Skocz do zawartości
moonfall84

Kamera HD do 2.500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wogóle setki na oczy nie widziałem. W ofercie sklepów niby jest.... Kupię go na bank ale nie za 1400

Poczekam na wyprzedaże i łyknę za max 7-8 stowek

Ja to Cię Mobor nie rozumiem, narzekałeś na duże aparaty a kupiłeś NEX5 i w dodatku łapie fokus jakby szukał go wieczność,

TX100 pisałeś coś tam beee....

a teraz go chcesz kupić, powiem tak kobiety tak robią:)

Pamiętaj, że sa tutaj osoby, który na Twoich wypowiedziach wyrabiają sobie opinie o różnych produktach - niestety, ale tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tyg. wyjezdzam na wakacje i fajnie by bylo cos nagrac.

Fajne te aparaty, male i wygodne. Do zdjec mam D90, ale potrzebuje cos do filmow HD.

Sprawdzalem na Ebay i maja TX7, TX9 i TX100.

Teraz pytanie, ktory wybrac?

P.S.

Czy canon HV40 jest nadal jedna z najlepszych kamer HD,

pytam bo jest kilka na Ebay do licytacji.

TX100 najładniej nagrywa, TX7 robi "butelkę" i gorszy ma obraz, pisałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tx100 ma najjmniejszy pixel - cudów nie ma

Nie uwierze ze matryca z 16mln daje lepszy obrazek niz tej samej wielkosci moduł z 10mln - obie w tej samej technologii.

Butelka - jest - tak jak i w TX100 - tyle ze tam dodali programową korekcję (bo szkło te same)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 czy 10 czysty marketing nic więcej, mój aparat ma 6 i je rozwala.

Co do butelki, nie wiem jak jest do końca ale to przekreśla TX7/9. To może ktoś napisał już FW niwelujący takie problemy.

Na koniec szkło mają ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nowość Sony i drogo musi być, ja pewnie kupię za rok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie widzisz różnicy miedzy 16 a 10 i dla ciebie jest to tylko marketing to wystarczy to skomentować jako... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS w aparacie jest tak potrzebny jak ślepemu okulary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS w aparacie jest tak potrzebny jak ślepemu okulary

... kiedyś też tak mówili o telefonach komórkowych , a dziś . Nie jest niezbędny i na pewno lepsze zdjecia nie robi , ale fajny bajer (w aparatach samsunga od biedy może robić za nawigacje) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor ma jakieś dziwne .....

16 a 10 a co tu widzieć napis chyba na pudełku bo nic więcej.

Dobrze mieś GPS, dlatego kolejny raz się nie zgadzam z Mobor i całe szczęście :)

TX100v jest lepszy od TX7 i to widać gołym okiem, każdy może sam sprawdzić a GPS się przydaje, ja lubię wiedzieć gdzie była fotka zrobiona.

Pewnie Mobor chce wystawić TX7 do sprzedaży i dlatego tak go zachwala, 700zł sprzeda doda z wypłaty parę groszy i będzie nowszy lepszy model, a co tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem i przetestowałem mocno HX9 - możliwości duże jak na taki aparacik a filmy nagrywa naprawdę niezłe :) Zapasowy aku poniżej stówki? oryginalny? chyba bez szans - kupiłem za 150 i uznaję to za megaokazję! W media jest promocja na karty hamy - 8 mega, class 10 po 79 zł - to jest gratka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapasowy aku poniżej stówki? oryginalny? chyba bez szans - kupiłem za 150 i uznaję to za megaokazję!

Kupiłem do tego aparatu baterie za 20zł która okazała się ok 20% słabsza od oryginalnej, więc nie wiem czy jest sens kupowć Sony za 150zł.

A filmy naprawdę kręci rewelacyjne.

Edytowane przez ravel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor ma jakieś dziwne .....

