Skocz do zawartości
lpiernik

Ekran LCD na obudowie z elektronicznej ramki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obudowy z ekranem na froncie są bardzo efektowne, ale niestety też bardzo drogie.

Się zastanawiam czy nie istnieje możliwość zrobienia sobie samemu takiej obudowy z ekranem.

Elektroniczne ramki to koszt 200-300 zł. Można ją jakoś przerobić żeby pracowała jak zwykły monitor LCD (wejście np DVI)? Podłączyć do karty graficznej i już jest monitor w obudowie. Nawet można się pokusić o naklejenie panelu dodtykowego.

Cel: obudowa z ekranem LCD (MC bez włączania TV - np tylko do muzyki) jak najtańszym kosztem.

Jest to w ogóle możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wielkość przekątnej ma być ten monitor?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się ponieważ i ja poszukuję takiego monitora do C-200.

Jest możliwość wykorzystania cyfrowej ramki na zdjęcia jako monitora. Taka ramka musiałaby mieć wejście A/V. Inaczej nie ma szans realizacji Twojego projektu.

Jest jeszcze inna możliwość. Kupić telewizor samochodowy lub odtwarzacz przenośny DVD.

Znalazłem MONITOR LCD 9" SAMOCHODOWY ZAGŁÓWKOWY LUB DO MONITORINGU NVOX HT 990 A.

f94d77d0f5052de8med.jpg

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mały ekran. Żeby to miało sens to musi mić 7 - 9 cali.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena powala.

Ekran dotykowy nie jest potrzebny.

Znalazłem o wiele tańszy tu:

Pozdrawiam,

Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanówcie się nad jednym.

Te najtańsze małe monitorki mają z reguły rozdzielczość 320x240 a to zdecydowanie mało aby były czytelne.

Przy rozdzielości 480x240 będzie trochę lepiej jednak i tak dosyć słabo.

Trzeba by poszukać monitorka 800x600 ... a to już wydatek.

Wystarczy zrobić prosty test. Wziąść ekran z listą plików (np.na Popcornie) i przeskalować pod Photoshopem do wymienionych wyżej rozdzielczości.

Przy 480 coś tam widać, przy 320 ... nic.

PS. Na allegro można znaleźć używane 15' monitory < 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak podlaczyc monitor VGA z wejsciem analogowym do popcorna czy innego playerka? Ja sie zmagalem z podlaczeniem tunera sat do monitora i jedyne co wymysilem to zewnetrzny tuner VGA z wejsciem composite i wyjsciem VGA. Jakosc sygnalu niestety mizerna :( Przy telewizji jeszcze da sie to ogladac, ale jako ekranik sterujacy czy kontrolny - moze byc slabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile linii tekstu ma być wyświetlane? Zazwyczaj monitory 7' mają rozdzielczość 1440x234, więc nie tak najgorzej.

Kiedyś komputery miały rozdzielczości 320x200 i trochę wierszy czytelnego tekstu tam wchodziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile linii tekstu ma być wyświetlane? Zazwyczaj monitory 7' mają rozdzielczość 1440x234, więc nie tak najgorzej.

Za takie herezje powinni od razu dusić :)

Marketingowe 1440 to nic innego jak 480*3(subpixele) ... jednym słowem rozdzielczość 480x234

Weź sobie zeskaluj obraz z Popcorna/WD/innego boxa HD do tej rozdzielczości i zobacz czy coś odróżnisz.

Przecież listy plików na ekranie TV nie zajmują całej przestrzeni ekranu tylko jego część. A obraz skaluje się w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już brakuje mi tlenu :blink: hehe

Prawdę mówiąc, nawet nie pomyślałem, że można aż tak "kłamać" przy podawaniu danych technicznych.

Wracając do tematu...

