Skocz do zawartości
mulec

Zavvi.com - darmowa wysyłka do pl

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to chwilowe, czy juz tak bedzie, ale wlasnie zlozylem zamowienie w zavvi.com w sumie na śmieszna kwote bo 5GBP, ale nic nie policzyli mi za wysyłke do PL :)

probujcie, moze Wam tez sie uda. Zawsze to 0.99GBP w kieszeni wiecej, bo tyle liczyli sobie za wysyłke do PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładac nowego tematu, to zapytam się w tym, ile mniej więcej trwa dostawa z zavvi, zamóeienie wysłane 11.02. dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładac nowego tematu, to zapytam się w tym, ile mniej więcej trwa dostawa z zavvi, zamóeienie wysłane 11.02. dzięki za odpowiedź

wysyłki z zavvi to masakra, oni 80% towaru nie maja na stanie, albo tylko po kilka sztuk. Zamowilem juz wiele z tego sklepu ale tylko kilka razy wysłali mi w ciagu 24h. Przewaznie jest to 5-10 dni czekania aż sciagna do siebie na magazyn od dystrybutora. Potem kolejne 7-10 dni czekania na dostawe do polski. Dziwne to troche bo ostatnie paczki przyszly do mnie z naklejką czeskiego urzędu pocztowego. Czyzby mieli tam jakis oddział ?

Reasumujac, jesli dostales info ze wyslane to czekaj cierpliwie na dostawe ktora trwa przewaznie tak jak pisalem - 7-10dni. Jesli po 21 dniach nic nie dostaniesz, to na 90% przesyłka zginęła/została skradziona i wtedy trzeba sie kontaktować z nimi. A jaki ten kontakt jest to juz inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przesyłki z zavvi to jeden koszmar. Wysyłają filmy w kartonowych kopertach, bez żadnego zabezpieczenia....

Pakowanie amazon:

1jpg_xasharq.jpg

Pakowanie zavvi:
2jpg_xashaxh.jpg

Edytowane przez meaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że zavvi / thehut pakują, jak pakują to jedno, ale amazon też potrafi czasami wrzucić film/grę do zwykłej kartonowej koperty.<br /><br />Zdarzyło mi się kilka razy otrzymać połamane/pozgniatane/rozerwane pudełko. Inna sprawa, że po złożeniu reklamacji bez zbędnego gadania wysyłają drugi raz, a jak cena zakupu była niska, to często nawet nie chcą zwrotu uszkodzonego towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło dzisiaj, faktycznie zapakowane w zwykłą kopertę i przysżło z Czech. Delikatnie pogniecona kartonowa obwoluta.

dsc0034la.jpg

Edytowane przez harvester84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym mówiłem, przesyłki z zavvi to jedno wielkie nieporozumienie. Steelbooki przychodzą powgniatane, pudełka zniszczone... ehh

Edytowane przez meaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz duzo zdrowia i cierpliwości to reklamuj

Doszło dzisiaj, faktycznie zapakowane w zwykłą kopertę i przysżło z Czech. Delikatnie pogniecona kartonowa obwoluta.

dsc0034la.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20.02 zamówiłem Transformers 2 i Griff the Invisible. Przesyłka dotarła do mnie 28.02, w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wciaz czekam na swoje ostatnie zamowienie, wysłali 19.02 ale jeszcze nie dotarło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tam nie zamawiałem ale chyba się skuszę na kilka tytułów - mają masę filmów w Steelbokach (za 9 - 12 Funtów, w tym, niektóre z pl subami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem moj zamowiony film, po ponad 3 tyg.

nowościa jest to, ze zavvi wysyla paczki pocztą "rejestrowana" , a w polsce dostarcza je InPost, przesyłka jest też rejestrowana w systemie InPost, ale "listonosz" zostawia w skrzynce. W takiej sytuacji możemy juz chyba być pewni ze nawet jeśli przesylka zaginie, to i tak ktos bedzie wiedział co sie z nia stało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem moj zamowiony film, po ponad 3 tyg.

nowościa jest to, ze zavvi wysyla paczki pocztą "rejestrowana" , a w polsce dostarcza je InPost, przesyłka jest też rejestrowana w systemie InPost, ale "listonosz" zostawia w skrzynce. W takiej sytuacji możemy juz chyba być pewni ze nawet jeśli przesylka zaginie, to i tak ktos bedzie wiedział co sie z nia stało ;)

A masz moze pomysl w jaki sposob mozna przesledzic przesyłkę? Pytam, bo tez juz czekam 3 tydzien i zaczynam sie denerwowac. W lokalnym oddziale inpostu nic nie wiedza, a jedyny numer jaki mam, to ten z maila od zavvi.com, ktory mozna sledzic na trackmail.co.uk, ale juz od ponad tygodnia jest tam status "Your order has arrived at the carrier's central hub."

Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem :) nic jeszcze nie przyszlo...... a przesylke wyslano w ten sam dzien co do kolegi mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszła dzisiaj po 25 dniach.

Wygląda na to, że cholernie długo szła do Polski, Inpost wysłał ją wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz moze pomysl w jaki sposob mozna przesledzic przesyłkę? Pytam, bo tez juz czekam 3 tydzien i zaczynam sie denerwowac. W lokalnym oddziale inpostu nic nie wiedza, a jedyny numer jaki mam, to ten z maila od zavvi.com, ktory mozna sledzic na trackmail.co.uk, ale juz od ponad tygodnia jest tam status "Your order has arrived at the carrier's central hub."

