Skocz do zawartości
kuczi3

KDL-46HX800 vs PANASONIC TX-P50VT20

Rekomendowane odpowiedzi

Przy czytaniu testów Panasonica trzeba uważać na symbole/kraj pochodzenia, ponieważ może się okazać, że wersja Europejska będzie całkowicie inaczej działać.

Panasonic 2009

TC-P42G10 USA w porównaniu do wersji Europejskiej TX-P42G10 ma inną przednią szybę, pilota, menu, dostępne funkcje oraz inny procesor obrazu(układ scalony) i oprogramowanie. W przypadku TX-P42G10B (Anglia) minimalnie inne menu, oprogramowanie i brak PAL B/G D/K, czyli brak możliwo odbioru sygnału z anteny w Polsce, Niemczech itp.

Myślę, że w 2010 jest podobnie.

P.S. Mój (polska dystrybucja) TX-P42S10E minimalnie lepiej grał na 60Hz :-( (ostrość, brak przycięć przy ekstremalnie szybkim ruchu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmeru, na wyspach ten model tv od właśnie LG to istny szał i wielu wymienia VT20 na niego lub samsunga C7000 oczywiscie plasma. Powod, to [beeep]e 50Hz, w stanach 60 i no problems. Model ktory tak chwalą i jego test ponizej. Pozdr,

http://www.avforums.com/review/LG-PX990-50PX990-thx%203d-Plasma-HDTV-Review.html

Także tutaj jest review VT20: http://www.avforums.com/review/Panasonic-VT20-TX-P50VT20-VT20-3D-Plasma-Review.html .

I w parametrach bezwzglednych bije tego LG-ka. Nie patrzę na value for money bo to nie jest parametr techniczny. Płacisz nie tylko za technikę ale i za markę. Popatrz na ceny SONY. I ja za te marki jestem w stanie zapłacić. Miałem dwie stacjonarne nagrywarki (HDD+DVDR) i obie się zrąbały. Jedna po gwarancji nie do naprawienia, a druga podczas gwarancji przez rok juz dwa razy. Masakra !!!

Na pewno dla mających mniej kasy ten LG jest dobrą alternatywą i zapewne lepszą od niejednego LCD-ka 3D.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze aktualnie zakup TV bez 3D to robienie sobie samemu krzywdy. Wiem, wiem, malo filmow, malo materialow, okulary drogie i niedobrze sie wielu osoba robi ale to jest awsze cos nowego, cos ciekawego, cos fajnego.

jak mało: www.amazon.co.uk wpisać blu-ray 3D. Chyba z 18 tytułów. Nie pamiętacie juz co było jak wchodziło DVD? Warner w Polsce wypuścił 8 tytułów a potem przez prawie rok NIC !!! Z blu-ray było podobnie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Gmeru do Twoich testów ale tym co napisałeś o firmie Sony na samym końcu , tylko potwierdziłeś że na tym forum właśnie ta firma jest uprzywilejowana , a tak nie powinno być przynajmniej w sprawie testów. Mam tego Panasonica VT 50 cali , przed jego zakupem porównywałem i testowałem SONY LCD HX 800 HX 900 , zresztą wszystkie chyba modele z obsługą 3D . Oczywiście Samsunga c8000 i jak już wcześniej w temacie Panasonica napisałem , że technologia 3D na dzień dzisiejszy sie w LCD-kach poprostu nie nadaje do użytku .Wraz ze mną przyglądało się moim testom kilku kolegów zupełnych laików i każdy po założeniu okularów 3D jednoznacznie wybierał Panasonica VT za wzór obrazu 3D . Głebia , odwzorowanie kolorów , zero problemów z 3D przy ruchu głowy itd. Co do lekkiego dyskomfortu po zdjeciu okularów 3D to bym się zgadzał że on wystepuje ale nie jest to wina plazmy czy LCD ale poprostu wina samej tej technologii 3D . Jest to bardziej odczuwalne na materiale 3D z satelity bo wiadomo z przeplotem obraz jest nadawany , natomiast z Bluraya zjawisko dyskomfortu prawie nie występuje. Więc z całym szacunkiem dla Ciebie ale patrząc obiektywnie Panasonic VT do obrazów 3D nie ma sobie równych na dzień dzisiejszy. A co do wielkości ekranu do 3D to minimum 50 cali , bo aby cieszyć się 3D trzeba i tak siedzieć metr od takowego telewizorka . Prawdziwe 3D to tylko 65 cali lub więcej , no ale cena hamuje :) . Pozdrawiam

to dokładnie tak samo, jakie odczucia i opinie ja prezentuję.

Nie potrzebuję przy tym sam dokonywać aż tak specjalistycznych testów, jakie robi Gmeru, avsforums, areadvd czy hdtvtest. Po prostu, ustawiając TV wg zalecanych uśrednionych ustawień optymalnych, prezentowanych przez różnych wybitnych testerów mogę wyrazić swoją opinię. Mam do tego takie samo prawo jak Ci profesjonalni testerzy. Stąd moja opinia bazująca na bogatym doświadczeniu wielu osób, bo zwracam przy tym uwagę, że do moich własnych testów korzystam właśnie z zebranych (naukowe słowo to skonsolidowanych) informacji z testów przeprowadzonych m.in. przez w/w źródła profesjonalnych testów.

Wystarczy mi też tylko przypomnieć sobie, jaka była reakcja kolegów po imprezie HD maniaków u mnie w 2008 roku i kto pobiegł od razu po Kurę do sklepu. Nie potrzebowałem profesjonalnych sprzętów i profesjonalnych testów, żeby podjąć decyzję o kupnie właśnie tego TV, i żeby koledzy zmienili diametralnie opinię o technologii. Mówię to z zastrzeżeniem o pełnej świadomości wad obu technologii, nigdy też nie twierdziłem też, że jedna technologia jest całkiem be, a druga całkiem cacy. I zawsze będę powtarzał, że LCD nie jest technologią stworzoną do ruchomych obrazów, tylko zaadaptowaną.

I jeszcze raz powtórzę, jeśli dzisiaj 3D, to polecam tylko wielkie ekrany >50 cali i zdecydowanie plazma. Chociaż jest jeszcze dużo do poprawienia i dlatego ja spokojnie czekam na kolejne generacje TV.

Np. Samsung już ogłosił TV 3D powyżej 50 cali z 480 Hz (po 240 Hz na jedno oko). Ciekawe, czy to tylko marketing, czy rzeczywiście dostaniemy prawdziwe 240 Hz na każde oko i co z tego wyniknie.

Może dostanę bana, ale na koniec powiem, że opinia jak doopa, każdy ją ma. Stąd moje dywagacje powyżej :-)

I pełen szacun dla wszystkich testerów na naszym forum, za zaangażowanie, wysiłek, czas, talent. Dziękuję.

pozdrawiam

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie patrzę na value for money bo to nie jest parametr techniczny. Płacisz nie tylko za technikę ale i za markę. Popatrz na ceny SONY. I ja za te marki jestem w stanie zapłacić. Miałem dwie stacjonarne nagrywarki (HDD+DVDR) i obie się zrąbały. Jedna po gwarancji nie do naprawienia, a druga podczas gwarancji przez rok juz dwa razy. Masakra !!!

całkowita racja pmcomp.

Ja kupiłem nagrywarkę stacjonarną markową, drogą, Sony RDR-HX1010 już chyba z 5-6 lat temu. I ciągle katują ją moje dzieci, dysk 400 GB zapchany na full, częste kasowanie i nagrywanie nowych bajek, filmów.

I zero awarii, świetna jakość i pełna satysfakcja do dzisiaj.

Sorry za OFTa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...