Skocz do zawartości
  • 0
kontakton

BENQ ML2441 LED problem

Pytanie

Kupiłem nie dawno monitor Benq ML2441 MTV TV Full HD LED niestety chyba będę musiał go oddać, problem jest taki że po podłączeniu komputera z monitorem przez HDMI 1,2,3 .... pojawiły sie pasy po bokach i za chiny nie idzie tego zlikwidować.Szkoda mi ten monitor oddawać bo monitorek ma piękny obraz .... za ewentualną pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
BenQ napisało mi że przy połaczeniu HDMI-PC mam korzystać z trybu Underscan w monitorze............narazie sprawdzam jeszcze raz .

Ten BENQ ML2441 MTV to chyba jakiś bubel nie ma się co męczyć.........decyzja zapadła ML2441 idzie na sprzedaż.......mam .pytanie jaki monitor z tunerem TV kupić w jego miejsce minimum wymagań to 23.6 cale i podświetlenie LED.Przymierzam sie do Samsunga FX2490HD .........ale może być inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kup sobie 32 TV full HD ;)

Myślałem o takim a konkretnie o Samsung UE32C5000 ale przy takim czymś nie można blisko siedzieć bo daje po oczach.Narazie zamówiłem Samsung FX2490HD 9000 series zobaczymy jak będzie się spisywać ma małą jasnosć 250 kandel Benek ma 300 kandeli ,kupuje w ciemno.............http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/lcd-tv-tuner/LS24F9DSM/EN/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Myślałem o takim a konkretnie o Samsung UE32C5000 ale przy takim czymś nie można blisko siedzieć bo daje po oczach.Narazie zamówiłem Samsung FX2490HD 9000 series zobaczymy jak będzie się spisywać ma małą jasnosć 250 kandel Benek ma 300 kandeli ,kupuje w ciemno.............http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/lcd-tv-tuner/LS24F9DSM/EN/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Ja pracuję przy 42 "monitorku". Siedzę w odległości około 1.5 metra. Nie jest za duży.

Kandelami się nie przejmuj. Do pracy 200 kandeli wystarcza w zupełności (optimum dla mnie to około 180). No chyba że chcesz sobie oczy wypalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ja pracuję przy 42 "monitorku". Siedzę w odległości około 1.5 metra. Nie jest za duży.

Kandelami się nie przejmuj. Do pracy 200 kandeli wystarcza w zupełności (optimum dla mnie to około 180). No chyba że chcesz sobie oczy wypalić.

Duża jasnośc potrzebna jest do pracy monitora np z Blu ray albo tunerem satelitarnym ,kablówka,,mniej z internetem o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Duża jasnośc potrzebna jest do pracy monitora np z Blu ray albo tunerem satelitarnym ,kablówka,,mniej z internetem o to mi chodziło.

Napisz do czego bedziesz uzywac tego monitora/TV. Czy na nim pracujesz, czy gry, czy internet czy wszystkiego po trochu. Co ma byc glownym zadaniem tego monitora/TV. Ja mam dwa monitory 30" dell spiete pod jeden komputer i oba w rozdzielczosci 2560x1600 i na niczym innym nie wyobrazam sobie pracy. Laptopa mam podpietego pod TV LED 46cali i do ogladania internetu moze byc ale nie jest jakos komfortowo. Do internetu starczy praktycznie kazdy monitor. Jesli gry i filmy to czym wiekszy tym lepiej :rolleyes: i full HD w zupelnosci wystarczy.

Musisz sobie okreslic jakie bedzi ejego najwazniejsze zadanie i pod tym ontem kupic TV/monitor.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisz do czego bedziesz uzywac tego monitora/TV. Czy na nim pracujesz, czy gry, czy internet czy wszystkiego po trochu. Co ma byc glownym zadaniem tego monitora/TV. Ja mam dwa monitory 30" dell spiete pod jeden komputer i oba w rozdzielczosci 2560x1600 i na niczym innym nie wyobrazam sobie pracy. Laptopa mam podpietego pod TV LED 46cali i do ogladania internetu moze byc ale nie jest jakos komfortowo. Do internetu starczy praktycznie kazdy monitor. Jesli gry i filmy to czym wiekszy tym lepiej :rolleyes: i full HD w zupelnosci wystarczy.

