Skocz do zawartości
tomek242

Schiller - Atemlos Live

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, 26 listopada będzie dostępny w końcu pierwszy blu ray Schillera. Jeśli ktoś słuchał, oglądał wcześniejsze pozycje na dvd, wiadomo że zapowiada się niezła pozycja.

93_0_atemlos_live_BLURAY.jpg

ATEMLOS LIVE

BLU RAY

Atemlos Live

01. playing with madness | instrumental

02. soho

03. tiefblau

04. blind | mit anggun

05. innocent lies | mit anggun

06. ruhe

07. la mer

08. under my skin | mit kim sanders

09. let me love you | mit kim sanders

10. polarstern

11. schiller

12. don't go | mitt kate havnevik

13. the fire | mit kate havnevik

14. salton sea

15. delicately yours | mit kim sanders

16. irrlicht

17. himmelblau

18. das glockenspiel

19. always you | mit anggun

20. reprise teil 1

21. reprise teil 2

22. ein schoener tag

23. sehnsucht

24. let it rise | mit midge ure

25. playing with madness | mit mia bergström

26. sommernacht

audiokommentar

christopher von deylen ueber die entstehung von atemlos live surround test

audio-referenz zum einpegeln

des surround-sounds

ten more

kurzfilm von philip glaser

Więcej informacji na stronach:

http://www.sleepingroom.de/lichtblick/

http://sleepingroom.de/klangweltenlive/

http://musik.schillerserver.de/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie! Niemcy raczej nie schrzanią wydania i będzie perfekcyjnie pod względem obrazu i dźwięku!

Chociaż...:

1080i/50

DTS HD MA 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, pozycja obowiązkowa :rolleyes: dobrze by się stało jak by SCHILLER zremasterował do BD swoje dwa pierwsze DVD - WELTREISE i LABEN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam:)

Dzisiaj przesyłka zapukała do mojej skrzynki pocztowej. Popołudnie i wieczór dla Schillera w domu i na gorąco dzielę się pierwszymi wrażeniami.

Do chwili obecnej miałem kilka wydawnictw tego wykonawcy na DVD i zawsze byłem pod wrażeniem perfekcji pod względem jakości wydawnictw (obowiązkowo DTS) i dodatków... no tak, dodatków, tutaj jest blado ale o tym potem. Premierowe wydanie Blu-Ray zawiera zapis majowego koncertu Schillera z Hamburga (2010).

Wydanie BD zawiera dwie ścieżki dźwiękowe:

PCM 2.0

DTS HD MA 5.1

zdjcie0224.th.jpg

zdjcie0279dc.th.jpg

Klarowność, scena dźwiękowa wyrazista i baaardzo przestrzenna. Sub fruwa ale nie przeszkadza. Schiller zaprosił na koncert klasyczne instrumenty hehe, mamy więc perkusję z krwi i kości (dwie na scenie!), gitary, oczywiście główny bohater za klawiszami:) .

Ocena: 10/10

Obraz. Pięknie świeci ten koncert Panie!:) Żeby była jasność: 1080i50, ale to chyba standard koncertów na BD. Niemiecka perfekcja. Tam gdzie ma być czarne, jest czarne, a białe jest...:). Kontrastowość, gra świateł itd. Żadnych sztucznych ulepszaczy i brudów. Kamera statyczna, praktycznie zero dynamicznych ujęć. Ucieszą się uczuleni na judder:)

