Skocz do zawartości
Gmeru

TOSHIBA prezentuje telewizory 3D bez okularów

Rekomendowane odpowiedzi

news-shadow.pngPodczas tokijskich targów elektroniki użytkowej CEATEC, TOSHIBA zaprezentowała pierwsze na świecie telewizory 3D, które pozwalają na oglądanie trójwymiarowego obrazu wysokiej rozdzielczości bez konieczności korzystania z okularów.

Pokazano dwa modele telewizorów LCD o przekątnych 12” (30,5 cm) i 20’’ (50,8 cm), które już w grudniu trafią do sklepów w Japonii.

Dotychczasowe technologie 3D nie wymagające użycia okularów obarczone były takimi niedoskonałościami jak niska rozdzielczość obrazu i zwiększone rozmycie obiektów. Toshiba zastosowała panel LCD z bezpośrednim podświetleniem LED specjalnie zaprojektowany na potrzeby wyświetlania obrazu 3D. Panel ten dysponuje rozdzielczością około cztery razy większą niż matryca Full HD – zbudowany jest z ok. 829 mln pikseli.

Wraz ze specjalnie ukształtowaną macierzą soczewek pozwala on na wyświetlanie ostrego obrazu 3D wysokiej jakości, który nie wymaga używania przez widza specjalnych okularów. Technologia Toshiby jednocześnie wysyła na ekran LCD dziewięć obrazów o różnej paralaksie kontrolując i optymalizując emisję światła i kierunek prezentacji obrazów tak aby były widoczne pod szerokim kątem (finalna rozdzielczość to 1280x720 pikseli). To pozwala na eliminację kolejnej niedoskonałości wcześniejszych rozwiązań 3D czyli ograniczonego kąta patrzenia.

Film z prezentacji nowatorskich telewizorów TOSHIBA na targach CEATEC znajdą Państwo tutaj -


12gl1image.jpg

20gl1image.jpg



Źródło: Informacja prasowa Toshiba Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi pixelami to trochę ci się chyba pojechało :D

Poza tym- z takimi przekatnymi mogą startowac co najwyżej do notebooków lub do ramek na zdjecia ale idea jak najbardziej szczytna

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej leje z weselnych kręciołów

Ci to dopiero mają przesrane. O ile w czasach DV i DVD wystarczała 1 inwestycja i miało sie spokoj na 7 lat tak teraz jest masakra

Ten kto chce byc na czasie wlasnie skonczył modernizacje "studia" - kupił sobie "[beeep]istą" kamerę HD (to ze zwykle jest to tylko HDV to inna sprawa) to teraz taki Beiks rozpoczyna kolejne żebracze turnee po polsce gdzie bedzie namawiać do kolejnej zmiany sprzetu - tym razem do 3D

Mozna oczywiscie nie inwestowac ale jesli sie nie zainwestuje -to sie zostaje w tyle. A inwestycja w kamere, kompa, soft...swoje kosztuje

Mam kumpla który sie tym para. Non stop ładuje kasę - a i tak biedak nie nadąża :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma napisane w newsie a interesuje mnie pewna rzecz.

Czy wyświetlanie w 3D jest ograniczone tak jak w nowym Nintendo DS? Tj. widać w 3D bez okularów ale tylko jak się patrzy na wprost wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest

"Technologia Toshiby jednocześnie wysyła na ekran LCD dziewięć obrazów o różnej paralaksie kontrolując i optymalizując emisję światła i kierunek prezentacji obrazów tak aby były widoczne pod szerokim kątem (finalna rozdzielczość to 1280x720 pikseli). To pozwala na eliminację kolejnej niedoskonałości wcześniejszych rozwiązań 3D czyli ograniczonego kąta patrzenia."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze jest piątek a ja mam juz kaca ale gdzie do diaska sa te telewizory na filmiku ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja najbardziej leje z weselnych kręciołów

....

Mam kumpla który sie tym para. Non stop ładuje kasę - a i tak biedak nie nadąża :rolleyes:

Ja "robię" w takiej chałturze. To znaczy nie kręcę filmików zawodowo, czy półprofesjonalnie, ale niekiedy mnie o to poproszą, bo organizacją wesel zajmuję często (hotel z restauracją). Najbardziej polewam, jak pytam czy mam wypalić płytę BR. Oczywiście, najczęściej pada odpowiedź. Później awantura, że nikt oglądać nie może. Dlatego zawsze dołączam kilka kopii DVD i surowy materiał na nośnikach wymiennych (karta pamięci albo pen drive).

Może to będzie motywacja, aby kasiorę ze ślubu w sprzęt do oglądania zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na większe ekrany bez okularów nie ma co liczyć przynajmniej przez najbliższy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "robię" w takiej chałturze.

A ja zmieniam profil firmy na foto. Robię HD od 2007 roku, teraz pasowało by zainwestować w 3D. Ale sobie daruję. Zostanie tylko film dla firm - ci tak szybko nie będą chcieli 3D :)

Odnośnie tematu - jak najbardziej jest to krok do przodu. W zasadzie 3D bez okularów być musi aby się przyjęło z większym zasięgiem. Tylko w PL tak szybko to nie nastąpi. Kto wymienia TV ten może od razu kupić z 3D, a ci co wymienili to pewnie nieprędko to zrobią ponownie. Takie CRT śmigało nawet ponad 20 lat... i tyle pewnie będą śmigać plazmy/LCD. Przynajmniej w rozumieniu przeciętnego kowalskiego - skoro działa to po co wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...