Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu idą pliki o nawet wyższym bitrate. Udostępnić Ci plik testowy?

Bardzo prosimy o udostępnienie plików testowych o bitrate powyżj 56MB/s (448Mb/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zapadła błoga cisza :blink:

Gdzie te pliki testowe od 240 do 448 Mb/s ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może wiadomo kiedy będą :

- nowe dune smart d2 oparte na nowym procesorze

- nowa wersja oprogramowania

- nowe moduły, np. tunery DVB-T/C/S ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może wiadomo kiedy będą :

- nowe dune smart d2 oparte na nowym procesorze

- nowa wersja oprogramowania

- nowe moduły, np. tunery DVB-T/C/S ?

nowe smarty - najprawdopodobniej 3 kwartał ale to nie jest potwierdzone

nowe oprogramowanie - "soon" - jest już wersja wstępna w testach, wkrótce wersja beta

moduły - fizycznie są już gotowe, dopieszczane jest oprogramowanie i sprawy związane z regionami itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Czy do SMATRA D1 można podłączyć inny niż orginalny napęd Blu Ray (usb czy esata który lepszy ) i czy będzie można oglądać (komercyjne) orginalne zakupione filmy ?

Edytowane przez blu5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Czy do SMATRA D1 można podłączyć inny niż orginalny napęd Blu Ray (usb czy esata który lepszy ) i czy będzie można oglądać (komercyjne) orginalne zakupione filmy ?

nie, nie można. Próbowaliśmy z jednym napędem SONY - Dune go nie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam chodzi. Nie wiem jak z płytami Blu Ray bo nie mam (napęd to Blu Ray), ale płyty DVD czyta. Sony to jak to kiedyś określił mój kolega to "kupa".

Edytowane przez Robert1603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to co znalazłem na forach to to że DVD czyta bezproblemowo ale gorzej z BD u jednych na D1 czyta a u innych nie , tylko czym to może być spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firmware no jak to czym;]

Ok Panowie proszę o wyjaśnienie jak "krowie na rowie" firmware ale czego BD czy Dune bo troszkę mnie zakręciło . Suma sumarum chodzi mi o to że nie uśmiech mi się wydawać £130 tylko na moduł BD od Dune gdzie można dostać na Ebay-u zewnętrzny napęd BD za około £50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele to pewnie dopiero we wrześniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/odtwarzacz-multimedialny-dune-hd-smart-d1-krakow-i1678290030.html - jakoś strasznie tanio - czy może już obniżki przed wprowadzeniem nowych serii?

Jesli juz taniej dokupywac niefirmowe dodatki , to lepiej kupic z firmowym Blueray (smart B1) i dokupić icyBOX czarną kieszen na dysk , połączony e-sata. Tak zrobiłem i jestem b.zadowolony. Zewnetrzna kieszeń jest prawie o połowe nizsza od DIUNE ale ma tę sama szerokosc i b. zblizone wzornictwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest już dokładny harmonogram wdrażania kolejnego etapu naziemnej telewizji cyfrowej MUX-2 - uruchomią sporo nadajników

Emitel przyśpiesza - nowe emisje MUX 2 już w lipcu

Od sierpnia zasięg powinien być według etapu 4:

Harmonogram wdrażania MUX 2

Dodatkowych tunerów do obsługi DVB-T/C/S jak nie było tak nie ma (nie licząc urządzenia na usb, ale podobno Dune ten tuner najsłabiej wyszedł ze wszystkiego). Wiadomo coś może kiedy będziemy mogli ogladać TV cyfrową przez odtwarzacze Dune?

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na tym forum i szukam odpowiedniego źródła do stereo, wybór padł na Smarta D1.

Wiem że nie jest to odtwarzacz stworzony typowo do tego celu ale w przyszłości bedzie współpracować z Tv.

Moje pytanie jest takie:

Czy na wbudowanym wyświetlaczu można przeglądać katalogi (karta pamięci/HDD), odtwarzać pliki muzyczne bez włączonego telewizora bądź monitora?

Edytowane przez misushatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad tym - ma dużo lepszy wyświetlacz, a potrafi także dużo .... cena ok. 500 pln. Dysk ładuje się do kieszonki z boku.

hyundaimboxtp01529pln.png

model TP-01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Realtekowate nie są demonami dobrego brzmienia. Można też im sporo zarzucić w kwestii wydajnosci obsługi...

Jedyną ich zaletą jest LCD...

testowałem to na własne skórze pod hasłem NOVATRON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w grę wchodzi jedynie praca jako wygodny transport i wyjście COAX do zew. DAC-a .

Żaden NMT "nie gra" analogowo - to oczywiste , Ma być BIT PERFECT i tyle - resztę zrobi DAC.

Takiego rozwiązania ciężko szukać w tych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdza sie ten Smart D1 w audio (stereo), dwoma czinczami bezpośrednio do wzmacniacza? Tam jest cos lepszego niż realtek?

Póki co bede musiał sie obyć bez DACa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muzy słuchalem wprawdzie raz "do kotleta" po HDMI ale kolega dragonfly testował Novatrona przez COAX - twierdził że lipa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, czy straszna "zbrodnia" dla uszu bedzie słuchanie muzyki, po podlączeniu analogowo duna do wzmacniacza?

(Bez DACa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest BIT PERFECT to pachnie to bzdurą ..... zero/jedynki nie różnią się na wyjściu

Test DTS CD wyjaśnia temat.

EDIT.

Dune w tej wersji to dla Ciebie nieporozumienie - z wyświetlacza nie skorzystasz ,,,, no i po co Ci napęd ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D1 josztuje juz 700zł :)

Wyswietlacz moze nie tak funkcjonalny ale wprzeciwienstwie do tych "realtekowatych" - przynajmniej w miarę czytelny (realteka już z 1.5 metra jest w zasadzie nieczytelny)

Po ostatniej aktualizacji softu- można już nawigować po folderach więc muzę odpalimy bez TV !

Wydajność procesora Sigma vs Realtek - bez porównania

Poza tym - Dune odpala pełne struktury BD - tak z folderów jak i z obrazów- włacznie z menu płyt BD-Java

Nie ma też żadnych problemów z dźwiękiem HD

No i wreszcie samo wykonanie... Z jednej strony metal i PASYWNE chłodzenie (Dune), z drugiej strony - plastik-fantastik i wentylatorek

Różnica w cenie - znikoma!

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...