Skocz do zawartości
DrOzda

Wszystko na temat nowych wersji softu do nbox HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ustawione w menu telewizor DD na tak. Jak zmienisz DD na nie bedziesz miał dżwięk stero po HDMI. Ja tej opcji nie rozumię ale tak jest.
W dodatku do N recordera nawet to opisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zrobiłem upgrade działa wszystko co jest napisane wcześniej.Po hdmi działa lepiej niż przed upgradem.Wcześniej kilka razy res żeby zaskoczył.teraz jest chyba lepiej po włączeniu boxa obraz wskakuje odrazu.Mam tv LG 42LC2R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam All,

Taka mala uwaga do nowego softu od wczoraj....
19.12 - wersja soft starsza: jakosc sygnalu na np. TVN - 100% a TVP1 75-85%
20.12 - przed aktualizacja softu godz. 19:00 na TVN - 50-60% a na TVP2 - 20-25%

Po podaniu poszukiwania aktualizacji nowego softu.....NIE ZNALEZIONO.
Po modyfikacji anteny i konwertera jakosc sygnalu wskoczyla na 80%.
Po ponownym poszukiwaniu aktualizacji nowego softu....ZNALEZIONO.
Po aktualizacji softu sila sygnalu...20-30% na TVP1 a na TVN 70-80%.
Po modyfikacji anteny i konwertera jakosc sygnaly na TVP1 - 60% a na TVN - 100%.

Czy to oznacza, ze:
1. jak jest jakosc sygnaly ponizej np. 40% to dekoder nie znajdzie aktualiacji ?
2. jak jest aktualizacja oprogramowania to mam za kazdym razem modyfikowac ustawienia anteny ?
3. zamiana aktualizacji oprogramowania wplywa na jakos sygnalu (zmiany na transponderach ?)

Czy to tylko ja mialem takie cos ?

Pozdrawiam All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze chyba jedna zmiana (?) - obraz 720p jest znacznie lepszy niz 1080i (HD) - wg. mnie.
Przed aktualizacja (20.12) - tryb 1080i dawal znacznie lepszy obraz niz 720p. (HD)
Cos zostalo zmienione, czy tylko ja mam takie wrazenie ?

Czy aby nie jest tak, ze ENKA wybiera kierunek taki sam jak C+, czyli 720p ?

info z satkurier'a"

cyt:"Jakie wybraliście rozwiązania technologiczne?

CANAL+ Sport HD jest nadawany w standardzie DVB-S z wykorzystaniem nowoczesnego systemu kompresji obrazu H264 (MPEG-4). Ważną kwestią było też ustalenie standardu - wybraliśmy 720p ze względu na potencjalne lepsze odwzorowanie ruchomych sekwencji niż w trybie 1080i, co ma duże znaczenie w przypadku transmisji sportowych.

Dodatkowym argumentem za trybem 720p jest fakt, że większość odbiorników HD ready i True HD obecnych na polskim rynku pracuje z zasady w trybie kolejnoliniowym. Wobec tego, w przypadku przekazu 1080i w odbiorniku odbywa się proces „deinterlace”, który (zwłaszcza w odbiornikach niższej klasy) może prowadzić do istotnego pogorszenia jakości obrazu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Info z oficjalnego forum "N"

Witam
Dzisiaj (27.12) wysłana została aktualizacja dla nbox hdtv recorder. Wersja oprogramowania - 4.82a 3

Zmiany:

- wyciszanie dźwięku (mute) na cyfrowych wyjściach audio (HDMI.S/PDIF),
- w banerze informacyjnym przycisk nawigacyjny pilota pozwala na podgląd informacji o audycjach na innych kanałach,
- w pasku informacyjnym, możliwe jest przejście do listy kanałów zdefiniowanych przez użytkownika,
- naprawienie błędu dot. usługi VOD polegającego na ściąganiu tylko części filmu.

