Skocz do zawartości
aleksanderro

BR z DTS HD High Resolution Audio a amplituner

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, zamierzam kupić BR (SAMSUNG BD-C5500) posiada dekoder Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS, DTS HD High Resolution Audio i DTS-HD Master. Czy aby na głośnikach 5.1 ciszyć się jakością tych formatów muszę kupić amplituner również z tymi dekoderami czy nie musi już ich posiadać. Mam na oku yamahę RX-V 367.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba logiczne, że musisz mieć amplituner z tymi dekoderami. Jeżeli np. z odtwarzacza BD wychodzi dźwięk DTS HD MA a Twój ampli nie obsługuje tego formatu to tej ścieżki audio nie usłyszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, zamierzam kupić BR (SAMSUNG BD-C5500) posiada dekoder Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS, DTS HD High Resolution Audio i DTS-HD Master. Czy aby na głośnikach 5.1 ciszyć się jakością tych formatów muszę kupić amplituner również z tymi dekoderami czy nie musi już ich posiadać. Mam na oku yamahę RX-V 367.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Nie ... nie musisz. Twój amplituner musi mieć analogowe wejście 5.1 (7.1). Do podłaczenia będziesz potrzebował 5+1 (ew.7+1), czyli 3 albo 4 pary, interconectów analogowych.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zestawie , SAMSUNG BD-C5500 (posiada dekoder Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS, DTS HD High Resolution Audio i DTS-HD Master) + yamaha RX-V 367 ( nie posiada dekoderów HD) będę mógł cieszyć się dźwiękiem w formatach jak wyżej.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pmcomp przecież napisał, że jeżeli amplituner posiada analogowe wejście dźwięku 5.1 (7.1) i odtwarzacz takowe wyjście to będziesz mógł ciszyć się dźwiękiem formatów HD.

Z tego co pamiętam to ten amplituner chyba takiego wejścia nie posiada, a więc będzie to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się dlatego prosze was o pomoc, ewentualnie zaproponujcie coś taniego co będzie grało w tych formatach. Zależy mi na BR Samsunga i Amplitunerze Yamahy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko jaki przedział cenowy? I czemu koniecznie taki zestaw, tzn. Samsung i yamaha?

A głośniki masz?

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się dlatego prosze was o pomoc, ewentualnie zaproponujcie coś taniego co będzie grało w tych formatach. Zależy mi na BR Samsunga i Amplitunerze Yamahy.

Dekodery lepiej mieć na pokładzie amplitunera. Dlatego weź lepszy amplituner z dekoderami na pokładzie i "słabszy" blu-ray bez dekoderów. Wtedy połaczenie kablem HDMI.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zrób jak napisał pmcomp. Jak zależy Ci na tym amplitunerze to może weź model wyższy z tej serii YAMAHA RX-V467.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja jakis czas temu kupile Yamaha RX-V465.

Posiada wszystie niezbedne dekodery i jest w miare rozsadnej cenie.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co głośniki mam yamahy nsp 100 więc raczej nic hq no ale takie mam, jak myślicie czy pchać się przy takim zestawie nagłośnieniowym w amplituner z formatami audio w HD czy raczej darować sobie ten rx v467 i wziąść rx v 367. Czy przy takich głośnikach będzie różnica w dźwięku pomiedzy np dts a dts hd?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że audio HD! Czy to amplituner (lepsza opcja) czy BD. Przecież kupujesz amplituner na kilka lat! Zdecydowanie warto. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zapytam w temacie, czyli: jeśli ampli będzie miał wejście hdmi a nie będzie miał dekoderów dźwięku HD to będzie grało w HD jeśli źródło BR ( czyli w tym wypadku ps3) ma dekodery HD ? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Widzę, że ta Yamaha ma hdmi, a C-5500 dekoduje dźwięk HD i potrafi puścić jako PCM, więc powinno działać bez problemu.

