Skocz do zawartości
jacek2

OPPO BDP-93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem od niedawna posiadaczem OPPOsa BDP-93EU i mam pytanie odnośnie obsługi sieci przez ten odtwarzacz.

Jedynym klientem jaki jest zainstalowany to Picasa. Obsługa MyNetwork zdaje się nie działa (jest informacja w polskiej instrukcji, że zaimplementowana w następnych firmwareach). Czy jakieś inne funkcje sieciowe działają, czy jest to dopiero do zaiplementowania?

paput2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale - poszukaj na stronie amerykańskiego forum. Tam jest od groma informacji na temat OPPO 93 Na razie czekam z zakupem aż wszystkie bugi problemy zostaną wyeliminowane ... no i az troche stanieje ;)

(.... a w innym wątku o 95 - dla zainteresowanych)

Mówie o TYM linku

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Funkcja sieciowa My Network działa.Trzeba tylko stworzyć użytkownika i udostępnić oraz dobrze skonfigurować katalogi w komputerze.Ja mam zainstalowane Mezzmo(podobno jest bardzo dużo podobnych programów) i świetnie z nim oppo współpracuje,oczywiście po WiFi.Muzyka(flac)Film(mkv,divx)działają bez żadnych problemów.Co do konkretnych kroków w konfiguracji niestety nie mogę pomóc,ustawiał to mój syn.Ja niestety mam za małe umiejętności informatyczne.Dodam tylko że posiadam lapka z windows 7.Polecam FAQ na stronie http://wiki.oppodigital.com/index.php?title=Main_Page

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nie wiem czy kolega wyżej posiada BDP-93 czy BDP-93 EU. Pomiedzy tymi modelami wystepują różnice w firmware'h i załadowanym klientami jeżeli chodzi o funkcję sieciowe.

Czytanie forum amerykańskiego może nie przynieść oczekiwanego skutku. Jak wyżej wspominałem i wynika to z zapisu w instrukcji, funkcja MyNetwork będzie dostepna dopiero w przeszłości. OPPOsa mam podpietego przez ethernet do routera Lynksys. Urzadzenia wzajemnie się wykrywają, połaczenie jest ustalone, ale MyNetwork nie działa.Działa klient Picasa.

Może faktycznie muszę na kompie zainstalować jakieś dodatkowe oprogramowanie, ale jeszcze do tej pory tej wiedzy w internecie nie wyczytałem. Nie wiem też co ze zgodnością z DLNA.

Jeżeli ktoś miał podobne problemy to proszę o posty, jeżeli na coś wpadnę to też to opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam model BDP-93 EU zakupiony u polskiego dystrybutora.Tak jak pisałem wcześniej My Network działa u mnie bez żadnego problemu.

Pozdrawiam,

P.S.

Router:TP-Link TD-W8960N

polączenie z Oppo po WiFi

Edytowane przez degray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po raz pierwszy piszę na forum. Od pewnego czasu obserwuję fora na temat OPPO. Mam do Państwa pytanie jak OPPO 93 gra w audio w stereo, czy może zastąpić dobry odtwarzacz CD ? I w reszcie czy wybrać OPPO 93 EU czy OPPO 93 NF a może CA 751BD. Właśnie popsuł mi się odtwarzacz cd i dvd, teraz stoję przed wyborem. Na OPPO 95 nie mam psychicznego przyzwolenia. Proszę o pomoc osoby które słuchały i mogą się podzielić własnym doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po raz pierwszy piszę na forum. Od pewnego czasu obserwuję fora na temat OPPO. Mam do Państwa pytanie jak OPPO 93 gra w audio w stereo, czy może zastąpić dobry odtwarzacz CD ? I w reszcie czy wybrać OPPO 93 EU czy OPPO 93 NF a może CA 751BD. Właśnie popsuł mi się odtwarzacz cd i dvd, teraz stoję przed wyborem. Na OPPO 95 nie mam psychicznego przyzwolenia. Proszę o pomoc osoby które słuchały i mogą się podzielić własnym doświadczeniem.

