Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

Ad 1 - da się już coś znaleźć w rozsądnej cenie, ale owszem - wydatek jest. Bez dwóch zdań.

Ad 2 - nie, nie i jeszcze raz nie :). Dobrze zrobione 10/100 pozwala bez problemow po sieci odtwarzac nawet BR ISO z NASów w cenie poniżej 800zł/szt (a nawet po 550zl).

Ad 3 - odpada w związku z pkt2. Odtwarzacz w przypadku posiadania NASa w ogóle nie potrzebuje HDD.

Ad 4 - włóż/wyjmij dysk SATA 100 razy i popatrz na złącze. U mnie udało się wyłamać. Pewnie to nie norma ale zdarza się. Druga sprawa - łatwo mi wyobrazić sobie sytuację gdy chcesz coś obejrzeć/posłuchać i zastanawiasz się na którym HDD to jest... Ale owszem - jest to jakieś rozwiązanie i w zasadzie nie Twoje podejście nie podlega dyskusji. Kto co lubi. Zdecydowanym plusem jest najniższy koszt.

Ad.1 zgadzam się

Ad.2 w sumie masz rację

Ad.3 gdzie wtedy "posadzę" pamięć systemową ?

Ad.4 z opisu profesjonalnych kieszeni wynika, że testuje się je na 100.000 włożeń/wyjęć dysków i działają - zakładam, że Dune H1 posiada takową

Nie chcę udowadniać wyższości jednego rozwiązania nad drugim, jestem za mało doświadczony.

NAS ma dla mnie jedną największą wadę - jest "widocznym" elementem systemu, zatem złodziej na pewno go skradnie wraz z moim całym archiwum, wyjmowalny dysk mogę zawsze schować w szafie u teściowej :_

Po drugie: po co w zasadzie stworzono H1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 zgadzam się

Ad.2 w sumie masz rację

Ad.3 gdzie wtedy "posadzę" pamięć systemową ?

Ad.4 z opisu profesjonalnych kieszeni wynika, że testuje się je na 100.000 włożeń/wyjęć dysków i działają - zakładam, że Dune H1 posiada takową

Nie chcę udowadniać wyższości jednego rozwiązania nad drugim, jestem za mało doświadczony.

NAS ma dla mnie jedną największą wadę - jest "widocznym" elementem systemu, zatem złodziej na pewno go skradnie wraz z moim całym archiwum, wyjmowalny dysk mogę zawsze schować w szafie u teściowej :_

Po drugie: po co w zasadzie stworzono H1 ?

ciągniemy wątek :)

Ad4 - nie liczyłbym na to. Zwykła kieszeń włóż/wyjmij. Mi udało się uszkodzić dysk wkładając go do QNAPa. I to nie po raz tysięczny a powiedzmy 60ty. Po prostu zdarza się.

O wyższości jednego nad drugim - faktycznie nie ma co dyskutować. Bardziej to kwestia gustu. Odpuszczamy.

Co do chowania dysku u teściowej to pojechałeś... Nie będziesz przecież od Teściowej brał dysku z filmami bo akurat Ci się przyponiało że na dysku nr 3 masz fajny horror na niedzielny wieczór... A jeśli już aż tak wyjeżdżamy z pomysłami to przecież Twój QNAP w domu może po rsync synchronizować się z QNAPem u teściowej. I teraz kradzież musiałaby mieć miejsce i u teściowej i u Ciebie w domu abyś stracił to co najwazniejsze na HDD :).

W przypadku gdyby teściowa mieszkała w Twoim domu - to już horror nie do ogarnięcia dla mnie. Scenariusz jak z Hitchcock'a. Resztę proszę dopisać sobie samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teściowa mnie przeraziła więc minąłem pkt 3.

Czyli pamięć systemową.

Tą nadal warto mieć na USB po wewn. łączu. Bez 2 zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą nadal warto mieć na USB po wewn. łączu. Bez 2 zdań.

Tak też uczynię.

ciągniemy wątek :)

Co do chowania dysku u teściowej to pojechałeś... Nie będziesz przecież od Teściowej brał dysku z filmami bo akurat Ci się przyponiało że na dysku nr 3 masz fajny horror na niedzielny wieczór... A jeśli już aż tak wyjeżdżamy z pomysłami to przecież Twój QNAP w domu może po rsync synchronizować się z QNAPem u teściowej. I teraz kradzież musiałaby mieć miejsce i u teściowej i u Ciebie w domu abyś stracił to co najwazniejsze na HDD :).