Ocena 10/10

Zdjęć nie wrzucam, bez sensu, trza samemu obejrzeć na żywo. Może jedno, dwa na zasadzie ciekawostki:

zdjcie0267.th.jpg

zdjcie0255j.th.jpg

Koncert trwa ponad 140 minut:

zdjcie0273w.th.jpg

Wśród gości Schillera m.in. niejaki Midge Ure (pamiętacie Ultravox?:):

zdjcie0282g.th.jpg

W menu głównym zwraca uwagę Surround-Test. Można sobie przetestować pracę dwóch przodów i tyły. W teście nie ma centrala i suba. Chyba raczej jako ciekawostka:

zdjcie0226g.th.jpg

Filmik z mojego "testu":

http://img337.imageshack.us/img337/1937/wc6.mp4

W menu możemy też wybrać sobie dodatek w postaci kilkunastominutowego filmiku z przygotowań do koncertu:

zdjcie0228m.th.jpg

zdjcie0241g.th.jpg

zdjcie0242.th.jpg

Ogólnie jestem jednak zawiedziony dodatkami. Premierowe wydawnictwo na BD i tylko tyle...?

Ocena: 5/10

Wydawnictwo zawiera w komplecie ładną, kilkustronicową książeczkę ze szczegółowym info o koncercie:

zdjcie0261l.th.jpg

zdjcie0257t.th.jpg

Na koniec odgłosy menu hehe:

http://img602.imageshack.us/img602/6228/1gm.mp4

Ok, muzyka. Wiadomo, każdy ma swoje upodobania, ja mam od a do z. Subiektywnie lubię tego artystę, wiedząc, że u innych ta płytka nie ma szans na domowej półce...

Schiller wkłada dużo serducha w swoją muzykę, ostatnia płyta szczególnie jest napakowana swego rodzaju melancholią i zdrowymi emocjami/energią. Dla mnie to jest niemiecki Moby, dla innych "plastic is fantastic" heeh...

Dla pełnego obrazu dodam jednak, że Atemlos przegrywa z poprzednimi dokonaniami Schillera. Moim zdaniem.

Ocena 8/10

Reasumując:

Audio 10

Wideo 10

Dodatki 5

Muzyka 8

Ocena ogólna: 8/10

Specyfikacja:

General

ID : 0

Complete name : F:\BDMV\STREAM\00000.m2ts

Format : BDAV

Format/Info : Blu-ray Video

File size : 34.5 GiB

Duration : 2h 19mn

Overall bit rate : 35.3 Mbps

Maximum Overall bit rate : 48.0 Mbps

Video

ID : 4113 (0x1011)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Format settings, GOP : M=2, N=26

Duration : 2h 19mn

Bit rate mode : Variable

Maximum bit rate : 28.5 Mbps

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate : 25.000 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : MBAFF

Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177

Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361

Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177

Audio #1

ID : 4352 (0x1100)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

Format profile : MA

Muxing mode : Stream extension

Duration : 2h 19mn

Bit rate mode : Variable

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Audio #2

ID : 4353 (0x1101)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : PCM

Format settings, Endianness : Big

Format settings, Sign : Signed

Muxing mode : Blu-ray

Duration : 2h 19mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 2 304 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Stream size : 2.25 GiB (7%)

Audio #3

ID : 4354 (0x1102)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : PCM

Format settings, Endianness : Big

Format settings, Sign : Signed

Muxing mode : Blu-ray

Duration : 2h 19mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 1 536 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 16 bits

Stream size : 1.50 GiB (4%)

P.S.

Jakość zdjęć i filmików: 2/10 :))

Robiłem na szybko z komórki

Edytowane przez djrobus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam:)

Dzisiaj przesyłka zapukała do mojej skrzynki pocztowej. Popołudnie i wieczór dla Schillera w domu i na gorąco dzielę się pierwszymi wrażeniami.

Do chwili obecnej miałem kilka wydawnictw tego wykonawcy na DVD i zawsze byłem pod wrażeniem perfekcji pod względem jakości wydawnictw (obowiązkowo DTS) i dodatków... no tak, dodatków, tutaj jest blado ale o tym potem. Premierowe wydanie Blu-Ray zawiera zapis majowego koncertu Schillera z Hamburga (2010).