Ponadto w aktualizacji będzie wiele poprawek stabilizujących, między innymi problem z z wieszającym się nbox HDTV recorder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mesiash' post='31499' date='27.12.2006, 12:21 ']
Info z oficjalnego forum "N"

Witam
Dzisiaj (27.12) wysłana została aktualizacja dla nbox hdtv recorder. Wersja oprogramowania - 4.82a 3

Zmiany:

- wyciszanie dźwięku (mute) na cyfrowych wyjściach audio (HDMI.S/PDIF),
- w banerze informacyjnym przycisk nawigacyjny pilota pozwala na podgląd informacji o audycjach na innych kanałach,
- w pasku informacyjnym, możliwe jest przejście do listy kanałów zdefiniowanych przez użytkownika,
- naprawienie błędu dot. usługi VOD polegającego na ściąganiu tylko części filmu.

Ponadto w aktualizacji będzie wiele poprawek stabilizujących, między innymi problem z z wieszającym się nbox HDTV recorder.
[/quote]

U mnie już poszła aktualka. Wszystko śmiga jak należy. W sumie nie ma się czego za bardzo już czepiać. Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mario' post='31503' date='27.12.2006, 13:24 ']U mnie już poszła aktualka. Wszystko śmiga jak należy. W sumie nie ma się czego za bardzo już czepiać.[/quote]


Zawsze się można czegoś czepiać Uwierz mi kolegą. Na pewno ktoś się znajdzie :):):lol:

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nadal nie działa ściszanie dźwięku z pilota eNki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='besson' post='31715' date='28.12.2006, 19:09 ']u mnie nadal nie działa ściszanie dźwięku z pilota eNki :P[/quote]


Jak podłączyłeś? Przez hdmi nie będzie ci działać. Tylko mute.
Natomiast po scart owszem wszystko śmiga.
Jakiś czas temu było o tym wyciszaniu wiele. Są kłopoty techniczne i najprawdopodobniej w ogóle to nie będzie działać.

Konkretnie to

"Regulacja poziomu dźwieku na złączach cyfrowych jest możliwa, ale szczególnie przy niskich poziomach dźwięku powoduje znaczną degradację jakości, stąd nie ma jej w Nbox. Przyjęto założenie, że nbox przez złącza cyfrowe będzie podłączany przez klientów o wyższych wymaganiach. Wojciech Białek "

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj ok. godziny 17 nbox zwykly zaktualizowal mi sie automatycznie do fw w wersji 4.76a6. Niestety okienko ze zmianami nie pojawilo sie, tak wiec ciezko mi powiedziec co tak naprawde sie zmienilo. Jedno co zauwazylem to inne okienko wpisywania pin przy niektorych funkcjach w setupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dźwięk po hdmi nadal przerywa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T właściwie co dodali lub poprawili , czy może ktoś już to namierzył ????? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kdf-ie Hdmi dziala prawidlowo w koncu pozatym kosmetyka opisana na N forum w parku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
zauważyłem że na kanałach na których film leci z dźwiękiem stereo i DD teraz można wybrać którą ścieżkę chce się słyszeć. Tak jest np na SAT1, ale niestety tylko niemiecki język. Wcześniej chyba tego nie było (oczywiście poza kanałami n-ki). Edytowane przez MaRxK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='herhor' post='41169' date='07.03.2007, 20:32 ']Dźwięk po hdmi nadal przerywa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

Dodali przeglaganie w INFO 4 pozycji do przodu

Poprawili:
*daty w EPG
*diagnostyke sygnalu
*nie ma juz komunikatu brak dostepu
*dzialaj poprawnie listy uzytkownikow
*wiadomosci w INFo sa od razu po wlaczeniu NBOXA na wszystkich kanalach i nie znikaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jarojaw' post='17502' date='25.10.2006, 19:00 ']Mam! Teraz jest 4.76a 4.
Zmiana - narazie jedną zauważyłem - jak się kliknie "info" to zamiast podwójnych głośniczków jest znaczek DD - DolbyDigital.Ciekawe co jeszcze za zmiany wrzucili?? Albo tylko sama kosmetyka menu :)[/quote]




Witam
Ja mam 4.82a 3
Aktualizacja dekodera 08 02 07

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bujaczek' post='41544' date='11.03.2007, 15:22 ']Witam
Nic z tego nie rozumie :)

moja wersja to 4.7ca 6 z dnia 07.03.2007, skąd 4.82a 3 ?[/quote]



