Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

To jak Ty to masz zrobione bo nie rozumiem, jak można mieć wpiętych 10 szt do dune i być z tego zasilane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedzial ze zasilam 10 dysków z dune ?

Nie zasilam ani 1 szt (pomijając wewnetrzny hdd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak Ty to masz zrobione bo nie rozumiem, jak można mieć wpiętych 10 szt do dune i być z tego zasilane?

NAS Panie ... NAS :D .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAS ? W moim wypadku bezsensowne do video

NAS na 10 dysków kosztuje fortunę.

A co to jest fortuna?

A najbardziej wypasionego Denona to można było mieć :P ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest 10 dysków..

Trochę mało. Przynajmniej na 20 dyskółw po 2 TB.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież ten burdel można schować gdziekolwiek !!

Mozna miec w szafie, za szafą, a nawet wmurowane

Do Dune idzie tylko para kabli USB

Jasne, jasne, ale co sterujesz pilotami (zasilanie?) , chodzi o widok - o ile to w ogóle jakoś wygląda ! :)

Listwa na 10 zasilaczy, każdy musi być sterowany z pilota, 10 stacji lub obudów z dyskami, 10 kabli USB do 2 koncentratorów

i dwa kable do DUNE - tak ? Obsługa dysków odbywa się poprzez włącznie i wyłączanie dysków z zasilania (pilotem, ...ami) ?

No proszę Cię - pokaż to !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAS Panie ... NAS :D .

Pozdro

ej Mobor pisał, że NAS to fortuna wiec nie ma, ale jakoś te 10 dysków zasila itd

sam mam ponad 20 dysków i się zastaawiam nad jakimś rozwiązaniem.

No dokładnie pokaż to bo dużo gadania a nic nie wiadomo. Może masz jakąś nową metodę opracowaną i nie chcesz sie podzielić.

Stary Skneraa :)

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zdarza Ci sie miec wszystkie wlaczone i podpiete?

Co bedzie, jak jakis wysoki prad pojdzie na ten koncentrator?

Zreszta nawet utrata danych z jednego dysku boli, a co dopiero z 10.

Jednak NAS czy DAS daja wieksze bezpieczenstwo, nie tylko ze wzgledu na mozliwosc zastosowania przyzwoitych zasilaczy, ale przede wszystkim na mozliwosc redundancji danych, dzieki macierzy RAID czy innych, zmyslnych woluminow (np ZFS).

Niestety trzeba zainwestowac ale mozna rowniez zyskac dodatkowe korzysci. Utrata danych zawsze boli. Ja nie wyobrazam sobie, zebym mogl przechowywac dane w taki sposob.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie. NAS jest z samego załozenia bardziej cywilizowanym urządzeniem ale jeżeli mówimy o bezpieczenstwie tych 10 dysków należy pamiętać że bezpieczeństwo oznacza w takim wypadku nie tylko zakup NAS'a ale i koejnych 10 dysków ...Koszty rosną horendalnie

W moim wypadku bajzel jest absolutnie niewidoczny, ukryty od oczu gawiedzi, działa stabilnie - tak jak powinno.

Jakikolwiek NAS (a co dopiero na 10-20 dysków) zajmuje o wiele więcej miejsca niż moje rozwiazanie a kosztuje tyle ile solidny projektor

Uruchamianie systemu w trybie Dune + konkretny dysk znacznie zmniejszaa zużycie innych dysków przez co prawdopodobieństwo uszkodzenia dysków wskutek naturalnego wyeksploatowania spada. Oczywiście - dysk sam z siebie także może paść- jestem tego świadom

pmcomp

Z tym wypasionym Denonem to chyba jednak coś Ci się pomyliło :)

Przez jakiś czas miałem 38xx który trudno nazwać wypasionym. Solidna średnia pułka.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest 10 dysków..

Trochę mało. Przynajmniej na 20 dyskółw po 2 TB.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Ależ nie ma żadnego problemu. Do stacji DS2411+ można dokupić expasion box i masz miejsce na dodatkowe 10 dysków.

Czyli 20 kieszeni a pojawiły się właśnie dyski 4TB.

Dużo miejsca życzę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możemy prosić jakieś zdjęcia Twojego rozwiązania?

Nie doprosisz się - to rozwiązanie TOP-SECRET . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000zl wg ceneo

I to tylko po to aby podpiąć sie LAN zamiast USB

mobor ... mam nadzieję że kumasz jaka jest różnica pomiędzy dedykowanym skalowalnym serwerem z różnymi usługami do dyspozycji a 10-oma luźnymi dyskami podpiętymi po USB?

Ty masz rozwiązanie tanie, ja mam rozwiązanie dobre i bezpiczne, taka jest różnica. Ty masz prototypa tak jak na filmie "Nie ma mocnych", ja mam rozwiązanie komercyjne, bezpieczne, sprawdzone i do tego z supportem.

Mamy wolny kraj, mamy wolny wybór.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie. NAS jest z samego załozenia bardziej cywilizowanym urządzeniem ale jeżeli mówimy o bezpieczenstwie tych 10 dysków należy pamiętać że bezpieczeństwo oznacza w takim wypadku nie tylko zakup NAS'a ale i koejnych 10 dysków ...Koszty rosną horendalnie

W moim wypadku bajzel jest absolutnie niewidoczny, ukryty od oczu gawiedzi, działa stabilnie - tak jak powinno.