Ciekawe jaką wielkość i rozdzielczość mają wyświetlacze seryjnych obudowach z ekranami LCD? W końcu szukamy czegoś takiego, tylko za mniejsze pieniądze. Mi niestety nie udało się znaleźć takich informacji (wiem, wiem - słabo szukałem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie herezje powinni od razu dusić :)

Marketingowe 1440 to nic innego jak 480*3(subpixele) ... jednym słowem rozdzielczość 480x234

Weź sobie zeskaluj obraz z Popcorna/WD/innego boxa HD do tej rozdzielczości i zobacz czy coś odróżnisz.

Przecież listy plików na ekranie TV nie zajmują całej przestrzeni ekranu tylko jego część. A obraz skaluje się w całości.

Zaraz... zaraz... zaraz...

Nie do końca tak jest. Odtwarzacze plików muzycznych Naim oraz Linn, BlackNote i wielu innych posiadają wyświetlacze wielkości 5,7 cali albo i mniejsze. Na przykład wielkość wyświetlacza Blacknote wynosi 123.5 x 43 mm i pozwala na odczytanie informacji z typowej odległości.

Kilka fotek wyświetlacza Naim HDX.

13268978fb6f723d.jpg

e46c4b931b4444d6med.png

5d160314c8250350med.jpg

dfa40050477d519fmed.jpg

Wyświetlacz Blacknote

c821d55fc2603f68.jpg

Mnie interesuje takie rozwiązanie

0c4470f215f2fc9bmed.jpg

bf460db6a1a98b43med.jpg

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  W Chińskich tabletach z Androidem, za ~200zł jest 7'' ekran dotykowy o rozdzielczości 800x480 więc bardzo przyzwoitej. Sama jakość ekranu też w sumie akceptowalna za taką cenę. Mam taki wynalazek (jako cyfrową ramkę bo wydajność procesora do innych rzeczy zbyt marna), może na elektrodzie lub w podobnych serwisach mają już gotowe rozwiązania jakiegoś interfejsu by móc wykorzystać taki panel, to byłoby rozwiązanie w sensownych kosztach. Ekranik wygląda tak:

197ce8aa7bca7fcbmed.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, żeby to funkcjonowało z odtwarzaczem musi mieć wejście przynajmniej s-video.

Dobrej jakości monitor samochodowy 7 calowy w rozdzielczości 800 x 480 kosztuje w granicach 230-300 zł,

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy, dlatego się zastanawiałem, czy nie ma jakiegoś gotowego schematu interfejsu np. dvi do takiego panelu. Ale jeśli taki samochodowy "gotowiec" o jakim piszesz również kosztuje ~200zł to jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Myślałem, że są znacznie droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andsie1 nie zrozumieliśmy się.

Nawet na wyświetlaczu 320x200 da się ładnie wyświetlić playlistę. O ile będzie to dedykowane wyświetlanie. Czyli zajmie cały ekran, dużą czcionką itd.

To co wy chcecie zrobić to podłączyć wyjście video odtwarzacza HD do małego monitorka. Obraz zostanie po prostu przeskalowany.

Na ekranie 32' TV w rozdzielczości 1366x768(lub 1920x1080) mygląda to ładnie i czytelnie.

Ten sam obraz zeskalowany do 320x240 czy nawet 480x234 będzie już nieczytelny. Czcionki będą zbyt małe.

Wystarczy zrobić sobie próbę pod Photoshopem.

Inna sprawa: podłączenie playerka HD do monitora VGA. Konwertery HDMI/DVI->VGA są drogie. Zabawa nieopłacalna.

Jeszcze inne rozwiązanie.

Na allegro za około 450 zł można kupić 7' nawigację GPS z wejściem video. Rozdzielczość ekranu to 800x480. Mam taką. Jakość obrazu jest naprawdę dobra.

Powinna spokojnie wystarczyć do takich celów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę oglądać filmów na takim monitorze. Ma on służyć jedynie do przeglądania listy utworów bez włączania dużego telewizora (u mnie 50 cali).

