Skocz do zawartości
kropek

Zostałem abonentem "n" - opinie, narzekania, biadolenie, zachwyty

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2169"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2169[/url]

Tutaj masz liste, ale nie wiem czy jest nadal aktualna w stu procentach.
Spotkałem sie z opinia ze jest ich juz znacznie wiecej, ale takze z taką, ze nadal jest ich tyle.
Jak widac jest tylko RTR Planeta Edytowane przez peter23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='peter23' post='14017' date='13.10.2006, 10:00 '][url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2169"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2169[/url]

Tutaj masz liste, ale nie wiem czy jest nadal aktualna w stu procentach.
Spotkałem sie z opinia ze jest ich juz znacznie wiecej, ale takze z taką, ze nadal jest ich tyle.
Jak widac jest tylko RTR Planeta[/quote]

Dzisiaj wieczorkiem update na 100% :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj wieczorem późno pisaem posta i się pomyliłem, Discovery HD będzie dostępny od poniedzialku 16-10-06 więc dla niecierpliwych nie długo :angry:
Soft mam wgrany do niego z dnia 21-09-06 bez obsługi disqa (mam 2 konwertwry w zezie na HB i Astrę lecz nie odbiera mi programów z Astry.
Z każdym dniem będzie przybywać kanałów oraz funkcjonalności bo to dopiero rozruch i jeszcze test (bez opłat za październik)
Z niecierpliwością czekam na te możliwości Boxa [url="http://www.teledom.tv/"]http://www.teledom.tv/[/url]
Serwis ten tworzy ADB i niebawem powinien być zastosowany w naszym sprzęcie tak obiecywał szef N-ki 22 września 2006 na konferencji.
To dopiero będzie jazda!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam wszystkich NBOX MANIAKÓW ;)

Greeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie do użytkowników nboxa, gdyż sam czekam na na hdd a na razie mam zwykly tuner analogowy. Jak oglądam na TVN jakiś film czy serial, to mimo, że mam TV 16:9, to i tak na górze i na dole są czarne pasy. Zeby ich nie było, to muszę recznie przestawić powiększenie na pilocie. Problemu tego nie ma jak oglądam niektóre stacje niemieckie - tam TV AUTOMATYCZNIE rozciągaami obraz.
A jak ta sprawa wygląda na nboxach? Czy obraz dostosowuje się automatycznie, czy też trzeba recznie przestawiac w zalezności czy leci np Magda M w 16:9 czy Fakty w 4:3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='telemaniak' post='14040' date='13.10.2006, 11:59 ']bo to nie jest 16/9 tylko letterbox.. tak samo oszukuje publiczna tvp i HBO, Cinemax.
JEDYNIE CANAL+POLSKA nadaje w prawdziwym 16/9[/quote]

No ale na tej "nowej generacji" dalej sie nic nie zmieniło i nawet TVN transmituje te "udawane" formaty? Myślałem, że chociaż tutaj bedzie prawdziwe 16:9.... szkoda...

telemaniak - rozumiem, że masz już nboxa i sprawdziłeś to w praktyce? Edytowane przez Alvaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega telemaniak się myli,

wszyscy, łącznie z Cyfrą+, nadają 16:9 tak samo, czyli jako letterbox, a nie anamorficznie.
Jedyne kanały nadawane anamorficznie, to te w HD.
anamorficznie obajwia się w ten sposób, że na ekranie TV 4:3 obraz jest wydłużony pionowo (ściśnięty w pionie, np. wydłużone są pionowo postacie) i dopiero na ekranie 16:9 obraz się "rozpręża" wypełniając ekran, zachowana jest liczba linii poziomych 720.
Tak jest nagranych większość filmów na płytach DVD, zarówno tych w formacie 1,85:1 i 2,35:1.
Nawet Niemcy, wbrew temu co piszą koledzy, nie nadają anamorficznie w większości, tylko sprytnie puszczają taki sygnał, które rozpoznają panoramiczne telewizory i same interpolują automatycznie obraz i od razu wyświetlają na pełnym ekranie.
Jak ktoś chce sprawdzić na 100%, który sygnał jest anamorficzny, to niech ustawi na chwilę w menu telewizora panoramicznego tryb 4:3, wtedy, jeśli obraz będzie wyglądał jak ramka, to nie jest anamorficzny, a jak będzie ściśnięty w pionie i bedzie wyświetlany w całości od góry do dołu ekranu bez pasków na górze i na dole, to znaczy, że jest anamorficzny.
Ci co mają TV standardowe 4:3, od razu zobaczą sygnał anamorficzny, bo obraz będzie ściśnięty w pionie i trzeba wtedy włączyć w takim TV ręcznie z pilota tryb 16:9, żeby wyświetlić obraz bez zniekształceń, ale z czarnymi pasami na górze i dole.

