Skocz do zawartości
VAT

Jaka Plazma za 3 - 4 tysiące?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze modelu Plazmy w cenie 3 - 4 tysiące. Z góry dzięki. 90% do oglądania sportu. Reszta filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym przedziale to masz w sumie głównie Panasonica i właśnie do niego się kieruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3800 do 4100- jest plazma samsunga 50 cali model ps50 c680 chyba 3d ready pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie proponuję jaden z najwyższych modeli Pansonica TX-P42V20 lub przyszłościowo plazmę TX-P42GT20 która wyświetla obraz 3D !!!

V20 można kupić za około 3940 zł a GT20 około 3580 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś przedstawić różnice pomiędzy Panasonic 42V20 a 46G20 oraz za i przecie tym modelom? Poza rozmiarem matrycy oczywiście. Bo decyduję teraz między tymi dwoma modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podaje link do porównania s20, g20 i v20. Reszty musisz doszukać w reckach i opiniach użytkowników.

Porównanie s20/g20/v20

ja bym wziął 42VT20 (3D), potem 42G20, nie ma co przepłacać na V20, nieznacznie lepszy.

GT20 nie ma najlepszych recenzji, więc tego nie biorę pod uwagę.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42VT20 kosztuje 5 tysięcy a to już o tysiąc przekracza moje obecne możliwości. Musze zdecydować z modeli 42V20, 46G20 ewentualnie 50G20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął 42VT20 (3D), potem 42G20, nie ma co przepłacać na V20, nieznacznie lepszy.

GT20 nie ma najlepszych recenzji, więc tego nie biorę pod uwagę.

A widziałeś postawione pytanie -plazma między 3-4 tys. znajdź VT20 poniżej 4 tys. chętnie kupię !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42VT20 kosztuje 5 tysięcy a to już o tysiąc przekracza moje obecne możliwości. Musze zdecydować z modeli 42V20, 46G20 ewentualnie 50G20.

To zdecydownie 46G20 lub 50G20 birąc pod uwagę rozmiar tylko czy wystarczy pieniędzy na 50" chyba nie za bardzo.

Poprzednik pisał że GT20 ma niepochlebne opinie widocznie go nigdy nie widział.

Polecam to jest taki sam panel jak G20 tylko ma wbudowny transmiter do okularów 3D.

Tylko 42" może być troszkę za mały,wszystko zależy od odległości od telewizora.

Jeżeli starczy pieniędzy na 50" to sie nie zastanawiaj nawet z 2,5m komfortowe oglądanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 50G20 musiałbym obecnie dołożyć 100zł ale pewnie od mikołajek będą już jakieś zniżki więc załapałbym się w 4 tysiącach. Odległość z jakiej będę oglądał to w dzień 2,5 - 3m w nocy 4. A 46 lub 50 brałbyś ze względu na większy rozmiar matrycy czy technologicznie też są lepsze? I który z nich najlepiej sobie radzi z czytaniem filmów z usb i napisami do nich bo dla żony będzie to największy wyznacznik jakości (ach te kobiety :) ) I pytanie jeszcze jedno. Czym mniejsza odległość od TV tym lepsza mniejsza czy większa matryca?

3D odpada ze względu na okulary. Jak będą modele 3D bez konieczności okularów i dużo takich transmisji wtedy będę myślał.

Edytowane przez VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydownie 46G20 lub 50G20 birąc pod uwagę rozmiar tylko czy wystarczy pieniędzy na 50" chyba nie za bardzo.

Poprzednik pisał że GT20 ma niepochlebne opinie widocznie go nigdy nie widział.

Polecam to jest taki sam panel jak G20 tylko ma wbudowny transmiter do okularów 3D.

Tylko 42" może być troszkę za mały,wszystko zależy od odległości od telewizora.

Jeżeli starczy pieniędzy na 50" to sie nie zastanawiaj nawet z 2,5m komfortowe oglądanie.

podstawową informacją tutaj jest to, że średnia odległość od TV to 2 m, więc 50 cali za dużo, wiem co mówię. Przy 50 calach odległość 2-2,5 m to jest minimum dla sygnału HD 1080p (z blu-raya). Dla sygnału SD to będzie 3-3,5 m, dla HD 1080i z satelity 2,5-3 m.

Do 2 m zdecydowanie polecam 42 cale, co najwyżej 46.

