Skocz do zawartości
Abcd

Dune HD Max - kombajn multimedialny HDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ten odtwarzacz (lub jaki kolwiek inny) ma możliwość odtwarzania remuxów blu-ray do MKV (nienaruszony obraz, dźwięk, napisy pgs, chaptery) wykonanych np w programie MakeMKV. Bo z tego co wyczytałem z remuxami dvd do MKV nie powinno być problemów.

ten MakeMKV zostawia tylko DTS-core zamiast DTSHD MA :-(

i nie ma opcji, żeby to odznaczyć :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie, zdecydowałem się na zakup Maxa ale zależy mi na wgraniu nowego klienta torrent. Czy wiadomo coś na temat podobnej aplikacji NMTCommunityInstallerPortable która obsłuży tego plajerka. Posiadałem Icyboxa 309 z którym idealnie ta aplikacja współpracowała. Ten oryginalnie wgrany nie należał do najszybszych (dotyczy Icyboxa), sprawdził się Transmission. A tak w ogóle orientuje się ktoś czy do tej serii odtwarzaczy będzie możliwość wgrywania alternatywnych aplikacji.

Pozdrawiam

miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... czy ten odtwarzacz ma możliwość odtwarzania remuxów blu-ray do MKV (nienaruszony obraz, dźwięk, napisy pgs, chaptery) wykonanych np w programie MakeMKV.

Czy mógłbyś wytłumaczyć sens takich przeróbek (nienaruszony obraz, dźwięk) ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wytłumaczyć sens takich przeróbek (nienaruszony obraz, dźwięk) ?

teoretycznie w mkv film zajmuje mniej. inny kontener.

to ode mnie

niech się wypowie @stasioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie w mkv film zajmuje mniej. inny kontener.

to ode mnie

niech się wypowie @stasioo

Hmmm... a ile to bajtów zaoszczędzisz? Skoro tor Audio i Video mają być "bez zmian" to nadmiarowość kontenera to jakieś ułamki procentów rozmiaru filmu. Logiczniejsze było by zostawienie tego w spokoju niż zamiana na inny format..

To, że filmy w MKV zajmują mniej to kwestia KOMPRESJI OBRAZU czyli tor video dostaje po głowie ,a z toru audio zostawia się najczęściej DTS Core /w nielicznych przypadkach DTS MA/.

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tor audio też jest "gorszej" jakości.

Ja tylko dałem opisałem dlaczego można to zrobić.

Także jak się ma dodatki to można przepuścić przez tsmuxera i zostawić format blu-ray.

Już się zamykam.

Sorry za offtopa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a ile to bajtów zaoszczędzisz? Skoro tor Audio i Video mają być "bez zmian" to nadmiarowość kontenera to jakieś ułamki procentów rozmiaru filmu. Logiczniejsze było by zostawienie tego w spokoju niż zamiana na inny format..

To, że filmy w MKV zajmują mniej to kwestia KOMPRESJI OBRAZU czyli tor video dostaje po głowie ,a z toru audio zostawia się najczęściej DTS Core /w nielicznych przypadkach DTS MA/.

to nie jest w 100% prawda ....

jesli Blu kompresujemy do MKV to jest kompresja i teoretyczna strata jakości ale jesli:

od samego poczatku zrodlo byloby nie w H264 a w x264 (czyli w kodeku najczestszym dla MKV) to jakosc byla by lepsza przy takiej samej wielkosci pliku video ...

wszystkie testy jakie znam, zestawiajace ze soba H264 i x264 wykazuja wyrażna przewage tego drugiego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty BD mogą być kodowane trzema kodekami - x264 to "nielegalny" kodek zbudowany na "wykradzionym" kodzie źródłowym .

Ja nie znam żadnego testu, który bezpośrednio uznaje wyższość x264 nad h264 - chętnie rzucę okiem.

W mojej ocenie kodowanie BD do MKV przy założeniach o nie dotykaniu obrazu i dźwięku to jakieś totalne nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x264 to "nielegalny" kodek zbudowany na "wykradzionym" kodzie źródłowym .

