Skocz do zawartości
gees

Universal na Allegro i dziwnie niskie ceny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czy ktoś wie o pochodzeniu pięciu tytułów Universalu: Robin Hood, Czerwony smok, Wilkołak, To skomplikowane, Wrogowie publiczni umieszczanych od ok. 2 tygodni masowo na aukcjach Allegro. Według opisów zawierają lektora i napisy PL. Zawsze są to tylko wymienione tytuły.

Zdjęcia pudełek filmów umieszczone na niektórych aukcjach wskazują na wydanie brytyjskie ale zestaw języków jakie mają znajdować się na płytach nie pasuje już do zadnego znanego mi wydania, szczególnie brytyjskiego. Cena za jaką są wystawiane jest b. niska co sugeruje, że sprzedającego satysfakcjonuje nawet 30 zł co z kolei budzi podejrzenie czy nie są to piraty. Z drugiej strony dwupłytowe piraty? Mało prawdopodobne. Moze ktoś będzie potrafił rozwiązać tą zagadkę.

BTW na amazon.co.uk jest informacja, że wydanie brytyjskie posiada na drugie płycie filmu Robin Hood polskie napisy.

Edytowane przez gees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydało strasznie podejrzane - jakaś lewa ta partia dlatego powstrzymałem się z zakupem. Może ktoś jednak nabył i może się wypowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Wam o płyty Blu Ray czy DVD ?

BLU RAY - angielskie okładki i niby polskie tłumaczenie - wydania napewno nie z UK bo tam te filmy są bez wersji PL - więc skąd ? Własna produkcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem wczoraj WOLFMANA. Płytka powinna dotrzeć do końca tygodnia. Wszystko się okaże. Szkoda tylko, że nie mam odtwarzacza, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem wczoraj WOLFMANA. Płytka powinna dotrzeć do końca tygodnia. Wszystko się okaże. Szkoda tylko, że nie mam odtwarzacza, hehe.

Najprawdopodobniej te tytuły z Universala to piraty. Wersje językowe nie pasują do niczego.

Dodam, że po zakupie pewnej płyty na Allegro (polskiego oryginału w cenie nie budzącej podejrzeń) dostałem następującego maila:

"Mam pytanie czy nie interesują pana(ią) kopie z oryginałów blu-ray niektórych filmów, które u nas są niedostepne z polskim lektorem np.Gwiezdne Wojny(trylogia),Centurion,Maska Zorro,Pojutrze itp.a także wiele koncertów, filmy blu-ray 3D i większość filmów wydanych u nas. jakość taka sama jak na oryginale a koszt mały.jesli chce Pan(i) któryś z tych filmów na próbę lub całą listę filmów to proszę o odpowiedz".

Oczywiście nie byłem zainteresowany ale podejrzewam, że kupić pirackiego BD na Allegro to żaden problem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% piraty z Azji. Strony nie będę podawał na którą natrafiłem co by nie propagować piractwa, ale ceny pasują do tego co wystawiają na allegro jako cenę początkową - pozycje po 7-10$

Jak ktoś kupi to niech potwierdzi czy te filmy są na BD25 czy BD50 i wszystko będzie jasne :)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce lokalizacji 5 na 8 ofert to Warka, ciekawe.

Jeden ze sprzedawców napisał:

Dodano 2011-01-12 18:19

Witam Okazalo sie jednak ze FILMY POSIADAJĄ POLSKIE NAPISY !!!!

informacja uzyskana z tłoczni

Napisałem do wszystkich @ z prośbą o zdjęcie tyłu okładki i podanie nr z grzbietu w celu identyfikacji wydania.

Jestem ciekaw odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piraty z Azji mają PL napisy i lektora ???

Zauważ, że we wszystkich tych płytkach Universala podanych w pierwszym poście występują napisy tajskie :)

Jak tym tropem pogooglasz po Tajlandii to bez problemu znajdziesz potwierdzenie tego co powyżej.

Wątpię aby źródłem tych filmów z allegro było cokolwiek innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedzi ws. tych płytek - nagle się okazuje, że wszyscy pracują "przy linii produkcyjnej" i to prezent od firmy...

Jeden ze sprzedających przysłał mi zdjęcie okładki oraz menu z wyborem języka.

dsc00254ecn.jpg

dsc00263gk.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na okładce nie ma a PL jest? Ciekawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na okładce zawartość ścieżek dźwiękowych i napisów identyko jak w wersji niemieckiej czy angielskiej (potwierdzone przez skan z BDInfo), a płyta okazuje się mieć zupełnie inną zawartość ? Ciekawe...

I skoro pracują przy linii produkcyjnej to czemu okładka nie jest w języku polskim ? :)

EDIT: Sprawdziłem po kodzie kreskowym i okładka pochodzi z wydania UK, ale wersja dla wypożyczalni (rental). Czy możliwe jest aby wersja do sprzedaży detalicznej, a dla wypożyczalni zupełnie różniła się jeśli chodzi o dostępne języki ? Ktoś ma możliwość sprawdzić ? :)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy dotyczy ten problem tylko tych 5 tytułów czy pojawiły się też inne.

Pytam dlatego, ponieważ zauważyłem inne wydania z angielskimi okładkami i lektorem PL w niskiej cenie na allegro. Wiem że niektóre wydania zagraniczne mają polską ścieżkę dźwiękową, z drugiej strony nie chcę popadać w paranoje że każda okazja na allegro to pirat.

Pozdrawiam.

Nieważne sprawdziłem na AVS Forum pod linkiem który podałeś mi misfit czy to wydanie miało polskiego lektora- okazało się że tak.

Sorki

Edytowane przez afflux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje co z tymi 5 filmami. Kupiłbym Robin Hooda o ile to oryginał w faktycznej jakości BLURAY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś wyjaśniłoby zdjęcie boku pudełka tego wydania?

Wydania angielskie są dość charaktersytyczne bo są pakowane w grubsze Amaraye.

Piraci pewnie wybraliby (podobnie jak nasi dystrybutorzy) cienkie i tańsze pudełka Elite. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już spróbował zakupić te filmy ? Czy jakość to faktycznie HD czy nie do końca ? Czy filmy działają na oryginalnym odtwarzaczu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Robin hood -a, wszystko wyglada ok, działa na sony 370.

Pudełko masz cienkie (takie jak zwykle w Polsce) czy grube (angielski Amaray)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube(angielskie),mam kilka filmów ze sklepów angielskich i one maja dokładnie takie same pudełeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni wszystkie filmy TiM-u w tym te z katalogu Universalu są po 49,50 przy zakupie 2 szt. (czyli 99 zł za dwa filmy). W ofercie są chyba wszystkie dostępne tytuły łącznie z tymi najnowszymi. Nie widziałem tylko Robin Hooda, ale może już został sprzedany.

Filmy widziałem w Saturnie.

Edytowane przez gees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj główną stronę forum. Jest w news....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...