Skocz do zawartości
paw

[News] Gwiezdne Wojny - czyli jak zepsuć wydanie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś zapodać w jednym poście:

adresy mejl

gotowy text który wysłał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podają że polskie napisy są w wersji czeskiego wydania .

http://www.film-game...bd,0930779.html

NADZIEJA UMIERA OSTATNIA ... :lol:

Chyba błąd, ale dociekliwi dopytają - może ktoś precyzyjnie odpowie.

Pytanie do FOX.co.uk o to, w jakich jeszcze lokalizacjach umieszczone są napisy PL pozostaje bez odpowiedzi . ( Włosi maja w kilku, Hiszpanie także )

Ręce opadają ....:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że poza garstką ludzi na tym i innych podobny forach (czyli z 50 osób w porywach) wszyscy będą szczęśliwi że w końcu mają STAR WARS na BLURAY z lektorem i mogą z dzieciakami obejrzeć. Mało kto ze zwykłych użytkowników zwraca uwagę na dokładną specyfikację. Dlatego kiedyś wydawano DVD z wielkimi napisami na przedniej okładce : "LEKTOR PL".

Więc tyle nasze co sobie tu popsioczymy i ponarzekamy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy będą szczęśliwi że w końcu mają STAR WARS na BLURAY z lektorem i mogą z dzieciakami obejrzeć.

no to się zdziwią jak zamiast lektora usłyszą pełny dubbing :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że poza garstką ludzi na tym i innych podobny forach (czyli z 50 osób w porywach) wszyscy będą szczęśliwi że w końcu mają STAR WARS na BLURAY z lektorem i mogą z dzieciakami obejrzeć. Mało kto ze zwykłych użytkowników zwraca uwagę na dokładną specyfikację. Dlatego kiedyś wydawano DVD z wielkimi napisami na przedniej okładce : "LEKTOR PL".

Więc tyle nasze co sobie tu popsioczymy i ponarzekamy :(

A ja mam wrażenie, że w przypadku Blu-raya jest jednak trochę inaczej. DVD jest dla mas i cały czas to widać po sprzedaży i po sklepach. Ale Blu-ray to już wyższa szkoła jazdy. I chyba jednak edukacja jest większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się zdziwią jak zamiast lektora usłyszą pełny dubbing :lol:

Teraz to ja się dziwię ?! Jak to KUR... Dubbing ? Serio ? Nie będzie lektora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie troszke nie chce wierzyc ze Imperial nic nie moze.

Zawsze mozna spróbować zapytac Pana Sunil R. Shach - Prezesa Zarządu i Dyrektora w jednym i przy okazji podziekowan za Jego produkcje, ktore podnosily nam w dziecinstwie poziom adrenaliny, wspomniec równiez o tym, jak adrenalina skacze Wam dzisiaj i szepnac pare słow o obawach na przyszlosc, wynikajacych z dotychczasowej polityki wydawniczej. Zakladam ze firma trzepie kase na dystrybucji kinowej i faktycznie BD ma gdzies. Co nie znaczy, ze to nie moze ulec zmianie.

Teraz to ja się dziwię ?! Jak to KUR... Dubbing ? Serio ? Nie będzie lektora ?

Czemu sie dziwisz? Przeciez to film dla dzieci. :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech sie nie dziwią że immiast kupic legala zapuszczę sobie HOSTING :)

Maja PL w pompie - PL ma ich w pompie jeszcze bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że w przypadku Blu-raya jest jednak trochę inaczej. DVD jest dla mas i cały czas to widać po sprzedaży i po sklepach. Ale Blu-ray to już wyższa szkoła jazdy. I chyba jednak edukacja jest większa.

E tam - dużo nadzianych buców kupuje wszystko jak leci z półki nie patrząc czy jest dźwięk 2.0 czy 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że w przypadku Blu-raya jest jednak trochę inaczej. DVD jest dla mas i cały czas to widać po sprzedaży i po sklepach. Ale Blu-ray to już wyższa szkoła jazdy. I chyba jednak edukacja jest większa.

