Skocz do zawartości
maximuss83

kolumny stereo do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W niedługim czasie będę szykował się do zmiany swoich kolumn (Magnat Quantum 505) na coś mocniejszego z większą szczegółowością i lepszym kopem. Kolumny narazie podłączone będą do amplitunera Yamaha 663. Słucham głównie rocka ale i dnb. Potrzebuje więc dość szybkiego i mocnego basu. Pokój ma ok. 20m2 ale będzie rozbudowany w ciągu roku do 30m2

Obecnie mam na oku:

Klipsch RF82

Monitor Audio BR6

Paradigm Monitor 9.6

Może macie jeszcze inne propozycje albo podpowiecie mi, w którą stronę powinienem się zwrócić ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na gieldach internetowych audi stereo. Ja bym cos ciekawego z uzywek szukal. Twoje oczekiwania na pewno spelnia:

DALI, B&W, Focal. Duzo modeli z tych kolumn sluchalem i za 4000zl mozna naprawde swietne kolumny kupic. Wazne jeszcze aby je odpowiednio zasilic. Nic nie piszesz jaki masz wzmak a moze sie okazac ze pomimo wydania 4000zl na kolumny a zasilisz je czyms zaslabym to nie bedzie oczekiwanego efektu. Ja mam zasade ze wzmak musi byc 1.5 razy "lepszy" od kolumn to wtedy graja jak nalezy ;)

Najlepiej sie wybrac i posluchac roznych kolumn bo to spora kwota i wybor duzy. Naprawde warto pomyslec o uzywkach bo kolumny praktycznie sie nie starzeja.

pozdr. Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry,

ale kolumny za 4 tysie do tego ampli to zupełne nieporozumienie.

Tak jak radzi dawmac za 4 tysie kupisz znakomite uzywane głosniki do stereo. Ale wtedy musisz jeszcze zainwestować w nowy wzmak i być może w nowe źródło. BTW na rynku wtórnym jest mnóstwo znakomitych playerów CD w cenach po kilkaset złotych.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze, że "narazie" jest to yamaha, a w międzyczasie będę szukał dobrego wzmacniacza, w czym mam nadzieje ktoś mi pomoże :lol:

W każdym razie dzięki za konstruktywną krytykę. Napewno będę się rozglądał też za używkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 4k ja nie dawo kupiłem Monitor Audio RX8 komplet nówki, grają świetnie z onkyo 905, na oku miałem jeszcze B&W 683 i KEF IQ90 jednak odpadły, Bowersy za zbyt twardy bas chociaz b.silny, KEF'y za zbyt wysoką góre i granie jakies takie płaskie, no i wykonania MA skrzynek nic nie przebije w tej cenie :lol:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cervin vega do domu?no bez jaj..........to tylko hałasuje

ja bym szukał czegoś z dali albo b&w bo na studyjny zamiatacz 2.1 to za mały fundusz (ale odchodzi wzmacniacz bo dedykowane są znacznie lepsze niż eksperymenty z dobraniem odpowiedniego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza? Na nówkę pewnie nie będzie mnie stać, ale czy do kwoty 1k, można już coś wystarczającego kupić?

Jaki byłby odpowiedni do zasilania tych kolumn o których pisałem?

A i jeszcze znalazłem kolumny Focal 716V, które też powinny dać radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza? Na nówkę pewnie nie będzie mnie stać, ale czy do kwoty 1k, można już coś wystarczającego kupić?

Jaki byłby odpowiedni do zasilania tych kolumn o których pisałem?

A i jeszcze znalazłem kolumny Focal 716V, które też powinny dać radę

wzmacniacz czym ciezszy tym lepiej :) Wazne aby mial duza wydajnosc pradowa. W kwocie okolo 1000zl to z uzywek bym poszukal cos ze znanych i pewnych firm jak Rotel, Cambidge Audio, Arcam, NAD, MF itp. Kazdy zagra ok tylko masz troszke relacje dziwne bo 4000zl na kolumny a 1000zl na wzmak to niebardzo. Lepiej kupic wzmak za 2000zl i kolumny za 2000zl.