Na Allegro można kupić w takiej rozdzielczości monitor samochodowy za około 230-250 złotych. Nie jest to duży wydatek a w zupełności spełni rolę wyświetlacza.

Wg mnie to wszystkie odtwarzacze tego typu powinny mieć wyświetlacze 7 -9 calowe do przeglądania materiału na dysku twardym bez włączania telewizora. Jest to głupia oszczędność nie zaopatrując tych odtwarzaczy a dobry duży wyświetlacz. Niektóre firmy jak wymienione przeze mnie Naim, Linn, BlackNote wychodzą na przeciw i stosują do przeglądania zawartości na HDD duże kolorowe wyświetlacze na których bardzo ładnie widać.

Natomiast do odtwarzaczy firma BlackNote można dokupić oddzielnie tak wyświetlacz i postawić go obok odtwarzacza lub na górnej obudowie.

Pozdrawiam,

Andrzejs@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę oglądać filmów na takim monitorze. Ma on służyć jedynie do przeglądania listy utworów

O tym właśnie mówię.

Gdy przeglądzasz listę plików ze swojego odtwarzacza HD ile procent ekranu ona (ta lista plików) zajmuje?

Pewnie po prawej/lewej są jakieś graficzki menu itp.

Weź sobie cały taki ekran i przeskaluj do rozdzielczości 320x240 albo 480x234. Szkoda oczu. Wszystko będzie zbyt małe i nieostre.

Dopiero rozdzielczość 800x600 zapewnia jakiś tam komfort przeglądnia takiej listy plików.

Żeby nie być gołosłowny.

Tutaj na forum jest parę obrazków z menu Dune'a.

Pierwszy od góry to właśnie lista plików. Wystarczy zeskalować taki obrazek i zobaczyć jak to bedzie wyglądać na małym monitorku.

Zeskalowane do 320x200 ... lipa.

Zeskalowane do 480x234 ... da się czytać ale należy brać pod uwagę że układy skalujące takiego małego TV są o wiele gorsze. Dlatego nie wróżę temu wiele.

Zeskalowane do 800x480 ... wygląda już nieźle. Nawet po sporej degradacji przez skaler TV będzie dobrze.

Edit:

Coś takiego by się nadało: http://allegro.pl/telewizorek-sonic-9-akumulator-tv-i1293001225.html

Albo: http://allegro.pl/nawigacja-gps-7-mapa-polski-europy-bluetooth-i1300661125.html

Edytowane przez Fantom
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówię.

Gdy przeglądzasz listę plików ze swojego odtwarzacza HD ile procent ekranu ona (ta lista plików) zajmuje?

Pewnie po prawej/lewej są jakieś graficzki menu itp.

Weź sobie cały taki ekran i przeskaluj do rozdzielczości 320x240 albo 480x234. Szkoda oczu. Wszystko będzie zbyt małe i nieostre.

Dopiero rozdzielczość 800x600 zapewnia jakiś tam komfort przeglądnia takiej listy plików.

Żeby nie być gołosłowny.

Tutaj na forum jest parę obrazków z menu Dune'a.

Pierwszy od góry to właśnie lista plików. Wystarczy zeskalować taki obrazek i zobaczyć jak to bedzie wyglądać na małym monitorku.

Zeskalowane do 320x200 ... lipa.

Zeskalowane do 480x234 ... da się czytać ale należy brać pod uwagę że układy skalujące takiego małego TV są o wiele gorsze. Dlatego nie wróżę temu wiele.

Zeskalowane do 800x480 ... wygląda już nieźle. Nawet po sporej degradacji przez skaler TV będzie dobrze.

Edit:

Coś takiego by się nadało: http://allegro.pl/telewizorek-sonic-9-akumulator-tv-i1293001225.html

Albo: http://allegro.pl/nawigacja-gps-7-mapa-polski-europy-bluetooth-i1300661125.html

OK.