Musisz sobie okreslic jakie bedzi ejego najwazniejsze zadanie i pod tym ontem kupic TV/monitor.

pozdr. dawmac

Tak ja już napisałem wczesniej...głównie będę monitor używać do filmów z Blu-raya satelity i z kablówki.......i przy okazji z internetu gry od czasu do czasu.wszystko w formacie 1920x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tak ja już napisałem wczesniej...głównie będę monitor używać do filmów z Blu-raya satelity i z kablówki.......i przy okazji z internetu gry od czasu do czasu.wszystko w formacie 1920x1080.

to najlepszy wybor TV full hd. Ja bym poszukal jakies plazmy 42 calae i bedzie fajnie sie filmy ogladalo bo duzy ekran. Na takich 23 calalch to zero frajdy z filmu.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
to najlepszy wybor TV full hd. Ja bym poszukal jakies plazmy 42 calae i bedzie fajnie sie filmy ogladalo bo duzy ekran. Na takich 23 calalch to zero frajdy z filmu.

pozdr. dawmac

Zgadza się, czym większy ekran tym wieksze wrażenia z filmu właśnie zastanawiam się nad czymś większym dodatkowym ekranem ale w LCD LED .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Zgadza się, czym większy ekran tym wieksze wrażenia z filmu właśnie zastanawiam się nad czymś większym dodatkowym ekranem ale w LCD LED .

ja bym wybral plazme :blink: mam LEDa i plazme w domu. Ze slabszym materialem plazma radzi sobie lepiej niz LED, w kinie domowym dla mnei ma bardziej naturalne kolory. Jesli jednak jako monitor PC, gry, przegladanie internetu to LED jak najbardziej. Wybor nalezy do ciebie :blink:

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
ja bym wybral plazme :rolleyes: mam LEDa i plazme w domu. Ze slabszym materialem plazma radzi sobie lepiej niz LED, w kinie domowym dla mnei ma bardziej naturalne kolory. Jesli jednak jako monitor PC, gry, przegladanie internetu to LED jak najbardziej. Wybor nalezy do ciebie :lol:

pozdr. dawmac

Z plazmami trzeba uważać prąd idzie 100% do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kupiłem nie dawno monitor Benq ML2441 MTV TV Full HD LED niestety chyba będę musiał go oddać, problem jest taki że po podłączeniu komputera z monitorem przez HDMI 1,2,3 .... pojawiły sie pasy po bokach i za chiny nie idzie tego zlikwidować.Szkoda mi ten monitor oddawać bo monitorek ma piękny obraz .... za ewentualną pomoc z góry dzięki

witam,

miałem chyba ten sam problem (hdmi - hdmi), już się z nim uporałem a wyglądało to tak że odinstalowałem sterowniki od karty graficznej, po odinstalowaniu ustawiłem obraz w trybie pełnym (współcz. kształtu - pełny) restart komputera, następnie ponownie zainstalowałem sterowniki i znów restart komputera- efektem czego obraz nie mieścił się w monitorze, więc w ustawieniach monitora ustawiłem tryb underscan i wszystko jest tak jak być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
witam,

miałem chyba ten sam problem (hdmi - hdmi), już się z nim uporałem a wyglądało to tak że odinstalowałem sterowniki od karty graficznej, po odinstalowaniu ustawiłem obraz w trybie pełnym (współcz. kształtu - pełny) restart komputera, następnie ponownie zainstalowałem sterowniki i znów restart komputera- efektem czego obraz nie mieścił się w monitorze, więc w ustawieniach monitora ustawiłem tryb underscan i wszystko jest tak jak być powinno.

