Skocz do zawartości
lpiernik

Ekran LCD na obudowie z elektronicznej ramki

Rekomendowane odpowiedzi

Fantom

Dobra moze temat zboczyl, ale mnie sie słowo wyjasnienia nalezy, bo wczesniej nie mialem mozliwosci odpisac

Piszesz tak:

A co do Samsunga Galaxy S ... telefonu nie potrzebuję. Tym bardziej za 1500 zł.

Potrzebny mi właśnie duży ekran, będę pisał na to oprogramowanie.

Tylko tablet wchodzi w grę.

Wyglada na to ze sie nie rozumiemy. O telefonie wspomnialem w odpowiedzi na Twoj pomysl uzywania 10'' pada jako pilota. Telefon jest maly lekki i chodzi 2x szybciej od wspomnianych przez Ciebie tabletow. Nie wiem ile kosztuje, bo nas "daja za darmo" i podejrzewam ze u Was, przynajmniej w taryfach biznesowych, tez.

Mam Harmony 1000 i jest za duzy i za ciężki. Nie wyobrazam sobie jak mozna chciec uzywać 2x wieksza cegle wazaca 4 x wiecej jako pilota.

Zakładam, ze programista to nie poeata i nie "pisze do szuflady", a wiec potrzebuje zarowno wiedziec co sie na Androida pojawia i miec jakis feedback stad nie rozumiem jak mozna olac Android Market.

Chyba ze faktycznie chcesz pisac wylacznie dla siebie, wtedy mamy remis w nieporozumieniach.

Jedno jest dla mnie oczywiste, że wspomnianych chinskich tabów nie miales w reku, bo nawet przez chwile nie zastanawiałbyś sie nad zasadnoscia ich zakupu czy zestawiania ich z porzadnym hardwarem ktory przyjdzie wraz z nowym Androidem 3.0 w przyszłym roku. Nie czuje koniecznosci posiadania urzadzenia japonskiego czy koreanskiego ale chinskie po prostu nie dysponuja ekranami ktore moznaby zakceptowac. Nie chce poruszac tematu jakosci wykonania czy zalatwienia ewentualnych roszczen reklamacyjnych, ale jesli rzucisz okiem na specyfikacje Samsung Tab czy porownasz jak dziala na tle chinskich wynalazkow, to czy z czystym sumieniem uznasz ze przeplacasz za brand?! "Chinczyki" z pewnoscia beda ewoluaowac, ale puki co IMHO nie warte sa zadnych pieniedzy a przydatnosc i mozliwosci zastosowania obecnych modeli za pol roku (z nowszymi wersjami systemu) jest bardzo watpliwa. Serdecznie taki wybor Ci odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary ... patrzysz przez pryzmat swojego pada. Faktycznie poprzednia generacja (7" procesory 400-500MHz) była słaba.

Nowe mają parametry nie odbiegające od Samsung Pada (Galaxy P1000). Zresztą są chwalone na wielu forach dyskusyjnych.

A więc porównując do Samsunga:

- tej samej rozdzielczości ekran (1024x600) ale większy 10"

- procesor 1GHz

- android w wersji 2.1 (jest już update do 2.2) ... czyli jak w Samsungu

- dostęp do Android Marketu

- można podłączyć modem GSM

- mniejszy FLASH (ale karta SD rozwiązuje problem)

- brak GPS'a (zbędne dla mnie)

- bateria faktycznie gorsza (choć pewnie znajdą się modele z większą baterią)

- brak HDMI ... i tu i tu :(

Założe się, że gdy Android w wersji 3.0 (a raczej 2.3) już wyjdzie, nie będzie dostępny dla żadnego z tych modeli. Prawa rynku. Wyjdą nowsze pady.

Więc jak nie ma (zbyt wielu) różnicy to po co przepłacać? 600 zł kontra 2600zł

Co do mojego programowania to chwilowo będzie to tylko nauka. Po prostu aby nie wypaść z rynku. Zawsze ucze się nowych technologi ... taki zawód.

Telefon jako pilot ... właściwie można ale to wciąż drogie rozwiązanie (w taryfy z telefonami za złotówkę to chyba tylko krasnoludki wierzą).

Wracając do tematu. Podejrzewam, że jednak najlepsza opcja to np. zakup tablecika + napisać oprogramowanie (na pada + plugin do np.XBMC) które po Wi-Fi wyśle do pada uproszczone menu czy playlistę. Czyli użyć go nie jako pilota tylko jako ekran.