Witam

OPPO 93 całkiem przyzwoicie radzi sobie z otwarzaniem stereo przy użyciu własnych przetworników (Cirrus Logic CS4382A DAC). Dźwięk jest szczegółowy, detale słyszalne, przestrzeń obszerna i mięki, niezanikający szybko bas. Naprawde nie ma się do czego przyczepić. W porównaniu do dźwieku otwarzanego przez DAC (Burr-Brown) amplitunera Yamachy RX-V863, dzwiek z przetworników OPPO wydaje się miększy i bardziej plastyczny. Brak wyostrzeń.

W OPPO 95 zastosowano referenycjne przetworniki SABRE32 ES9018 32 Bit DAC's. Tutaj nie ma żadnych dylematów.

W Cambridge Audio 751BD zastosowano przetworniki Wolfson WM8740. Są to przetworniki wysokiej jakości, porównywalne z Cirrus Logic CS4382A, z lekką przewagą w stronę Cirrus.

pozdrawiam

paput2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oppo dysponuje znakomitym dźwiękiem w stereo.Ciepły i zrównoważony dźwięk.szczegółowa góra i nisko schodzący bas,bez przy dudnień.Polecam test na http://www.audioholics.com/reviews/transports/oppo-bdp-93/oppo-bdp-93-bdp-95-on-the-bench ,szczególnie podsumowanie jest ciekawe:)zapraszam do lektury.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i podane linki. Przyznaję, że nie jestem videofilem i mało czasu poświęcam na oglądanie, natomiast zdecydowanie słucham. Natomiast mam jeszcze jedno pytanie, czy jest zdecydowana przewaga 93 NF nad 93 EU, uzasadniająca kupienie wersji NF. I już przestaję zadawać mało poważne pytania i czytam. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

nie ma pytań mało poważnych,jeśli się czegoś nie wie należy poszukać lub zapytać.Od tego jest forum,ja kupiłem ten sprzęt głównie do odtwarzania muzyki(DVD-Audio,SACD,Flac)BR i DVD traktuje jako dodatek.Gdzieś na sieci widziałem porównanie parametrów wszystkich trzech wersji oppo 93,93 NuForce i 95.pomiędzy dwoma pierwszymi różnice są nie wielkie(przynajmniej na papierze.Co do dźwięku to niestety nie słyszałem,natomiast jest ogromna różnica pomiędzy 93 i 95(na papierze).Czy warto wiec dopłacać do tuningowanej wersji?to dość ciekawe pytanie i niestety nie mogę na nie odpowiedzieć,osobiście uważam że nie warto(ale to moja prywatna opinia)gdybym miał większe możliwości finansowe to po prostu kupił bym wersję 95.Postaram się znaleźć test porównawczy wszystkich trzech modeli i wkleję link.Dodam na koniec ze testerzy z Audioholics też uważają że dopłata za tuning do tego sprzętu jest bezsensowna,ponieważ ten sprzęt gra wyśmienicie w swojej pierwotnej postaci.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po raz pierwszy piszę na forum. Od pewnego czasu obserwuję fora na temat OPPO. Mam do Państwa pytanie jak OPPO 93 gra w audio w stereo, czy może zastąpić dobry odtwarzacz CD ? I w reszcie czy wybrać OPPO 93 EU czy OPPO 93 NF a może CA 751BD. Właśnie popsuł mi się odtwarzacz cd i dvd, teraz stoję przed wyborem. Na OPPO 95 nie mam psychicznego przyzwolenia. Proszę o pomoc osoby które słuchały i mogą się podzielić własnym doświadczeniem.