Włączyłem Underscan i znikneły pasy po bokach ale jest problem z prawidłowym wyświetlaniu trzcionek i kolorów występują przebarwienia przejaskrawienia obrazów zdjęć trzcionki są zdeformowane Podłączyłem na próbę inny monitor i wszystko jest w porządku.Musiała być wina ML4221.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
witam,

miałem chyba ten sam problem (hdmi - hdmi), już się z nim uporałem a wyglądało to tak że odinstalowałem sterowniki od karty graficznej, po odinstalowaniu ustawiłem obraz w trybie pełnym (współcz. kształtu - pełny) restart komputera, następnie ponownie zainstalowałem sterowniki i znów restart komputera- efektem czego obraz nie mieścił się w monitorze, więc w ustawieniach monitora ustawiłem tryb underscan i wszystko jest tak jak być powinno.

Włączyłem Underscan i znikneły pasy po bokach ale jest problem z prawidłowym wyświetlaniu trzcionek i kolorów występują przebarwienia przejaskrawienia obrazów zdjęć trzcionki są zdeformowane Podłączyłem na próbę inny monitor i wszystko jest w porządku.Musiała być wina ML4221.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

co to jest trzcionka?

nie radzisz sobie z językiem polskim to i z monitorem sobie nie poradziłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
co to jest trzcionka?

nie radzisz sobie z językiem polskim to i z monitorem sobie nie poradziłeś :)

Eeee czepiasz. Jemu pewnie chodziło o trzcinkę ... pomylił tylko jedną literę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
co to jest trzcionka?

nie radzisz sobie z językiem polskim to i z monitorem sobie nie poradziłeś :)

a co ma ortografia do umiejetnosci podlaczenia czy ustawieia moniotora ?? Jedno z drugim nie ma nic wspolnego i jako tak wyksztalcona osoba powinienes to wiedziec a nie czepiac sie i byc dokuczliwym.

Jak ja nie lubie ludzi ktorzy sa upierdliwi :blink:

dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
a co ma ortografia do umiejetnosci podlaczenia czy ustawieia moniotora ??
No niestety ale ma ...

Czy naprawdę trzeba to tłumaczyć?

A co do tematu.

Poszukałem chwilkę w googlach i na forach niemieckich i rosyjskich znalazłem opis tego problemu ze skalowaniem.

Niektórym pomogło ustawienie w Catalistach ovescan na 0. Innym nie pomogło.

Ktoś stwierdził, że ustawił w "Menu System" monitora (ostatnia karta) coś tam HDMI na "On" i wtedy poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No niestety ale ma ...

Czy naprawdę trzeba to tłumaczyć?

bardzo prosze bo ja nie widze zwiazku. Ktos kto robi bledy ortograficzne nie znaczy ze jest ulomny pod wzgledem rozumienia instrukcji obslugi czy logicznego myslenia lub jest kaleka manualnym. Jak ktos napisze "ktury" to znaczy ze np. nie bedzie potrafil zrobic profesjonalnej konfiguracji projektora, albo jak napisze "rzaba" to znaczy ze nie umie zlozyc komputera ?

Jesli znasz chocby najmniejszy zwiazek ortografii z umiejetnoscia podlaczenia monitora z komplem to bardzo prosze.

dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
co to jest trzcionka?

nie radzisz sobie z językiem polskim to i z monitorem sobie nie poradziłeś :blink:

Nie ma świętych każdy robi byki i będzie je robił ...jeden błąd orto i nie radzę sobie............ z językiem polskim i monitorem........ bez przesady

...........post script.......temat "BENQ ML2441 LED problem, Pasy po bokach"....nie aktualny monitor sprzedałem.

Edytowane przez kontakton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dawmac związek jest bardzo prosty.

Jeśli ktoś nie chce/nie potrafi/olewa (niepotrzebne skreślić) naukę języka polskiego ... najprawdopodobniej robi to samo ze wszystkim innym. Również z czytaniem instrukcji.