Kwestia oprogramowania. Może spróbuję w ramach tej mojej "nauki" coś wyskrobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrze przez pryzmat "mojego pada" bo "Samsung Tab" nie jest moim typem. Ma 7" zamiast 10" i kosztuje o 300 euro za duzo.

Czekalem na Toshibe Folio ale juz nie czekam z uwagi na marny ekran.

Nie namawiam Cie do przeplacania tylko do nie wyrzucania pieniedzy w bloto i nie wypisywania glupot.

Obserwuje ten segment od pewnego czasu i pojawienie sie chinskich klockow na koreanskich czipach, z podwojna niz dotychczas pamiecia operacyjna, niewiele zmienilo. Jeszcze 2-3 tyg temu kazdy filmik pokazujacy ich dzialanie pokazywal rowniez jak pieknie crashuja przy probie wywolania Android Marketu. Bateria o ktorej wspomniales to małe miki w porownaniu z ekranem, ktory jest badziewiem i pod wzgledem reakcji i jakosci wyswietlanego obrazu. A to jest w tablecie WSZYSTKIM. Codziennie widuje ogloszenia niewymagajacych uzytkownikow, ktorzy wytrzymali z "chinczykami" tylko kilka godzin lub dni i gotowi sa wydac 4x wiecej na Ipada zeby moc wygodnie czytać ksiazke czy WWW. Wiec chyba nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Takie pierdoly jak jak pelnozakresowe Wi-Fi (n dzialajace w pasmie 5GH), BT 3.0 i możliwosc odtwarzania MKV 1080p (przy okazji DLNA) to pewnie wg Ciebie szczegoly niewarte odnotowania.

HDMI jest ale niestety w podstawce za która dodatkowo trzeba wybulic.

Ja juz koncze dyskusje z Toba i nie smiece dalej w tym temacie, bo wyglada troche tak jakbys probował przekonywac ze 4-letnia plazma gra tak samo dobrze jak Kuro czy nowe 3D/240Hz/ LEDy więc po co przepłac, skoro tu widac i tu widac.

Chetnie do niej wroce jak zetkniesz sie z jakimkolwiek tabem fizycznie.

Pozdrawiam serdecznie

PS

Rozumiem doskonale idee wykorzystania taniego androidowego taba jako sterowania odtwarzacza multimedialnego. Pomysl ten jest dla mnie oczywisty i atrakcyjny. Zas uwagi kierowalem w kontekscie uzywania go na codzien jako urządzenia/narzedzia do ktorego zostal stworzony (zgodnie z rozwojem dyskusji i zawarrtymi w niej argumentami). Nie ja tez jestem autorem niefortunnego sformuowania "pilot". Ale skoro trzymamy sie pierwotnej idei zastsowanie pada to nie ma pola do dalszych nieporozumien.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie do niej wroce jak zetkniesz sie z jakimkolwiek tabem fizycznie.

Jeśli Cię posłucham to raczej nie ma szans w najbliższym czasie :D .. bo 2.5 tyś nie wywalę.

Poszukaj sobie na youtube'ie filmów modelu z procesorem ZT-180. To podobno mały przełom. Nareszcie tablecik na którym można coś zrobić (a nawet WinCE postawić).

Oczywiście nie znam go osobiście ale raczej nie mam szansy go poznać inaczej jak kupując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to_pa3923u1lc3_300.jpg

Pojawiło się bardzo fajne rozwiązanie od Toshiby - cienki i lekki ekran 14'' HD (1366 x 768) podłączany przez USB, za przyzwoitą cenę 199 U$. Co ważne nie potrzebuje zewnętrznego zasilacza, wystarczy zasilanie z portu USB.

Specyfikacja i zamówienie w sklepie Toshiby -> http://www.toshibadirect.com/td/b2c/adet.to?poid=499715

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja tylko ta wielkość 14 cali. Trochę za duży jako monitor podglądu.

Wg mnie to góra 10 cali.

To już lepiej taki LIPUT 669HB 7'' HDMI On Camera LCD Monitor+450cd/m2

http://www.dhgate.com/lilliput-669hb-7-hdmi-monitor-450cd-m2/p-ff808081295f48b20129686794696dfe.html

Cena US $189.40 ~ 209.00 w zależności od ilość sztuk.

Całkowity koszt przesyłki do Polski to US $306.21

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...