Może pomyśl zamiast tej Yamahy o Onkyo 308 - cena prawie identyczna, ale są dekodery HD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, zamierzam kupić BR (SAMSUNG BD-C5500) posiada dekoder Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS, DTS HD High Resolution Audio i DTS-HD Master. Czy aby na głośnikach 5.1 ciszyć się jakością tych formatów muszę kupić amplituner również z tymi dekoderami czy nie musi już ich posiadać. Mam na oku yamahę RX-V 367.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam, z tego co wiem to nie musisz kupować amplitunera z tymi dekoderami skoro już dekoduje Ci na BR. To tyle co wiem. Ale mam podobny problem i też poprosiłbym o odpowiedź: Posiadam BDP-S560 - posiada on dekodery DTS HD i DTS HD MA, ale mam amplituner który nie posaiada tych dekoderów, a nie ma dźwięku puszczonego z blu-ray po HDMI. Natomiast jest dxwiek puszczony po coaxialu. I tu rodzi sie moje pytanie czy DTS HD i DTS HD MA pujdzie po coaxialu? Czy trzeba jakoś inaczej wyprowadzić dżwięk do ampli? Proszęo odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest dokladnie opisane na stronie DTS a tutaj automatyczne tlumaczenie w skroccie >

KONFIGUROWANIE HD I KALIBRACJA

Łączenie składników wysokiej rozdzielczości

Bardzo najlepszy sposób połączyć składniki wysokiej rozdzielczości jest z połączeniami HDMI (High-Definition Multimedia Interface). To niezwykłe interfejs może obsłużyć gigantycznych kwoty najwyższej jakości danych wysokiej rozdzielczości — zarówno wideo i dźwięku. Aby po raz pierwszy Sprawdź, jeśli składniki mają HDMI nakłady / wyjścia. Następnie znajdź poniższy scenariusz, który najlepiej pasuje do danej sytuacji:

1. Telewizora o wysokiej rozdzielczości, wysokiej rozdzielczości odtwarzacza DVD i odbiornik AV wszystkie mają HDMI połączeń.

Jest to najlepszy możliwy scenariusz. W tym: korzystanie z kabla HDMI, połączyć wejście HDMI odbiorcy AV wyjścia HDMI odtwarzacza płytach Blu-Ray i HD DVD. Następnie podłącz odbiorcy HDMI wyjście wideo do Telewizora o wysokiej rozdzielczości. Komputer odbiorczy przetwarza HD sygnału dźwiękowego i przekazuje je do głośników; również przetwarza HD sygnału wideo i przekazuje go do Telewizora o wysokiej rozdzielczości. Proste, wszystkie cyfrowe, bez utraty jakości, i możesz uzyskać prawdziwe high definition audio i wideo. Ponadto ponieważ HDMI umożliwia komunikację między składnikami, audio i wideo "jednoczesnego" po zmianie źródeł za pomocą zdalnego przez odbiornik. Uwaga: odbiornik AV musi mieć możliwość przetwarzania sygnałów wideo bardzo wysokiej jakości.

2. Sieci telewizji wysokiej rozdzielczości i odtwarzacz DVD wysokiej rozdzielczości mają HDMI; nie odbiornik AV.

Połączenie HDMI między TV i odtwarzacz, pomocą pełnego wysokiej rozdzielczości wideo. Następnie należy użyć koncentryczny cyfrowe połączenie dźwięku pomiędzy odtwarzaczem i odbiornika. Pamiętaj: ponieważ zakodowanych filmów i muzyki z DTS-HD zawartości zawiera DTS Digital otaczają "podstawowe", odbiornik starszych będzie odtworzyć DTS-HD materiału z dźwiękiem przestrzennym DTS na dwukrotnie szybkość danych z innych formatów wideo przestrzennego DVD. Tak możesz nadal zamierza uzyskać wyższą jakość dźwięku nie jest używany do przesłuchania.

3. Odtwarzacza DVD wysokiej rozdzielczości i odbiornik AV mają HDMI; nie Telewizora hi-def.

O wysokiej rozdzielczości dźwięku należy połączyć wyjścia HDMI przez odtwarzacz wejście HDMI odbiornik AV. Dla wideo haka górę Użyj Component Video połączenie pomiędzy odtwarzaczem i Telewizora hi-def. Otrzymasz regularnych wideo high definition (1080i/720 p) z tym połączeniem, które jest doskonały, ale nie dość dobre jak pełne wysokiej rozdzielczości (1080p).

4. Inne scenariusze.

Jeśli Twój scenariusz HDMI nie pasuje do 1, 2 lub 3 powyżej, należy rozważyć uaktualnienie do nowych elementów, gdy jest odpowiednia dla Ciebie. HDMI łączność pomaga uzyskać najbardziej z nowych rozrywki wysokiej rozdzielczości.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie pójdzie - po coaxialu pójdzie tylko "core" czyli zwykły DTS i AC3 - ścieżki HD zawieraja w sobie taki sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...