Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy poczytać jak dodać Radio i IPTV:

http://dune-hd.com/firmware/inet_radio/

http://dune-hd.com/firmware/iptv/

Google nie boli :)

Google nie boli, jednak moim urzędowym językiem nie jest język wspomniany w linkach i jak dotąd nie jest obowiązkowa jego znajomość.

No nic trzeba walczyc z translatorami.

Dobra ma ktoś przygotowane gotowe paczki radiowe i telewizyjne?

Edytowane przez siwyyy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystkie pliki video z mojej "kolekcji" odtwarza bez problemu.

Pytanko dot. klienta BT. Jaki powinien być port. BT działa, ale bardzo ślamazarnie.

PC ten sam plik pobrał kilka razy szybciej.

Wiem, że BT to margines w tym przypadku, ale skoro jest to może jakoś można go

usprawnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty wysokie najlepiej cos okolo 65000

pamietaj ze diune masz pewnie w NAT

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko do tematu NAS i wymiennych dyskow.

Przez wyjmowanie i przenoszenie dyskow uszkodzilem ich 2 ... i to te "duze i dobre", Zdarza sie. Ale ja juz wiecej nie chce.

Dysk jeden 2,5" przenosny wystarczy. Reszta nie ruszam chyba ze musze.

Koszt NASa moza ominac. Ja robiac nowa siec domowa zadbalem i o to. Mozna kupic router do ktorego podpinasz dysk zew. czy tez dyski zew.:) i gotowe.

Kupilem router Frit!box 7390 za ok 700 zl ma 2 wejscia usb i wlasne 500MB juz jako NAS. Dokupujesz dysk zew i gotowe.

Odpinasz i przenosisz zawsze w kieszeni, bezpieczniej. Wychodze z zalozenia ze po to zrobiono mniej podatne na uszkodzenia dyski przenosne by z nich korzystac.

A nie przez jedna pukniecie, niechcacy, 2TB danych pooooszlo.

NAS jest dobry jak musisz zrobic pare kont uzytkownikow i przydzielic uprawnienia.

Fakt ze mam NASa ale w RAID 1 to kopia wszystkiego co wazne, bierzace rzeczy i inne pierdoly na Dunie. Jak potrzebuje cos zabrac ze soba to na laptopa lub dysk przenosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dyskami w kieszeni trzeba wachlować, czyli ruszyć 4 litery (i jeszcze się do odtwarzacza schylić!); z NAS'em nie ma takiej konieczności, wystarczy pilot od Dune w garści... ;)

A skoro już offtopujemy, to mam pytanie do obeznanych w zagadnieniach sieciowych. Czy możliwa jest konfiguracja sieci z mieszanymi prędkościami? Czyli router<>odtwarzacz 100 Mb, router<>komp 1 Gb i router<>NAS 1 Gb? Takie coś pozwoliłoby na pogodzenie wysokiego transferu do zgrywania plików na NAS'a i niższego dla kompatybilności z odtwarzaczem.

Odpowiednie  ustawienia w ruterze QoS lub odpowiednika tej funkcji, chyba rozwiazuje sprawe. Bardziej zaawansowane rutery posiadaja wiecej narzedzi administratora i mozna wtedy precyzyjnie cos takiego ustawic, lub w mniej zaawansowanych na zasadzie priorytetow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty wysokie najlepiej cos okolo 65000

pamietaj ze diune masz pewnie w NAT

Moj ruter twierdzi, ze ma porty dla Duna otwarte i to w zakresie wlasnie powyzej 65000, a pobiera bardzo wolno. NAS w tym  samym LANie  zasysa prawidlowo z sieci.

Jestem pewny, ze wszystkie ustawienia sieci sa okej. Stawiam na to, ze jednak Dune ma cos nie tak z BT. Korzystam raz na ruski rok, ale jesli juz wolalbym uruchamiac to to wlasnie w Dune. A tu klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz czy zawsze z ta sama predkosci, moze ustawienia sciagania sa jakies ograniczenia i wysylania, ustaw na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz czy zawsze z ta sama predkosci, moze ustawienia sciagania sa jakies ograniczenia i  wysylania, ustaw na 0

No tak banalnego bledu bym nie walnal:)) Ten sam torrent po 1h mial predkosc, slimaka na prochach uspokajajacych,a po wrzuceniu na NAS po paru sekundach mial predkosc prawidlowa.

Ja nie oczekuje porad, jak to ustawic bo raczej sie orientuje. Tylko potwierdzenia czy ktos pomimo poprawnych ustawien ma tez taki przypadek.

