Skocz do zawartości
trops55

ZDF HD - problemy z obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam n, biały dekoder i antenę z zezem na Astrę. Na ZDF HD a także na Das Erste HD brak płynności- ''klatkowanie''. Mam pytanie do użytkowników n, czy też macie ten problem. Zaznaczam, że na pozostałych kanałach wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wszystko OK, z tym że mam recorder CLRA (bez turbo).

Miesiąc temu na białym również nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam n, biały dekoder i antenę z zezem na Astrę. Na ZDF HD a także na Das Erste HD brak płynności- ''klatkowanie''. Mam pytanie do użytkowników n, czy też macie ten problem. Zaznaczam, że na pozostałych kanałach wszystko OK

Tak, potwierdzam. Mam białego boxa i występuje klatkowanie. Z tym, że u mnie problem występuje "jedynie" na Das Erste. ZDF jest płynny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, potwierdzam. Mam białego boxa i występuje klatkowanie. Z tym, że u mnie problem występuje "jedynie" na Das Erste. ZDF jest płynny.

Z tego wynika, że to wina białego n-boxa. Spróbuje dowiedzieć się coś więcej w dziale technicznym n.

Edytowane przez trops55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego wynika, że to wina białego n-boxa. Spróbuje dowiedzieć się coś więcej w dziale technicznym n.

Też mam białego i ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, u mnie to samo.

Dzięki wszystkim. W BOK n doradzono mi resetowanie n-boxa. Niestety nie pomogło. Jutro idę go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbujcie przestawić format obrazu na 720p - w tak nadaje ten kanał. może to pomoże.

Też próbowałem i nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa została wyjaśniona, winę za klatkowanie ponosi biały N-box. W autoryzowanym serwisie N-ki podłączono mój dekoder do anteny serwisu-klatkowanie na zdf hd nie zniknęło natomiast po podłączeniu do tej samej anteny czarnego nboxa obraz był płynny.Stąd wniosek że biały nie wyrabia się z przekazem o wysokim bitrate'm. Najdziwniejsze jest to że pracownik serwisu za sprawdzenie jego zdaniem sprawnego sprzętu zażądał opłaty w wysokości 20 zł. Oczywiście odmówiłem ponieważ moim zdaniem sprzęt jest wadliwy (opłatę wg regulaminu ponosi się w przypadku sprawnego towaru). W związku z tym poprosiłem o pisemną informację o stwierdzeniu zaistniałego klatkowania obrazu. Pracownik ponownie zażądał opłaty 20 zł tym razem za wyrażenie opinii. :) Wku**** się że za sprzęt będący na gwarancji (wymieniony n-box wczoraj) muszę dokonywać jakiś opłat z kosmosu wziętych.

Edytowane przez trops55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa została wyjaśniona, winę za klatkowanie ponosi biały N-box. W autoryzowanym serwisie N-ki podłączono mój dekoder do anteny serwisu-klatkowanie na zdf hd nie zniknęło natomiast po podłączeniu do tej samej anteny czarnego nboxa obraz był płynny.Stąd wniosek że biały nie wyrabia się z przekazem o wysokim bitrate'm. Najdziwniejsze jest to że pracownik serwisu za sprawdzenie jego zdaniem sprawnego sprzętu zażądał opłaty w wysokości 20 zł. Oczywiście odmówiłem ponieważ moim zdaniem sprzęt jest wadliwy (opłatę wg regulaminu ponosi się w przypadku wadliwego towaru). W związku z tym poprosiłem o pisemną informację o stwierdzeniu zaistniałego klatkowania obrazu. Pracownik ponownie zażądał opłaty 20 zł tym razem za wyrażenie opinii. :) Wku**** się że za sprzęt będący na gwarancji (wymieniony n-box wczoraj) muszę dokonywać jakiś opłat z kosmosu wziętych.

To chyba ten pracownik serwisu powinien ci zapłacić 20 zł za możliwość potestowania sobie twojego białego nboxa. Bo do tego, aby poinformować, że biały się z ZDF HD nie wyrobi nie powinien potrzebować nic testować. To, że każdy biały nbox ma ten problem on powinien wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe - nie radzi sobie z wysokim bitrate..... buahahahahhaa

czyli działa tylko kanałami HD n-ki i polsatu ?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehehe - nie radzi sobie z wysokim bitrate..... buahahahahhaa

czyli działa tylko kanałami HD n-ki i polsatu ?

