Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś rozwinąć kwestię głośności? Przymierzam się do Prime'a i jakoś nie pomyślałem o tym aspekcie...Wiem, że to jest bardzo subiektywne odczucie, ale jednak - czy ten napęd jest słyszalny w czasie oglądania filmu z Blu-ray? Powiedzmy dla naszych rozważań, że napęd stoi tradycyjnie pod TV. Interesuje mnie zarówno sytuacja gdy jest cicho (np. budujące napięcie sceny filmów grozy ;)) i w trakcie normalnego oglądania.

Zdecydowanie slyszalny. Max jest pod tym względem dużo lepszy. Jeśli jesteś z warszawy to zapraszamy na przesłuchanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie slyszalny. Max jest pod tym względem dużo lepszy. Jeśli jesteś z warszawy to zapraszamy na przesłuchanie :)

Niestety nie jestem (Wrocław), ale dzięki za propozycję.

Trochę mnie zmartwiłeś tymi wieściami...Tak się zastanawiam, czy nie można by go jakoś wytłumić? Jakieś maty bitumiczne czy coś? Normalnie zapakowałbym go w jakąś dodatkową obudowę, ale byłby problem ze sterowaniem pilotem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że jestem nowy na forum to na początek się przywitam. o/o/o/ Jestem laikiem w odtwarzaczach HDD i dlatego mam kilka pytań.

Przymierzam się do zakupu D1. Chciałbym aby D1 (dysk 2TB) był podłączony do mojego laptopa i aby był widoczny jako dysk zewnętrzny, tak abym mógł podczas ściągania np utorrentem wybrać aby pliki od razu zapisywały się w dune D1 i po ściągnięciu była możliwość rozpakowania tych plików ( z pozycji laptopa )i oglądnięcia potem materiału na TV. Jak i czym trzeba podłączyć laptop + D1 + TV. USB + HDMI - wystarczy? A może w inny sposób ? Chodzi o podłączenie laptop+D1+TV tak aby z pozycji laptopa móc robić wszystkie operacje na wewnętrznym dysku D1.Proszę o odpowiedź

Edytowane przez mufek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że jestem nowy na forum to na początek się przywitam. o/o/o/ Jestem laikiem w odtwarzaczach HDD i dlatego mam kilka pytań.

Przymierzam się do zakupu D1. Chciałbym aby D1 (dysk 2TB) był podłączony do mojego laptopa i aby był widoczny jako dysk zewnętrzny, tak abym mógł podczas ściągania np utorrentem wybrać aby pliki od razu zapisywały się w dune D1 i po ściągnięciu była możliwość rozpakowania tych plików ( z pozycji laptopa )i oglądnięcia potem materiału na TV. Jak i czym trzeba podłączyć laptop + D1 + TV. USB + HDMI - wystarczy? A może w inny sposób ? Chodzi o podłączenie laptop+D1+TV tak aby z pozycji laptopa móc robić wszystkie operacje na wewnętrznym dysku D1.Proszę o odpowiedź

A czemu nie chcesz aby całą tę robotę odwalał za Ciebie D1? Ma klienta torrentów. Po podłączeniu odtwarzacz po USB zamienia się on w zwykłą kieszeń do dysku. Lepiej abyś skonfigurował i połączył te urządzenia w sieci LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/rozdzielacz-lan-splitter-2-komputery-1-kabel-fv-i1433401777.html

Czy takie coś wystarczy aby był net zarówno w laptopie jak i dune? Zaznaczam iż kabel będzie wychodził z modemu, następnie przez ten rozdzielacz trafi do laptopa i D1. Nie będzie problemu z konfiguracją internetu na D1 i czy w ogóle zda to egzamin?

MODEM

rozdzielacz (ten z aukcji)

laptop dune

Edytowane przez mufek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch tygodni mam DUNE HD SMART. Obejrzanych już zostało na nim wiele filmów. Nie zaliczył ani jednego zawieszenia (popcorn robił to nagminnie). Odtwarzacz łatwy w obsłudze. Wczytuję wszystko szybko. Ogólnie jestem z zakupu zadowolony (w porównanie z Popcornem gdzie byłem kompletnie rozczarowany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem się dowiadywać o to, ale wyszło na to, że Sigma nie rozpoczęła jeszcze dostaw do producentów. HDi zapowiedziało podobno, że wypuszczą nowe modele (nie wiem czy wszystkie czy tylko wybrane) w miesiąc po oficjalnym wypuszczeniu nowych chipów na rynek.

