Skocz do zawartości
martig

TEST: Boxee Box by D-Link

Rekomendowane odpowiedzi

homerw.jpg

Na premierę Boxee Box czekałem od końca 2009 kiedy to na Engadget napisał na jego temat pierwszą wzmiankę. Od tamtego czasu bacznie przyglądałem się wszelkim wpisom na jego temat.

Boxee to w wielkim skrócie to połączenie XBMC z serwisem społecznościowym.

Do XBMC mam wielki sentyment ze względu na to że używam go od samego początku a tak właściwie nawet i wcześniej bo zacząłem od XBMP czyli w okolicach 2002r. W tym czasie jako odtwarza służył mi Xbox pierwszej generacji który spisywał się w tej roli doskonale. Miał, jak na tamten czas, wydajny procesor (733Mhz), niezłą grafikę (GeForce4), wbudowany dysk twardy i pilota. Tak naprawdę ideał - szybko się uruchamiał, łykał praktycznie wszystko, pobierał okładki i nie marudził że plik za napisami to *.txt.

I wszystko było ok do czasu kiedy nadeszła era HD...

Przez ten czas przewinęło się trochę sprzętu przez moje ręce. Miałem min. PC media center, Popcorn, TViX, Apple TV i WDTV. Każdemu brakowało mniej lub więcej.

Premierę Boxee Boxa ustalono na 10 listopada 2010r. W dniu tym dostępny był bez problemu w USA ale już w Anglii w Amazonie pojwił się dopiero 17 lutego.

Tego też dnia złożyłem zamówienie.

Po niespełna tygodniu, w dniu 23.11.2010 paczka znalazła się w mych rękach.

Opakowanie.

Player przychodzi w bardzo małym pudełku o wymiarach 180x180x180mm.

img0023ks.jpg

img0024hu.jpg

img0025oz.jpg

img0026nt.jpg

img0027wg.jpg

Co w pudełku.

Razem z odtwarzaczem dostajemy radiowego pilota, zasilacz, kabel HDMI i instrukcje.

img0028yi.jpg

img0029ut.jpg

img0030tp.jpg

img0031fw.jpg

img0033cx.jpg

Boxee Box

To sześcian foremny o boku 115mm gdzie dwa z jego rogów są ścięty tworząc przez to jego podstawę.

img0034ot.jpgimg0035qb.jpgimg0038kg.jpg

Boxee Box vs.

WD TV Live

img0055wz.jpg

iPhone

img0056nu.jpg

Dysk 2,5"

img0059vn.jpg

Płyta DVD

img0061gt.jpg

Pierwsze uruchomienie

Podczas pierwszego uruchomienia pojawia się ekran powitalny.

img0040vb.jpg

Po kliknięciu start player automatycznie wykrywa najnowszą aktualizację.

img0041cp.jpg

Pobranie jej jak i sama instalacja trwała ok. 5min

img0042ww.jpg

img0045p.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=btWpMsPdpp8

Po czym restart, logowanie i...

Menu

mamy główne menu. Jest to główny ekran z którego będziemy zarządzali naszymi plikami.

Menu główne podzielone jest na sześć części: Friends, Watch Later, Shows, Movies, Apps i Files.

img0046mn.jpg

Menu niestety ale nie działa płynnie i największe zarzuty na tą chwilę mam właśnie do niego.

Po pierwsze tak jak napisałem menu potrafi chrupnąć i czuć że laguje. Niekiedy po wydaniu komendy trzeba czekać kilka sekund i nie wiadomo czy źle się wcisnęło przycisk na pilocie czy właśnie odtwarzać zaniemógł. Ta sama sytuacja występuje w czasie wyświetlania informacji o filmie (okładka i opis) podczas jego oglądania. Film nagle zaczyn gubić klatki. Na szczęście po ich wyłączeniu film zaczyna odtwarzać się płynnie.

Mam nadzieję że jest to do poprawienia programowo i mały Atom nie będzie miał takich problemów.

Druga sprawa to sam układ menu który jest jak dla mnie za bardzo nastawiony na wszelkie usługi internetowe. W głównym menu brakuje tak podstawowych ikonek jak muzyka i zdjęcia a dodane zostały całkowicie zbędne jak Friends i Watch Later.

W tym przypadku nie liczę na jakąkolwiek zmianę ponieważ w Boxxe taki układ jest od zawsze.

Kolejną rzeczą są okładki i opisy filmów.

Podłączyłem zewnętrzny dysk, wskazałem że ma być każdorazowo skanowany. Po kilku minutach pobrał niezbędne dane ale oczywiście nie do wszystkich. Na szczęcie każdy film możemy ręcznie zidentyfikować ale odtwarzacz pokazuje nam samą nazwę pliku a nie folderu i tak mamy np. metis-tog-720p.mkv i weź człowieku zgadnij co to może być?!

Następną sprawą są okładki. Raz pobrane są niezmienne. Jeżeli pobierze złą lub taką która nam się nie podoba to nie ma możliwości jej zmiany. Na domiar złego nie potrafi wyświetlić okładek zapisanych w pliku folder.jpg.

Niezrozumiałe jest że menu jest w języku angielskim plus kilku innych a nie ma polskiego. Pewnie przy najbliższej aktualizacji zostanie dodany lub jeszcze szybciej - zrobimy to sami.

Niektórym może to nie przeszkadzać i pomyślą że się czepiam ale dla mnie odnośnikiem cały czas jest XBMC w który takie fjuczery ma od zawsze i właśnie tego będę oczekiwał po najbliższych aktualizacjach.

Czas bootowania

Włączenie (zimy start) trwa 57sek.

Całkowite wyłączenie 8sek.

Możne też go uśpić ale jak mniema wyłącza się tylko karta graficzna ponieważ cały czas pracuje wentylator który, od razu dodam, jest praktycznie niesłyszalny. Z 2 metrów już go na pewno nie usłyszymy

W bojach

Jest dobrze. Na wszystkie pliki które na nim odpalałem nie trafiłem na żaden z którym miałby problem. Czy to mkv, BD, plik z aparatu HD czy zwykły avik - po prostu działał. To nie jest wybredny Popcorn który łyknie jedno nie potrafiąc przy tym poprawnie odtworzyć następnego pliku - to po prostu inna klasa.

Zacznę od najpopularniejszych w tym momencie plików a mianowicie

MKV

Rewelacja! Odpalał plik po pliku i nie stwarzał przy tym niepotrzebnych problemów. Przy czym robił to bardzo sprawnie i szybko i nie ważne czy to plik 2, 4 czy 8GB. Nie potrafi za to odtworzyć audio z zewnętrznego pliku.

Podczas odtwarzania przewijanie działa płynnie. Klikając na pada przewija o 30 sekund, z menu dodatkowo możemy przewijać na podglądzie lub przeskoczyć o 10 min.

cdn...

jezeli macie jakies sugestie, chcecie dowiedziec sie czegos konkretnego to piszcie na priva

Nie będę w stanie sprawdzić nowych standardów dźwięków ponieważ mam Logitecha Z-5500 który gra tylko AC3 i DTS.

ISO z 3D nie sprawdzę bo nie ma. Mam mkv ale znowu brak odpowiedniego TV.

Edytowane przez martig
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bombowy kształt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bombowy kształt :D

Zobacz czy odpala ISO z płyt BD 3D. Teraz poznamy jego wartość :rolleyes: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...