Skocz do zawartości
Mystenes

Dylemat budżetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy, Szanowne Koleżanki,

Nadeszła chwila, gdy 12 letni telewizor odszedł do krainy wielkich łowów.

Pora zakupić coś nowego i tu pojawia się dylemat.

Pudło musi się zmieścić w 3000 - 3200

Przedział rozmiaru 32 - 40

Zastosowanie: Filmy, Cyfrowy Polsat, Sporadycznie PC na HDMI.

Odległość z jakiej zwykle oglądaliśmy TV to jakieś 1,5 - 2m, ale czasem siedząc grzecznie lub nie w łóżeczku, było 3-4

Przemeblowanie pokoju nie stanowi wielkiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY 40EX500

Tradycyjne podświetlenie CCFL (wg mnie do LEDa nie warto dokładać 50%, ale to moje subiektywne zdanie), co ważne ceny ostatnio spadły z uwagi na wejście 3D.

Taki TV doradziłem dziadkom mojej przyszłej żony (też zmieniają stare wielkie pudło) i na dniach będę zamawiać. Wg mnie to dobry wybór :)

Link do najtańszej aukcji:

http://allegro.pl/item1060512608_sony_kdl_...ony_polska.html

A tutaj masz bardzo dobry opis tego TV :lol:

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry199858

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizora jeszcze nie kupiłem, ale za to zmienił mi się przedział budżetowy. Obecny to 4000 max.

Bardzo ważny jest dla mnie wygląd telewizora i pod względem wyglądu na razie przoduje KDL-40HX700.

40EX500 widziałem, akurat ostatnio Saturn i MediaExpert miały -22% i w obu przypadkach ten TV był zamawiany w ogromnych ilościach.

Nie powalił mnie ani wyglądam, ani jakością obrazu SD/HD.

Jeszcze jedno na koniec, bo wcześniej z przykrojonym budżetem wolałem o tym nie wspominać. Który producent ma największe wsparcie dla formatów filmów typu avi/mkv/mp4?

Edytowane przez Mystenes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno na koniec, bo wcześniej z przykrojonym budżetem wolałem o tym nie wspominać. Który producent ma największe wsparcie dla formatów filmów typu avi/mkv/mp4?

Samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, he.

Każdy co innego to i ja:

PANASONIC TX-P50S20E.

Myślę, że przekroczenie budgetu o 49,- zł jakoś przeżyjesz: http://www.allegro.pl/item1057038839_panas...ratis_nowy.html

Oczywiście chodziło o ten konkretny model a nie o aukcję.

Wart każdej wydanej złotówki. Może ktoś zauważył ale ostatnio polecam Panasonica bo robią znakomite ... uwaga ... TELEWIZORY, a nie technologię LCD czy PDP.

Nie bój się ekranu 50", 2 m to znakomita odległość na szczegóły HD.

Moim zdaniem każdy LCD-ek po kineskopie będzie dla ciebie źle świecił, a poziom czerni będzie nie do zaakceptowania.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zadał wyraźne pytanie więc dostał wyraźną odpowiedź: Samsung czyta najwięcej po USB. MKV, DivX itd z napisami i co tam się zażyczy.

Mnie EX bardziej leży niż Panas: wygląd, 100Hz, sporo po USB, zalety LCD ; ) (znając wady)

Jednak za Panasem przemawia: jakość obrazu i wielkość.

Ciężki wybór : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega zadał wyraźne pytanie więc dostał wyraźną odpowiedź: Samsung czyta najwięcej po USB. MKV, DivX itd z napisami i co tam się zażyczy.

Mnie EX bardziej leży niż Panas: wygląd, 100Hz, sporo po USB, zalety LCD ; ) (znając wady)

Jednak za Panasem przemawia: jakość obrazu i wielkość.

Ciężki wybór : )

A Panas wbudowany tuner SAT :D:P :P .

Sorry, o tych mkv-ach w pierwszym poście nie było, teraz doczytałem. Tutaj rzeczywiście Samsung rules.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wstawić do domu 50" kobyłę, musiałbym meble jeszcze powymieniać, a takie bydle na meblu wygląda słabo.

40 cali, maksimum, większy jest już nie do zaakceptowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem TX-P42G20E

I prawde mówiąc jestem nim oczarowany. po kilku godzinach grzebania w ustawieniach, szukania optymalnych ustawien, mam prawie ideał za małe pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...