Jeśli planujesz zakupić Oppo93 do muzyki to mocno bym się nad tym zastanowił ze względu na to ,że ten odtwarzacz nie posiada dedykowanego wyjścia stereo. Obecnie posiadam Oppo83SE który takowe wyjście posiada i bez wątpienia każde ucho wychwyci wyższość wyjścia stereo nad tym wielokanałowym.Jeśli natomiast chcesz podłączyć Oppo przewodem cyfrowym to gwarancję Ci daję ,że dokładnie taki sam dźwięk uzyskasz na mancie za 100zł. Cyfrowy dźwięk jest przetwarzany na analog przez przetworniki cyfrowo analogowe wzmacniacza i w tym wypadku nie ma różnicy jakiej klasy jest odtwarzacz. Jeśli jesteś entuzjastą muzyki stereofonicznej to polecam 95 ,83 lub 83se które mają dedykowane wyjścia stereo.Odpowiedz na Twoje pytanie jest następująca. Nie, Oppo93 nie zastąpi dobrego odtwarzacza cd stereo, natomiast 83se oraz 95 z pewnością tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wszystko pięknie,ładnie tylko,że 93 to inna generacja niż 83se.Nie koniecznie musi posiadać dedykowane wyjście stereo,wystarczy dokładnie poczytać i zastosować się do instrukcji.Wystarczy zmienić ustawienia podczas odtwarzania(jest taka możliwość)"http://www.oppo-bluray.co.uk/customer-services/firmware/ ludziska używajcie Google,szukajcie i bądźcie dociekliwi.Zdobywajcie wiedzę ze wszystkich możliwych źródeł i dzielcie się nią,ale mądrze:).Co zaś do odtwarzania w stereo to trzeba wiedzieć czego się chce,i co trzeba przestawić w setupie żeby to otrzymać,ignoranci nie powinni zabierać głosu,w sprawach o których nie mają pojęcia(trzeba posiadać fizycznie coś!,bawić się tym!,żeby wiedzieć o czym się pisze).

Pozdrawiam wszystkich,

bez osobistych i personalnych wycieczek,to wolny kraj i każdy ma prawo do wypowiedzi.

P.S.

ludzie czytajcie Dokładnie!!!!! testy na nie zależnych i nie sponsorowanych stronach.

Edytowane przez degray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję, za wszelkie informacje. Chodzi mi przede wszystkim o własne odczucia odsłuchowe. Czytając na forach czasami trudno wyrobić sobie opinię a fachowość nie zawsze przekłada się na zrozumienie przez czytającego. Oppo 93 ma faktycznie przełączne programowo stereo i ponoć nie wymaga to długotrwałego klikania klawiszami. Moje odczucie po śledzeniu różnych wątków jest takie, że różnice mogą być zauważalne dopiero wtedy gdy używamy sprzętu wysokiej klasy. Na forach spodobało mi się powiedzenie " kup oppo95, żebyś nie żałował, że nie kupiłeś oppo95". JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ.

POZDRAWIAM

rabbitmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Noszę się z zamiarem kupna tego odtwarzacza. Na razie chcę podłączyć go do mini wieży Denon m38, tak właśnie. Nie mam jeszcze amplitunera i na razie nie zamierzam kupić. Czy jest sens wydawać tyle kasy na taki odtwarzacz czy lepiej kupić zwykły za 500 i cieszyć się oglądaniem? Jakie macie Państwo odczucia jeżeli chodzi o oppo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - nie ma sensu

Najsłabszym punktem kazdego obecnie sprzedawanego playera jest laser który wystarczy na kilkaset godzin zabawy. Co zrobisz pozniej ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mobor gwarancja jest 2 latnia. W takim UK mozna pewnie wykupic 1-3 lat dodatkowej gwarancji. Rozumiem i szanuję Twój punkt widzenia ale nie każdy musi mysleć jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - nie ma sensu

Najsłabszym punktem kazdego obecnie sprzedawanego playera jest laser który wystarczy na kilkaset godzin zabawy. Co zrobisz pozniej ? :)

Mobor ... co ty za pierdoły wypisujesz !!! :angry:

To, że Ty miałeś to "szczęście" z napędem to nie znaczy, że wszyscy będą mieli.

Masakra.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączę z opinią, ale nie tak drastyczną, choć podobnie uważam, że NIE WARTO ( w Twoim przypadku), choć nie napisałeś co masz tam za świecidełko.

Player za 500 pln. da Ci także kupę radochy, a zanim wespniesz się na olimp sprzętu towarzyszącego, który będzie umiał wycisnąć z OPPO sam miód, to już

będą nowe zabawki - może lepsze i może nawet tańsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły nie pierdoły

Moje doświadczenie można oczywiście spokojnie olać ale tak się dziwnie składa że w rubryce poświeconej Pionkom sprzed 2 lat zaczyna pojawiać się podobny problem bo lasery zaczynają padać jak muchy. Można sobie też poczytać o uwalonych laserach w PS3 itd itp Wymiana kosztuje tyle (w wypadku Pioneera, Denona) że w zasadzie lepiej kupić nowy player ponieważ napęd jest w zasadzie nieosiągalny poza oficjalnym serwisem (w wypadku OPPO pewnie jest podobnie- mamy tu meganiestandardny czytnik który nie wróży najlepiej na przyszłosć. Tym bardziej że spoglądając na hamerykańskie katalogi z tymi playerami (ile kosztują w ju es ej) raczej daleki jestem od tego by wierzyć w szklaną optykę pick-up'a)

Gwarancja - nawet ta najlepsza- kiedyś się konczy. Warto jednak doczytac czy tzw gwarancja rozszerzona obejmuje laser. Diabeł tkwi w szczegółach a doświadczenie życiowe uczy że bywa z tym różnie. Nawet gdy się kupuje nowe auto a awaria dotyczy uszczelki typu oring..