Porownanie czy ten sam torrent jakie predkosci osiaga na innym urzadzeniu w tej samej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ruter twierdzi, ze ma porty dla Duna otwarte i to w zakresie wlasnie powyzej 65000, a pobiera bardzo wolno. NAS w tym  samym LANie  zasysa prawidlowo z sieci.

Jestem pewny, ze wszystkie ustawienia sieci sa okej. Stawiam na to, ze jednak Dune ma cos nie tak z BT. Korzystam raz na ruski rok, ale jesli juz wolalbym uruchamiac to to wlasnie w Dune. A tu klapa.

Sprawdź ustawienia, ale należy pamiętać iż odtwarzacze na pewno nie będą dorównywać prędkością PCtowi lub NASom.

Po kilka torrentów na raz. Poza tym DUNE robi re-hash plików po każdym twardym wyłaczeniu. Przy procesorze jaki jest w odtwarzaczu

może to trwać nawet kilka godzin.

W trakcie robienia re-hashu ściąganie będzie baaardzo powolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie z innej beczki. Miałem fergusona 110 i przesiadłem się na smarta. Jedno niemiłe zaskoczenie...smart nie czyta u mnie rmvb.

I druga sprawa. W obrazach płyt dvd (w większości) tnie się na początku dźwięk i dochodzi tylko do menu filmu a potem jak wybieram odtwarzanie filmu wywala mnie do menu głównego... Czy może ktoś coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odczyt rmvb? Nikt nie poradzi, bo Sigma tego nie wspiera. Na problemy z dźwiękiem z DVD może zaradzić tylko aktualizacja firmware, podobno aktualna alfa softu usunęła tę przypadłość Dune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odczyt rmvb? Nikt nie poradzi, bo Sigma tego nie wspiera. Na problemy z dźwiękiem z DVD może zaradzić tylko aktualizacja firmware, podobno aktualna alfa softu usunęła tę przypadłość Dune.

O.K a to że w iso DVD dochodzi mi do menu filmu i jak chcę włączyć play to wyrzuca mnie do głównego katalogu to też pomoże upgrade? bo to mnie najbardziej "boli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem, obił mi się o oczy tylko problem z dźwiękiem przy odtwarzaniu DVD. Inne "obicie o oczy", to ktoś miał problemy z ISO DVD, ale okazało się, że spowodowane ustawieniami sieci lokalnej.

Próbowałeś przerobić ISO na strukturę plików (katalog VIDEO_TS)? Moze w takim przypadku problem nie występuje?

Dużo na temat Dune można poczytać tutaj:

http://www.mpcclub.com/forum/forumdisplay.php?f=99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem, obił mi się o oczy tylko problem z dźwiękiem przy odtwarzaniu DVD. Inne "obicie o oczy", to ktoś miał problemy z ISO DVD, ale okazało się, że spowodowane ustawieniami sieci lokalnej.

Próbowałeś przerobić ISO na strukturę plików (katalog VIDEO_TS)? Moze w takim przypadku problem nie występuje?

Dużo na temat Dune można poczytać tutaj:

http://www.mpcclub.com/forum/forumdisplay.php?f=99

przy przerobieniu struktury plików na (katalog VIDEO_TS) problemu nie ma ale przerabiać 150 płyt.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę duną i nadal mam problem z tymi dvd. co prawda dźwięk ustawiłem bez zmiany softu. (trzeba było pozmieniać w menu ampli) lecz dalej mam problem z odczytem filmów DVD. Niektóre filmy chodzą, natomiast dość duża ilość czy to w iso czy to przerobione na strukturę VIDEO_TS nie chce działać. Tak jak wcześniej pisałem po naciśnięciu play wyrzuca mnie do menu głównego. Czekam koledzy na jakieś porady... może ktoś już miał coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem posiadaczem Dune HD Smart D1 i oto moje wrażenia:

Do urządzenia podłączyłem dysk zewnętrzny Samsung 1,5 TB po USB (próbowałem także po eSATA). Dysk ma format plików NTFS. Urządzenie umożliwia pełny dostęp do zasobów odczyt/zapis, także przez otoczenie sieciowe (ja używam Windows 7). Transfer danych po SMB wynosi 6,3 MB (program TeraCopy) czyli 100 Mbit nie działa w full [beeep]leksie. Smart umożliwia przeprowadzenie testu prędkości odczytu (Naciśnięcie "info" na pliku). Wyniki: USB 30MB; eSata 84MB. Podłączyłem także DVD-ROM w zwykłej zewnętrznej obudowie przez USB. Urządzenie prawidłowo rozpoznaje napęd optyczny; odtwarza prawidłowo DVD-Video, CD-Audio i inne dane zdjęcia, mp3...

