Skocz do zawartości
VAMET

PlayStation Move

Rekomendowane odpowiedzi

z poczytanych opinii na zagranicznych forach więcej przychyla się do opcji Mobora niż Vameta ale... no własnie ... coraz częsciej dyskutowane są takie sprawy jak czynniki "poza kontrolerowe".

1) umieszczenie kamery (wysokość nad podłogą, kierunek patrzenia i takie tam)

2) odległość "piłeczki" od kamery (odczyt w 3d odbywa się miedzy innymi przez porównywanie rozmiaru piłeczkui /większa - bliżej, mniejsza - dalej/... sprawa z perespektywą ma sie tak, że im dalej od ekranu tym mniejsze bedą te zmiany

3) Tło.. jednolite są lepsze, im bardziej niejednolite tło tym dłużej procesor liczy ruch i lagi podobno wzrastają..

Tyle wypatrzyłem...

Sam nie mam i raczej nie będę miał, bo moje założenie jest takie, żeby trzymać 4 litery wygodnie na sofie, za leniwy jestem na move, kinecty itp :P Wole ruszyć palcem na padzie niż całą ręką machać ;-) Błogosławione lenistwo :)

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

z poczytanych opinii na zagranicznych forach więcej przychyla się do opcji Mobora niż Vameta ale... no własnie ... coraz częsciej dyskutowane są takie sprawy jak czynniki "poza kontrolerowe".

1) umieszczenie kamery (wysokość nad podłogą, kierunek patrzenia i takie tam)

2) odległość "piłeczki" od kamery (odczyt w 3d odbywa się miedzy innymi przez porównywanie rozmiaru piłeczkui /wieksz - bliżej, mniejsza - dalej/... sprawa z perespektywa ma sie tak, że im dalej od ekranu tym mniejsze bedą te zmiany

3) Tło.. jednolite są lepsze, im bardziej niejednolite tło tym dłużej procesor liczy ruch i lagi podobno wzrastają..

Tyle wypatrzyłem...

Sam nie mam i raczej nie będę miał, bo moje założenie jest takie, żeby trzymać 4 litery wygodnie na sofie, za leniwy jestem na move, kinecty itp :P Wole ruszyć palcem na padzie niż całą ręką machać ;-) Błogosławione lenistwo :)

W każdym razie musi szybko liczyć :) ...skoro przy ping pongu macha się jak dziki reks i bliżej i dalej, no i daje radę bez żadnych lagów.

Co do terenu za mną, tzw. tło. Hmm już bardziej nasranego różnymi kolorami tła na ścianie z szafkami, obrazami, ciapkami i 3 różnymi farbami, jak u mnie nie będzie :) ...i daje radę. Wiadomo, że nie jest to dla każdego. Jakby wszystkie produkty były dla każdego i w każdego gusta trafiałyby, to nie byłoby wielu różnych modeli ze względu na funkcje i ze względu na cenę, tylko jak w komunie jedna tapeta, jeden dywan i jedna kanapa.

Wiadomo, że jak komuś nie smakuje pomidor, to nie będzie go jadł. Umieszczenie kamerki, stawiam ją na głośniku centralnym pod TV lub na TV, kieruję obiektyw w moją stronę zazwyczaj na wysokość klatki piersiowej. Staję na min 1.5 m do 2.4 m tyle biegam w przód i w tył i gram. No sorka, chyba nikt nie zamierza grać w grę po skosie w rogu pokoju i liczyć na to, że go kamerka uchwyci. Jak ktoś będzie chciał, to zawsze się tak ustawi, że nie będzie urządzenie funkcjonowało. No ale jak się używa urządzenia nie z jego przeznaczeniem, to trudno później pisać, że jest cudowne.

Ja kupiłem, pograłem i jestem zadowolony, a to chyba najważniejsze, żeby wydać kasę i się nie wpieniać, że ma się bubel przereklamowany, bo póki co jest jak w reklamach, nic nie jest przekolorowane. Cieżko też jest mówić niecały tydzień po premierze po kilku grach, że to hiper super sprzęt będzie, że ho ho. Poczekajcie na prawdziwe tytuły z wykorzystaniem Move, bo póki co to jest jak konwersja do 3D, a nie Avatar 3D.

Może zadam pytanie troszkę pod innym kątem, nie czy Move jest cool, tylko co Wy oczekiwaliście od Move i co oczekujecie, jest coś inaczej niż producent mówił? Kota w worku kupiliście? Bo nie kapuję? Bo chyba takie burżuje nie jesteście, żeby wydawać przeszło 200-400 zł, żeby zobaczyć, jak to jest? A niektórzy mają po dwie pały, kontroler, pełne wersje gier na Move, kamerkę - to kosztuje? 135 zł za 1 pałę, 115 za kontroler, kamerka 115, pełne wersje gier 130, no darmo nie jest, chyba nie kupuje się, a może będzie fajnie?

Tutaj rozkręcamy PS Move i małe porównanie z Wii

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor - wii buja się od paru lat tj. że jest na rynku od paru lat i to stanowi przewagę.

powoli odeszliśmy od tematu, bo to, że wii się sprzedało najlepiej nie ma nic do rzeczy.

to, że move nie jest rewolucją wie każdy kto choć trochę się sprawą interesował, tak samo każdy kto dalej się sprawą interesuje wie, że move ma dużo większe możliwości od wiilota (który już oczywiście multum zarobił). To, że mobor lepiej ocenia wii sports to jest jego subiektywna ocena. W psx extreme czy też Neo przeczytasz że sports champion jest lepszy, ma mniej dyscyplin ale jest lepiej wykonane i sterowanie jest bardziej precyzyjne. Ja czekam na gry poważniejsze czyli Kz3, Socom, po drodze zagram po raz kolejny w RE5, HRain.