Fakt użycia przykładu "Teściowej" zmienił zasadniczo sens tego, o czym chciałem napisać (dodatkowo pisałem tego posta świeżo po powrocie z wieczoru Andrzejkowego - niestety).

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jeżeli mamy na dysku bezcenne dane (nie mówię tu o filmach kinowych ale np. filmach nagrywanych samodzielnie, pokazujących dorastanie dzieci albo zdjęcia rodzinne) NIEZBĘDNE jest - MOIM ZDANIEM - posiadanie dysku backupowego, który przechowujemy w innym miejscu np. u Teściowej :).

Dotyczy to zarówno dysków w NAS-ie jak i odtwarzaczu - zatem tu nie ma żadnego pola do dyskusji.

Pozostaje jednak alternatywa i to jest to o czym pisałem na początku: korzystanie z np. dwóch HDD jako nośnika z mediami.

Można je włożyć do NAS-a, można je wkładać do H1 - w sumie H1 też może być NAS-em.

Kończąc wątek pamięci systemowej (przeze mnie wątek nieco skręcił w nieodpowiednią stronę) - przy mojej strategii pamięć wewnętrzna USB wydaje się najlepszym rozwiązanie. Dzięki za dyskusję i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące jakości obrazu z Dune (pliki mkv, blu ray).Posiadam Arivę 110 która na softach tworzonych przez użytkowników odtwarza prawie wszystko.Chciałbym się dowidzieć czy jest sens kupowania Dune HD Smart mając Arivę i osobny odtwarzacz Blu ray , oraz czy jest duża różnica w jakości obrazu między Dune i Arivą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej uzbierać na NASa i mieć ciągły dostęp do wszystkich zasobów?

Nie bardzo rozumie, sens stawiania NAS'a tylko do tego by mieć wszystkie zasoby pod ręką...

Powiedzmy mam 4 dyski na nich materiał A/V, NAS 4 dyskowy to praktycznie koszt smarta, gdzie wymiana dysku jest bezproblemowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dyskami w kieszeni trzeba wachlować, czyli ruszyć 4 litery (i jeszcze się do odtwarzacza schylić!); z NAS'em nie ma takiej konieczności, wystarczy pilot od Dune w garści... ;)

A skoro już offtopujemy, to mam pytanie do obeznanych w zagadnieniach sieciowych. Czy możliwa jest konfiguracja sieci z mieszanymi prędkościami? Czyli router<>odtwarzacz 100 Mb, router<>komp 1 Gb i router<>NAS 1 Gb? Takie coś pozwoliłoby na pogodzenie wysokiego transferu do zgrywania plików na NAS'a i niższego dla kompatybilności z odtwarzaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po kiego drogie NASy abo wachlowanie dyskami ?

Ja mam wpiete dyski pod koncentrator USB i jest git

4 dyski USB = ok 1200zl

Toż to NAS na 4 dyski kosztuje wiecej

Co innego jak ktos ma jakies extra oczekiwania ......ale do samego NMT ?,,,

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest jedno extra: "Moje dokumenty" dostępne poprzez internet... I przy okazji biblioteka mediów też... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro już offtopujemy, to mam pytanie do obeznanych w zagadnieniach sieciowych. Czy możliwa jest konfiguracja sieci z mieszanymi prędkościami? Czyli router<>odtwarzacz 100 Mb, router<>komp 1 Gb i router<>NAS 1 Gb? Takie coś pozwoliłoby na pogodzenie wysokiego transferu do zgrywania plików na NAS'a i niższego dla kompatybilności z odtwarzaczem.

Oczywiście będzie działać tak jak napisałeś, jeśli router ma switch gigabitowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po kiego ci router gigabitowy skoro transfery z płyt BD mają w porywach 60...a wiekszosc i tak jedzie na mkv gdzie transfery są w okolicach płyty DVD lub deczko powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna prośba - czy mozecie polecić jakiś inny odtwarzacz,

który potrafił odzczytać cue chociażby dla plików flac.

Nie zalezy mi na wbudowanym dysku bo mam dysk sieciowy.

zalezałoby mi natomiast na szybkim transferze po LANie.