Odtwarzanie materiału HD nie sprawia żadnych problemów. Filmy ważące ponad 20GB nie zacinały się; przepływność dochodziła do 47Mb (Info podczas oglądania). Jakość obrazu i dźwięku jest bardzo dobra (telewizor plazmowy Panasonic - ustawienia 1080p 60Hz). Nie działają niektóre filmy w formatach *.wmv, *.mov z aparatu Panasonic, *.flv oraz wcale *.rmbv. Dobrze sprawuje się odczyt DVD-Video z większości obrazów ISO. Działa pełna nawigacja, i tak jak przy materiałach HD, "pamięta" ostatnio oglądane miejsce. Problem może być jeżeli DVD ma błąd w strukturze plików. W jednym z takich przypadków u mnie pomogła zamiana iso na VIDEO_TS. Miałem także do dyspozycji katalog z materiałem Blue-Ray. Odtwarzacz wykrył Blue-Ray poprawnie i dał możliwość wejścia do katalogu lub załadowania "płyty"; po załadowaniu działa w pełni nawigacja. cdn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem może być jeżeli DVD ma błąd w strukturze plików. W jednym z takich przypadków u mnie pomogła zamiana iso na VIDEO_TS.

Mam o.k 150 obrazów płyt (iso) dvd. Przekopiowanych z oryginalnych płyt programem Clone DVD. Nic nie ruszane. nic nie przerabiane. jak było w oryginale takie są obrazy. Około połowa z nich po uruchomieniu w dunie nie uruchamia się tylko wyrzuca mnie do menu głównego. Druga połowa działa poprawnie.... To raczej nie jest błąd w strukturze plików bo próbowałem te obrazy które nie działają zmienić na katalogi VIDEO_TS nie pomogło. I teraz nie wiem. Czy jest to jakiś problem w zabezpieczeniach płyt czy może w ustawieniach urządzenia. Bo innej opcji nie widzę....

fu....k czy tylko ja mam taki problem.....? czy tak mało jest ludzi co mają te urządzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam o.k 150 obrazów płyt (iso) dvd. Przekopiowanych z oryginalnych płyt programem Clone DVD.

Pytanie czy Clone usuwa zabezpieczenia z DVD. Zrób test: zgraj niedziałającą płytę DVD Decrypterem i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Clone usuwa zabezpieczenia z DVD. Zrób test: zgraj niedziałającą płytę DVD Decrypterem i daj znać.

Zainstalowałem AnyDVD, i kolejna próba zrobienia obrazu płyty z oryginału bękarty wojny. iso zrobione w clone dvd nie działa. iso zrobione w Descrypterze nie działa na dune smart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zainstalowałem wegług opisu IPTV ale pojawia się błąd:kod 1

Czy komuś to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem AnyDVD, i kolejna próba zrobienia obrazu płyty z oryginału bękarty wojny. iso zrobione w clone dvd nie działa. iso zrobione w Descrypterze nie działa na dune smart.

A! Coś sobie przypomniałem, na ostatnim sofcie Dune źle chodzą DVD, w których wykorzystana jest funkcja różnych kątów kamery (Angle). Jeśli problematyczne filmy takowe zawierają, należałoby dokonać reauthoringu (na przykład w DVD Shrink).

Lekarstwem na te bolączki jest powrót do starszego firmware, ale to jest możliwe jedynie w przypadku modeli Base i Prime; nowsze modele po prostu starszego softu nie miały... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniałem softu. mam fabryczny. Próbowałem już wszystkiego z tą płytą. Wyrzucałem menu. zostawiałem sam film. Nic nie pomaga. jedynie wejście w katalog video_ts i uruchamianie każdego pliku z osobna działa ale wtedy nie można włączyć napisów ani ścieżki dźwiękowej Może być to wina ustawień playera? może coś z ustawieniami kodowań w dune...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu odtwarzanie DVD w aktualnym sofcie Dune jest s[beeep]e. Sęk w tym, że nowe modele (na przykład Smart) najmłodszy soft mają aktualny, i nie można na nich zainstalować wcześniejszego firmware (jak na przykład w modelach Base czy Prime). Musisz poczekać aż to poprawią, zrezygnować z DVD na Dune, albo sprzedać odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać i co kupić.... ;) Najlepsze jest to że każdy z moich filmów kopiowałem w taki sam sposób. I z jednym nie ma najmniejszych problemów, w innym nawet nie wejdę do menu filmu, w innym znowu wejdę do menu, poruszam się po nim, mogę oglądnąć trailer, wybrać ścieżkę dźwiękową ale jak chcę odtworzyć film to wtedy wychodzi do menu głównego.... Sprawa nie daje mi spokoju bo trochę nie chce mi się wierzyć że taka sama struktura pliku działa a za chwilę na takim samym pliku nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...