Skocz do zawartości
upandup

Barca - Real w 3D !

Rekomendowane odpowiedzi

O fajowo. To tak z zaskoczenia ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to na 100% będzie transmisja 3D HD. Bo w SD, to kogo to będzie interesowało. Jeszcze mogliby dodać dźwięk 5.1, wtedy byłby rarytas. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia? Ktoś ogląda? Ja nagrywam bo nie ma mnie w domu : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że w SD....

Przekaz w HD (1920x1080), szczegóły:

General

ID : 2AF8

Complete name : D:\Wideo\do obrobki\20101129 2246 - CANAL+ GOL - Liga hiszpańska.ts

Format : MPEG-TS

File size : 93.9 MiB

Duration : 1mn 2s

Overall bit rate : 12.2 Mbps

Video

ID : 173 (0xAD)

Menu ID : 4414 (0x113E)

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.0

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Duration : 1mn 2s

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 11.7 Mbps

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate : 25.000 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : MBAFF

Bits/(Pixel*Frame) : 0.226

Stream size : 85.3 MiB (91%)

Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177

Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361

Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177

Audio

ID : 132 (0x84)

Menu ID : 4414 (0x113E)

Format : MPEG Audio

Format version : Version 1

Format profile : Layer 2

Duration : 1mn 2s

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 192 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Sampling rate : 48.0 KHz

Video delay : -697ms

Stream size : 1.43 MiB (2%)

Language : Polish

Menu

ID : 1014 (0x3F6)

Menu ID : 4414 (0x113E)

Duration : 1mn 2s

List : 132 (0x84) (MPEG Audio, Polish) / 173 (0xAD) (AVC)

Language : Polish

O wrażeniach 3D nie napiszę, bo mogę tylko spoglądać na dwie połówki:))

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie SD? Przekaz 1080i. Musiałem w iCordzie wykasować kanał SD C+Gol i po przeszukaniu transpondera w tym miejscu pojawił się C+Gol 3D 1080i.

Oczywiście nagrałem. Pzdr.

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia krótko:

oglądałem przez pierwsze 15 min. w 3D jako ciekawostkę ( fajne ,coś nowego ale trochę nużące ), ale potem przełączyłem na obraz w HD ( dużo lepsza jakość obrazu , kolory bardziej "żywe" i obraz wydawał się bardziej "dynamiczny" ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia krótko:

oglądałem przez pierwsze 15 min. w 3D jako ciekawostkę ( fajne ,coś nowego ale trochę nużące ), ale potem przełączyłem na obraz w HD ( dużo lepsza jakość obrazu , kolory bardziej "żywe" i obraz wydawał się bardziej "dynamiczny" ).

Side by side to takie pół-HD :P:lol: . W n-ce będzie tak samo.

Chcecie prawdziwe 3D HD to odsyłam do blu-raya.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia krótko:

oglądałem przez pierwsze 15 min. w 3D jako ciekawostkę ( fajne ,coś nowego ale trochę nużące ), ale potem przełączyłem na obraz w HD ( dużo lepsza jakość obrazu , kolory bardziej "żywe" i obraz wydawał się bardziej "dynamiczny" ).

Ja byłem ciekawy też innego aspektu, mianowicie jak wypadnie porównanie natywnego 3D side by side z C+Gol z konwersją 2D->3D na sygnale HD z C+ sport HD. No i muszę powiedzieć że konwersja daje radę , szczerze mówiąc jest niemal jak w reklamie proszków gdzie różnic nie widać . Na obu sygnałach boisko ładnie sie oddala od dolnej krawędzi ekranu wgłąb , piłkarze są na różnych planach bliżej /dalej . Nawet bym się pokusił o test , ale potrzebne by były 2 telewizory obok siebie, w którym dano by osobie testującej do obejrzenia oba tryby i niech zgadnie który jest "prawdziwy" a który konwertowany. Oglądane na Samsungu PS50C7790. Cały mecz obejrzałem w okularach i głowa nie boli a po przełączeniu się na 2D .. jakoś tak płasko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 3D z C+ Gol śmiga ładnie. Co prawda to przekaz 'Side by Side' i na inny pewnie dłuuugo poczekamy ale np. na kompie z 3D Vision spokojniutko też w stereo playerze można oglądać. Efekty i jakość oczywiście nie takie aż jak z Blu-Ray 3D ale i tak jest krok do przodu ;)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przed chwilą odpaliłem z dysku mecz by zobaczyć jaka była jakość. Jak dla mnie REWELACJA. Oglądam cały czas na HX900 i obraz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Początek i pokaz jacy gracze będą na boisku, ich ustawienie w 3D na boisku WOOOOW! Żywe kolory, bardzo dobry efekt 3D (szczególnie początek meczu jak jeszcze nie grają ;) wtedy jest naprawdę przestrzennie), bardzo dobre HD - wcale mnie nie interesuje, że jest mniej linii - widać wszystkie szczegóły, ostrość bardzo dobra więc nie liczę linii na ekranie. Nic więcej przez satelitę nie jest potrzebne (jeszcze lepsza jakość) by czerpać frajdę z oglądania relacji w 3D. To nie jest żadne pół 3D tylko 3D pełną gębą. Oby więcej takich relacji bo wtedy wiadomo po co się ma ten ekran 3D. Czekam na jutrzejszą walkę - boks w 3D widziałem tylko przez 5 minut kiedyś na pewnym pokazie w siedzibie Sky więc to będzie jednak nowe doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przed chwilą odpaliłem z dysku mecz by zobaczyć jaka była jakość. Jak dla mnie REWELACJA. Oglądam cały czas na HX900 i obraz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Początek i pokaz jacy gracze będą na boisku, ich ustawienie w 3D na boisku WOOOOW! Żywe kolory, bardzo dobry efekt 3D (szczególnie początek meczu jak jeszcze nie grają ;) wtedy jest naprawdę przestrzennie), bardzo dobre HD - wcale mnie nie interesuje, że jest mniej linii - widać wszystkie szczegóły, ostrość bardzo dobra więc nie liczę linii na ekranie. Nic więcej przez satelitę nie jest potrzebne (jeszcze lepsza jakość) by czerpać frajdę z oglądania relacji w 3D. To nie jest żadne pół 3D tylko 3D pełną gębą. Oby więcej takich relacji bo wtedy wiadomo po co się ma ten ekran 3D. Czekam na jutrzejszą walkę - boks w 3D widziałem tylko przez 5 minut kiedyś na pewnym pokazie w siedzibie Sky więc to będzie jednak nowe doświadczenie.

Niestety to jest pół-3D i to widać w porównaniu z filmami fabularnymi w 3D z blu-ray'a. Rozdzielczość pozioma jest dwa razy mniejsza niż w HD i to jest fakt, tyle że ludzkie oko nawet nieźle to znosi. Mamy do dyspozycji dwa obrazy 960x1080, a nie "dwa" 1920x1080.

Ja różnicę widzę niestety. Ale musimy się do takiego 3D z satelity przyzwyczaić bo innego szybko nie będzie. Względy ekonomiczne i brak miejsca na transponderach.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...