42G20 będzie IMHO najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli kolega VAT chciałby jednak mieć 3D, to jednak warto dołożyć ten 1000 zł do 42VT20, tutaj nie ma miejsca na kompromis, w dodatku dostaje się gratis 2 pary okularów 3D, które trzeba dokupić w przypadku GT20 (koszt ok. 700-800 zł za 2 pary). Więc koszt z okularami również przekroczy 4-4,5 Tzł. A różnica między GT20, a VT20 jest warta wydania ekstra 500 zł.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post poprzedni się zdublował, sorry,

zanim odpowiedziałem, to kolega VAT już odpisał, zmieniając parametry odległości od TV.

A zatem przy 2,5 m to jednak lepiej będzie 46G20, chociaż do sygnału SD lepiej byłoby ze 3 m.

Jeśli stała odległość będzie 3-3,5 m, wówczas można pokusić się o 50 cali, do HD będzie super, do SD tak na granicy komfortu oglądania.

P.S. Większy rozmiar nie ma wpływu na więcej funkcji, G20 w wielkościach 42, 46, 50 cali mają te same funkcje.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli @viwaldi jest ekspertem, to niech przedstawi nam argumenty za GT20. Chętnie przeczytamy może czegoś nie wiemy, albo przeoczyliśmy.

Nie chce mi się wklejać zdjęć GT20, natomiast jedną z krytycznych recenzji i wyjaśnienia powodów niepochlebnej opinii o GT20 można przeczytać tutaj

Dość mam już ciągłego powoływania się na zagraniczne jak i Polskie sponsorowane przez Sony czy Samsunga portale , nie macie racji.

Testowałem na 42GT20 jak i 50VT20 jak i na UE63C7000 AVATARA 3D z Blu-Ray i nie macie racji !!!!!!

Jeżeli obejrzałeś choćby przez chwilę fragmenty AVATARA na tych telewizorach to się wypowiadaj.

Po co ludzie mącicie potencjalnym użytkownikom w głowach.Nie Masz racji na temat 42GT20 naprawdę ten telewizor sobie radzi i nie ma najmniejszych problemów z jakością.

A jak obejrzysz kiedykolwiek film 3D na telewizorze 50" z odległości 2m to dopiero możesz cos opowiadać.

A jeśli chodzi o migotanie na plazmach Panasonica dotyczy to garstki użytkowników,którzy mają taki problem.

To jest moje subiektywne zdanie jak i większości ludzi którzy oglądali AVATARA na GT20 po prostu wymiot !!!!

Edytowane przez viwaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj kupić od nich ten TV za tyle.....

Oj się tak czepiasz i czepiasz -no to następny w kolejności http://www.electro.pl/produkt-PANASONIC_Telewizor_plazmowy_PANASONIC_TX_P42V20E_28gwarancja_Panasonic_Polska_29_2B_Konkurs_21_wyci-242132,13.html I co zatkało kakao ?

To za słaby argument.

Chciałbym jeszcze usłyszeć argument szefa wszystkich szefów że Sony lepiej wyświetla AVATARA 3D -- te wszystkie testy SONY na tym portalu to jedna wielka ściema sponsorowana -ALE JESTEM ODWAŻNY że zadzieram z GURU !!!!

Ale niestety mam takie zdanie o tych wszystkich testach na HDTVPolska, wszystkie zachwalają SONY i telewizję "N".Przykro Mi to mówić ale takie odnoszę wrażenie !!!!!

Wszystko co jest wbrew GURU to nie jest poprawne politycznie !!!!

Edytowane przez viwaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość mam już ciągłego powoływania się na zagraniczne jak i Polskie sponsorowane przez Sony czy Samsunga portale , nie macie racji.

Testowałem na 42GT20 jak i 50VT20 jak i na UE63C7000 AVATARA 3D z Blu-Ray i nie macie racji !!!!!!

Jeżeli obejrzałeś choćby przez chwilę fragmenty AVATARA na tych telewizorach to się wypowiadaj.

Po co ludzie mącicie potencjalnym użytkownikom w głowach.Nie Masz racji na temat 42GT20 naprawdę ten telewizor sobie radzi i nie ma najmniejszych problemów z jakością.

A jak obejrzysz kiedykolwiek film 3D na telewizorze 50" z odległości 2m to dopiero możesz cos opowiadać.

A jeśli chodzi o migotanie na plazmach Panasonica dotyczy to garstki użytkowników,którzy mają taki problem.

To jest moje subiektywne zdanie jak i większości ludzi którzy oglądali AVATARA na GT20 po prostu wymiot !!!!

kolego, nie wiem skąd się wziąłeś, w dodatku nie czytasz uważnie forum...