Pierwsze słyszę. Mógłbyś rzucić jakimś linkiem, który potwierdzałby te informacje ?

Nie chodziło przypadkiem o Divx ;-) ?

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś miał możliwość zabawy tym sprzętem ?

wymoderowano

Na razie mamy potwierdzenie, że plomby na moduły z wkładanym dyskiem nie będą instalowane. Można wrzucać własny dysk bez utraty gwarancji.

Jak tylko dostaniemy sprzęt to podzielimy się wrażeniami.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty BD mogą być kodowane trzema kodekami - x264 to "nielegalny" kodek zbudowany na "wykradzionym" kodzie źródłowym .

Ja nie znam żadnego testu, który bezpośrednio uznaje wyższość x264 nad h264 - chętnie rzucę okiem.

W mojej ocenie kodowanie BD do MKV przy założeniach o nie dotykaniu obrazu i dźwięku to jakieś totalne nieporozumienie.

oczywiscie, ze nie ma sensu kodowanie tylko dla zmiany kontenera bez kompresji ...

nie pamietam juz stronki ale wlasnie tu na forum dostalem kiedys linka do porownania wydajnosci i jakosci roznych kodeków ... miedzy innym x264, H264, Xvid i jakis MainConcept ... moze google cos wyrzuci jak sie poszuka ...

bylo chyba czyste AVI kompresowanie roznymi kodekami ...

sam ja ksciskalem BLu do MKV, a robilem to moze z 5x (potem m isie znudzilo) to kompresowalem tak, zeby video i audio zajmowalo mi na Nasie max. tyle, ile maja 2 plyty DVD-DL ... (kolo 16-17GB) ...

Edytowane przez Cretino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misfit

gdzie Ty żyjesz

X264 to pirat

H264 to pierwotna wersja i stosowana czy to w blu-ray czy w kamerach, wszedzie tam gdzie jest legalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misfit

gdzie Ty żyjesz

X264 to pirat

H264 to pierwotna wersja i stosowana czy to w blu-ray czy w kamerach, wszedzie tam gdzie jest legalnie.

Niby jak pirat skoro jego implementacja jest upubliczniona na warunkach licencji GNU GPL, jeśli byłby to pirat to łamałby patenty a tak nie jest

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1027256

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"x264 – darmowa i otwarta implementacja kodera H.264/MPEG-4 AVC. Została upubliczniona na warunkach licencji GNU General Public License. Licencja ta może być niekompatybilna z patentowymi licencjami MPEG-LA w krajach uznających patenty programowe."

http://pl.wikipedia.org/wiki/X264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymoderowano

Na razie mamy potwierdzenie, że plomby na moduły z wkładanym dyskiem nie będą instalowane. Można wrzucać własny dysk bez utraty gwarancji.

Jak tylko dostaniemy sprzęt to podzielimy się wrażeniami.

Witam

Właśnie czekam na kuriera, obiór w środę. Będzie okazja do testów.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można dodać jakieś foto żeby wyświetlało się podczas słuchania muzyki lub radia? Jeżeli tak, prosiłbym bardzo o krótki opis jak to zrobić. Oraz czy jest możliwość zmiany głównej tapety? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Przymierzam się mocno do zakupu Dune HD Max. Czy ktoś może wie jak długo trzeba czekać na nowy procesor w Maxach? Znalazłem info tu na forum, że ma to być kwiecień 2011, a w sklepie mówią mi że najprędzej lipiec 2011. Która data jest bardziej wiarygodna? Czy warto na niego poczekać. W czym zauważę zmianę, na którą wpływ będzie miał nowy procek. Będę wdzięczny za info.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem informację, że nawet może to być 3 kwartał 2011 ;) Jak widać zdania podzielone i chyba sam producent jeszcze dokładnie tego nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe prawdy jest stwierdzenie "3 kwartał".

Sam procesor nie wnosi specjalnie nic nowego. Mocniejszy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...