Skocz do zawartości
falka

Nowe oprogramowanie do NTR82 v0.69

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie ma go na oficjalnej stronie producenta i co nowego wnosi?

Rozumiem , że jest to wersja beta i mamy być testerami.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie ma go na oficjalnej stronie producenta i co nowego wnosi?

Rozumiem , że jest to wersja beta i mamy być testerami.

Na stronie Novatrona nie ma softów.Podałem tylko że jest soft dostepny.Nie ma przy nim opisu co wnosi.

Wgram wieczorem i ew. napiszę czy widać jakieś zmiany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Novatrona nie ma softów.Podałem tylko że jest soft dostepny.Nie ma przy nim opisu co wnosi.

Wgram wieczorem i ew. napiszę czy widać jakieś zmiany.

Pozdrawiam

Na pierwszy rzut oka nie ma żadnych zmian zasadniczych. Może działa sleep, zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszy rzut oka nie ma żadnych zmian zasadniczych. Może działa sleep, zobaczę.

Faktycznie nic nie widać.

Mam subiektywną opinię że YouTube lepiej działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie nic nie widać.

Mam subiektywną opinię że YouTube lepiej działa :rolleyes:

A może to tylko chwyt marketingowy digisklep.pl. Zmieniają numerek wersji i mówią, że mają pierwsi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może to tylko chwyt marketingowy digisklep.pl. Zmieniają numerek wersji i mówią, że mają pierwsi :(

Data pliku jest z 13.09.

Często mają szybciej softy.Trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do wersji 0.69 nadal nie działa TELNET, nie działa SLEEP ale za to o dziwo zaczął działać EPG ;)))) co prawda ma jeszcze problemy z polskimi znakami ale to już milowy krok :). Testowane na warszawskiej DVB-T (8 kanałów) - zgadza się z nadawaną treścią. W poprzednich wersjach była tylko sieczka i napis no information. Doróbcie jeszcze przycisk NEXT w MP3 playerze i będę szczęśliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile v68 wykrywal mi dysk 100/100 to v69 ma z tym problemy od czasu do czasu, a raczej 4 razy na 10

Zresetuj po aktualizacji do ustwień fabrycznych. Może to poprawi działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no przecież zawsze po instalacji de novo ustawienia się resetują

Niekoniecznie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Realtekowate po aktualizacji MUSZĄ być resetowane

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie Realtekowate po aktualizacji MUSZĄ być resetowane

Nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy po zresetowaniu do ustawień fabrycznych. Jest tak samo jak tuż po upgreadzie systemu. To że "realteki" wymagają resetu to przesadne generalizowanie.

Nowe oprogramowanie to jakas wersja beta rozwojowa bo sa ewidentne problemy z moim 1.5 TB dyskiem. Bardzo czesto go nie wykrywa.

Ponadto chce zwrocic uwage na coraz glośniej działający wentylator, mysle ze tego typu sprzęt powinien mieć pasywne chłodzenie.

Po powrocie do v68 problemy z HDD skończyły się.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji 0.69 kiedy chcę wyłączyć Novatrona z pilota podczas gdy mam przez USB podłączony dysk 2,5 (kieszeń) urządzenie zawiesza się (tylko brutalne wyłączenie pomaga). Kiedy kieszeń jest odłączona wszystko działa bez zarzutu (wyłącza się poprawnie). W przypadku pendrive'ow (przynajmniej tych które ja posiadam) problem nie występuje. W wolnej chwili wrócę do 0.68 i sprawdzę. Jeśli któryś z kolegów może sprawdzić wyłączenie NTRa (soft 0.69) przy podłączonym dysku USB to bardzo proszę :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy po zresetowaniu do ustawień fabrycznych. Jest tak samo jak tuż po upgreadzie systemu. To że "realteki" wymagają resetu to przesadne generalizowanie.

Nowe oprogramowanie to jakas wersja beta rozwojowa bo sa ewidentne problemy z moim 1.5 TB dyskiem. Bardzo czesto go nie wykrywa.

