Skocz do zawartości
pwt

Piąty element na Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

no zobaczymy czy czegoś nie spaprają... oby nie, bo filmy zacne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za takie pieniążki chętnie kupię obydwa tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąty wyszedł dwa razy gdyż pierwsza wersja była słaba i zrobili nową. Coś w stylu Robocopa itp. Mam nadzieję, że oczywiście to będzie ta wypasiona wersja obrazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na stronie internetowej blu-ray.poral.net jest napisane że te filmy mają miec po 25GB! Coś kiepsko. Tyle miala wersja skopana 5 elementu, obawiam się że będzie taka sama.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Leon bd50 dwie warstwy

5 element bd25

Dane od dystrybutora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIADOMO JEDNO - PIĄTY ELEMENT JEST SKIEPSZCZONY !!! :rolleyes:

Amerykański remaster (goły film z TrueHD + pl sub.) waży 32 142 043 844 bajtów , więc jeśli polska wersja ( z Menu, zapowiedziami, planszami,

nie daj boże dodatkami i kilkoma językami audio + napisy ) ma się zmieścić na BD 25 ( 22.7GB) , to chyba wiadomo o co chodzi ? ;)

OSZCĘDNOŚCI WYDAWCY .... a cena 3 x jak za oceanem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli d..a, to jeden z moich ulubionych filmów

czy informacja o objetości płyty jest pewna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykańską wersję masz powyżej, a co do polskiej, to się nie wypowiadam - może ktoś ma pewniejsze info !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Let's face it:

Czy Monolith kiedykolwiek wydał coś dobrze? :) A to aspect ratio skopane (Rambo - choć na Blu chyba AR był akurat ok, Taken, 16 przecznica, Miasto Gniewu, Slumdog i masa innych tytułów), a to transfer byle jaki, a to pikseloza (do tej pory jak sobie przypomnę jak wyglądał obraz na ich DVD z Brokeback Mountain to mi się niedobrze robi) o dodatkach nawet nie wspominam bo i słów szkoda.

Dobra, wiem, są wyjątki, ale generalnie znaczek Monolithu na opakowaniu znaczy mniej więcej to samo co jakby walnęli tam plakietkę z napisem UWAGA: BUBEL! Jak oni coś mają wydac to od razu się rozglądam za wydaniami zagranicznymi.

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jeszcze jakim kodekiem będzie zrobiony, ale chyba nie będzie to 50% przyrost wydajności kodeka wynikający z różnicy ( ~20GB vs. ~30GB)

Jednym słowem - miało być dobrze, a wyszło jak zawsze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nawet mi nie mówcie, że znów d...a :P

jeszcze czekam na opinie, ale zdaje się, że znów trzeba będzie się wspomagać zagramanicznym :D wydaniem...

i jak tu wpierać polskich wydawców :)

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Let's face it:

Czy Monolith kiedykolwiek wydał coś dobrze? :) A to aspect ratio skopane (Rambo - choć na Blu chyba AR był akurat ok, Taken, 16 przecznica, Miasto Gniewu, Slumdog i masa innych tytułów), a to transfer byle jaki, a to pikseloza (do tej pory jak sobie przypomnę jak wyglądał obraz na ich DVD z Brokeback Mountain to mi się niedobrze robi) o dodatkach nawet nie wspominam bo i słów szkoda.

Dobra, wiem, są wyjątki, ale generalnie znaczek Monolithu na opakowaniu znaczy mniej więcej to samo co jakby walnęli tam plakietkę z napisem UWAGA: BUBEL! Jak oni coś mają wydac to od razu się rozglądam za wydaniami zagranicznymi.

