avchd koniecznie

- cicha praca odtwarzacza podczas czytania plyt (ogladanie filmu z miotaniem sie plyty jest raczej niekomfortowe (i co ma z tym zwiazek jak mysle, mozliwosc czytania plyt blu ray z materialami z bitrate rzedu 30-40 Mb/s czyli bez zajakciecia ma takie cos czytac)

- dobre skalowanie dvd

- odtwarzanie przez usb plikow wiekszych niz 4 GB

- napisy wmuxowowane, txt (niekoniecznie ale mile widziane), srt - mozliwosc zmiany wysokosci, grubosci, polozenia tekstu

- w miare rozwijalny soft (wsparcie)

- cena do 1500

tak z buta , zobaczylem ze panasonic bdt300 spelnia powyzsze, co o nim powiecie, a moze polecacie inne pozycje ? dzieki, bede wdzieczny za pomoc

no i pytanie, czy oplaca sie kupowac sprzet za 1500 czy z takimi saymi parametrami tylko np za 800. chodzi mi to, gdzie jest ten prog od ktorego zaczyna sie "naprawde" prawdziwy bd player

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest próg finansowy twojego portfela - mam LG BD 390 od początku jak się ukazał i kosztowal drożej jak dziś , ale jak się coś chce się miec cena nie jest wazna.

Musisz się zdecydowac czy wygląd plajera ma znaczenie czy może wyglądac jak badziew ale miec to co szukasz w obsłudze plików.

Mnie urzekło wykonanie i wygląd a dopiero możliwości , jak by LG bd390 nie wyglądał tak jak wygląda to jego soft i mozliwości g---- by mnie obchodziły i nigdy bym go nie kupił.

Śmiac mi się chce z tych co kupuja TV bo blureja dodają w prezencie , i nie wiadomo co chciał kupic blureja czy telewizor.

Jak nie masz określonej marki i nie przeważa snobizm nad roztropnością to wybież TV Samsunga czytającego z pendrajwa czy z dysku prawie wszystkie formaty dostepne z filmami w internecie,

Ale jak bedą to tylko płyty blurej i kolekcja na półce - to wybież Player Blureja Sonego Denona czy Pioniera z najwyższej półki.

A w sumie to napisz do czego tego blureja podepniesz , czy pod kino i jaki zestaw czy tylko pod TV.

Edytowane przez HerGregor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o cos co czyta bezproblemowo pliki mkv bez zajakniecia wszystkie z zadnymi nie mam problemow to polecam Yamahe 1067

trzeba przyznac ze z tym modelem poszli na całość troche drogi ale polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszli na całość, ale drugiego wyjścia HDMI to już nie raczyli doczepić...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie: czy Yamaha BD-S667, która we właściwościach ma wpisaną obsługę DivX HD,

także obsługuje pliki MKV dostępne w Internecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji nic nie ma o .mkv także wątpię. A poza tym jeśli chodzi o sam player to jakbym miał czekać tyle czasu aż odpali mi płytkę br od momentu naciśnięcia eject to by mi się odechciało oglądać filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym jeśli chodzi o sam player to jakbym miał czekać tyle czasu aż odpali mi płytkę br od momentu naciśnięcia eject to by mi się odechciało oglądać filmu.

Czy mam rozumieć, że BD-S667 długo "odpala" płyty bluray?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam Oppo 93EU i mogę polecić czyta praktycznie wszytko... mam sporo mkv i nie zdarzyło się jeszcze żeby jakiegoś nie przeczytał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może porównać (z doświadczenia, praktycznej znajomości sprzętu):

Oppo 93EU z Yamaha BD-S1067 pod kątem odtwarzania:

1. muzyki z płyt CD (jakość, dynamika etc)

2. plików typu divx, mkv etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co gdybać, jak chcesz porządny blu ray wszystko odtwarzający, to w lutym będzie Oppo 95 w sprzedaży.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam Oppo 93EU sprzęt naprawdę dobry czyta praktycznie wszystko ... ale dla mnie ma jedną zasadniczą wadę nie czyta obrazów .iso płyt BluRey ... i chyba raczej się to nie zmieni chyba że wypuszczą uaktualnienie softu co by była obsługa .iso ale raczej wątpliwe żeby kiedykolwiek taki soft wypuścili ... a było by lux komputer nie był by potrzebny a tak to jest lekka maniana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tą chwile do TV, (sharp 40LE705), ale doeclowo bedzie 5.1 . LG odpada, nie pytaj dlaczego

Rozumiem co masz na mysli samo słowo LG cię odstrasza od tego playera ale jak byś miał możliwość go gdzieś przetestować - dotknąc , z bliska nie w internecie , polecam , oczywiscie wszystko jest kwesią gustu i tego żeby nas rodzina i koledzy nie okszyknejli badziewiarzem , bo jak brzmi słowo LG , a jak kumple przyjdą na film zobaczą Denona Yamahę Oppo , dla jednych będzie super , ale większośc ludzi kupujących blureja wybierze Sonego Panasonika , to jest dopiero nazwa , działająca na ludzi.

Zrób sobie zestawienie co czyta dany plajer i dopiero zdecyduj , a najlepiej jak byś go dotknoł obejrzał w naturze i przetestował.

Ale co zrobic niektórzy mają uraz do danych marek i przesto wydają kasę na coś co nie jest wart tej kasy.

I jeszcze jedno jak kupowałem pierwszy player kierowałem się aby czytał divx , następny to pod mkv , a kolejny to co by czytał filmy blurej ale nie z płyty a z pliku z ripowanego , czy to z ISO , czy z katalogu.

A warto się na tym zastanowic jak masz apli za 1000 zł. playera też , to na ile płyt po 100 zł. będzie cię stać , może warto przemyślec o zakupie nie blureja a playera sieciowego , są takie jak popkorn czy diuma co ptrafią to co ptrzebujesz czyli płyty blurej w każej postaci jak też pilki z płyt blurej.

Yamaha RX-V 467 -------- 1064 zł. twój aplituner

Denona DBP-1611UD -------- 1795 zł.

Oppo 93EU -------- 2899 zł.

Yamahe 1067 -------- 3155 zł.

LG BD 390 -------- 995 zł

Prosiłeś o pomoc do 1000 zł , porady kolegów były owocne ale jak pisałem kwestia ceny na jaką cię stac , a co do innych marek sam podejmij decyzje co bys widział obok swojej Yamahy.

PS.

Ja do swojego amplitunera denona wybrałbym Denona DBP-1611UD ale nie było go na rynku jak kupowałem LG BD 390.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Denona DBP-1611UD. Czyta nie tylko MKV i ma wszystko czego dusza zapragnie. Pozdrawiam

Wg instrukcji USB nie czyta NTSF tylko FAT16 i FAT32. Potwierdzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bd-s1067 to calkiem inny player jak 667 ten tylko podobnie wyglada

1067 jest porzadnie zbudowany odtwarza wszystko co mu zapodasz USB widzi nawet NTFS pliki mkv czyta w kazdej postaci bez zająkniecia brzmienie jak to u Yamahy na najzwyzszym poziomie

brzmienie po analogach w porownaniu z lx71 bardziej dynamiczne precyzyjne ustawienia glosników

ogólnie sprzet rewelacja i nie sluchaj tych stek bzdur na temat Oppo bo to dobra marka ale wiara tutaj popada w jakis paranoizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...