Testowałeś, to znaczy co robiłeś, oglądałeś TV ? A jak ustawiłeś TV, jakie nastawy, z jakiego playera odtwarzałeś, skąd miałeś Avatara 3D ?

Piszesz, że Panasoniki z EA na końcu można będzie upgradować, a te z E nie będzie można :blink: , no co za bulszit.

Wersja A ma moduł Wi-Fi z możliwością wgrywania softu bezprzewodowo i troszkę nowszy soft (2601).

O konwersji 2D do 3D w VT w 50 i 65 calach nikt się jeszcze z Panasa oficjalnie nie wypowiedział, ale podobno wystarczy zmiana softu, niezależnie od tego, czy wgrany będzie przez Wi-Fi, czy przez kabel po łączu RS232. Ehhh, kolejny ekspert.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj się tak czepiasz i czepiasz -no to następny w kolejności http://www.electro.p...-242132,13.html I co zatkało kakao ?

To za słaby argument.

Chciałbym jeszcze usłyszeć argument szefa wszystkich szefów że Sony lepiej wyświetla AVATARA 3D -- te wszystkie testy SONY na tym portalu to jedna wielka ściema sponsorowana -ALE JESTEM ODWAŻNY że zadzieram z GURU !!!!

Ale niestety mam takie zdanie o tych wszystkich testach na HDTVPolska, wszystkie zachwalają SONY i telewizję "N".Przykro Mi to mówić ale takie odnoszę wrażenie !!!!!

Wszystko co jest wbrew GURU to nie jest poprawne politycznie !!!!

ale mnie chyba z kimś pomyliłeś kolego :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie chyba z kimś pomyliłeś kolego :blink:

Jeśli o GURU chodzi o to oczywiście nie o Tobie mówię :P

Patrzę na całokształt tego portalu,włącznie z reklamami !!!!

Widać kto sponsoruje ten portal :P

I jak ustawiane sa wszystkie testy :rolleyes:

Co do jakości telewizorów to mogę się wypowiadać tylko o tym co widziałem,a widziałem że telewizor GT20 nie jest takim złym telewizorem jak opisują go ludzie tylko czytający testy.

Ten telewizor jest w porządku,ale to jest powtarzam Moje subiektywne odczucie bez prawienia morałów.

Co do telewizorów 50VT20EA to są sygnały które wyszły niepotwierdzone z Panasonica, ale ekspertem w tym nie jestem-to sa informacje niepotwierdzone.

Jestem tylko obiektywny, nie sponsorowany przez "dużych" potentatów.

Oczywiście nie piszę tego aby wzniecić wojnę tylko od 3 lat czytam posty w tym portalu i uważam że nie odzwierciedlają rzeczywistości.

Jestem fachowcem od sprzetu FOTO i tu moge podyskutować,ale wojny oczywiście nie chcę wszczynać.

Jak czytam portale FOTO,to dość mam wszelkiego typu wojen markowych.

Oglądałem telewizory SONY 3D oraz SAMSUNG 3D - jeżeli to ma byc wyznacznik jakości jak pisze GURU o SONY to po prostu wymiękam.

To co Panasonic zrobił w swoich plazmach to potęga.

ALE POWTARZAM to jest MOJE subiektywne wrażenie i parunastu Moich znajomych.

Edytowane przez viwaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' timestamp='1291077830'skąd miałeś Avatara 3D ?

A na przykład stąd :

http://allegro.pl/avatar-3d-blu-ray-film-fabrycznie-nowy-folia-i1345151019.html

a do tego w tej chwili dokładane są do Blu-Ray 3D Panasonica DMP-BDT100 oraz DMP-BDT300 oraz kin domowych 3D.

Kolega kupił własnie BDT300 i testowaliśmy przez cały weekend na 42GT20 i dlatego wypowiadam sie na ten temat.

Najbardziej nie lubię teoretyków,którzy wszystko wiedzą po przeczytaniu kilku testów w portalach Polskich i zagranicznych !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42VT20 odpada. Nie mam i nie będę miał 5 tysięcy. Mam rozplanowany budżet co do złotówki. Oprócz TV muszę jeszcze kupić meble i inne elementy wyposażenia pokoju. 3D też odpada. Przeszkadzają mi okulary (jedne już mam zawsze na nosie) i mała ilość transmisji 3D. Mój wybór pozostaje w gronie 42V20, 42G20 i 46G20. Prosiłbym o za i przecie każdemu z tych modeli. I o odpowiedź na pytanie, który najlepiej radzi sobie z czytanie filmów z usb i napisów do nich. Żona 80% czasu przy TV spędza właśnie oglądając tak filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...