Jakikolwiek NAS (a co dopiero na 10-20 dysków) zajmuje o wiele więcej miejsca niż moje rozwiazanie a kosztuje tyle ile solidny projektor

Uruchamianie systemu w trybie Dune + konkretny dysk znacznie zmniejszaa zużycie innych dysków przez co prawdopodobieństwo uszkodzenia dysków wskutek naturalnego wyeksploatowania spada. Oczywiście - dysk sam z siebie także może paść- jestem tego świadom

pmcomp

Z tym wypasionym Denonem to chyba jednak coś Ci się pomyliło :)

Przez jakiś czas miałem 38xx który trudno nazwać wypasionym. Solidna średnia pułka.

Denon był w cenie mojego serwera, dlatego zapytałem co to znaczy dla Ciebie drogo.

Co do bezpieczeństwa. U ciebie jest jest zero bezpieczeństwa, jak padnie dysk to danych nie masz. U mnie w RAID6 jednoczesnie mogą paść mi dwa dyski a macierz będzie i dane zostaną zachowane. Uprzedzając pytanie stosuję chyba cztery typy dysków w tej macierzy.

Nie rozumiem jednego, twierdzisz że kilka tysiów za projektor to jest OK ale kilka tysiów za serwer to już be. A niby dlaczego projektor jest "ważniejszy" od miejsca przechowywania materiału? Jak ci to miejsce padnie to tracisz kasę i dane, jak ci padnie projektor to tracisz tylko kasę.

Pozdro

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp

Bezpieczeństwa nie widać, jakość obrazu i dzwięku tak. Stąd większość jeśli ma na czymś oszczędzić oszczędza na bezpieczeństwie.

Sam długo walczyłem z myślami, zanim zainwestowałem w NAS-a

Nie żałuję, oprócz bezpieczeństwa wygoda oglądania/słuchania na wielu urządzeniach w ramach sieci LAN/WLAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie żałuję kasy wydanej na NAS'a. Mam co prawda najtańszy 4dyskowy Synology, ale mi wystarcza jego prędkość odczytu/zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp

Bezpieczeństwa nie widać, jakość obrazu i dzwięku tak. Stąd większość jeśli ma na czymś oszczędzić oszczędza na bezpieczeństwie.

Sam długo walczyłem z myślami, zanim zainwestowałem w NAS-a

Nie żałuję, oprócz bezpieczeństwa wygoda oglądania/słuchania na wielu urządzeniach w ramach sieci LAN/WLAN.

Bezpieczeństwo się nie liczy dopóki nie stracisz danych które są nie do odtworzenia. Przy stawianiu NASa przeżyłem 24-o godzinny horror gdy okazało się, że moje wszystkie zdjęcia i filmy z ostatnich 10-u lat poszły do piachu. To tak jakbyś stracił część swojej rodziny. Dane zostały uratowane dzieki supportowi dostawcy NASa który wiedział co i jak zrobić. Żadne fizyczne dyski ani dane nie zostały utracone, "rozleciała" się tylko struktura macierzy. Tradycyjnie macherzy od odzyskiwania danych jak usłyszeli że w grę wchodzi macierz wtedy chyba 12 TB i to na Linuxie to się posrali z wrażenia. Rzucony na szybcika koszt ok. 60 tys zł bez żadnych gwarancji. A macherzy od Synology naprawili to w godzinę i za darmo. To taka nauczka apropos bezpieczeństwa.

Dlatego do własnych danych i multimediów mam teraz dwa NASy: jeden ten duży 12-o kieszeniowy i drugi backupowy 4-o kieszeniowy, oba chodzące pod UPS-ami. Do tego wszystkie prywatne multimedia skopiowane na płyty blu-ray.

Nie życzę nikomu sytuacji opisanej powyżej.

Dam Wam jeszcze jeden przykład: tuning samochodów.

"Wszyscy" wiedzą tylko, że trzeba podnieść moc i moment silnika. I jazda ... !!!

A "wszyscy" zapominją, że jest jeszcze zawieszenie, hamulce, klatka albo rollbar, opony i mnóstwo innych małych rzeczy do zrobienia.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"NASy: jeden ten duży 12-o kieszeniowy i drugi backupowy 4-o kieszeniowy"

możesz podać nazwy? Cały czas się zastanawiam nad jakimś rozwiązaniem.

Wydaje mi się, że temat bardzo ciekawy, ale powinien być osobno.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz pecha. Jak wejdziesz na gazeta.pl też niestety można o cyckach Dody poczytać.

Ale jak widać tylko 5 postów, "młody" stażem jesteś, czas przywyknąć.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pytanko: czy za pomoca telefonu z androidem mozna sterowac dune smart hd ? Chodzi mi grzebanie w katalogach itp.

Nie interesuje mnie opcja zwyklego pilota:)|

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić dune smart b1, szukam wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć (wszędzie jest dostępny dune hd max, ewentualnie h1, d1) ?

Kupiłbym może i tego maxa, choć cenowo wolałbym coś do max 1000zł, ale mam szafkę pod TV o szerokości 42cm,a max ma niestety 43 (popcorn c200 też ma 43).

Dlatego smart b1 jest idealny bo wymiarowo się zmieści, a cenowo też ujdzie.

Chyba, że znacie coś jeszcze co ma odtwarzacz blu ray i jest zarazem NMT, oraz miało by format max 42cm ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...