Jedynym nadawcą, który (chyba przez przypadek) puścił kilka razy transmisję anamorficznie, to był Polsat w Samych Swoich i Jak Rozpętałem II Wojnę.....
Ach zapomniałem o TV Polonii, czasami nadaje anamorficznie, ale b.rzadko.

wracając do formatu 16:9 nieanamorficznego, to niestety jest to transmisja stratna, ponieważ, żeby wypełnić ekran 16:9 telewizora należy interpolować nadawany w letterboxie sygnał przez nadawcę i niestety taki obraz (sygnał PAL) nie ma 720 linii poziomych, ale dużo mniej. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z "n"-abonentów może pokazać skan umowy????
(Wiem gdzie przeczytać sobie regulamin - chodzi mi o UMOWĘ.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='14051' date='13.10.2006, 13:43 ']kolega telemaniak się myli,

wszyscy, łącznie z Cyfrą+, nadają 16:9 tak samo, czyli jako letterbox, a nie anamorficznie.
Jedyne kanały nadawane anamorficznie, to te w HD.[/quote]

To nie jest prawda. Cyfra+ od czasu do czasu nadaje 16:9 anamorficznie. Jest tak na kanale Canal+Film, chyba raz dziennie ok. 21:30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec mam swoj zestaw
Czatowalem z kilkoma osobami na otwarcie MM dzisiaj na Bielanach Wro
O 9:30 wyscig szczurow na gore do standu
Bylem drugi :)
Eh, normalnie jak za komuny
Gosc co mnie wyprzedzim mial i tak pecha bo nie przeszedl przez system weryfikacji danych..
U mnie poszlo "gladko" (tylko 45minut) - gosc z obslugi od razu przyznal ze wczoraj mieli
5minutowe szkolenie jak to robic i cwicza na zywca na klientach
Dzisiaj mieli dostepne 5 sztuk :D oczywiscie powstala lista kolejkowa i reszta osob odeszla z kwitkiem
.
.
Ale teraz mam inny problem, zamowilem instalacje zestawu (anteny) w MM powiedzieli mi ze mam zadzwonic na infolinie n i zamowic montera. Na infolinii n powiedzieli ze oni nie zajmuja sie na razie montazem !! i odeslali mnie spowrotem do MM - ale ja juz tam nie wroce..
Czy moze ktos mi polecic jakiegos montera z Wro ? Sam nie dam rady (trudne usytulowanie + brak narzedzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='imalas' post='13686' date='11.10.2006, 15:01 ']Jutro odbieram w "Avansie", dostaną per kurier 4szt ( trzy łykają pracownicy ....a ten czwarty to mój! :):D:)[/quote]
w którym "Avansie"? A wogóle jak wrażenia z odbioru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sensei' post='14064' date='13.10.2006, 13:38 ']Gosc co mnie wyprzedzim mial i tak pecha bo nie przeszedl przez system weryfikacji danych..[/quote]

ale o co chodzi?? jak można nie przejsc weryfikacji kupujac abonament tv.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez problemu można kupić w Firmie EURUS w Warszawie ul. Bonifacego 92 jest kolejka kilku osób. Ja czekałem ok 40 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='satman777' post='14071' date='13.10.2006, 13:09 ']Bardzo prosto. Wystarczy weryfikacja w bazie PESEL[/quote]
czyli jeśli ktoś zalegał z np. płatnościami ratalnymi czy płaceniem abonamentu to wtedy mogą mu takiego tunera nie sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='14051' date='13.10.2006, 12:43 ']kolega telemaniak się myli,