Ponadto chce zwrocic uwage na coraz glośniej działający wentylator, mysle ze tego typu sprzęt powinien mieć pasywne chłodzenie.

Po powrocie do v68 problemy z HDD skończyły się.

Gwoli ścisłości.Masz już sformatowany dysk i stąd pewnie problemy z jego wykrywaniem.

Teoretycznie powinno się dysk sformatować na nowo i sprawdzić czy dalej go gubi :)

Pewnie wprowadzili dużo zmian w kompilacji i stąd kłopot z wykrywaniem HDD.

Ale to wszystko oczywiście teoria ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Formatowanie dysku za kazdym razem kiedy wrzuci sie nowy fw to jakies kuriozum (!)

Oczywiście że kuriozum.Ale tylko tak można sprawdzić czy zmiany w sofcie mają wpływ na takie objawy.

Przecież nie piszę że należy tak robić.

To jest tylko dyskusja o tym jak ew. zlokalizować problem. A to nie zawsze musi być logiczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że na sofcie 0.69 oprócz problemów z "czystym" wyłączaniem NTR82, ciągle wysypuje mi się konfiguracja kanałów DVB-T (komunikat brak sygnału). Czasem zadziała ponowne automatyczne wyszukanie, lecz w większości wypadków po naciśnięciu Skanowanie nic się nie dzieje. Wróciłem do 0.68 i wszystko jest w porządku. Ten 0.69 to jakaś wersja testowa chyba...a telneta ciągle brak :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że na sofcie 0.69 oprócz problemów z "czystym" wyłączaniem NTR82, ciągle wysypuje mi się konfiguracja kanałów DVB-T (komunikat brak sygnału). Czasem zadziała ponowne automatyczne wyszukanie, lecz w większości wypadków po naciśnięciu Skanowanie nic się nie dzieje. Wróciłem do 0.68 i wszystko jest w porządku. Ten 0.69 to jakaś wersja testowa chyba...a telneta ciągle brak :P

czyli mamy do czynienia z wersja beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mamy do czynienia z wersja beta

Bieżące ReleaseNotes:

Version 69

? The default region of Youtube change to Global

Version 70

? Correct the error that the images are overlapped in Youtube menu.

? Correct the error that over 3GB file is not transferred through SAMBA.

Lista jak zwykle bardzo lakoniczna. Same korekty. Problemu 3GB nikt nie wyłapał?

v70 pewnie już gdzieś krąży w necie, na iamm.pl do wszystkich wersji NTR będzie dziś wieczorem.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli v68 to było dobre oprogramowanie, v69 miał problemy z wykrywaniem 1.5 TB dysku to v70 to maxi porażka ! Dlaczego? Po wyłączeniu sprzętu pilotem gaśnie wyświetlacz, sprzęt jest wyłączony, lecz pracuje wentylator i dysk ;) Ponowna próba włączenia go pilotem nie daje efektu...

(resetowałem ustawienia, dysk jest nowy, formatowany do ntfs, jest na nim 700 GB danych, bez bad blocków, v70 startowany z ustawień fabrycznych).

Panowie z IAMM powinni się lepiej przyjrzeć współpracy z dużymi HDD, bo na razie jest fatalna (wcześniej problemy z uprawnieniami, wykrywaniem HDD).No i wentylator po pól roku działania zaczyna dawać o sobie znać.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jakies release notes. W wersji 0.69 doszła obsługa EPG (jedynym mankamentem był brak polskich znaków). Wydaje mi się to dosyć ważne aby było umieszczone w opisie zmian. Problemów z wykrywaniem dysku nie miałem, lecz używam "tylko" 500GB. Wrociłem do 0.68 tylko dlatego, że od 0.69 występują problemy z wyłączaniem (dokładnie tak jak opisał kolega Dragonfly - brak wyłączenia wentylatora i dysku - właściwie zawieszenie urządzenia). Dziwne to jakieś - jedno dorobią, dziesięć zepsują....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...