Jak cos z nowych to polecam Denona. Niedawno kupowalem denona PMA710 + kolumny dla tesciow do TV zamiast zestawu plastikowych kolumn 5.1 i gra super. Co wazne, dialogi, ciche kwestie wypowiadane przez aktorow jak i scena filmu jest duzo lepsza niz systemu 5.1 za porownywalne pieniadze. Po za tym bardzo dobrze to wyglada i potrafi ladnie zagrac ( byli w szoku jak posluchali gladiatora :) w porownaniu z wczesniejszymi zestawami 5.1 )

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i może lepiej jeszcze zostawić te quantumy, które mam i wycisnąć z nich wszystko co się tylko da podłączając do nich dobrej jakości wzmacniacz, a najwyżej w przyszłości pomyśleć o lepszych kolumnach...

Co w takiej sytuacji byście radzili? wolałbym już kupić nowy sprzęt czyli wzmacniacz + odtwarzacz cd/mp3 z portem USB.

Denon DRA-700AE DCD-710AE pewnie nie będzie najlepszym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiście z wymienionych przez Ciebie kolumn słuchałem BR6, i bardzo mi się podobały (nie pamiętam już, z jakim sprzętem grały).

Jednak masz teraz jeszcze okazję kupna fantastycznych głośników jakimi są Audio Physic Yara II Evolution.

Byłem pod ogromnym wrażeniem podczas odsłuchu. Do dzisiaj nie mogę odżałować, że ich nie kupiłem, a miałem okazję za chyba 2500 zł.... Obecnie można je mieć za 4150 (nowe).

Naprawdę, musisz ich posłuchać, jeżeli w końcu decydujesz się na wydanie ok 4000 zł.

Nie będę opisywał pięknymi słowami redaktorów ich specyfikacji, bo zależy wyłącznie od subiektywnych odczuć,

ale z pewnością są wyjątkowe,

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz aktualnie dobry amp i dobre kloumny.

Aby roznica w jakosci byla slyszalna i odczuwalna to czeka cie wiekszy wydatek aby to mialo sens. Zmiana amplitunera na wzmacniacz za 1000zl nie bedzie mialo wiekszego wplywu na jakosc dzwieku ( nie w rozumieniu lepszy / gorszy, bardziej inny ). Ja bym kolumn tych nie sprzedawal, jesli chcesz cos zmieniac to kup wzmacniacz uzywany za okolo 2000 - 2500zl.

Co do CD to denon jest ok tylko jakos mi to MP3 nie pasuje bo 99% tego jak zagra system zalezy od materialu. Jak bedziesz mial slaba plyte CD to nawet na sprzecie za 1000000zl nie zabrzmi dobrze. Warto kupic dobra plyte, dobrze zrealizowana bo to jest wiecej warte niz zmiana sprzetu.

pozdr. dawmac

PS. jest swietny wzmak pioneer a-07. Bardzo fajny za rozsadne pieniadze.

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem na pewnej najpopularniejszej polskiej stronie aukcyjnej, że ktoś sprzedaje Audio Physici za ok 3400 zł. Bierz je ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolega maximuss83 pisze ze chce kolumn z dobrym i silnym basem a te kolumny pomimo ze sa bardzo fajne nie zapewnia duzego basu.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bardzo chcesz zmeinic kolumny to polecam DALI IKON starszy model albo MK2. Za okolo 4000zl uwazam ze s ato jedne z lepiej grajacych kolumn. Znam je bardzo dobrze i najwazniejsza ich zaleta ze nie maja nic w sobei co by wqu... przy dluzszym sluchaniu muzyki. Sa bardzo melodyjne i przyjemne. Basu tez im nie brakuje a cena jest ok.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie i propozycje. Szczególnie Tobie, dawmac, za rozjaśnienie umysłu i sugestie, które dla laika takiego jak ja, są bardzo ważne <browar>

Na 99% postaram się kupić najpierw pożądny wzmak, a potem będę zbierał na kolumny.

Czy gdybym jednak szukał wśród nowych wzmacniaczy, to te byłyby warte zainteresowania?