Także ja obstawiam, że pojawią się najwcześniej raczej za 2-4 miesiące. Choć nie będę ukrywał, że jeśli się pomylę i pojawią się "za chwilę", to płakać nie będę. ;)

Edytowane przez TheTester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sigma miała podobno dostarczyć nowe chipsety pod koniec pierwszego kwartału czyli producenci powinni mieć sprzęt w połowie lub koniec drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troszke długo niestety... Mnie juz novatron doprowadza do szału... Chyba zaryzykuje i wezme d1 skoro mam jeszcze czekac kilka miesiecy a jak cos nei wypali to pewnie wakacje lub dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipton. chciałem brać smarta, ale wyczytałem własnie o nowych prockach i pomyslalem ze poczekam. ale 2-4 miesiące ?? no kurcze co robic !?!? gdzies, nie wiem czy tu, pisane było że można posiadacze aktualnych playerów bedą mogli wymienic płyte ? tak ? jakies dopłaty ? duze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "plytka" to w zasadzie cały odtwarzacz. W kwoty rzedu 200-300 za wymiane na nowszy chip bym na waszym miejscu

nie wierzył. Tym bardziej że za samego dongla WiFi wołają stówę

Strzelam ze bedzie to raczej ok 450-500 zl

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie. Czy duny odtwarzaja filmy o profilu @5.1 ? (sigma obecna i nowa 8646 ?)

i czy sigma 8910 rowniez trafi w rece HDI ?? bo tutaj http://www.frazpc.pl/tag/SMP8910 pisza ze tak, a to jeszcze lepszy potwor niz 8646

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

A ja jeszcze z innej beczki, czy wiadomo coś na temat zapowiadanego tunera DVB-C do tego sprzętu? Szczerze mówiąc jego brak powstrzymuje mnie przed zakupem.

Czy wiadomo coś na temat nowych możliwości sprzętu po zainstalowaniu tego tunera? PVR, nagrywanie programów/filmów z TV na dysk, przenoszenie na inne napędy?

Edytowane przez slaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną przypadłość w moim H1. Mianowicie, jak odtwarzam w nim plik m2ts, to nie działa przewijanie do tyłu w pilocie. Przewija, ale zamiast do tyłu to do przodu. Nie wiem czy to jakiś błąd w ustawieniach, czy te odtwarzacze tak mają? W innych typach plików przewijanie do tyłu działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio nabylem Dune HD Smart D1 czyli z wyswietlaczem. Mialo byc bez, jednak przypadek (brak towaru w sklepie) sprawil, ze pod telewizorem stoi Dune z wyswietlaczem. Fakt wyswietlacz nie pelni jakiejs rozwinietej funkcji... tzn nie pelnil, bo pojawila sie aktualizacja FW w wersji beta (110127_2105_beta) i dodano funkcjonalnosc wyswietlacza (zegar w standby, wyswietlanie stanu menu, czyli mozemy wlaczyc radio bez wlaczania tv). Zaktualizowalem FW prawie odrazu po zakupie wiec nowe funkcje moglbym przytoczyc tylko z "what's new" ze strony dune.

http://dune-hd.com/firmware/hdsmart_d1/

w dune pracuje dysk WD20EURS 2 TB, bardzo cichy, niegrzejacy sie... bardzo dobrze wybrałem :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywajmy - w tej chwili nie ma lepszego playera w podobnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x nabiło - sorki

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam kręci dysk cały czas na standby ?Jest opcja wyłączenia,świeci wówczas tylko czerwona dioda ale brak zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam kręci dysk cały czas na standby ?Jest opcja wyłączenia,świeci wówczas tylko czerwona dioda ale brak zegarka.

no i chyba narazie to tyle albo zegarek i aktywność sieciowa abo zimny sen tak ogólnie to spoko sprzecik tylko ostatnio mam jakieś przycinki przy odtwarzaniu, niewielkie ale są, myślałem że to tylko przy odtwarzaniu po sieci ale z dysku jest to samo w poprzedniej wersji FW nie zauważyłem tego...a jak jest u Was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba narazie to tyle albo zegarek i aktywność sieciowa abo zimny sen tak ogólnie to spoko sprzecik tylko ostatnio mam jakieś przycinki przy odtwarzaniu, niewielkie ale są, myślałem że to tylko przy odtwarzaniu po sieci ale z dysku jest to samo w poprzedniej wersji FW nie zauważyłem tego...a jak jest u Was ?

Ogolnie w stanie "standby" dune troche pracuje, tzn masz dostep do dysku poprzez siec z innego komputera. Dziala wtedy jak NAS. Mozesz pobierac i wrzucac z i na Dune, bez koniecznosci włączania go. Skoro slyszysz dysk to nie nalezy on do cichych. Ja u mnie nie slysze nawet jak wykonuje jakies operacje, ale dlugo szukalem takiego dysku.

Wersja beta czasem niestabilna, ale jak kazda beta.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie w stanie "standby" dune troche pracuje, tzn masz dostep do dysku poprzez siec z innego komputera. Dziala wtedy jak NAS. Mozesz pobierac i wrzucac z i na Dune, bez koniecznosci włączania go. Skoro slyszysz dysk to nie nalezy on do cichych. Ja u mnie nie slysze nawet jak wykonuje jakies operacje, ale dlugo szukalem takiego dysku.

Wersja beta czasem niestabilna, ale jak kazda beta.

pzdr

Napisz prosze jaki to ten cichy dysk?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...