Widziałeś jak wygląda obraz z wyświetlacza Naim HDX lub monitora (zdjęcie nr 5 i 6) które wkleiłem w poście nr 14. Taka jakość w zupełności wystarczy do przeglądania zasobów na HDD lub Playlisty.

Nie przypuszczam aby wyświetlacz w Naim HDX miał większą wielkość niż 7 cali. Pewnie ma około 5 cali.

Oczywiście, że czym większa rozdzielczość takiego monitora to tym lepszy obraz. Ale bez przesady, rozdzielczość 800x 480 w zupełności wystarczy. Większość monitorów samochodowych wielkości 7 cali posiada taką rozdzielczość a 9 calowe 800x600 lub więcej. Koszt zakupu 7 calowego monitora samochodowego z matrycą Sharpa lub Hitachi wynosi około 250 zł. a 9 calowego to 350-400 zł. Na 9 calowym monitorze to od biedy filmy można oglądać.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jak wygląda obraz z wyświetlacza Naim HDX lub monitora (zdjęcie nr 5 i 6) które wkleiłem w poście nr 14. Taka jakość w zupełności wystarczy do przeglądania zasobów na HDD lub Playlisty.

Oglądałem Twoje zdjęcia.

To są dedykowane ekraniki. Odtwarzacz wyświetla na nich dużą wyraźną czcionką, tylko te inforamcje które są potrzebne.

Proteza, bo tak można nazwać ekranik który chcesz zastosować, z założenia będzie wyświetlała dokładnie to co Twój 50' ekran full HD. Tylko mniejsze.

Takie skalowanie wymaga odpowiedniej rozdzielczości ekraniku.

Przeskalowałem sobie taki obraz i stwierdzam, że minimum które zapewni dobry efekt to 800x480. Miło, że się sgadzamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie.

Będę szukał monitora o takiej rozdzielczości po ukazaniu się nowego softu do C200.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Twoje zdjęcia.

To są dedykowane ekraniki. Odtwarzacz wyświetla na nich dużą wyraźną czcionką, tylko te inforamcje które są potrzebne.

Proteza, bo tak można nazwać ekranik który chcesz zastosować, z założenia będzie wyświetlała dokładnie to co Twój 50' ekran full HD. Tylko mniejsze.

Takie skalowanie wymaga odpowiedniej rozdzielczości ekraniku.

Przeskalowałem sobie taki obraz i stwierdzam, że minimum które zapewni dobry efekt to 800x480. Miło, że się sgadzamy :)

Ale czemu ty mówisz o przeskalowaniu.

Ja myślałem o czymś innym - podłączenie tego drugiego monitorka jako drugi monitor do karty graficznej - wyjście HDMI=tv, wyjście analogowe=monitorek na obudowie.

W systemie dajesz że ma to być [beeep]likat ekranu TV ale ze swoją rozdziałką - wszystko powinno grać, nie?

Pytanie tylko o podłączenie - czy są odpowiednie przejściówki, ale chyba tak, co?

Edytowane przez lpiernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie dajesz że ma to być [beeep]likat ekranu TV ale ze swoją rozdziałką - wszystko powinno grać, nie?

No a co to jest "[beeep]likat ze swoją rozdziałką" ... właśnie skalowanie.

Żeby takie coś działało dobrze z monitorkiem o małej rozdzielczości należało by napisać na PC'ta swój media player.

Taki który na tym drugim ekranie wyświetla większą czcionką tylko np. listę plików.

Widzę że muszę wyjaśnić łopatologicznie.

Narmalnie różnego rodzaju media playery (np.XBMC) wyświetlając listę plików do odtwarzania używają częsci ekranu (bo grafika, bo info o pliku itp.)

Gdy taki duży obraz (full HD 1920x1080) przeskalujesz do np. 480x234 to nie dość że mała rozdzielczość to lista plików będzie np. zajmować połowę z tego.

Właśnie przez skalowanie z dużego obrazu. Nic czytelnego nie zobaczysz.

To naprawdę tak trudno zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...