Skocz do zawartości
Martz

Odtwarzacz wieloformatowy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

na forum jest wiele opisów urządzeń, przez to teoretycznie każdy powinien znaleść coś dla siebie.

Ale jak to bywa nie jest to takie proste, bo pod 10 pozytywami jest 10 negatywów dla danego sprzętu.

Osobiście chciałbym odtwarzacz, pod który moge podpiąć PenDrive z każdym filmem w popularnych formatach, czy to jest xvid, dvix, mp4 w SD jak i przede wszystkim HD ale i mkv, moje nagrania HD z mojej kamery Sony, bez żadnych konwersji na komputerze, bo na to potrzeba dużo czasu, mojego na zabawę, oraz komputera na samą wielogodzinną konwersję z mts do choćby h.264\mp4\dvix.

Większość wymienionych tutaj urządzeń chyba odtwarza te formaty XtreamerPro, Mede8er Med500x, ASUS O!Play media player.

Zależy mi też na płynności w odtwarzaniu filmu, aby nie było przycięć, rozjazdów foni do obrazu, napisów do foni i obrazu. Tak aby to wszystko było odtwarzane sprawnie.

Nie zależy mi na odtwarzaniu sieciowym, ale np WiFi z możliwością przeglądania zawartości/upload/download'u pena z komputera to by było coś. Albo na dźwięku 7.1, nie jestem wybitnym audiofilem.

Gdyby podłączyć do tego urządzenia jakiś zewnętrzny dysk twardy i przeglądać go w laptopie za pomocą WiFI super sprawa. No właśnie, ten player powinnien mieć możliwość podpięcia jakiegoś HDD, przez USB lub eStata, tak aby filmy można by było magazynować na nim, ale i odtwarzać z niego

Który sprzęt najbardziej pasuje do moich oczekiwań XtreamerPro, Mede8er Med500x, ASUS O!Play media player? A może coś innego, lub poczekać na np. Novatron NTR82 PVR ?

Może moje oczekiwania są zbyt wygórowane ?

Bardzo porszę o jakąś radę.

TV Samsugn LCD z serii 7

Koszt maksymalnie 800zł

Edytowane przez Martz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popcorn albo Dune 3.

Ale niestety budget masz za mały.

Pozdrawiam

BTW w Twoim Samsungu jest w miare niezły i uniwersalny player po USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dołożyć 50zł i ma popcorna A-200

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, w Samsungu jest dobry odtwarzacz, ale wielu popularnych formatów nie odtwarza np mkv, czasem są problemy z synchronizacją napisów z obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Uzbieraj fundusze i kup Dune Prime 3.0 z czytnikiem BD lub Dune HD Base 3.0 (HDD).

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na Popcorn A-200 tak jak polecił mi mobor.

Chcę uniknąć krążków, czy to jest cd,dvd czy bd. Jakoś mam do nich wstręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Chyba zdecyduję się na Popcorn A-200 tak jak polecił mi mobor.

Chcę uniknąć krążków, czy to jest cd,dvd czy bd. Jakoś mam do nich wstręt.

Dune HD Base 3.0 nie ma krążków :)

Dołóż i kup :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam sie raz jeszcze

PO CO MA DOŁOZYĆ ?

Zamiast walić sloganami rodem z durnych telewizyjnych reklamówek- rzeczowo uzasadnij

- w czym Dune jest lepsze od Popcorna A-200 poza tym że jest metalowe i duze ?

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

pytam sie raz jeszcze

PO CO MA DOŁOZYĆ ?

Zamiast walić sloganami rodem z durnych telewizyjnych reklamówek- rzeczowo uzasadnij

- w czym Dune jest lepsze od Popcorna A-200 poza tym że jest metalowe i duze ?

Majtki też można kupić w Tesco i przy zakładaniu się rozerwą, są prawie darmo...

Może dlatego, że C200 jest tak mocno zachwalane, a sporo ludzi marudzi, a jest większą kobyłą od A200.

No nie wiem, najlepszym argumentem na pewno jest, że Dune jest metalowe i duże :) :)

Dobra ja wysiadam, nie udowodnię rzeczowo, kup A200 i już...

Ja widać wydałem o 500 zł za wiele za to samo :)

mobor a jaki Ty masz osobiście sprzęt w domu w tej kategorii?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam A200, Tvixa 6600 i jeszcze Novatrona 83

I uwierz mi na słowo - ten A200 umie i robi to samo co Dune a jeżeli ma z czymś drobne problemy to jest to wyłącznie kwestia aktualizacji FW

Chipset jest zasadniczo TEN SAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd Popcorn ma dźwięk HD to ma wszystko ; ) Bo reszte umiał i umie robić dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest takie urządzenie, które dodatkowo ma ten tzw. TimeShift ? Coś takie jak ma dekoder z nagrywarką w TV "N" . Czyli cofam film, zatrzyumuję, lub nagrywam. Jeżeli się nie mylę to Novatron NTR82 PVR posiada taką możliwość, plus wszystkie możliwości Popcorna a200.

Powiedzmy że mój budżet się zwiększył .

Edytowane przez Martz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no..nie wszystkie

zapomnij o HD audio

Chyba nie rozumiem Twojej wypowiedzi..

czyli popcorn również ma taki bajer? A jest lepszym sprzętem. Novatron czy Popcorn a200 ?

To ostatnie moje pytanie, a odpowiedzi zdecydują który znajdzie się u mnie w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Chyba nie rozumiem Twojej wypowiedzi..

czyli popcorn również ma taki bajer? A jest lepszym sprzętem. Novatron czy Popcorn a200 ?

To ostatnie moje pytanie, a odpowiedzi zdecydują który znajdzie się u mnie w domu ;)

Dune HD Base 3.0 :) ...bo duże i metalowe :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Dune HD Base 3.0 ;) ...bo duże i metalowe :)

Z poważaniem

to że duże i metalowe mogło by mieć jakieś walory, bo niestety mieszkam jeszcze z teściową.

Dźwięk HD nie jest mi potrzeby.

Czyli rozumiem że w tym segmencie kosztowym popcorn jest najlepszym rozwiązanie jeżeli chodzi o wydajność/jakość/możliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...