Jakies pomysly?

numer przesylki ktora podaje zavvi mozna sledzic jedynie na terytorium UK. Kiedy przesyłka opuszcza granice nic juz nie mzona sprawdzic. Tez miałem taki komunikat caly czas. Musisz cierpliwie czekac. Jesli od otrzymania wiadomosci od zavvi o nadaniu przesylki, minie wiecej nic 20 dni ROBOCZYCH nalezy skontaktowac sie z nimi. Nic innego nie wskórasz :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio robił zakupy w zavvi / thehut ?

Moje zamówienie z 15 marca dotarło do mnie dzisiaj...

Na kopercie jest naklejka polskiej firmy zajmującej się rozsyłką przesyłek z uk: INFORSYS S.A (siedziba w Woli Bykowskiej 32; 97-306 Grabica) oraz naklejka Poczty Polskiej. Data nadania przez Inforsys to 18-04-2013; a więc paczka leżała u nich ok końca (wg trackingu paczka opuściła uk 20.03) marca do 18 kwietnia...

Nie za bardzo rozumiem po co został wprowadzony pośrednik, skoro paczkę i tak dostarczył listonosz PP.

Do tej pory paczkę dostawałem po, góra, 10 dniach; był na niej stempel Urzędu Celnego i Poczty Polskiej; teraz paczka dotarła po ponad miesiącu i jest obklejona tak, że nie widać pierwotnego nadawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zadzwon do INFORSYSU i zapytaj ich na jaka to okolicznosc przechowywali Twoja przesylke i dlaczego tak dlugo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dręczony ciekawością zadzwoniłem do Inforsysu co robili z moją paczką i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, które skutecznie zniechęcają mnie do dalszych zakupow w zavvi / thehut.

A więc oni są tylko pośrednikiem, dostają przesyłkę i przesyłają ją dalej. W rozmowie dowiedziałem się, że jeśli chcę się dowiedzieć co się dzieje z paczką to muszę podać namiary na przesyłkę (adresat, data nadania) a oni ustalą w firmie która dostarcza im przesyłki do dalszej dystrybucji co z przesyłką się dzieje.

Nagle zadaniem dostarczenia paczki, które do tej pory było realizowane przez Pocztę Polską, zajmuje się kilka różnych firm.

Zanim towar zamówiony w thehut trafi do klienta przechodzi przez masę pośredników; po przekroczeniu granic RP paczka jest przechwycana przez firmę X (niestety jeszcze nie udało mi się ustalić co to za firma), której zadaniem jest dostarczenie przesyłek zagranicznych do Inforsysu celem dalszej dystrybucji, niestety firma ta ma w zwyczaju kumulowanie przesyłek, i transport do Inforsysu idzie dopiero wtedy gdy uzbiera się odpowiednia ilość paczek; następny w kolejce jest Inforsys, który po otrzymaniu przesyłki w przeciągu 3 dni przekazuje ją do Poczty Polskiej lub InPostu celem dalszego załatwienia.

Tym sposobem nim paczka trafi do celu przejdzie przez ręce kilku pośredników i u każdego z nich swoje odleży...

Do tej pory paczkę dostawałem po maksimum 10 dniach, teraz na paczkę muszę czekać prawie 40 dni...

Zamówienie z 15 marca dotarło wczoraj, więc pewnie zamówienie z 22 marca dotrze za tydzień.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ... podobnie jest ostatnio z przesyłkami z Chin.

Kiedyś dochodziły w 10 do max 20 dni.

Aktualnie już na którąś z kolei paczkę czekam powyżej 30 a nawet 40 dni.

To jest chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogmerałem (pozdrowienia dla admina XD ) i już wiem o co chodzi; od 1 stycznia 2013 uwolniono rynek usług pocztowych (ot jeden z elementów naszego członkostwa w UE) - tym samym Poczta Polska straciła monpol na dostarczanie przesyłek, i otwarła się furtka dla wszelkiej maści firm "doręczycielskich".<br />Widocznie konkurs na dostarczanie do klienta docelowego przesyłek zagranicznych wygrała jedna z takich firm i dostarczanie wygląda jak wygląda. Efekt końcowy jest komiczny - mamy masę pośredników, a przesyłkę do skrzynki wrzuca i tak listonosz Poczty Polskiej.<br />Cóż wygląda na to, że zrezygnuję z zakupów w thehut i przerzucę się na zakupy na amazonie i dostawę DHLem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło dzisiaj, faktycznie zapakowane w zwykłą kopertę i przysżło z Czech. Delikatnie pogniecona kartonowa obwoluta.

dsc0034la.jpg

Dokładnie o tym mówiłem, przesyłki z zavvi to jedno wielkie nieporozumienie. Steelbooki przychodzą powgniatane, pudełka zniszczone... ehh

Taki już jest urok kupowania przez internet. I niestety trzeba z tym pogodzić. Ktoś kiedyś powiedział "Albo wóz, albo przewóz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj listonosz przyniósł paczkę nadaną w thehut 22.03 - niesamowite tempo dostarczania przesyłek przez prywatne firmy pocztowe robi wrażenie... (w sumie to i tak przyniósł listonosz bo prywatna firma nie obsługuje mojego rejonu więc paczka przeleżała u nich a potem i tak nadali przez Pocztę Polską...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...