Polecam KSIĘGĘ OCALENIA - wreszcie prawdziwe i pełne wydanie filmu ze stajni Monolithu, cena 69zł w media, dodatki są, obraz jak trzeba, dźwięk jak trzeba, nawet funkcja PIP jest... ale jakby skopana, chyba że tak było w oryginale, bo po włączeniu przestawia się dźwięk na osobną ścieżkę DTS 2.0 z nałożonym już dźwiękiem wyświetlanych w formie PIP reportaży, a nie, jak to normalnie bywa, że dźwięk jest dodatkowo nakładany na oryginalną ścieżkę. Mam nadzieję, że to początek dobrej drogi Monolithu!! A strzelanina na około 50 minucie to poezja:) zero muzy i wystrzały tak głośne, że rusza głośnikami i ten surround... ;) Polecam i sorry za off-topa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki ktoś nie sprawdzi to chyba będzie problem. Nikt tego nie kupi bo każdy się będzie teraz bał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księgę Ocalenia oglądałem wczoraj. W/g mnie:

Film: 9

Obraz: 10

Dźwięk: 10

Dodatki: 8

Za 69zł warto posiadać w swojej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki ktoś nie sprawdzi to chyba będzie problem.

Mogę sprawdzić co "siedzi na płycie", tylko napiszcie mi jak to zrobić :D

BDInfo pod Windows 7 wywala błąd o zabezpieczonym lub uszkodzonym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, to może od podstaw ..... ile waży cała płyta ?

Poniżej to co pokazuje BDInfo zanim zacznie skanować streamy i wyrzucać błąd.

Rozmiar samego filmu to 24 265 125 888...

Disc Title: PIATY_ELEMENT
Disc Size: 24 794 513 690 bytes
Protection: AACS
BD-Java: No
Playlist: 00000.MPLS
Size: 0 bytes
Length: 2:06:26
Total Bitrate: 0,00 Mbps
Video: MPEG-4 AVC Video / 0 kbps / 1080p / 23,976 fps / 16:9
Audio: English / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz
Audio: Polish / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz
Subtitle: Polish / 0,000 kbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco - mamy 2 dżwięki, co obcina dla video ok. 2 GB + kompra AVC , więc chyba nie ma co porównywać do remastera z USA ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z dodatkami ? - sa ?

I jak ogólne wrażenie - obraz OK , świeżutki :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie co to jest. Przed remasterem to był marny MPEG2 więc tutaj mamy MPEG4 i nie sądzę by była to inna wersja niż remastered (bo niby jaka?). A że nie ma PCM 5.1 itd (a w zachodniej wersji jest : / ) to się na 25GB zmieściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z dodatkami ? - sa ?

Oczywiście! Cała masa, wszystkie w kategorii "bezpośredni dostęp do scen" :angry:

Ale z tego co wiem to zremasterowane wydanie z 2007 roku też nie miało dodatków.

I jak ogólne wrażenie - obraz OK , świeżutki :)

Obraz bardzo dobry, niezłe nasycenie barw, duża szczegółowość i nie wygląda na film z 1997r.

Co prawda nie mam porównania z wersją BD50, ale do posiadanej BD25 nie mam zastrzeżeń :)

Dźwięk jest czysty, szczegółowy i co ważne, nie jest szczelny - jak to się czasami zdarza.

Nie jest to może jakość "Avatara", ale do "Gladiatora" to bym tego wydania nie porównał,

ot co, wysoka średnia półka, która nie ma się czego wstydzić. Nie żałuję zakupu.

Gmeru: To jest remaster (widziałem ten crap z 2006r.), tylko po kompresji do BD25 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi to być remaster z wersji amerykańskiej. Może to też być master od Gaumont (np. użyty w wersji francuskiej czy skandynawskiej), który IMO pod pewnymi względami jest lepszy od wersji amerykańskiej. Pomijam różnice w jasności i kolorkach - w wersji od Gaumont obraz jest jaśniejszy z bardziej żywymi kolorami, ale to już kwestia gustu co komu bardziej pasuje.

Tutaj porównanie -> http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1265121

Ciekawe jak się ma do tego polskie wydanie, jakby ktoś mógł rzucić screenami byłoby super, mielibyśmy jasność czy użyto mastera z wersji US, od Gaumont czy jeszcze jakiegoś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...