Dvico Tvix 6600N/A z najnowszym softem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor, przeczytaj jeszcze raz: "...Takie coś pozwoliłoby na pogodzenie wysokiego transferu do zgrywania plików na NAS'a i niższego dla kompatybilności z odtwarzaczem." ;)

Ja osobiście nie upieram się przy NAS'ie, ale biorę go pod uwagę. Kiedyś przychylałem się raczej do konfiguracji z przełącznikiem USB pomiędzy kompem a odtwarzaczem (zgrywanie i odtwarzanie) oraz z koncentratorem pomiędzy przełącznikiem a dyskami USB. Jednak taka konfiguracja też swoje kosztuje, i jak do tej pory nie natknąłem się na opinię czy i jak komuś to działa... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po kiego drogie NASy abo wachlowanie dyskami ?

Ja mam wpiete dyski pod koncentrator USB i jest git

4 dyski USB = ok 1200zl

Toż to NAS na 4 dyski kosztuje wiecej

Co innego jak ktos ma jakies extra oczekiwania ......ale do samego NMT ?,,,

Mobor możesz wkleić jaki koncentrator używasz ? I jaką polecasz obudowę na te dyski bo rozumiem, że jednak jakąś musisz posiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję gotowe dyski zewnetrzne WD. Ładnie się komponują stojąc obok siebie a do tego mają zgrabne, nieordynarne obudowy w fomie ksiażki

Można je łaczyć koncentratorami ale z niektórymi koncentratorami są problemy. Ja mam np Thomsona wpiętego w jakiegoś NO-Name - w sumie 7 slotów i wsyztsko na jedynm porcie Popcorn. Śmiga jak złoto tyle że Boot-Up systemu 3 minuty (inicjalizacja każdego dysku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie pownien być adres, taki jaki dhcpd rozdaje badz inny

przeciez adres musi dostawac

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ping idzie?

ping ip

np

czyli ping 192.166.2.1

jesli sa odpowiedzi to OK

wtenczas wpisz sam adres, nie wiem co mowi instrukcja na to

moze apache nie wystartowalo

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poweim tak, pingi itp to dla mnie czarna magia ;) a apacze to dla mnie indianie :) bez urazy... noga jestem z wszelakich ustawień i diagnostyki sieci.

Instrukcja nic nie mówi.

Prosiłbym posiadacza Smarta o wypowiedź, czy można wywołać klienta torrent dune na kompie i z poziomu kompa dodać pliki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny "problem". HDD Dune w sieci jest widoczny. Pingi są. BT działa. Po wpisaniu IP do przeglądarki (IE i F) nic nie ma. Czy tak ma być ?

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny "problem". HDD Dune w sieci jest widoczny. Pingi są. BT działa. Po wpisaniu IP do przeglądarki (IE i F) nic nie ma. Czy tak ma być ?

W Dune pliki torrent dodaje się przez uruchomienie ich z poziomu menu w urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można oglądać klienta na kompie... dobra mamy jasność.

Kilka dodatkowych pytań;

1.W opcjach, zaznaczone by startował jak włączam odtwarzacz, a i tak jest wyłączony... dlaczego?

2.Uruchamianie plików trwa wieczność, tak ma być?

Ogólnie ten klient to porażka, szkoda, że nie ma transmisiona.

Idąc dalej, czy poza pamięcią do filmów BR instaluje się coś jeszcze na dune.

Radio mi nie działa jak i IPTV w Popcornie szły, tak nic nie ustawiałem, tu opcje ograniczają się do tego czy ma być w gł. menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można oglądać klienta na kompie... dobra mamy jasność.

Kilka dodatkowych pytań;

1.W opcjach, zaznaczone by startował jak włączam odtwarzacz, a i tak jest wyłączony... dlaczego?

2.Uruchamianie plików trwa wieczność, tak ma być?

Ogólnie ten klient to porażka, szkoda, że nie ma transmisiona.

Idąc dalej, czy poza pamięcią do filmów BR instaluje się coś jeszcze na dune.

Radio mi nie działa jak i IPTV w Popcornie szły, tak nic nie ustawiałem, tu opcje ograniczają się do tego czy ma być w gł. menu.

Ad 1 - masz dysk sformatowany w Dune?

Ad 2 - tak, po pełnym restarcie robi się hashowanie. Wszystko masz wyjaśnione w manualu (online na http://dune-hd.com/manuals)

Radia - masz wyjaśnione tutaj: http://dune-hd.com/firmware/inet_radio/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...