Mi niestety wczoraj udało się tylko trochę pograć w RUSE. Pierwsze wrażenie - dzięki MOVE sensownie steruje się w tego typu grach, jest to banalnie łatwe, drugie wrażenie - kto do jasnej cholery jest odpowiedzialny za polonizację tej gry?!

Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosłownie dwa zdania...

Kupiłem Move a dokładniej 2 pały, kamera, kontroler + start the party i sport cośtam.

Nie było czasu sie z tym zaprzyjaźnić bo ciągle w biegu. Ale...

Naładowałem, odpaliłem synowi - lat 5 - start the party i ...cały dzień machał tym kijem.

Czyli podoba się.

Przedwczoraj znajomi wpadli w nocy na litra i Buzza na playu - odpaliłem start the party i ... bach godzine machali kijem zamiast polewać.

W efekcie musiałem wyłączyć te całe PS bo zabawe psuło :blink:

Niedługo odpale te płyte ze sportem ale juz zauważyłem że jest dobrze. Powiedziałbym że po Buzzie to najfajniejsza imprezówka na ps3.

Tyle, znikam, miłego wieczoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedwczoraj znajomi wpadli w nocy na litra i Buzza na playu - odpaliłem start the party i ... bach godzine machali kijem zamiast polewać.

Jakby tak regularnie polewali, a potem machali, to miałbyś zaraz pały wbite w świecidełko.

P.S.

W Carrefour Reduta (W-wa) starter za 199 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Nie no Buzza to nic nie przebije nawet dwie pały :lol:

Mówiłem, że Move to bardzo dobry produkt i polecam z czystą świadomością, chyba że Sony da ciała i nie będzie więcej tytułów na Move :blink: ...tak jak to zrobili z PS Eye :P

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak tytułów na PS-EYE ?

A czemu sie dziwisz ?

Ta kamerka to porażka na całej linii. Jej parametry są dla Nintendo Wii a nie PS3

Kto to widział by kamera do konsoli HD operowała w rozdzielczosci VGA ?

Włacz sobie EyePET'a - jak zobaczylem na TV mydło z kamery - od razu odechciało mi się grać

Ta kamera powinna miec przynajmniej 1280x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie to ale dotej pory nie miałem do czynienia z psp

Więc zapytam tak ile kasy musze wydać na komplet i co on powinien zawierać

Czy rozglądać się za xbox i Kinect ?

Edytowane przez Roobertt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytasz o bundle konsola ps3 + zestaw do move? Nie wiem czy jest sens kupować ps3 dla move, gdyż na razie jest to ciekawostka, mało jest gier przeznaczonych dla tego kontrolera. Jako, że nie przepadam za tytułami stricte casualowymi (typu wszelkiej maści sporty) obecnie grywalnym z move dla mnie jest tylko RUSE i w najbliższej przysłości będzie Heavy Rain. Trzeba poczekać na poważne tytuły jak Killzone 3, Socom4, MAG itd.

co do xboxa360 i kinecta nie zapowiada się to dobrze niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy LittleBigPlanet (jedynka lub GameOfTheYear) działa z move? trzeba mieć specjalną wersję gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałeś się czy wersja zwykła albo GOTY działa z Move? To ja napisałem, że nie. A to co pokazujesz to jakieś demo z targów. 2 część też od razu nie będzie miała wsparcia tylko jakieś demo dodane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że nie ma żadnej wersji LBP z supportem Move ? (przysiągłbym że gdzieś mi się obiło że jest, i nie chodzi mi o LBP 2)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tak pozno trafilem na ten temat, ale mam zarowno Wii jaki i Play Move. W 100% zgadzam sie z Moborem, Wii choc brzydsze graficznie to lepiej wspolgra z graczem. Move to takie ladne, zagmatwane swiecidelko.. Ciagle trzeba kalibrowac, nie czuc gry i ogromny LAG w kazdej grze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ludzie maja klapki na oczach i nie kazdy jest w stanie ocenic swoj nowy nabytek na trzezwo

Jak czytam wypowiediz niektórych na forach na temat Move to sie zastanawiam czy o tym samym piszemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to od premiery ja w ogóle nie widzę tego w sklepach. Mogliby coś z tym zrobić... poszła fala a towaru do dziś brak w MM czy Saturn (samych różdżek) Przynajmniej w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej, za sam zestaw startowy życzą sobie ponad 220 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dlatego ze ludzie sie na to rzucili - sony wyprzedało wszystko co miało. Pod tym wzgledem istny HIT

bez dwoch zdań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to pokazuje jaka to klapa biznesowa... to już chyba 2-3tyg od kiedy brak całkowity tego urządzenia w sklepach. Bravo dla kogoś kto za to odpowiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj - w Euro można spokojnie kupić

U mnie mają w 3 roznych sklepach (teraz) przed chwilą sprawdziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie sprawa ma się z Playstation move controler (zwanym potocznie pałką ;) ). Na allegro trafiłem już 2 sklepy które wystawiają aukcję ze sprzętem którego nie posiadają. W aukcji nie zamieszczono żadnej informacji o późniejszym terminie wysyłki (poza wysyłka w 24h). W obu sklepach czekam na zwrot kasy. Nie pozostaje chyba nic innego jak zamówić z pewnego źródła jakim jest amazon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...