:)

I takimi jak te w C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I takimi jak te w C+.

dokładnie.... choć czasem tam się zdarza ponad 12-14Mb, ale teraz po dodaniu tvp hd już blisko im do pozostałej dwójki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba ten pracownik serwisu powinien ci zapłacić 20 zł za możliwość potestowania sobie twojego białego nboxa. Bo do tego, aby poinformować, że biały się z ZDF HD nie wyrobi nie powinien potrzebować nic testować. To, że każdy biały nbox ma ten problem on powinien wiedzieć.

W związku z tym czy można reklamować białego n-boxa jako niezgodność towaru z warunkami umowy i zażądać wymiany na n-box wolny od wad i umożliwiający mi bezproblemowy odbiór kanałów FTA (w domyśle tylko czarny) oczywiście bez dodatkowych opłat.. Uważnie przeczytałem regulamin, i oto moje spostrzeżenia. Przypomnę, że kanały FTA jak i n radio należą do Usług Dodatkowych n.

Rozdział V pkt

1. ITI Neovision świadczy usługi udostępniania kodowanych programów telewizyjnych i radiowych objętych Pakietami, Opcjami Dodatkowymi oraz inne usługi (w szczególności Usługi Dodatkowe).

3. Niektóre programy dostarczane są przez nadawców niezależnych od ITI Neovision (programy powszechnie dostępne, ang. „Free to Air”). ITI Neovision zapewnia Abonentowi dostęp do poszczególnych programów, o ile dostępność do nich nie jest ograniczona z przyczyn, na które ITI Neovision nie ma wpływu

4. ITI Neovision nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę udostępnianych programów innych nadawców, w tym w szczególności za programy powszechnie dostępne (ang. „Free to Air”).

5. ITI Neovision nie ponosi odpowiedzialności za nienależytą jakość Usług Dodatkowych świadczonych przez ITI Neovision z wykorzystaniem łączy internetowych spowodowaną przyczynami leżącymi po stronie Abonenta bądź dostawcy usług internetowych.

Z regulaminu jasno wynika, że skoro ITI świadczy usługi dodatkowe ( w tym kanały FTA) poprzez dostęp do nich, to jest także odpowiedzialna za jakość ich przekazywania. Regulamin ten nic nie wspomina o tym, że ITI nie ponosi odpowiedzialności za ich jakość. Nie ponosi odpowiedzialności jedynie za treść i formę udostępnianych programów innych nadawców pkt. 4, oraz nie ponosi odpowiedzialności za nienależytą jakość Usług Dodatkowych świadczonych przez ITI Neovision z wykorzystaniem łączy internetowych pkt. 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - mimo, ze użytkuję od kilku już lat Topfield TF7700 HSCI, to mam ten sam problem co użytkownicy n-boxów.....

Do tej pory nie miałem problemów - ale chciałem sobie obejrzeć mecz BVB-Bayern w finale pucharu Niemiec a tu - zonk - klatkowanie. Nie da się tego ogladać...

Dla ułatwienia - tuner ma funkcje wyboru rozdzielczości (560-720-1080) na każdej jest to samo. Wiecie o co chodzi? Może ktoś czytał na innych forach co z tym zrobić? Nadawca? TV to Sharp 52XL2.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wy żyjecie? :DDDDD sorry za offtop. n&T :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem również "u źródła" taką informację (Strona Topfield Europe : news)

Mai 2012

Zeitraffereffekt auf einigen HD-Sender

Im Zuge der Analogabschaltung haben die Öffentlich-rechtlichen Sender einige Änderungen im Signal vorgenommen, die bei unseren Receivern TF77x0HSCI und TF77x0HCCI auf einigen Sendern zu einer Art Zeitraffereffekt führt.

Betroffen sind die Sender ZDF HD, ZDFinfo HD, ZDF.kultur HD, zdf_neo HD und 3SatHD.

Wir arbeiten derzeit an der Lösung des Problems und werden für diese Receiver schnellstmöglich ein Firmwareupdate anbieten.

Czyli na szczęście nie jest to tylko problem mojego Topfielda....

pzdr

Dzięki TomeKK - w tym samym treadzie (zdaje się) znalazłem link i oficjalne info od Topfielda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...