Wydanie BD zawiera dwie ścieżki dźwiękowe:

PCM 2.0

DTS HD MA 5.1

zdjcie0224.th.jpg

zdjcie0279dc.th.jpg

Klarowność, scena dźwiękowa wyrazista i baaardzo przestrzenna. Sub fruwa ale nie przeszkadza. Schiller zaprosił na koncert klasyczne instrumenty hehe, mamy więc perkusję z krwi i kości (dwie na scenie!), gitary, oczywiście główny bohater za klawiszami:) .

Ocena: 10/10

Obraz. Pięknie świeci ten koncert Panie!:) Żeby była jasność: 1080i50, ale to chyba standard koncertów na BD. Niemiecka perfekcja. Tam gdzie ma być czarne, jest czarne, a białe jest...:). Kontrastowość, gra świateł itd. Żadnych sztucznych ulepszaczy i brudów. Kamera statyczna, praktycznie zero dynamicznych ujęć. Ucieszą się uczuleni na judder:)

Ocena 10/10

Zdjęć nie wrzucam, bez sensu, trza samemu obejrzeć na żywo. Może jedno, dwa na zasadzie ciekawostki:

zdjcie0267.th.jpg

zdjcie0255j.th.jpg

Koncert trwa ponad 140 minut:

zdjcie0273w.th.jpg

Wśród gości Schillera m.in. niejaki Midge Ure (pamiętacie Ultravox?:):

zdjcie0282g.th.jpg

W menu głównym zwraca uwagę Surround-Test. Można sobie przetestować pracę dwóch przodów i tyły. W teście nie ma centrala i suba. Chyba raczej jako ciekawostka:

zdjcie0226g.th.jpg

Filmik z mojego "testu":

http://img337.imageshack.us/img337/1937/wc6.mp4

W menu możemy też wybrać sobie dodatek w postaci kilkunastominutowego filmiku z przygotowań do koncertu:

zdjcie0228m.th.jpg

zdjcie0241g.th.jpg

zdjcie0242.th.jpg

Ogólnie jestem jednak zawiedziony dodatkami. Premierowe wydawnictwo na BD i tylko tyle...?

Ocena: 5/10

Wydawnictwo zawiera w komplecie ładną, kilkustronicową książeczkę ze szczegółowym info o koncercie:

zdjcie0261l.th.jpg

zdjcie0257t.th.jpg

Na koniec odgłosy menu hehe:

http://img602.imageshack.us/img602/6228/1gm.mp4

Ok, muzyka. Wiadomo, każdy ma swoje upodobania, ja mam od a do z. Subiektywnie lubię tego artystę, wiedząc, że u innych ta płytka nie ma szans na domowej półce...

Schiller wkłada dużo serducha w swoją muzykę, ostatnia płyta szczególnie jest napakowana swego rodzaju melancholią i zdrowymi emocjami/energią. Dla mnie to jest niemiecki Moby, dla innych "plastic is fantastic" heeh...

Dla pełnego obrazu dodam jednak, że Atemlos przegrywa z poprzednimi dokonaniami Schillera. Moim zdaniem.

Ocena 8/10

Reasumując:

Audio 10

Wideo 10

Dodatki 5

Muzyka 8

Ocena ogólna: 8/10

Specyfikacja:

General

ID : 0

Complete name : F:\BDMV\STREAM\00000.m2ts

Format : BDAV

Format/Info : Blu-ray Video

File size : 34.5 GiB

Duration : 2h 19mn

Overall bit rate : 35.3 Mbps

Maximum Overall bit rate : 48.0 Mbps

Video

ID : 4113 (0x1011)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Format settings, GOP : M=2, N=26

Duration : 2h 19mn

Bit rate mode : Variable

Maximum bit rate : 28.5 Mbps

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate : 25.000 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : MBAFF

Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177

Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361

Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177

Audio #1

ID : 4352 (0x1100)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

Format profile : MA

Muxing mode : Stream extension

Duration : 2h 19mn

Bit rate mode : Variable

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Audio #2

ID : 4353 (0x1101)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : PCM

Format settings, Endianness : Big

Format settings, Sign : Signed

Muxing mode : Blu-ray

Duration : 2h 19mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 2 304 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Stream size : 2.25 GiB (7%)

Audio #3

ID : 4354 (0x1102)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : PCM

Format settings, Endianness : Big

Format settings, Sign : Signed

Muxing mode : Blu-ray

Duration : 2h 19mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 1 536 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 16 bits

Stream size : 1.50 GiB (4%)

P.S.