wszyscy, łącznie z Cyfrą+, nadają 16:9 tak samo, czyli jako letterbox, a nie anamorficznie.
Jedyne kanały nadawane anamorficznie, to te w HD.
anamorficznie obajwia się w ten sposób, że na ekranie TV 4:3 obraz jest wydłużony pionowo (ściśnięty w pionie, np. wydłużone są pionowo postacie) i dopiero na ekranie 16:9 obraz się "rozpręża" wypełniając ekran, zachowana jest liczba linii poziomych 720.
Tak jest nagranych większość filmów na płytach DVD, zarówno tych w formacie 1,85:1 i 2,35:1.
Nawet Niemcy, wbrew temu co piszą koledzy, nie nadają anamorficznie w większości, tylko sprytnie puszczają taki sygnał, które rozpoznają panoramiczne telewizory i same interpolują automatycznie obraz i od razu wyświetlają na pełnym ekranie.
Jak ktoś chce sprawdzić na 100%, który sygnał jest anamorficzny, to niech ustawi na chwilę w menu telewizora panoramicznego tryb 4:3, wtedy, jeśli obraz będzie wyglądał jak ramka, to nie jest anamorficzny, a jak będzie ściśnięty w pionie i bedzie wyświetlany w całości od góry do dołu ekranu bez pasków na górze i na dole, to znaczy, że jest anamorficzny.
Ci co mają TV standardowe 4:3, od razu zobaczą sygnał anamorficzny, bo obraz będzie ściśnięty w pionie i trzeba wtedy włączyć w takim TV ręcznie z pilota tryb 16:9, żeby wyświetlić obraz bez zniekształceń, ale z czarnymi pasami na górze i dole.

Jedynym nadawcą, który (chyba przez przypadek) puścił kilka razy transmisję anamorficznie, to był Polsat w Samych Swoich i Jak Rozpętałem II Wojnę.....
Ach zapomniałem o TV Polonii, czasami nadaje anamorficznie, ale b.rzadko.

wracając do formatu 16:9 nieanamorficznego, to niestety jest to transmisja stratna, ponieważ, żeby wypełnić ekran 16:9 telewizora należy interpolować nadawany w letterboxie sygnał przez nadawcę i niestety taki obraz (sygnał PAL) nie ma 720 linii poziomych, ale dużo mniej.[/quote]
Kolega AreckiW oczywiście się myli. Canal+ Film jest nadawany w 16/9 anamorficznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='satman777' post='14071' date='13.10.2006, 14:09 ']Bardzo prosto. Wystarczy weryfikacja w bazie PESEL[/quote]

A jesli jestem niepracujący (student) to moze byc na mnie umowa ?
Przeciez nie maja gwaracji ze bede im placil skoro nie mam zrodla utrzymania. Edytowane przez peter23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Bero' post='13962' date='12.10.2006, 22:47 ']Tak, dopłaca się różnice w cenie, realnie na wymianę można liczyć dopiero grudniu.[/quote]


Dlaczego piszesz, że realnie na wymianę można liczyć dopiero w grudniu? Ktoś na infolinii tak powiedział?

Dekodery z dyskiem mają być od połowy lipca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='14051' date='13.10.2006, 12:43 '](...)Nawet Niemcy, wbrew temu co piszą koledzy, nie nadają anamorficznie w większości, tylko sprytnie puszczają taki sygnał, które rozpoznają panoramiczne telewizory i same interpolują automatycznie obraz i od razu wyświetlają na pełnym ekranie.
(...)[/quote]

Wobec tego apeluję do pracowników TVN (i innych stacji) aby brali przykład z Niemców i też wyświetlali taki sygnał, bo to wszystkim ułatwi bardzo zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Bero' post='13962' date='12.10.2006, 22:47 ']Tak, dopłaca się różnice w cenie, realnie na wymianę można liczyć dopiero grudniu.[/quote]


Dlaczego piszesz, że realnie na wymianę można liczyć dopiero w grudniu? Ktoś na infolinii tak powiedział?

Dekodery z dyskiem mają być od połowy lipca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='satman777' post='14071' date='13.10.2006, 14:09 ']Bardzo prosto. Wystarczy weryfikacja w bazie PESEL[/quote]

do bazy PESEL mają dostęp tylko i wyłącznie urzędy państwowe, jeszcze tego brakowało, żeby prywatne firmy miały dostęp do bazy PESEL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mariusz-eu' post='14095' date='13.10.2006, 15:58 ']Dlaczego piszesz, że realnie na wymianę można liczyć dopiero w grudniu? Ktoś na infolinii tak powiedział?

Dekodery z dyskiem mają być od połowy lipca <_<[/quote]

LIPCA CHYBA CIE POGIEŁO ! ! ! MA BYĆ OD POŁOWY L I S T O P A D A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...