To zalezy jak pozycjonujesz BD.

Odtwarzacz kosztuje dzisiaj tyle co odtwarzacz DVD. Plyty BD zas tyle co plyty DVD w roku ubieglym. Chyba mozna pokusisc sie o stwierdzenie, ze BD staje sie produktem popularnym, a nie luksusowym, dla wybranych. Chyba, ze chcesz tak ciagle myslec, patrzac przez pryzmat Polski, jako kraju 3-go swiata. "Branza" juz najwyrazniej to widzi inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam - dużo nadzianych buców kupuje wszystko jak leci z półki nie patrząc czy jest dźwięk 2.0 czy 5.1

No widzisz przy okazji zauwazalnej obnizki cen, kupuja rowniez nienadziani buce, razem z rzesza pozostalych ludzi, ktorzy majac juz lelewizor HD, telewizje HD, MKV HD, chca rowniez miec BD HD zamiast DVD. To chyba naturalna kolej rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zapodać w jednym poście:

adresy mejl

gotowy text który wysłał :)

Dołączam się do prośby!!!

Może coś da jak więcej osób zasypie skrzynki mailowe FOX'a i LucasFilm !!!

Skrzyknijmy się i wysyłajmy!!!

Zawsze warto próbować niż nic nie robić tylko marudzić!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie straszenie Foxa, ze jego filmow ( plyt) nie kupimy w jednym sklepie tylko drugim, nie wyglada na przekonywujaca strategie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie straszenie Foxa, ze jego filmow ( plyt) nie kupimy w jednym sklepie tylko drugim, nie wyglada na przekonywujaca strategie.

Poza tym się przejmą jak cholera 10 mailami, wycofają cały nakład i dadzą wam Audio Angielskie w nowej edycji - buhaha. Zejdźcie na ziemię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisać warto. Nie "straszyć", że kupimy angielskie, tylko, że nie kupimy wogóle i będziemy namawiać innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej ponarzekac na forum i dawac dalej sie ru***c w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej ponarzekac na forum i dawac dalej sie ru***c w d...

Nie. Ja tylko mowie o wlasciwym zaadresowaniu krytyki. Walcie w polski

Imperial CinePix Sp. z o.o.

Jerozolimskie 179 Warszawa 02-222

Nie mailem, ktory zostanie skasowany, ale poczta do Szanownego Pana Dyrektora.

Jak sekretarka bedzie musiala otworzyc takich 50 listow, to moze odnotuje na liscie informacji do przekazania "komu trzeba". Kazdy kto sie otarl o korporacje wie jaka jest roznica pomiedzy informacja przychodzaca "z dolu", a ta ktora przychodzi "z gory"

A do Foxa przeciez tez mozecie pisac. Pytanie tylko czy z ich pozycji, to cos zmienia, ze kupicie to w UK albo ze sklepu na Guernsey.

A straszenie ze sie nie kupi nie ma sensu. Trzeba po prostu nie kupowac. Walkujemy ten temat od 3 lat. Czy aby konsekwentnie?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że recenzje polskiego wydania w prasie i internecie będą fachowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już to widzę. 3/4 pewno nie słyszy różnicy między DTS a DTS HD MA. Nie żebym się mądralował ale nie znalazłem do dzisiaj w prasie czy na innych stronach recenzji na poziomach technicznych. Więc coś czuje, że nikt a nikt tego nie zauważy.

Dlatego trzeba będzie to zrobić tutaj. Tylko kto będzie dawcą? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja tylko mowie o wlasciwym zaadresowaniu krytyki. Walcie w polski

Imperial CinePix Sp. z o.o.

Jerozolimskie 179 Warszawa 02-222

Nie mailem, ktory zostanie skasowany, ale poczta do Szanownego Pana Dyrektora.