Szczerze przyznam się, że w szkole byłem kompletną nogą z ortografii. Robiłem setki błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i stylistycznych. Strasznie mnie to irytowało. Popracowałem nad tym.

kontakton to nie jest przytyk do ciebie. Po prostu ... postaraj się. Na dobrą sprawę komputer sam poprawia takie "kwiatki". Wystarczy OpenOffice.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiesz czepiałbym sie gdybys zrobił jeden błąd - ale ty w jednym zdaniu potrafisz ich zrobic 5 !!!!

ok rozumiem UK ma swój wpływ ale bez przesady

pamiętaj - skalowanie w ati ustaw na 0% i dopiero szukaj problemu w monitorze (niestety ati uporczywie dla hdmi ustawia jakieś 8% skalowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
dawmac związek jest bardzo prosty.

Jeśli ktoś nie chce/nie potrafi/olewa (niepotrzebne skreślić) naukę języka polskiego ... najprawdopodobniej robi to samo ze wszystkim innym. Również z czytaniem instrukcji.

NAJPRAWDOPODOBNIEJ ale nie zawsze i nie powinno sie uogolniac.

Ja nigdy z ortografi nie bylem orlem :blink: i w zaden sposob mi to nie przeszkodzilo w zyciu osiagnac czegos tam. Udalo mi sie tez skonczyc szkoly :) dlatego uwazam ze czepianie sie do bledow ortograficznych jest nudne i bezsensowne. Mi np zaden program bledow nie poprawia bo nie mam polskich czcionek i wszystkie programy mam w angielskich wersjach jezykowych.

Mysle wiecej luzu i nie czepiac sie do takich pipi bo sa wazniejsze sprawy :)

pozdr. dla polonistUw :)

dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
wiesz czepiałbym sie gdybys zrobił jeden błąd - ale ty w jednym zdaniu potrafisz ich zrobic 5 !!!!

ok rozumiem UK ma swój wpływ ale bez przesady

pamiętaj - skalowanie w ati ustaw na 0% i dopiero szukaj problemu w monitorze (niestety ati uporczywie dla hdmi ustawia jakieś 8% skalowania)

Zawsze mnie bawi jak ktoś przytyka się do czyjejś ortografii, a sam w co chwilę wali byki.

Co to jest poprostu ? Przedewszystkim ? wogóle ? To są tylko przykłady z Twoich wczorajszych postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pomijając dyskusje ortograficzne, trafiłem na Wasze forum po zakupie tego monitora, szkoda że nie przed...

Również miałem problem z dopasowaniem obrazu do monitora (wyjeżdżał poza monitor). Po dniu zabawy, kupiłem to sobie razem z netbookiem 1215N (polecam :) stwierdziłem, że coś jest nie tak i oddałem do sklepu. Dziś oddali, przestawiając włączając tryb underScan. Coś mnie w jego nazwie niepokoiło, ale obraz był OK, kolory trochę żółtawe, no ale to do dopasowania, zresztą kwestia gustu.

Dlaczego piszę, bo nie jestem przekonany czy monitor chodzi w trybie komputerowym, głównie przez te kolory. Zdecydowanie różnią się od tych pokazanych na lcd netbooka. Netbook ma wyjście HDMI i analogowe, więc nie ma opcji podłączyć przez DVI. Karta graficzna to Nvidia ION(2). W panelu sterowania nvidia jest rozdzielczość jak trzeba 1080p, 60Hz. Jako złącze widać HDMI - HDTV i również to mnie niepokoi. Czy to TV oznacza, że monitor pracuje w trybie TV? Jeśli tak to czy ktoś ma pomysł jak wymusić tryb komputerowy?

Podłączam oczywiście do wejścia HDMI1, ale w sumie na każdym wygląda tak samo, co też jest dziwne skoro jedno ma być do trybu monitorowego. Na innym monitorze (bez tunera) od razu jak się wepnę widzę, że jest jak trzeba. A tutaj nie do końca ;/

Edyta podpowiada:

Gdyby ktoś jeszcze męczył się z tym monitorem, przesyłanie obrazu hdmi bez dźwięku (do ustawienia w kompie) załatwia sprawę ostrości. Ciężko stwierdzić teraz czy to problem kabla czy monitora, ale mnie przesyłanie dźwięku z HDMI zupełnie nie interesuje, więc w sumie dla mnie nieistotone.

Edytowane przez tapczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...