Jakość zdjęć i filmików: 2/10 :))

Robiłem na szybko z komórki

Można wiedzieć skąd to zamawiałeś i ile ciebie wyniosło to wydawnictwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Dobrze ze ktoś jeszcze oprócz mnie słucha takiej muzy. Pozwolę sobie jednak na kilka sprostowań.

Najnowsze wydawnictwo koncertowe Schillera ma wiele twarzy. Materiał koncertowy poraz pierwszy ukazał sie na blu-ray. Jakośc jak dla mnie fantastyczna aczkolwiek niezgadzam sie z opinia iz Niemcy są solidni. Potrafią tak skopać wydawnictwo ze hej ( wide David Garett - Rock Symponies na blu ray ). Wszytkie płyty z serii Mystic spirits sa słabe. Generalnie uważam ze Niemcy nie przywiązuja wagi do jakości natomiast repertuar mja bardzo szeroki ( dla kazdego coś dobrego).

No ale odbiegłem od tematu. Schiller wydaje swoje płyty ( od kilku lat ) w wersji limited. Kila płyt w jednym tekturowym pudełku z fsiazeczka i duza ilościa dodatków. Nie inczej jet tym razem http://www.amazon.de/Lichtblick-Ltd-Super-Deluxe-Schiller/dp/B0046K1FZO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292490771&sr=8-1

To wydanie spełnie wszelkie oczekiwania. Jest koncert ( ten sam co na Atemlos blu ray)druga płyta dvd ze specjalnym koncertem plus materiały dodoatkowe i do tego płyta cd z nowym premierowym materiałem który powstał juz po ukazaniu sie w marcu płyty cd atemlos. Całośc jest fantastyczna. Jedyny zarzut jest taki ze mozna by to wydac tak jak Mylene Farmer Stade de France. Czyli dla maniaków zamienic pierwsze dvd na blu ray i było by the best a tak trzeba dokonać zakupu dwukrotnie ale NAPRAWDE WARTO !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Dobrze ze ktoś jeszcze oprócz mnie słucha takiej muzy. Pozwolę sobie jednak na kilka sprostowań.

Najnowsze wydawnictwo koncertowe Schillera ma wiele twarzy. Materiał koncertowy poraz pierwszy ukazał sie na blu-ray. Jakośc jak dla mnie fantastyczna aczkolwiek niezgadzam sie z opinia iz Niemcy są solidni.

Na szczęście w przypadku Schillera Niemcy okazali się solidni:) Pod względem technicznym koncert wymiata.

Chciałbym ten obrazek zobaczyć np. na plazmie Panasa VT20 65". Może wezmę płytkę do jakiegoś sklepu.

Jedyny zarzut jest taki ze mozna by to wydac tak jak Mylene Farmer Stade de France. Czyli dla maniaków zamienic pierwsze dvd na blu ray i było by the best a tak trzeba dokonać zakupu dwukrotnie ale NAPRAWDE WARTO !!!!

Właśnie dlatego za brak treściwych dodatków wydawnictwo oceniłem na 5/10. Zwłaszcza, że jest to premiera Schillera na Blu-Ray.

Koncert BD został wydany na płycie dwuwarstwowej, z czego materiał główny zajmuje około 36 GB. Zmarnowali sporo miejsca!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmarnowali sporo miejsca!!