Płacz i płać

Jestem za modułowym budowaniem systemu. Podoba mi się rozwiązanie Dune- i to uważam za optymalne i przyszłościowe rozwiązanie. Kupuję to na co mam ochotę. Jak padnie napęd- nie muszę wywalać wszystkiego do śmieci a jedynie zamiawiam sam napęd- nowy i prosto od dystrybutora - i to za 500złociszy (czyli za połowę ceny usługi w serwisie przy klasycznych rozwiązaniach). To czego jednak mi brakuje w systemie Dune na dzien dzisiejszy to brak DOBREGO modułu .... wieloknałowego, analogowego audio dla różnej maści "fili"

Taki system jest łatwiej rozbudowywać, wymieniać to co się chce itd To jest wg mnie dobry kierunek

Przy Oppo wydajemy ciężki grosz i po krótszej lub dłuższej chwili mamy 6 kilogramów audiofilskiego złomu... No, może nie do konca- mozna "jechać" przez USB z pendrive'a.

Mnie takie cuś już nie kręci, wybaczcie :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie macie rację chyba jednak się wstrzymam. To moje świecidełko to denon M38 mała wierzyczka HiFi stereo + sub. Zanim kupiłem to urządzenie byłem na odsłuchu dwa razy, byłem gotowy kupić sprzęt audio tak do 6000 PLN, wzmacniacz + odtwarzacz. Ale to małe pudełko zrobiło na mnie duże wrażenie, tym bardziej, że mam pokoik 11m. Dlatego wystarcza w zupełności jak dla mnie. Miałem okazję odsłuchiwać mini wierzę Denon DENON D-X1000BD za 5000 też mini wieża. To było po prostu nieporozumienie.Teraz chciałem podpiąć sobie dobrego blu-rya pod tego Denonka. Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to do tego jest wierzyczka Denon, więc zależy mi tylko na obrazie. Nie jestem żadnym audiofilem (nie obrażając nikogo) ale czytając te wszystkie opinie o OPPO to chciałoby się mieć taki sprzęt w domu.Lubię inwestować w dobry sprzęt ale jak jest potrzeba. Czy różnica dla zwykłego zjadacza chleba jak ja będzie zauważalna między Oppo a zwykłym np. soniaczem, nie wiem. Czy Oppo da więcej frajdy z odtwarzania? Miałem kiedyż PS3 na kilka dni i jak zapodałem film to była rewelacja, ale brakowało wyjścia audio no i zamiast pilota był pad. To nie dla mnie. Dużo raczej nie oglądam, ale mam parę filmów które chce się oglądać co jakiś czas, płyty blu w Polsce są jeszcze zbyt drogie. No i pytanie OPPO czy Sony ( zwykły). Idę spać!! Jutro wam powiem :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i bardzo dziękuję za cenne wskazówki oraz poświęcony tak cenny czas ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To może być nawet najlepszy BR w historii, gdyż widać, że firmy typowo "audiofilskie" chyba już zrezygnowały z wchodzenia w ten zabytkowy standard jakim jest BR.

Co do zakupu, najpierw amplituner za min. 3 tys., kolumny za min. 5 tys., wtedy można myśleć o takim odtwarzaczu. Przy wieżyczce Denona obawiam się, że któryś z lepiej wypasionych LG okaże się lepszy od Oppo.

Edytowane przez x666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -użytkowników OPO93EU szukam instrukcji obsługi po Polsku wymienionego odtwarzacza.Bardzo proszę o wskazanie jakiegoś linku gdzie mogę ją znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiłeś? Bo normalnie w necie tego niema. Każdy kto kupił w PL dostał ją na CD. Wiem, że w cinematic.pl można takową zakupić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...