-Marantz PM7004

-NAD 355BEE

-Cambridge Audio Azur 740A

Preferencje muzykalne określałem wcześniej. Marantz pewnie będzie za słaby, za to w cambridgu przeraża mnie pobór mocy :) a może szukać używki 840A? W przypadku elektroniki jednak, jakoś przekonany do zakupów z drugiej/trzeciej ręki nie jestem :/ co gwarancja, to gwarancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uzywana elektronika jest tak ze wszystko zalezy w jakim jest stanie. Podany powyzej pioneer byl i jest duzego kalibru klockiem ale w elektronice stereo tez jest postep. Jakis czas temu mialem monoblocki denona. Potezne i ciezke i liczylem ze zagraja bardzo fajnie ale niestety nie wyrabialy sie. Pomomo ze mocy mialy tyle ze elektrownia ledwo co dawala rade :) to nie bylo tego slychac. Duzo lepiej sprawdzil sie maly rotel :)

Uzywanej elektroniki dwu / trzy letniej nie musisz sie obawiac. Ja w zyciu mialem dziesiatki uzywanych wzmacniaczy i inyych klockow i raz tylko w jednym wymienialem bezpiecznik bo prad wylaczyli i wlaczyli i jakies przepiecie sie zrobilo i tyle.

Pomysl o tym Pionerze co wczesniej pisalem. Nie jest to satara konstrukcja a bardzo fajna. W wielu testach jak i dla wielu osob jest to sprzet klasy hi-end i na pewno dlugo ci posluzy.

Cambridge Audio Azur 740A - bardzo dobry klocek

NAD 355BEE - bardzo fajny

Marantz PM7004 - nr 3 w tym zestawieniu.

Jak mozesz posluchaj NADa i CA i wybierz. Ja bym wybral CA :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze cos takiego w bardzo dobrym stanie Pioneer A-858 tylko 25 kilo i 1000W :):):lol:http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-ho...20A-858/amp.htm http://picasaweb.google.com/altonzasx/PioneerA858M3# :)

Bardzo dobry wybór. Własnie o tego typu wzmakach pisałem mając na myśli do 1000 zł.

Raczej na pewno trza by w nim zmienić na nowe te dwa wielkie elektrolity ale to małe pieniądze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w przypadku kolegi nie chodzi tylko o sama moc. Nie jest to najwazniejszy i bezwzgledny parametr przy porownaniu wzmacniaczy. W przypadku jaki ma mijesce w tym temacie duzo lepszym rozwiazaniem jest kupic wzmak szybki, dobrze kontrolujacy bas. Podpinanie takiego olbrzyma nie koniecznie oznacza ze kolumny klasy jakie posiada kolega zagraja duzo lepiej niz na takim CA. To tak troche jak polowanie armata na muche :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry wybór. Własnie o tego typu wzmakach pisałem mając na myśli do 1000 zł.

Raczej na pewno trza by w nim zmienić na nowe te dwa wielkie elektrolity ale to małe pieniądze.

Pozdro

dla kogos kto nie ma doswiadczenia w sprzecie zabawa z wymiana podzespolow itp to nie lada wyzwanie. Znelez osobe ktora to zrobi ( uczciwa osobe ). Koszty odsylania i przesylania a kolega i tak moze nie zauwazyc roznicy miedzy takim wzmakiem a "normalnym" dobrym.

Dajmy czas koledze na eksperymenty :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cervin vega do domu?no bez jaj..........to tylko hałasuje

ja bym szukał czegoś z dali albo b&w bo na studyjny zamiatacz 2.1 to za mały fundusz (ale odchodzi wzmacniacz bo dedykowane są znacznie lepsze niż eksperymenty z dobraniem odpowiedniego)

Powiem tak nie słuchałeś to się nie wypowiadaj a jeśli słuchałeś i masz taką opinię to w tematach HD raczej skup się na wizji.

Są to mało znane głośniczki i rzadko się o nich mówi z reguły są to fora poświęcone wybitnie tematyce stereo, rozumiem że wypowiadają się tam wyjątkowi ignoranci ponieważ nie znalazłem opinij że są przeciętniakami a raczej są bardzo poważane.

Mechaniczne powtażanie tego co smarują wszyscy nie jest rozwiązaniem (raczej sugestia marketingu) kolega coś napomknął o basach,moim skromnym zdaniem jest wielkim wyzwaniem dokupienie do nich suba który cokolwiek wniesie.

Tak więc polecam odsłuch wszystkim którzy mają okazje, a tobie w szczególności bo tego rodzaju wypowiedzi nie przynoszą chluby ani tobie ani temu forum.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...