Hmm. Pewnie tak. Nie wiem jakie kryterium przyjeli. Może chcieli aby cały materiał był HD ( czytaj najlepszej jakosci ). Jako ciekawostke mogę powiedzieć iz studyjna wersje Atemlos promował utwór Try z wokalem w wykonaniu Nadii Ali. Na tym koncercie w Hamburgu Nadia śpiewała ten utwór ale z jakiegos powodu nie ma jej wystepu na płycie . Mało tego nie ma jej wymienionej w spisie wukonawców a na koniec koncertu przy ukłaonach oczywiście się pojawia. Sądząc po filmiku na You Tube wypadła blado i dla tego Cristopher zdecydował sie ją wyciąc a to by potwierdzło moja ww. teorie. Ot ten typ tak ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak brakuje "I will follow You" z Henree, "Un solo minuto" z Odette Di Maio...

Albo też wypadli blado, bądź z założenia podziękowano im za występ na scenie. Trochę szkoda, na CD to jest jedne z ciekawszych tematów.

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie sprawdzili sie przy pierwszej weryfikacji. To że niest coć na cd a niema na koncercie to norma. Ale ze jest grane na koncercie a nie ma na zapisie koncertu to juz ewenement który daje do myslenia. Takie Breath feat. September na poprzedniej płycie jes dwa razy bo sie paniusia nie wstzreliła z ropoczeciem śpiewu ale jest i mozna to zobaczyć. a tu zostało to ewidentnie wycięte. Nawiasem mówiąc inne zespoły czasmi tez robią taki zabiegi ale wynika to bardziej z odmiennej set listy w trakcie nagrywania koncertu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM i Saturn to Niemcy, więc jest możliwość, że pojawi się tam na półkach w ramach wewnętrznej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sehnsucht pojawił się na DVD w Polsce po dwóch latach od Niemiec...

Specjalnie po niego pojechałem, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo jest co prawda ok.30 zł drożej niż z amazon.de ale to zawsze w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby, nie fatalne warunki drogowe to już dawno bym ją kupił w Dreznie, tym bardziej że kilka tygodni temu była w promocji (chyba w Saturnie) za 12 €.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam:)

Dzięki! Zamówiony.

Ps. Mam koncert Ultravox z 2009 z klasycznym line-up'em. Szkoda że tylko DVD ale i tak polecam. Jest na Amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza koncertem DM to najlepszy zakup ubieglego roku:)

Polecam!

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że się nie doczekałem dystrybucji w Polsce, kupiłem w niemieckim MM 22 euro. Muzyka i obraz super, szkoda że tak mało dodatków.

I już wiem dlaczego zabrakło na płycie Nadii Ali, szkoda można było jej mikrofon wyłączyć bo prezentowała się bardzo dobrze :lol:

Edytowane przez tomek242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten koncert i powiem jedno jak dla mnie i dla moich znajomych jest to najlepiej wydany wizualnie koncert z tych ktore widzielismy .

Ruch kamer zblizenia oprawa wizualna ,efekty swietlne sa imponujace ten koncert warto miec chodzby dlatego ze przyz sprzedazy jakiegokolwiek lementu naszego zestawu audio video

klient bedzie mile zaskoczony :)

Muzyka super 10/10

Obraz 10/10

Klimat dla mnie 10/10

A sam Schiller jest naprawde super ten jego usmiech radosc z publicznosci ,naprawde polecam kazdemu kto lubi taki rodzaj muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz go także zobaczyłem. R E W E L A C J A. Tak jak opisał to fajnie djrobus!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem daleki od spazmów nad obrazem choć ta 9 moge dać. Jest kilka momentów w których scena robi się ciemna i operator daje gaina "ile fabryka dała" - w efekcie od razu wyłazi ziarno (wina kamery /a raczej operatora/ a nie samego mastera)

Dżwięk brzytwa. Od razu wskakuje multikanałowy HD Master a nie jakieś pierdoły dwukanałowe

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...