Przepraszam
Pomylilem N boxy ,moj jest z dyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nikt nie zauważył że od 20.03 w naszych [b]recorderach[/b] zagnieździł się nowy soft.
Widać dla większości userów działanie recordera jest prawidłowe i nie wypatrują już z zapartym stolcem nowego FW.
Jak na razie spektakularnych zmian w działaniu boxa nie zauważyłem, ale może coś jednak zmienili :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KrzyHo' post='42530' date='22.03.2007, 12:17 ']Widzę, że nikt nie zauważył że od 20.03 w naszych [b]recorderach[/b] zagnieździł się nowy soft.
Widać dla większości userów działanie recordera jest prawidłowe i nie wypatrują już z zapartym stolcem nowego FW.
Jak na razie spektakularnych zmian w działaniu boxa nie zauważyłem, ale może coś jednak zmienili :-)[/quote]

Coś zmienili... ;-) Dzięki tej zmianie pojawił się na dysku film, z którym wcześniej były problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herhor' post='41169' date='07.03.2007, 20:32 ']Dźwięk po hdmi nadal przerywa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

Mam dobrą wiadomość:
Cieszcie się, przecież jest to PRZERYWANIE CYFROWE - najwyższej jakości HD !!! :angry:
A poważnie:
czy to nie jest wystarczający powód do reklamacji itp. itd. - jak długo chcecie tolerować ten stan rzeczy?

Pozdrawiam oczekująco!

Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich , po wgraniu nowego oprogramowania tylko same problemy ., np:po wyłączeniu pilotem rekordera i ponowne włączenie nie chce zaskoczyć obraz (widzę ciemność !!!) tak samo z głosem i trzeba odłączyć z sieci i na nowo rekorder przeprowadz test .Ale też nie chce pojawić sie na ekranie program i wtedy kilkakrotnie trzeba wyłączyć i włączyc dekoder i wtedy za 3-8 razem zaskoczy .Następna sprawa to przy zmianie kanału też potrafi zniknąć obraz i też trzeba odłaczyc od sieci rekorder i znowu zabawa od początku , już tego mam dość -NORMALNIE KOSZMAR !!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pom22' post='58410' date='02.09.2007, 19:16 ']Witam wszystkich , po wgraniu nowego oprogramowania tylko same problemy ., np:po wyłączeniu pilotem rekordera i ponowne włączenie nie chce zaskoczyć obraz (widzę ciemność !!!) tak samo z głosem i trzeba odłączyć z sieci i na nowo rekorder przeprowadz test .Ale też nie chce pojawić sie na ekranie program i wtedy kilkakrotnie trzeba wyłączyć i włączyc dekoder i wtedy za 3-8 razem zaskoczy .Następna sprawa to przy zmianie kanału też potrafi zniknąć obraz i też trzeba odłaczyc od sieci rekorder i znowu zabawa od początku , już tego mam dość -NORMALNIE KOSZMAR !!!!!!!!!!!![/quote]

do tego dochodzi jeszcze brak obrazu przy VOD - kazda proba odtworzenia jakiegokolwiek filmu konczy sie na ogladaniu napisu 'no signal' na telewizorze
jak tylko zaktualizowali oprogramowanie dekodera (1/09) zaczely sie problemy - wczesniej wszystko chodzilo jak trzeba - po HDMI, zadnych problemow z HDCP. Przesympatyczna pani z infolinii poradzila, zgodnie ze standardowa procedura 'n telewizja nowej generacji' zeby polaczyc componentem i ztego co czytam na forum to zazwyczaj tak sie konczy w przypadku skorzystania z infolinii - czy trzeba wzywac kogos z serwisu producenta zeby zaktualizowal oprogramowanie w telewizorze (LG LC372R) czy kupic component? jak juz mam HDMI wolalbym z niego korzystac z oczywistych przyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Nowy soft i co dalej n-box recorder z Benq W500 po HDMI brak obrazu , a z VOD HD tylko po HDMI.
Pani w BOK - n-boxy tylko z telewizorami można podłączyć po HDMI a nie z projektorami / odpowiedź SZOK!!!
Proszę o fachową odpowiedź.
Pozdrawiam i Dziękyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...