16 a 10 a co tu widzieć napis chyba na pudełku bo nic więcej.

jezeli twoj zasób wiedzy konczy sie na takim stwierdzeniu to szkoda czasu na dyskusje z tobą

Bredż sobie sam - sorry ale inaczej tego nazwać nie mozna

Jak chcesz swoje złote mysli gdzieś jeszcze skonsultowac to wejdz na dowolne forum fotograficzne - chętnie poczytam jaką jazdę ci koledyz fotografowie zrobią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak se tłumacz, za rok napiszą 32 i co z tego ile tam piszą nie ma znaczenia, czysty chwyt marketingowy.

Przecież normalnej osobie nie jest to potrzebne. Na fora foto nie wchodzę nie potrzebuję się podniecać ile mam i jaki mam duży obiektyw, może Ty musisz nie ja, wiec po jaką cholerę mnie tam chcesz wysłać! Wygłaszasz i narzucasz swoje zdanie innych się nie liczy, jesteś najmądrzejszy z całej swojej wsi.

Nic do Ciebie nie mam, ale daj innym też coś powiedzieć i mieć złote myśli, Panie mądraliński.

Dobrze, że Cię nie posłuchali i kupili lepszy aparat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił dokłądnie to samo co TX100 tyle ze w wiekszej kaście i odrobinę lepszym szkiełkiem

A czy bedzie z tego obiektywu zadowolony na dłuższą metę- czas pokaze

Tym bardziej że SONY od roku nie produkuje juz aparatów w KKW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor ja nie wiem czy Ty czytasz uważnie, pisałem o porównaniu tych modeli w praktyce i moje spostrzeżenia były takie jak napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie karte Sandisk Extreme III class 6

Tutaj test:

Test finished without errors.

You can now delete the test files *.h2w or verify them again.

Writing speed: 11.2 MByte/s

Reading speed: 14.0 MByte/s

H2testw v1.4

Czy taka karta bedzie wystarczajaca do nagrywanie w Full HD?

Ile minut materialu zmiesci sie na tej karcie, a ile zmiesci sie na karcie 32GB?

P.S.

Zamowilem TX100 :rolleyes:

Edytowane przez stanleytli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo a więcej w "i"

Znając życie w instrukcji pewnie jest podane dla różnych kart.

Jak będziesz miał to się pochwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ktoś kupił Sony HX9V, trochę się bawiłem i wygląda obiecująco.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ktoś kupił Sony HX9V, trochę się bawiłem i wygląda obiecująco.

Jakość obrazu zbliżona do Panasonica SD90 i zaoszczędzone 600zł, ale kosztem ergonomii i właściwie całkowitym brakiem manualnych regulacji.

Sony HX9V

http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=de&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.slashcam.de%2Fartikel%2FTest%2FSony-DSC-HX9V--Optik-Korrektur---Aus-dem-Messlabor---Fazit.html%23Aus_d

Panasonica SD90

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=de&tl=pl&twu=1&u=http://www.slashcam.de/artikel/Test/Panasonic-SD99--Bemerkenswerte-Unterschiede---Aus-dem-Messlabor---Fazit.html&usg=ALkJrhhM__jBB_9A3E4UmzWqJ5HpF03meA#Aus_d

Ja po eksperymentach z HX5(bardzo nieudanych) i SD60 (trochę nieudanych), bawię się teraz SD600, jest to moja pierwsza kamera AVCHD dorównywająca, jakości kodowania obrazu w Canonie HV10.

Miedzy innymi okazało się, że mikro wstrząsy, na które narzekałem w HX5 i SD60 częściowo były spowodowane tandetnym kodowaniem do AVCHD.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury opowiadasz ślimak

Od kiedy to za "mikrowstrząsy" odpowiada tandetne kodowanie AVCHD? :)

Nagrywam na TX7 który ma ten sam codec i nic mi się nie trzesie - o ile nie biegam z aparatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytałem sobie dzisiaj ten temat i widzę, że rok minął, a wciąż nie doszliście do porozumienia.

A mi tu wakacje się zbliżają i trzeba coś nabyć, aby pstryknąć fotki kobicie, a i jakiś zacny filmik nakręcić nie zaszkodzi.

Budżet do tysiaka ze wszystkim (bateria, pokrowiec, karta). TX7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...