Jak sekretarka bedzie musiala otworzyc takich 50 listow, to moze odnotuje na liscie informacji do przekazania "komu trzeba". Kazdy kto sie otarl o korporacje wie jaka jest roznica pomiedzy informacja przychodzaca "z dolu", a ta ktora przychodzi "z gory"

Dobry pomysł, trzeba uświadomić ludzi z Imperiala (jeśli jeszcze tego nie wiedzą Ci z góry) czym jest dla prawdziwych fanów brak bezstratnej angielskiej ściezki DTS-HD MA i że przez idiotów z FOX'a tracą kasę i powinni na to zareagować swoimi oficjalnymi i nieoficjalnymi kanałami aby taka sytuacja nigdy więcej nie miała miejsca.

Ale oczywiście to nie znaczy, że my jako klienci mamy sobie siedzieć z założonymi rękami. Nic nie kosztuje uświadomienie FOX'a i LucasFilm, że skoro oni mają nas w [beeep]e poprzez wykastrowanie angielskiej ścieżki DTS-HD MA to my również mamy w [beeep]e ich wydanie.

Poszkodowani nie jesteśmy tylko my, ale również hiszpanie, grecy, węgrzy, izraelczycy, islandzycy i ten promil z niemiec, austrii i szwajcarii, który ogląda filmy w oryginalnej ścieżce dźwiękowej, a nie w niemieckim dubbingu.

Myślę, że jest to całkiem spora liczba osób i jeśli chociaż 1% wyśle do nich swoje żale to może da to jakiś wymierny efekt. Oczywiście najlepiej byłoby dotrzeć do kogoś wysoko postawionego w LucasFilm i grzecznie mu wyjaśnić w czym problem i że ich dzieło zostało wybitnie skaszanione w niektórych zakątkach świata, także jeśli ktoś ma namiary na taką osobę to bardzo prosimy o pomoc.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to KUR... Dubbing ? Serio ? Nie będzie lektora ?

Przecie od dawna trąbili ze robią nowy dubbing do starej trylogii, podczas gdy nowa zapewne bedzie miała ten sam co w kinach (a w przypadku EIII również na DVD). Lektora nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co mnie najbardziej w tej sytuacji wkurza?

Niektórzy przytaczają argument że "polski rynek jest tak malutki że nie opłaca się robić polskiego authoringu".

Przepraszam a ile to kosztuje? Nawet na tym forum jest kilka(naście/dziesiąt) osób które zrobiło by to za darmo i to w parę godzin.

Koszt wytłoczenie 1000 czy paru tysięcy płyt, licząc jednostkowo za sztukę jest bardzo podobny.

A więc gdzie są te ogromne koszta które wpływają na to, że nie ma porządnego polskiego wydania?

Sprawa jest prosta. Ktoś kto decyduje o wydaniach ... nie ma pojęcia, że komuś robi krzywdę albo ... ma to gdzieś ...

W pierwszym przypadku należało by dotrzeć do tej osoby(osóB) i wytłumaczyć. W drugim przypadku możemy sobie krzyczeć i tak nic to nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co mnie najbardziej w tej sytuacji wkurza?

Niektórzy przytaczają argument że "polski rynek jest tak malutki że nie opłaca się robić polskiego authoringu".

Przepraszam a ile to kosztuje? Nawet na tym forum jest kilka(naście/dziesiąt) osób które zrobiło by to za darmo i to w parę godzin.

Koszt wytłoczenie 1000 czy paru tysięcy płyt, licząc jednostkowo za sztukę jest bardzo podobny.

A więc gdzie są te ogromne koszta które wpływają na to, że nie ma porządnego polskiego wydania?

Sprawa jest prosta. Ktoś kto decyduje o wydaniach ... nie ma pojęcia, że komuś robi krzywdę albo ... ma to gdzieś ...

W pierwszym przypadku należało by dotrzeć do tej osoby(osóB) i wytłumaczyć. W drugim przypadku możemy sobie krzyczeć i tak nic to nie zmieni.

"Nawet na tym forum jest kilka(naście/dziesiąt) osób które zrobiło by to za darmo i to w parę godzin." - włącznie z wypluciem BDCMF'a ?? :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...